Възстановяване на зрението по метода на Бейтс

  • 65 935
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Поради интереса и многото въпроси на лични отварям тази тема.

Този линк е към книгата на Уилям Бейтс на руски. Моите търсения ме доведоха до това, че май е издавана веднъж в България, но май не много легално. Така че това е един от малкото източници, които са максимално близо до олигинала.
http://thelib.ru/books/beyts_uilyam/uluchshenie_zreniya-read.html

На български намерих това:
http://www.blitz.bg/article/1417

 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 506
Айде от моите bookmarks малко  на английски:

The Bates Method - Официална страница на фондацията Bates - много ресурси, FAQ, упражнения и др.
Bates Method in a Nutshell - няколко упражнения вкратце + други ресурси
Basic principles of the Bates method - базирано на глава 24 от книгата му “Better Eyesight Without Glasses,” 1943. pp 193 - 200
The Bates System of Better Eyesight without Glasses - също нелошо обобщение на системата
The Bates Method for Better Eyesight Without Glasses (Paperback) - книгата в Амазон
Visions of Joy Download center - free ebooks за download + други ресурси. Може да се свали и книгата на Bates The Cure of Imperfect Sight by Treatment Withou … sses в пдф формат

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 08:49 от Maria.St

# 2
  • Мнения: 19 307
Нещо се е объркало с поста ми.
А има ли разлика между двата метода на Норбеков и на Бейтс?

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 12:22 от Soleil*

# 3
  • Мнения: 0
Айде от моите bookmarks малко  на английски:


Огромни благодарности, вчера си мислех да пиша, че има и английски източници, но ти ме изпревари  Laughing

Ако изнамериш и вариант за даунлауд на Олдъс Хаксли The Art of seeing ще ти бъда много благодарна
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Art_of_Seeing
Четох за него че си е възстановил зрението практически от слепота - ползвал е Брайл преди това, но не мога да изнамеря книгата му.

 Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 506
Ето това намерих, но нямам време сега да проверя дали е същото /проверих само, че всичко е ОК с download-а, наистина се сваля книга за зрението, 79 страници, и паролата е тази, която е дадена/:



Aldous Huxley - The Art of Seeing
English | ISBN O 7011 0788 X | archived doc file | 79 pages | 117kB

A book about William H. Bates' method of eyesight curing without glasses.


Both a document and a handbook The Art of Seeing records Aldous Huxley's victory over near-blindness and details the simple exercises anyone can follow to improve eyesight. Using the method devised by Dr. W. H. Bates, "the pioneer of visual education," as Huxley called him, and heeding the advice of Dr. Bates' disciple, Margaret D. Corbett, Aldous Huxley conquered a vision problem that had plagued him for more than a quarter century.

An interesting book for those who watched Prof. V.G. Zhdanov's course on eyesight correction without glasses, also on AvaxHome.

Published by Chatto & Windus, London, 1974 (first edition - 1943)

ISBN O 7011 0788 X
Format: MS Word doc (reformatted scan), 79 pages
Archive size: 117kB

Download link: http://rapidshare.com/files/35742234/AH_AoS.rar.html

Archive password: www . AvaxHome . ru


!!! паролата трябва да се напише без интервали преди и след точките; сложих ги, че иначе автоматично става на линк, а не знам какво има на тази страница !!!

# 5
  • Мнения: 385
Ще следя с интерес  Peace

# 6
  • Мнения: 3 506
А има ли разлика между двата метода на Норбеков и на Бейтс?

Не съм запозната в подробности с двата метода, но смятам, че имат общи неща по между си, както в теорията, така и в упражненията. Отделно личното ми мнение е (пак без да съм запозната в детайли), че Норбеков е щипнал доста неща от тук - от там, създавайки системата си (с което не искам да кажа нищо лошо за нея).

# 7
  • Мнения: 2 674
Нещо се е объркало с поста ми.
А има ли разлика между двата метода на Норбеков и на Бейтс?

Норбеков те кара да се размърдаш, Бейтс ти обяснява нормално Laughing. По спомени няма разлики. Просто Норбеков е осъвременил този метод.

# 8
  • Мнения: 0
Нещо се е объркало с поста ми.
А има ли разлика между двата метода на Норбеков и на Бейтс?


Има, голяма е. Твърдя го както от личен опит, така и в резултат на прочетената литература.

При Норбеков те карат да си повишаваш настроението и благодарение на това да си възстановяваш зрението. Освен това те карат да правиш Палминг, като през това време си представяш разни работи, като или се пренасяш сред природата, или си спомняш нещо хубаво от миналото. Има и разлики в изпълнението на гимнастиката, която тук напряга очите по чисто физиологични причини. Когато попиташ има ли упражнения за астигматизъм например, ти казват че няма, принципът на възстановяване бил един и същ при всички заболявания на очите.

Бейтс казва да си отпуснеш очите и благодарение на това се възстановява зрението. И всичките му упражнения са за това. Даже гимнастиката при него отпуска, а не напряга. При палминга се наблюдава зрителното поле пред очите, което трябва да е абсолютно черно.
Намерих описание на палминга на Бейтс на български:
http://monikabalayan.com/index.php?page=articles&arid=7
При Бейтс има препоръки за хранене и най-важното има различни упражнения за късогледство, далекогледство, астигматизъм, и прочее. Основната рзлика е, че при Бейтс, с помощта на упражненията човек си връща навика да гледа правилно, както е гледал, преди да му се влоши зрението.
Норбеков те кара да се размърдаш, Бейтс ти обяснява нормално Laughing. По спомени няма разлики. Просто Норбеков е осъвременил този метод.

По-скоро просто е щипнал част от Бейтс, но мотивира добре хората да правят нещо, дори и тази нищожна част от целия метод на Бейтс.

# 9
  • Мнения: 3 506
По-скоро просто е щипнал част от Бейтс, но мотивира добре хората да правят нещо, дори и тази нищожна част от целия метод на Бейтс.

Част от Бейтс, част от Кехоу и част от кой знае още какво. Но с болднатото съм съгласна, явно на доста хора действа мотивиращо.

# 10
  • Мнения: 554
Здравейте, милички. Уважавам и двамата автори за труда им. Да, Норбеков от много места е щипнал това-онова, но му свалям шапка, защото това е много труд. След като изкарах курсове по неговата система, естествено продължих да чета книжки по въпроса. И колкото повече четях, толкова повече се убеждавах колко труд е положил  Норбеков, за да може от толкова много учения и автори да вземе най-доброто и да направи стройна система - иска се голямо умение. И то все упражнения, които да се правят в рамките на 20 мин - като ставната гимнастика например. Всъщност не помня някъде да е твърдял, че е измислил нещо. Нали знаете - всяко ново е добре забравено старо. Нека използваме тези техники, с която се чувстваме най-добре - независимо от автора им  Hug

# 11
  • Мнения: 1 265
Бейтс за лечение използва няколко метода, които трябва да се комбинират всичките , за да има ефект:
 
1.Средства за релаксация-дланополагане, люлеене, мигане, слънчева светлина, вода
  2.Помощници на зрението-памет и въображение, централна фиксация, четене без очила
  3.Упражнения за очните мускули
  4.Упражнения за врата
  5.Диета

# 12
  • Мнения: 0
Нека използваме тези техники, с която се чувстваме най-добре - независимо от автора им  Hug

Абсолютно съм съгласна  Hug

# 13
  • Мнения: 2 674
Здравейте, милички. Уважавам и двамата автори за труда им. Да, Норбеков от много места е щипнал това-онова, но му свалям шапка, защото това е много труд. След като изкарах курсове по неговата система, естествено продължих да чета книжки по въпроса. И колкото повече четях, толкова повече се убеждавах колко труд е положил  Норбеков, за да може от толкова много учения и автори да вземе най-доброто и да направи стройна система - иска се голямо умение. И то все упражнения, които да се правят в рамките на 20 мин - като ставната гимнастика например. Всъщност не помня някъде да е твърдял, че е измислил нещо. Нали знаете - всяко ново е добре забравено старо. Hug

Страхотни думи.  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 674
Нещо се е объркало с поста ми.
А има ли разлика между двата метода на Норбеков и на Бейтс?


Има, голяма е. Твърдя го както от личен опит, така и в резултат на прочетената литература.

При Норбеков те карат да си повишаваш настроението и благодарение на това да си възстановяваш зрението. Освен това те карат да правиш Палминг, като през това време си представяш разни работи, като или се пренасяш сред природата, или си спомняш нещо хубаво от миналото. Има и разлики в изпълнението на гимнастиката, която тук напряга очите по чисто физиологични причини. Когато попиташ има ли упражнения за астигматизъм например, ти казват че няма, принципът на възстановяване бил един и същ при всички заболявания на очите.

Бейтс казва да си отпуснеш очите и благодарение на това се възстановява зрението. И всичките му упражнения са за това. Даже гимнастиката при него отпуска, а не напряга. При палминга се наблюдава зрителното поле пред очите, което трябва да е абсолютно черно.
Намерих описание на палминга на Бейтс на български:
http://monikabalayan.com/index.php?page=articles&arid=7
При Бейтс има препоръки за хранене и най-важното има различни упражнения за късогледство, далекогледство, астигматизъм, и прочее. Основната рзлика е, че при Бейтс, с помощта на упражненията човек си връща навика да гледа правилно, както е гледал, преди да му се влоши зрението.
Норбеков те кара да се размърдаш, Бейтс ти обяснява нормално Laughing. По спомени няма разлики. Просто Норбеков е осъвременил този метод.

По-скоро просто е щипнал част от Бейтс, но мотивира добре хората да правят нещо, дори и тази нищожна част от целия метод на Бейтс.

Ох, Роси извинявай. Сега прочетох твоята публикация. Всъщност искаш да кажеш , че това е едно и също, така ли? Четох книгите много отдавна. Може би ще ми припомниш  техните теории. Наистина не си спомням. Знам, че принтих някакви упражнения , но даже не мога да си спомня за  какво бяха.

# 15
  • Мнения: 0
Ох, Роси извинявай. Сега прочетох твоята публикация. Всъщност искаш да кажеш , че това е едно и също, така ли? Четох книгите много отдавна. Може би ще ми припомниш  техните теории. Наистина не си спомням. Знам, че принтих някакви упражнения , но даже не мога да си спомня за  какво бяха.

Не цонка-офи-дочка, искам да кажа че ако човек се нуждае от мотивация може да прочете Норбеков. Ако иска наистина да си възстанови зрението по-добре е да ползва оригинала, т.е. Бейтс. Ако иска да възстанови тялото си с помощта на силата на мисълта (което всъщност се прави на курса) пак съветвам оригинала, т.е. Кехоу, НЛП, Йога и други. Ако иска да промени отношението си към света с помощта на позитивно мислене пак по-добре е  да ползва оригинала т.е. Смехотерапия, Медицинска клоунада - това което прави артиста Николай Николаев в Пирогов или Йога на смеха.

# 16
  • Мнения: 1 422
Съгласна съм напълно, че най-важното е човек да търси своето лично усещане за правилност. Подборът на методи и техники зависи от съответния човек. Учителят само дава достъп до знание и насоки, подкрепя, бърше сълзи, сритва отзад, гледа лошо - според поведението на ученика и според неговата степен на зрелост. Но постижението е трайно, когато е лично.

# 17
  • Мнения: 0
Но постижението е трайно, когато е лично.
Вярно е, Рози и Жасмин, много точно казано.
При Бейтс ми харесва дълбокото и аргументирано обяснение. Вярно е, че отнема повече време за да се разбере всичко, но веднъж като осъзнах принципа нещата сякаш тръгнаха сами.
Дрои сега, много след като си възстанових зрението, когато усетя умора или напрежение в очите си правя някои упражнения.
И другото нещо, което даде много добър резултат при мен беше диетата. Бейтс не поставя твърди ограничения, а само дава препоръки за предпочитаните храни. Спомням си, че когато започнах да се храня по тях почувствах много бързо спокойствие в очите - може би това не е точната дума, но не се сещам за по-добра. И на всичкото отгоре свалих общо 7,5 кг за 2 месеца, което беше много приятно  Simple Smile
 

# 18
  • Мнения: 0
Миналата седмица бях на последния ден на курса по Смехотерапия на Моника Балаян. Дадоха упражнение против катаракта.
Ето го:
Приготвяте си 3 картона формат А4. Едният е червен, вторият бял, а третият - жълт. Вземате червения и го гледате 15 секунди. После затваряте очи и си представяте какво сте видяли 15 секунди. Вземате белия и го гледате 15 секунди, затваряте очи и си представяте 15 секунди. Вземате жълтия и го гледате 15 секунди, затваряте очи и си представяте 15 секунди. Накрая правите палминг около 30 секунди.

 Hug

# 19
  • Мнения: 800
Момичета, може ли някой да ми каже дали с този метод мога да оправя на дъщеричката си "мързеливото око". Не ми се разправя с докторите - правим упражненията на Норбеков за очето - наляво, надясно, нагоре и надолу и фиксиране на очичките върху точка, която се измества до 1 м. Нещо друго има ли като за деца?

# 20
  • Мнения: 123
Здравейте.
Дали няма систематизирани упражненията му, на видео, книжка или нещо друго? Че не знам добре английски и тези 300 страници от книгата ще ме озорят доста  Sad.
 Hug

# 21
  • Мнения: 19 307
Роси, каква е диетата, която Бейтс препоръчва? Може ли да напишеш накратко, ако имаш време Embarassed

# 22
  • Мнения: 0
Роси, каква е диетата, която Бейтс препоръчва? Може ли да напишеш накратко, ако имаш време Embarassed

Имам я на руски. Като бях на курса на Моника видях, че са я включили в дневника им, там е на български. Ще потърся от някой дневник да я взема от там, че е много за превеждане.
Иначе като цяло съветва кои храни съдържат витамините и веществата, необходими за добрата работа на очите и кои е по-добре да се ядат по-малко. Интересното е, че не отрича храните, само съветва да се променят пропорциите.

"Как часто человек забывает мудрое изречение: «Если отец болезни неизвестен, то мать ее всегда – питание». Современная ортодоксальная медицина практически не уделяет никакого внимания связи питания с состоянием зрения человека. Мало кто может похвастаться тем, что лечащий врач порекомендовал ему с целью сохранения и улучшения зрения тот или иной режим питания. В то же время, этот аспект всегда занимал важное место в так называемых натуропатических (естественных) методах лечения, к которым относится и система Бэйтса."

"Неправильное питание, ухудшая общее состояние организма, косвенным образом воздействует на силу мышц глаза, поскольку их состояние зависит от питательных веществ, приносимых кровью, от качества очистки крови от шлаков, от количества кислорода в крови и т.д. Плохое или несбалансированное обеспечение необходимыми веществами сетчатки глаза приводит, по мнению натуропатов, к неспособности генерировать сильные нервные импульсы, сказываясь, таким образом, на изображении, формируемом мозгом. Поэтому разработка рациональной диеты с достаточным количеством питательных веществ, витаминов и микроэлементов должна стать предметом внимания тех людей, чье зрение начало ухудшаться."

Храната трябва да е богата на витамин А, витамините от група Б и витамин С, фосфор, желязо, проетини, калий... Освен това е необходимо да се намали храната която съдържа бяло брашно, бяла рафинирана захар, алкохол, кафе и чай. За чая предполагам, че става дума за черен чай.

Ще потърся подробно описание на български и ако намеря ще го постна.

# 23
  • Мнения: 0
Момичета, може ли някой да ми каже дали с този метод мога да оправя на дъщеричката си "мързеливото око". Не ми се разправя с докторите - правим упражненията на Норбеков за очето - наляво, надясно, нагоре и надолу и фиксиране на очичките върху точка, която се измества до 1 м. Нещо друго има ли като за деца?

Има цяла серия упражнения за деца. Трябва да се зачета по-подробно за мързеливо око.

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте.
Дали няма систематизирани упражненията му, на видео, книжка или нещо друго? Че не знам добре английски и тези 300 страници от книгата ще ме озорят доста  Sad.
 Hug
Не съм чула да ги има на български. Иначе Симана каза, че постепенно щели да качат всичко на сайта на Моника.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 184
Преди много години съм правила една гимнастика за очите и помага - пускам си музика и в поза, която ме отморява със затворени очи се опитвам да видя различни цветове зад клепачите - най-лесно се изолира бял и сив цвят - постепенно успях първо със зелен, после виолетов, донякъде оранжево - жълт, син, не успях да видя червено - като успееш да виждаш цветове, се опитваш с мислена команда да ги сменяш. Следващата фаза беше да успееш да изолираш прости фигури - най-лесно е кръг - за мен малко по-трудно беше триъгълник, квадрата ми се опъваше доста време, а правоъгълник така и не успях - после идеята е да сменяш фигурите в цветове, каквито пожелаеш - имах прогресивно заболяване на макулата, вследствие на бърза и силна алергия към едно очно кремче, което ми изписаха покрай течащите ми очи от заверката на чертежи при дипломирането ми - е, после се оказа, че баба ми е починала, когато майка ми е била на 4 год. от инжекция със същата съставка като в кремчето, ама кой да  ми каже и така от две намазвания се събудих с бяла точка в окото и виждаща само светли петна с едното око - слава богу, благодарение на адекватната и бърза намеса на моя ръководител, който като ми гледаше течащите очи само ме караше да ходя на преглед при негов приятел - светило, ми спаси зрението след едногодишна борба, но имам чувството, че тази гимнастика премахна астегматизма, защото след годината като започнах да я правя и на шестия месец на контролата нямах и следа от нея и самия той беше много учуден и каза, че в дългогодишната му практика не му се е случвало подобен обрат - истината е, че и телевизия, книги и кавото и да е друго напрягане на окото не съм си позволявала за тази година - почти постоянно предпочитах да съм с превръзка на окото, за да го пазя максимално. Така че, може би помага.

# 26
  • Мнения: 385
dilu, oсвен тези упражнения, правила ли си нещо специално за лечение на астигматизъм? Има ли значение дали упражненията се правят в затъмнено място или в светло?

# 27
  • Мнения: 1 422
При астигматизъм правиш упражнения за акомодация, за да се върне окото към нормалното приспособяване към разстоянията.

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 184
Идея си нямам дали са за астегматизъм - бяха по една тънка книжка от майка ми - има някаква вероятност и да е запазена - аз бях на инжекции в очите една година след това - но, факт е, че не очакваше астегматизма да е изчезнал напълно, половин година след приключването на леченията. Бях много младичка тогава, но с мен имаше в болницата едно момче от Варна, което го бяха прехвърляли по болниците, докато дойде в София при проф./мисля, че е вече/Танев - за него успяха само да го възстановят да чете най-едър текст с големината на 24 часа, поне докато се засичахме - дано са го възстановили поне още малко след това Praynig Принципно аз тогава винаги стоях на по-приглушена светлина и се избягваше слънце и силна светлина. Факт е, че откакто съм си възстановила зрението, не съм мърдала диоптъра с повече от 0,25. Даже съм благодарна на тази тема, пак мисля да почна да я правя тази лека гимнастика.
Да добавя, че преди този проблем не съм имала астегматизъм, но след първи курс сложих очила за надалече  - ако има някакво значение - получи ми се нещо като оток на макулата, вследствие на две намазвания с унгвент на Гентамицин, вследствие на алергична реакция. Никой не ми го е препоръчвал като гимнастика - майка беше оставила книжката така, че да я забележа Hug

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 13:52 от dilu

# 29
  • Мнения: 1 422
Минавате през първоначалната регистрация и тук има описани част от упражненията за очите. .

# 30
  • Мнения: 105
dilu Ще съм ти благодарна ,ако успееш да намериш тази книжка и да я сканираш.Мисля,че ще е полезна,дори за хора с нормално зрение. Peace

# 31
  • гр.София
  • Мнения: 184
Идея си нямам дали се пази - бях с малко дете тогава, мама почина няколко години след това, а татко хич не ги долюбва тия неща и ако някъде не е добре мушната, със сигурност е изхвърлена - но, това е същината - а и времето да е средно 15 мин.  - интересен е и линка, който са дали - там има пример с букви - важното е като правиш няколко минути да релаксираш, за да не напрягаш окото. Иначе по тия немските магазини съм виждала подобни лампи, които пак ги даваха за терапия - но, аз лично не съм ги пробвала.
Вижте, това е май книгата му на бг.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 20:29 от dilu

# 32
  • Мнения: 105
dilu Благодаря ти от сърце!   bouquet

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 184
Няма за какво, нищо не съм направила Hug

# 34
  • Мнения: 1 422
Смехотерапията с Бейтс при Гала на Кафе - от 24:29 до 46:19 минута.......

# 35
  • Мнения: 390
Записвам се да следя.
Преди 2-3г започнах да чета Норбеков, но така и не стигнах до упражненията. Много ми хареса учението. Сега съм решила отновода се захвана с този въпрос.

# 36
  • Мнения: 1 422

При възможност искрено препоръчвам курса, където методът на Бейтс е представен обстойно и с обясненията, и с режима, и с упражненията. Предлаганите дати и градове за юни и юли месец са дадени тук. За мен беше решаваща стъпка. Ако имаш някакви конкретни въпроси, пиши ми на лични.

# 37
  • Мнения: 3 506
В кой от двата курса е представен - "Стихии" или "Смехотерапия"? Интересни имена са избрали за курсовете  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 422
Бейтс се съдържа в "Смехотерапия - оздравителна програма". А имената на курсовете съответстват на съдържанието   bouquet

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте! Благодаря на всички в този форум, тъй като се ориентирах в литературата, посветена на подобряване на зрението без очила- У. Бейтс, Норбеков, М. Корбет, Л. Ангарт, М. Мухина. Ето какво установих: всички автори, или почти всички са взаимствали метода на Бейтс с малки допълнения и отклонения. Самата книга на Бейтс е издадена през 1993г. от варненско издателство и в момента я няма никъде- дори в книжарница Хеликон. В градската библиотека е регистриран един екземпляр, но когато го потърсих, се оказа, че е изчезнал. Все пак от интернет могат да се намерят достатъчно материали, които "преразказват" книгата, особено в частта й за упражненията, т.е., това, което трябва на обикновения човек. на 12 юни след двегодишно постоянно носене оставих очила плюс 1 диоптър. Първите дни ми беше много трудно- размазано виждане, главоболие, дискомфорт. Сега, 9 дни по-късно, виждам ясно особено навън на естествена светлина. Тъй като очите ми са леко зачервени и им слагам капки ВИЗИН, ще изчакам още известно време, за да се успокоят и ще започна с упражненията за сваляне на диоптъра, тъй като чета с по-силни очила. От всичко прочетено си изработих собствена програма с упражнения, които ми харестват и които приемам. От две години редовно практитувам йога-дишане и ставната гимнастика на Норбеков. Сега ще ги съчетая с няколко упражнения за зрението и силно вярвам, че ще имам успех. Най- важно за мен е силната мотивация и положителната нагласа към света, която не може да се придобие на никакви курсове, ако човек не желае сам да си я създаде. Организирането на курсове при условие, че има литература по въпроса ми се струва чисто печалбарство. Истината и успехът са вътре в нас!

# 40
  • Мнения: 1 265
darinaprekrasna, къде в интернет има такива материали "преразказващи" книгата?

# 41
  • Мнения: 1
 Най- изчерпателна информация получих от този сайт, който е даден от Роси в началото на форума, за което много й благодаря, но е на руски: 

                                                                        http://thelib.ru/books/beyts_uilyam/uluchshenie_zreniya-read.html

 А този сайт е на българси и в него може да се намерят приципите на Бейтс, но преразказани популярно и на български. Успех на всички!   
                                                                                         http://monikabalayan.com/index.php?page=main  -  Смехотерапия и усъвършенстване...

Търсих много и по ключови думи: подобряване на зрението, зрение без очила, упражнения за зрението и всичко, за което се сетите по темата. Излязоха доста интересни материали, чрез които човек може да добие още по- ясна картина.

# 42
# 43
  • Мнения: 105
Ето на какво попаднах,наистина ми хареса,но все още незнам колко има ефект.
http://video.yandex.ru/users/k7777/collection/12/?ncrnd=8109  


И за сваляне-книгата Очила-убийци/на руски/ http://bookz.ru/authors/pankov-oleg/pankovoleg01.html

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 10:01 от raliko

# 44
  • Мнения: 0
Точно щях да качвам видеотата на Жданов, но ме изпревари Simple Smile

Ето един торент:

http://thepiratebay.org/torrent/4540375/Perfect_Eyes_-_30_Days_To_Better_Sight

Имам на диск едни 6 аудио лекции на Грег Марш, но в момента намирам само това от него в мрежата:

http://btjunkie.org/torrent/Natural-Vision-Improvement-Collectio … e9c72e686889b3231

Упражненията, за които говореше бяха същите, но беше интересно да го слуша човек как обяснява.

# 45
  • Мнения: 0
Качих 6-те видеота в мегаъплоуд:

http://www.megaupload.com/?d=5PX1BRJ7

В момента пише The file you are trying to access is temporarily unavailable. вероятно го проверяват още.

# 46
  • Мнения: 1 422
Причините за влошаване на зрението или Трите капана тук

Принципите за възстановяване на зрението тук

Подробни препоръки за възстановяване на зрението тук

# 47
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Здравейте от мен
следя темата, ровя и се интерисувам от известно време за това, но.... имам нужда от съвет, идея...
Аз нося очила, доста висок диоптър /-6,5 на едното и малко повече на другото око/. Как практически да ги оставя очилата, като в работата ми се налага по цял ден да се зверя в компа и листи разни.... Ето това немога да измисля? Приемам всякакви препоръки   bouquet

# 48
  • Мнения: 23
Здравей,Крен!
Аз също следя темата,защото  и двете ми деца носят очила.
Според мен на първо време оставяй очилата в къщи,когато си спокойна,през почивните дни.
Започни с малки интервали и постепенно увеличавай времето.

# 49
  • Мнения: 385
Здравейте от мен
следя темата, ровя и се интерисувам от известно време за това, но.... имам нужда от съвет, идея...
Аз нося очила, доста висок диоптър /-6,5 на едното и малко повече на другото око/. Как практически да ги оставя очилата, като в работата ми се налага по цял ден да се зверя в компа и листи разни.... Ето това немога да измисля? Приемам всякакви препоръки   bouquet
Защо не пробваш как ще се чувстваш с очила с по-малък диоптър, някои стари например. Моя диоптър е доста по-малък, но аз така постъпих - известно време бях със стари по-слаби, после започнах да ги слагам само вечер като гледам ТВ, а сега не ги нося изобщо. Успех  Hug

# 50
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Хм... незнам
реално очилата ми и сега са ми слаби... имам и астигматизъм и някакви цилиндри. /така и не се задълбочих да ги проуча тия неща/
 Това е притеснява в по старите очила. Реално незнам дали са за мен Simple Smile. Аз ходя минимум на три години на очен лекар /физически се разболявам преди това само от мисълта/.
Да де ама това до тук бяха само оправдания. Ще се пробвам да ги махам по малко поне на работа.
Всъщност вярвам че човек може и да вижда въпреки че е имал "времени затруднения". Преди години /бях още студентка/ една сутрин се събудих и ВИЖДАМ. Наистина виждах - така както никога в живота си не съм - нося очила от ранна детска възраст. И така виждах два дни. После отново падна тюлената завеса. Редно е този път аз да я вдигна.

# 51
  • Мнения: 385
Крен, сега се зачетох в Подробни препоръки за възстановяване на зрението, от сайта който Рози и рози е постнала. Там се казва, че носенето на очилата е възможно, но може да забави процеса по оздравяване, така че - споко  Hug Изобщо не ме учудва това, което споделяш за виждането, при мен също се случва да си виждам ясно, до момента в който си спомня, че съм късогледа.  Wink

# 52
  • Мнения: 554
Нищо, че темата е за Бейтс, ще ви е полезно да прочетете и книжката на Вадим Воля "Проглеждане, или как се отървах от очилата за 7 дни". Пробвайте да мигате по-често и да правите упражнения с очите. Изтеглете книгата: оттук

# 53
  • Мнения: 1 265
eldivine на мен ми показва книгата като неразбираем текст/Ìîæåòå /.
Ако е проблема в моя компютър, някой може ли да ми каже какво да оправя в настройките.

# 54
  • Мнения: 105
Очевидно липсва при теб някой шрифт,щом не го разпознава.При мен се чете идеално,Times New Roman ,обикновен шрифт като цяло.Пробвай да преобразуваш текста като го избереш целият и от менюто задаваш  този шрифт.

# 55
  • Мнения: 1 265
такъв беше текста на сайта неразбираем /автор, книга, иконки/, но след като натиснах иконката с книгата и свалих книгата на моя рс там вече текста е нормален, благодаря за споделената книга.

# 56
# 57
  • Мнения: 1 422
За отпускане преди други упражнения и за самостоятелно ползване - палминг    newsm53 newsm10

# 58
  • Мнения: 1 422
И още по въпроса за палминга - Палминг с визуализация

# 59
  • Мнения: 1 422
Възстанов& … 80;ка В новите статии следват практически съвети как да се застопорят тези навици в ежедневния живот Simple Smile

# 60
  • Мнения: 1 101
Минавате през първоначалната регистрация и тук има описани част от упражненията за очите. .
Здравейте  бих искала да видя упражненията за късогледтво но темата е видима само от регистрирани потребители Rolling Eyes опитах се да направя регистрация но  ми иска телефон за довършване на регистрацията и  тъй като съм в Португалия  не ми приема тел.
Ако някой регистриран иска да ми услужи с неговото потребителско име и парола ще съм много благодарна.Може и на ли4ни Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 1 422
Пуснах питане на админ и получих отговор, че в такъв случай може да се напише 0123456789, тъй като понастоящем акаунт се потвърждава чрез валиден мейл.

# 62
  • Мнения: 1 101
Благодаря за съдействието Peace
Стана регистрацията Peace

# 63
# 64
  • Мнения: 1 422
Еееее дочакахме   bouquet детски курс - Велико Търново, Добрич и Варна за начало, както виждам.

# 65
  • Мнения: 1 422
Момичета, който се интересува от възстановяване на зрението при дечица, ще има детското еднодневно занятие в неделя в Търново , в което от основните техники от курса ще има смехотерапия, упражнения за зрението по Бейтс в детски вариант и гимнастика.

# 66
  • Мнения: 3 376
Здравейте, искам да ви попитам: може ли някой да даде малко повече инфо за това как да правим соларизация според Бейтс? А дали също така може да се намерят видеоматериали на големите и малки завъртания - не съм сигурна, че ги правя правилно  newsm78 Всъщност, ако някой знае как са тези термини на английски, това също ще ми помогне да потърся и сама в Интернет. Благодаря  Hug

# 67
  • Мнения: 1 422
Здравей. Соларизацията се прави по принцип на изгрев слунце или на залез слънце. През активния период на слънцегреене през деня силата на лъчите и толкова голяма, че само със затворени очи правиш това упражнение. Това за лятото, когато има слънце директно изобщо  Laughing. И задължително след това правиш палминг до изчезване на светлинните ефекти.

На нас на курсовете са ни ги обяснявали много подробни всичките упражнения. Ето тук има кога са за това полугодие занятията. Най-добре си задай конкретен въпрос във форума и някой от преподавателите ще ти отговори точно за твоя случай. Завъртанията аз мога да ги покажа нагледно, важното при завъртанията е да постигнеш ефекта, че ти се движи стаята пред очите и съответно пръста. И през цялото време да ти е отпусната горната част на тялото. Даже при големите завъртания се люлеят ръцете. Изобщо при упражненията за очите е важно да има лекота и отпуснатост в тялото.

# 68
  • Мнения: 3 376
Благодаря ти, Рози и Рози   bouquet Аз всъщност се разрових доста в Интернет и попаднах на разни интересни сайтове, където намерих отговори на въпросите си (а и мн друга полезна инфо):

http://www.cleareyesight.info/
http://www.iblindness.org/ (тук има и хубави форуми)

За съжаление са на английски, но ако има интерес, мога да се постарая да преведа някои неща.

Може би е редно да се съберат на 1ва страница пусканите линкове към тези сайтове, към сайтовете на Моника Балаян и др, както в останалите теми?

# 69
  • Мнения: 1 422
Да, би било много полезно, защото когато е систематизирана информацията, може да се чете последователно и директно да се практикува.

Аз съм давала тук един по един линковете, когато е имало нов материал на сайта на Планетата на Триумфа, но ето ги събирам на едно място:

1. Принципи по доктор Бейтс
Причини за … 72;на
Принципи н … 77;то
Препоръки  … 81;тс

2. Поведение за здраве на очите и зрението
Възстанов& … 80;ка
Поддържай& … 74;ик
Мигайте че … 74;ик
Не позволя … 74;ик
Тренирайт& … 74;ик

3. Техники по доктор Бейтс
Палминг с в … 94;ия
Летни упра … 77;то

4. Упражнения по доктор Бейтс (аудиозапис с водени упражнения на български език)
Палминг
Палминг с в … 94;ия
Почивка с п … 80;нг

5. Статията за Норман Каз … 98;нс за оздравителната роля на смеха, защото съм уверена, че той оказва неоценимо влияние върху всеки възстановителен процес по здравето. Аз лично съм прекрасен пример за това.

6. Още упражнения за отпускане , които директно влияят върху успеха при възстановяване на зрението - медитативни като - Светеща ръка, Развързване на възелчета, Златисто дишане, и от лекторната част - Принцип на … 77;ха .

Поемам ангажимент да слагам новите на линк тук, когато бъдат публикувани - техники, водени упражнения, статии. Някой може ли да систематизира от други места това, което му е попадало по темата за възстановяване на зрението по доктор Бейтс?

# 70
  • Мнения: 1 422
В самия форум също има давани препоръки, конкретни отговори на въпроси и още упражнения по Бейтс за различни състояния на очите - Астигматизъм, Късогледство, Далекогледство. Нужна е регистрация като процесът е доста лесен (като във всеки форум става).

# 71
  • Мнения: 3 376
Браво, Рози, чудесно си ги систематизирала   bouquet Аз ще се постарая да преведа някои статии от английски.

Тъй като ти си минала вече по този път, ще ни е полезно и вдъхновяващо да разкажеш собствената си история - какви очни проблеми имаше, за колко време и как ги премахна и пр.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 422
Гризката , аз съм със здрави очи. На мен курсът Смехотерапия - оздравителна програма ми помогна най-напред за ендокринологични отклонения, а после започнах да ползвам техниките за други сфери на живота. Особено развръзването на възелчета го прилагам често за взаимоотношения.

Иначе имах многогодишно хормонално състояние извън нормата, което се повлияваше много неприятно от класическото лечение и още 7 години преди смехотерапията преустанових ползването на лекарства. Междувременно съм ползвала хомеопатичен препарат от класически хомеопат една година и половина и главно медитативни техники. В момента хормонът ми вече (още след първия курс смехотерапия) е в норма и резултатното състояние от неговото отклонение също е на здрав човек.

На нашия курс обаче имаше момиче със 7 диоптъра късогледство (нея я има в предаването при Гала). Много е вдъхновяващо да види човек как тя отначало буквално четеше с листа лепнат на носа, а после започна да чете на една педя от лицето. Познавам лично няколко човека, които минаха от 6 диоптъра на 4, от 4 на 1, от 6.5 на 5 - тези се сещам в момента. И това, докато сме говорили. После продължават с упражненията и не съм ги питала наскоро докъде са стигнали.

Много е важно човек да вярва в себе си в решителността си да успее. Точно както в статията за Казънс (нищо че е за друго заболяване) помага да има лекар, който да вярва във възможността на организма да се възстановява, при който да се правят консултации за очите (проверки на напредъка със зрението). Постоянството е ключово. Диоптрите слизат и се задържат в норма, когато човек продължава да се държи към очите си с любов, което значи здравословно. Отпускането, разтоварването по време на деня е решаващо. И аз съм пред компютър по цял ден и моите очи макар и здрави понякога мържелеят, но си правя всеки ден упражнение за отпускане (има ги описани във форума) по няколко минутки няколко пъти и просто после виждам ясно. Всичко е въпрос на отношение към тялото.

# 73
  • Мнения: 1 422
Днес в упражненията има дадено описание на соларизацията.

# 74
  • Мнения: 123
Здравейте.
Дали има някакви упражнения за мързеливо око+ изкривяване и астигматизъм  Sad?
Аз очила не нося, защото в клиниката ми казаха, че няма нужда, виждам само 30 % с едното око и няма оправия според тях. Дори и операция не помагало Sad.
Вече се чудя, дали да не пробвам и някакъв такъв метод, вие какво ще ме посъветвате?

# 75
  • Мнения: 1 422
От поредицата навици за здравето на зрението вече има подробности и за петия.

# 76
  • Мнения: 3 376
Здравейте.
Дали има някакви упражнения за мързеливо око+ изкривяване и астигматизъм  Sad?
Аз очила не нося, защото в клиниката ми казаха, че няма нужда, виждам само 30 % с едното око и няма оправия според тях. Дори и операция не помагало Sad.
Вече се чудя, дали да не пробвам и някакъв такъв метод, вие какво ще ме посъветвате?

Писанката, упражненията на Бейтс могат да лекуват и трите твои проблеми Simple Smile Заеми се с тях сериозно и се похвали после  Hug

# 77
  • Мнения: 1 422
Писанката, и аз мисля точно същото като Гризката. Във форума има дадени по диагнози за очите много упражнения. За астигматизъм има цяла отделна тема. Според мен се регистрирай и си ги прави, а можеш и по това с намаленото зрение да питаш съвсем конкретно. Ще ти отговорят кои упражнения са точно за тебе. Стискам ти палци!!!!! Успех!  Hug Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 864
аз ходих на един курс /смехотерапия/ дето 2-3 дена правихме от тези упражнения на Бейтс и свалих 1 диоптър. и аз не можах да повярвам но е факт. сега пак ще ходя:)

# 79
  • Мнения: 1 422
Шести навик   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 80
# 81
  • Мнения: 440
Записвам се да следя темата - аз имам мързеливо око и ми казаха че ще се оправи с операция или да сложа леща.Засега чакам да се случи чудо ,но явно трябва и аз да се портудя ,за да се осъществи Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 0
здравейте,
аз не съм все още майка, но си позволявам да пиша в този форум.искам да благодаря на всички за съветите и линковете към различни книги.благодарение на един от тях, а именно книгата "The Paul's pathway to normal vision" успях да сваля един диоптър (от -4 до -3).мисля да продължа работата си и ще се похваля отново.
още веднъж благодаря.ще се радвам, ако мога да помогна с нещо.

# 83
  • Мнения: 19 307
Рози и рози, прочетох, че си ходила на смехотерапията и курсовете на Моника. Има ли разлика с курса на Норбеков и кой е по-добър според теб?

Прочетох линковете, които сте пуснали в темата. Свалих и книгата, но още не съм я прочела. Упражненията не можах да разбера от линковете как се правят, но виждам, че по описанието съвпадат с тези на Норбеков. Само соларизацията и въртенето не ми е ясно и при двамата как се прави?

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ще следя темата с интерес.

# 85
  • Мнения: 1 422
Soleil* , Бейтс е първият офталмолог, който подхожда новаторски към окото и способността му да вижда здраво и съответно изгражда своята система за възстановяване на зрението на тези пренципи. Всички следващи методики стъпват на неговата система като я повеждат в различна посока. В Щатите съществува Институт, който преподава чист Бейтс и няколко клона или лъча, създадени от училите при Бейтс, които изменят в известна степен системата. Аз съм посещавала курсовете от системата на Норбеков в миналото от първо ниво до мастерская. В Смехотерапия се дава чист Бейтс и то много подробно. На клубните също се правят упражненията за очите.

# 86
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Предварително се извинявам, 4е не про4етох вси4ко и питам вас, макар да съм по4ти сигурна 4е не е тази темата Praynig Моята сестра има катаракта на дясното око и се налага операция. За кристала,или лещата, както там я нари4ат, искат 600 евро и на мен ми се виждат много. Моля, ако можете да ме насо4ите или ако някой има информация по въпроса newsm78 Praynig Уто4нявам, 4е за разлика от мен, сестра ми хи4 не е ентусиаст за метода Бейтс,т.е. не 4е не е съгласна, по-скоро й липсва мотивация, подкрепа и малко инат Hug Благодаря ви

# 87
  • Мнения: 1 422
Информация по кой въпрос точно търсиш? Да уточним, защото не те разбрах  Embarassed.

# 88
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Предварително се извинявам, 4е не про4етох вси4ко и питам вас, макар да съм по4ти сигурна 4е не е тази темата Praynig Моята сестра има катаракта на дясното око и се налага операция. За кристала,или лещата, както там я нари4ат, искат 600 евро и на мен ми се виждат много. Моля, ако можете да ме насо4ите или ако някой има информация по въпроса newsm78 Praynig Уто4нявам, 4е за разлика от мен, сестра ми хи4 не е ентусиаст за метода Бейтс,т.е. не 4е не е съгласна, по-скоро й липсва мотивация, подкрепа и малко инат Hug Благодаря ви
Става въпрос за цената на "лещата"понеже тук тези операции са безплатни на мен ми се  видя много езаджерата тази цифра 600 евро newsm78

# 89
  • Мнения: 1 422
По този въпрос не съм наясно. Успех пожелавам!!!!!!!

# 90
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Те там е проблемът я newsm78 Във вси4ки сайтове не е публикувана цената и пише да се обърнем към лекуващият лекар-офталмолог,ама тя(лекуващаталекарка) знае 4е аз съм извън пределите на родината и ,според моето скромно мнение, надува цената. Ще ми се да видя един български пенсионер как ще достигне тази космо-цена newsm78 Благодаря! Продължавам да търся!
По този въпрос не съм наясно. Успех пожелавам!!!!!!!
Вмъквам допълнително мнение. Открих цени и са с около 200 евро по-ниски #Cussing out и то на известен о4ен хирург. Сега ще видя какво може да се направи. Благодаря отново,Рози!

Последна редакция: чт, 22 сеп 2011, 10:04 от danilu

# 91
  • Мнения: 0
Хора, златни сте! Наистина този форум е доказателство, че женската солидарност съществува!
Дами, моля ви, може ли някоя от вас да сподели опит; ако може да каже чрез тези техники колко диоптъра е свалила, за колко време...Знам, че при всеки е строго индивидуално, но просто ми е интересно на практика как се случват нещата.
Аз съм с чисто късогледство...откакто се помня; диоптърът ми е -3 и -3,5 и като махна очилата виждам като в мъгла(знаете колко е досадно и сконфузно в определени ситуации). Не искам да нося каквото и а било, за да виждам, не искам да си правя операция, тъй като чувам кофти неща; просто тези техники ми се струват като една прекрасна магия;затова ще съм ви много благодарна ако някоя от вас ми сподели как при нея се е случила тази магия.  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 864
аз веднага споделям че свалих 1.5 диоптъра, късогледство само за 8 дена упражнения /ама и мнооого смях/. от тогава /вече 10тина месеца/ не съм правила никакви упражнения почти а диоптрите ми не са се вдигнали.
но аз преди да предприема тази стъпка носех дълги години лещи- от раз реших да се разделя с тях и почнах да нося очила. после и очилата почнах да нося само при супер наложителни моменти. беше ми много забавно -размазано и не виждаш добре. явно съм се била побъркала.
но резултата е налице!

# 93
  • Мнения: 0
Bunnie, едно мога да кажа: ехааааааааааааа!!! Simple Smile

# 94
  • Мнения: 3
браво, bunnie! навиците ли спазва? или други техники? само за 8 дни?  Simple Smile

Аз съм чела Норбеков, но нямаше голям ефект. Записче да ви чета.

# 95
  • София
  • Мнения: 864
ами аз правех едни упражненийца за очичките по метода на Бейтс. и много смях. сега съм се заинатила и последните 1.5 диоптъра да махна та да видиме....

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Попаднах на темата търсейки начин за премахване или поне намаляване на късогледство.
Сина ми сега е в предучилищна група и има немалък проблем със зрението.  Сега приблизителния му диоптър е астигматичен:  -2 сфера със -1 цилиндър и на двете очи.  Със слагането на очила проблема няма да се реши, тъй като с растежа на организма, тенденцията е да расте и късогледството. Преди да сложи очила ще опитаме и други методи.
Някой има ли наблюдения с подобен случай при малки деца?
Ех... как ми се иска да намеря точната гимнастика (или друг лек) за късогледство и до половин година упражнения със сина ми да се окаже, че няма нужда от диоптър!  
Идната нощ се е родил Христос, а казват, че по Коледа ставали чудеса!
Ще си го пожелая! newsm17

# 97
  • Мнения: 3 506
Честита Коледа! Аз съм нагледен пример, за това каква измислица е това с увеличаването на диоптъра. Почти не е мръднал откакто ми го откриха (ученическите години) до сега, напук на всички изказвания как ще расте и бля-бля. Става дума за късогледство и астигматизъм на едното око, ок. 4 диоптъра е късогледството. Очила не съм носила.
Синът ми за съжаление ме е наследил - има същите проблеми и като мен не иска да носи очила. Открихме го, когато беше на 4г. (сега е на 8 ), но поради, да кажем несериозност от моя страна (породена от невъзможността да намеря доктор, който да разбере нежеланието ми да слагаме веднага очила) не съм го проследила във времето дали / колко е нараснал. Надявам се да не е драстично, тъй като видимите 'симптоми' не са по-различни отпреди.
Поради липса на мотивация упражнения досега не сме правили - той се бунтуваше много като по-малък, съответно аз имах колебания дали няма да му навредят. Едва напоследък проявява интерес, накрая току виж вземем заедно да се хванем с някакви упражнения. Знам, че има доста системи за подобряване на зрението, макар че не съм попадала на наистина убедителни свидетелства за трайно намаляване / премахване на диоптрите, още повече при деца Confused Продължавам и аз да се надявам на чудо през всичкото това време, най-вече за детето  Praynig 

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 292
При подрастващи късогледи, ако сложат очила привиква окото с диоптъра и почва да иска все повече! И така докато организма спре да израства.
Сина ми е на 7 и ако сега сложи очила, то след 10 години може и - 10 диоптъра да има! Sad
Доктора вчера ни каза, че е положително настроен за тези гимнастики за очи. Но къде да ги намеря точно какви са. Каза, че одобрява гимнастиките на Бейтс.
Някой може ли да ме насочи към сайт или книга в която да има описани тези гимнастики за късогледство?

# 99
  • Мнения: 1 422
Незабравка, част от упражненията по Бейтс има тук, иначе на курса се минава през голям комплекс.

И доста от обясненията в статиите.

# 100
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте. Аз съм със 7.75 късогледство след последния преглед. нося очила 7 и 6 диоптъра за работа с компютър. Започнах с упражненията и по Норбеков и по Бейтс. Как ще разбера, че са ми се намалили диоптрите, това се чудя. Който е свалял диоптри как се осъществява проследяването.

# 101
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте. Аз съм със 7.75 късогледство след последния преглед. нося очила 7 и 6 диоптъра за работа с компютър. Започнах с упражненията и по Норбеков и по Бейтс. Как ще разбера, че са ми се намалили диоптрите, това се чудя. Който е свалял диоптри как се осъществява проследяването.

най-малкото ще почнеш да виждаш по-ясно ако не носиш очилата или да виждаш размазано ако ги носиш. При мене така се получи.

# 102
  • Мнения: 8
Аз намерих упражненията на Норбеков http://vbox7.com/play:a5448b4a , но щом пише 1, предполагам, че има и 2. Някой дали знае къде може да се намери?

# 103
  • Мнения: 568
Ето в тази страничка    https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0 … A/162469743772797  има клипчета на руски как се правят упражнения с деца .

# 104
  • Мнения: 10
Има много линкове в тази интересна тема, 90% от които водят към monikabalayan и не работят, а се отваря заглавна страница на сайта.

Ако някой има нови работещи линкове на бълагрски моля да сподели.

Има ли и някой друг освен един човек в цялата тема, който да е намалил диоптри и да е доволен?
Детето ми е на 12 с далекогледство и 2 години носи очила и няма промяна, а бяха казали, че щяло да се подобри щяло да се израсте...   А баща ми е с катаракта и не иска да се оперира и ми каза , че е чул за този метод да му намеря повече инфромация. Той е на 70 и не би отишъл на този курс на monikabalayan, защото е по-интровертен човек, би си чел всичко, което му дам.



# 105
  • Мнения: 1 831
Записвам се да следя и аз.Има ли някакви упражнения за глаукома,късогледство ...
Ще съм много благодарна да споделите  Peace bouquet

# 106
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Не се е писало в темата повече от година. Което е доста тъжно. Ще ми се да се поднови,,но не желая да отварям нова тема. Тук има доста богат и изчерпателен материал и не виждам смисъл да се копира и да се започва овсичко тново.
Исках да попитам, има ли някой,който знае,или е пробвал диетата  по метода на Бейтс? Бях чела преди много време за тази диета, но никога не мие попадал някойькойто да каже в какво се състои и какво съдържа?

# 107
  • Мнения: 746
Знаете ли дали някоя от системите помага при кератоконус?

# 108
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Междувременно се информирах и в един друг форум за метода Бейтс. Много полезни и изчерпателни съвети и материали намерих там. Чак забравих, че бях започнала да пиша тук.
За кератоконус не съм чувала нищо и не мога да отговоря. Но смятам,че като цяло методът помага за проблеми с очите. Преди доста време,се излекувах от астигматизъм ,сваляйки очилата. Но после не ми се удаде повече възможност да продължа и сега започвам да качвам диоптри. Така че съм решила са се заема  много сериозно с гимнастика и диета,за да успея.

# 109
  • Мнения: 72
Имам много висок диоптър - нося очила с -4,5, а зрението ми е по-зле, сигурно вече е към -6 (късогледство). За съжаление постоянно съм пред компютъра и идея си нямам как точно да подходя, не мога да работя без очила.
Преди години пробвах метода на Норбеков, но за съжаление не ми помогна. Сега ще попрочета книгите на Бейтс на руски и ще се захвана сериозно. Много се надявам да сваля поне 1 диоптър, защото се чувствам зле така. Запозната съм до известна степен с методиката на Бейтс, но сега искам да навляза по-сериозно. Ще се радвам да споделяме мнения, опит и да чуя хора, които наистина са успели.

# 110
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
Зябелязвам подобрение при мен с упражненията на Бейтс,но не съм много сериозна и не ги практикувам редовно.
Все си обещавам,започвам сериозно и после по една или друга причина, изоставям начинанието.

# 111
  • София
  • Мнения: 143
От къде мога да си сваля матриалите за този метод. Бихте ли сподели кой е този друг форум.

# 112
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 751
От къде мога да си сваля матриалите за този метод. Бихте ли сподели кой е този друг форум.
Аз съм регистрирана в "дриймланд,да сбъднем мечтите си заедно" . Там има много материал.

# 113
  • Мнения: 1 880
Здравейте, от тук успях да си сваля книгата на английски: https://www.iblindness.org/ebooks/perfect-sight-without-glasses/
след попълване на имейл дава линк за сваляне.
Смятам сериозно да се захвана с книгата и упражненията, тъй като работя целодневно на компютър и съм си с очила, а едното око е с астигматизъм. Все още съм на 25, а като сваля очилата и ми се размазва света Sad

# 114
  • Мнения: 6
Благодаря ви много момичета.
И аз съм с астигматизъм и ще се пробвам по метода на Бейтс. Дано помогне.

Общи условия

Активация на акаунт