Черен списък - гр.София

  • 1 011 574
  • 3 061
  •   1
Отговори
# 1 770
  • София
  • Мнения: 142
Господи , милички, чета и настръхвам от историите Ви!
Никога не мога да кажа, че Ви разбирам, защото Вие можете да бъдете разбрани само от хора във Вашето  положение. Икрено се надявам случаите да са все по-малко, но за съжаление статистиката едва ли е такава......
Само Ви пожелавам здраво семейство и никога повече такова страдание!

# 1 771
  • София
  • Мнения: 262
Благодаря ви за съчувствието към мен. Дано да има все по-малко подобни случаи и повече човечни лекари. Пожелавам късмет на всички и много положителни емоции.

# 1 772
  • Мнения: 382
Вълков или Вълчев - очен лекар в МА и МЦ "Светлина", София. Бях бременна, отидох при него с направление, но пак трябваше да си платя за преглед - 20лв. Налагаше се да ми се укрепи ретината с лазер, вика ме 5 пъти (аз бременна в 6-ти месец) - всеки път по 60лв, а впоследствие се оказа, че всичко може да се оправи само с една процедура...

Красимира Станчева - невролог МА, определя часове, а после никаква я няма, назначава изследвания само и само да вземе пари от Здравната каса и като капак на всичко сме висяли повече от час в отделението й някой да ни каже къде да направим поредните изследвания, а онези с белите престилки се бяха запили в кухненския бокс (в 10:30 сутринта!!!)

Тонев - физиотерапевт, МА. Назначава всевъзможни процедури (дори такива, които вредят) само и само да са повече, за да плащат по клиничната пътека и ние да се чудим как да взимаме направления, за да правим необходимата рехабилитация. Ще цитирам и едно негово изказване: "Сега няма да преглеждам детето, че може да се разплаче. Другия път..."

Радославова -  болница за деца с ДЦП "Света София", София, долен търгаш, гледа само да вземе пари, "лекува" симптомите, без да търси причината. Нямало нужда да се прави ядрено-магнитен резонанс, защото изследването било много скъпо (тя определи, че 300лв. са много за здравето на детето ми, без дори да ни уведоми, че може да се направи такова). Оказа се (след като сами си го направихме), че точно това е било необходимо, за да разберем проблема - мозъчна киста и да се направи операция. Да не говорим за грозното отношение, когато отидохме със снимките и я уведомихме, че прекратяваме процедурите.

Чавдаров - болница за деца с ДЦП"Света София", София. Проблемът го споменах по-горе (мозъчна киста ). Според въпросния господин регресът, който наблюдавах у детето ми се дължал на "атмосферното налягане". А не бяхме спирали рехабилитация и процедури в неговата болница.

Савова - 1 АГ "Света София". Не ми е била назначила необходимите изследвания, въпреки проблемите, които имах с бременността. Не е забелязала, че бебето е малко. Остави ме с дни да ми изтичат водите, като твърдеше, че нищо ми няма, а бебето е натиснало пикочния мехур и се изпускам. В следствие на това бебето е страдало и резултатът е мозъчна киста и ДЦП.

# 1 773
  • Мнения: 158
дали някой ще се наеме да направи статиситка колко дотори са споменати и в двата списъка .../черен и бял/ след съвсем кратка справка попаднах поне на 3 ма... ooooh!

# 1 774
  • София
  • Мнения: 142
дали някой ще се наеме да направи статиситка колко дотори са споменати и в двата списъка .../черен и бял/ след съвсем кратка справка попаднах поне на 3 ма... ooooh!
bilyanaz, няма как да не е така! Сигурно са и много повече от 3, но има и доволни и недоволни от един лекар. Въпроса е по-малко да оставаме недоволни от някой.

# 1 775
  • София
  • Мнения: 152
Аз бих поставила в своя черен списък клиника "Св.Лазар". И естествено "д-р" ИВЕТ РАЙЧЕВА - най-наглото и корумпирано същество, което гледа само да ти вземе парите. Не ходете в частния й кабинет на ул. Марица - за 2мин само ще Ви прегледа на УЗ и ще ви вземе 50 лв, отделно микробиологичните изследвания въобще не ги носи в лаборатория да се изследват. В 34 г.с. и досега не ми беше мерено кръвното, тегло, тонове на бебето и сега се оказва, че заради некомпетентността й бебета ми има ускорен пулс!!! #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #Cussing out

# 1 776
  • Сф
  • Мнения: 10 671
.........В 3та градска докато се лутахме 1вия път, един доктор изскочи от оптиката и каза, че е очен.Прегледа я , взе направлението, предписа капки- Макситрол и Офталмофлекс или нещо подобно , които капах, обаче нещо ме човъркаше и го проверих в нета и се оказа, че не е очен, а работи там в поликликлиниката като детски, с втора специалност ехография примерно. Представяте ли си какви работи се случват и колко нагли са станали някои хора! Естествено след 10 дена се върнах и щях да го извадя от обувките, но мирно и кротко ми даде друго направление. Ако мине номера....Боже, боже.
Сега ще копна поста и ще го сложа в черния списък...А може и да се върна, ако нещо е навредил...
Името Росино Гайтанджиев -6 то ДКЦ!!!
 
 

# 1 777
  • Мнения: 3 050
лелеее, истина ли е??? При Гайтанджиев ходим за коремчето на малчо, че е проблемно от самото начало...Sad( Напоследък е доста проблемно, а според него - все ще премине и нищо няма, не е пускал изследвания, освен ехографите... Ужас, сериозно се притесних

# 1 778
  • Сф
  • Мнения: 10 671
Valery M - да , за съжаление е истина, случи се преди Великден, когато с мъжа ми заведохме малката в 3та градска. И понеже знаеш, там няма информация, мъжа ми влезе да попита в оптиката за детски очен и този човек Гайтанджиев с такава готовност скочи и ни прие в кабинета си, първата врата, извади си и фенерче от джоба, светна в окото, каза запушен канал и че ще мине, назначи лечение, а ако не- след 10 дни да се върнем!
Беше много любезен!
 Дори не бяхме прочели табелките на вратата му с мъжа ми в суматохата, за което съжалявам. А идвахме чак от Надежда, от 8мо дкц по съвет на нашата педи- конкретно в 3та градска, защото са най- добрите детски очни!
 Когато се върнах след 14 дни  го открих в ехографа.Междувременно попитах и очната там- в 6то, дали ще приеме малката, но дори тя каза  не!- защото не е детски очен, което ми говори за изключителната наглост на този човек Гайтанджиев ! Разкрещя се,  каза от разстояние, че на детето му няма нищо, каза да не влизаме всички в кабинета, тоест беше и груб. Но аз просто чаках.. даде направление от него, защото старото беше явно отчел, попита къде ще я водим- абе направи се на ни лук ял ни лук мирисал.
Моля те бягай от него или поне потърси второ мнение.
пп. Като си помисля само, че в началото го съжалих, защото е изкривен от артрит ли що ли...но не мога да му простя. Ами ако беше направил това на по- прости хорица или от провинцията, които да не знаят как да се оправят или да не могат да се върнат...Мани , мани..

# 1 779
  • София
  • Мнения: 499
Д-р Милена Цолова от МЦ "Фемина".  Целият преглед протече посредством мрънкане от нейна страна. Така мога да опрелича говоренето й по време на прегледа. Не можа да види пикочен мехур на бебето. Околоплодните води били малко. Бебето било ужасно сгънато и свито. Не можа да види пола, защото било свито. Предложихме да почукаме лекичко по корема, да се опитаме да го раздвижим, за да се видят нещата по--добре / понеже било много свито/. Отговор не последва. Нещата трябвало да се проследят след 2 седмици отново, т.е. да кихна още 50 лв. В последствие разбрах, че процедират по този начин с всички пациенти. Физически аз се чувствах много зле, тъй като нямах апетит от самото начало на бременността. Бях ужасно, слаба бледа-жълта, едва се държах на краката си. Слабост от недохранване. В последствие с триста зора и много усилия от моя страна проядох, защото иначе нямаше да износя бременността, а и вървях на изчезване. Ужас някакъв беше, не можех да ставам от леглото! И коронното изказване на прегледа - бебето не се развивало добре, затова и аз съм се чувствала толкова зле. Пълна глупост, защото бебето се развиваше нормално, просто моят организъм понасяше тежко бременността. От цялото мрънкане се прокрадваше мисълта, че нещо не е наред с бебето. А то си беше перфектно. Попитах какво се прави, ако бебето не е в ред, ми ... Намеци, че трябва да се маха. В 5 месец от бременността. Можете ли да си представите как се почувствах?!
Моментално газ към 2-ра градска, към лекуващата ме лекарка/лежах там 3 пъти и ме познаваха/. Показвам снимката и лекарката казва, че водите не са малко. Препрати ме към неин колега, специалист по фетална морфология. Почаках доста, но ме прегледа, което ми струваше още 60лв. Премери околоплодната течност - установи, че е в нормата. Видя пикочния мехур, който при предишния преглед липсваше. Видя пола и го позна - направи го посредством вагиналния трансдюсер, попита ме може ли, ми разбира се, че можеше. А въпросната дама не се сети да го направи.
Мисля, че това, което написах е достатъчно.

# 1 780
  • Мнения: 384
summer beauty ,не го намирам за достатъчно!?Специалистите ФМ са трима в София,изключително интересно ми е при кой от тях те изпрати свястната лекарка от 2а градска?И как е нейното име?

# 1 781
  • Мнения: 157
Вагинален трансдюсер в 5-ти месец? Стига бе, при това при лекар, при който не сте била преди това. Аз при бременност давам да ме тушира само една лекарка и никакви експерименти.
Фемина са ужасно скъпи. Аз проследявам там бременноста си - първата и в момента втората. Нямам никакви съмнения за компетентноста на лекарката (не е тази Цолова), но и тя иска да ме препрати при друг колега пак във Фемина за допълнителна кардиоехография, въпреки че няма никакви притеснения за бебето. Просто изкарват пари, така че бъдете внимателни и сами преценявайте, иначе там работят няколко много добри специалисти по ФМ.

# 1 782
  • София
  • Мнения: 499
Момичета, какви са тези коментари на поста ми?! Честно, не ги разбирам.
Повтарям: поставям Д-Р МИЛЕНА ЦОЛОВА ОТ МЦ ФЕМИНА В ЧЕРНИЯ СПИСЪК!!! Точка по въпроса. Аз съм потърпевша, не вие.

# 1 783
  • Мнения: 11
Изкам да впиша тук и д-р Иван Танев от Александровска, работи и в клиника "Зрение", постави ми страшно обезпокоителна диагноза, която нямаше почти нищо общо с действителността. Имайте много наум, ако попаднете на него.

# 1 784
  • Мнения: 157
Мдаа, за Иван Танев мога да ви разкажа следната история. Той е потомствен офталмолог. В частната клиника преглежда с баща си, или поне преди беше така. Та преглежда бащата пациентка на сина в негово присъствието и вижда, че синът се е издънил страхотно. Решава да му го каже, но за да не разбере пациентката говори на френски, който и двамата владеят перфектно. Обяснява му той, че е навредил сериозно и нещо от сорта, казано по доста гаден за пациентка начин. Тя обаче, също говорела френски и ги насмела и двамата. Доколкото знам последно ги съдеше.

Общи условия

Активация на акаунт