Възстановяване на зрението по метода на Бейтс

  • 65 994
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 101
Минавате през първоначалната регистрация и тук има описани част от упражненията за очите. .
Здравейте  бих искала да видя упражненията за късогледтво но темата е видима само от регистрирани потребители Rolling Eyes опитах се да направя регистрация но  ми иска телефон за довършване на регистрацията и  тъй като съм в Португалия  не ми приема тел.
Ако някой регистриран иска да ми услужи с неговото потребителско име и парола ще съм много благодарна.Може и на ли4ни Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 1 422
Пуснах питане на админ и получих отговор, че в такъв случай може да се напише 0123456789, тъй като понастоящем акаунт се потвърждава чрез валиден мейл.

# 62
  • Мнения: 1 101
Благодаря за съдействието Peace
Стана регистрацията Peace

# 63
# 64
  • Мнения: 1 422
Еееее дочакахме   bouquet детски курс - Велико Търново, Добрич и Варна за начало, както виждам.

# 65
  • Мнения: 1 422
Момичета, който се интересува от възстановяване на зрението при дечица, ще има детското еднодневно занятие в неделя в Търново , в което от основните техники от курса ще има смехотерапия, упражнения за зрението по Бейтс в детски вариант и гимнастика.

# 66
  • Мнения: 3 376
Здравейте, искам да ви попитам: може ли някой да даде малко повече инфо за това как да правим соларизация според Бейтс? А дали също така може да се намерят видеоматериали на големите и малки завъртания - не съм сигурна, че ги правя правилно  newsm78 Всъщност, ако някой знае как са тези термини на английски, това също ще ми помогне да потърся и сама в Интернет. Благодаря  Hug

# 67
  • Мнения: 1 422
Здравей. Соларизацията се прави по принцип на изгрев слунце или на залез слънце. През активния период на слънцегреене през деня силата на лъчите и толкова голяма, че само със затворени очи правиш това упражнение. Това за лятото, когато има слънце директно изобщо  Laughing. И задължително след това правиш палминг до изчезване на светлинните ефекти.

На нас на курсовете са ни ги обяснявали много подробни всичките упражнения. Ето тук има кога са за това полугодие занятията. Най-добре си задай конкретен въпрос във форума и някой от преподавателите ще ти отговори точно за твоя случай. Завъртанията аз мога да ги покажа нагледно, важното при завъртанията е да постигнеш ефекта, че ти се движи стаята пред очите и съответно пръста. И през цялото време да ти е отпусната горната част на тялото. Даже при големите завъртания се люлеят ръцете. Изобщо при упражненията за очите е важно да има лекота и отпуснатост в тялото.

# 68
  • Мнения: 3 376
Благодаря ти, Рози и Рози   bouquet Аз всъщност се разрових доста в Интернет и попаднах на разни интересни сайтове, където намерих отговори на въпросите си (а и мн друга полезна инфо):

http://www.cleareyesight.info/
http://www.iblindness.org/ (тук има и хубави форуми)

За съжаление са на английски, но ако има интерес, мога да се постарая да преведа някои неща.

Може би е редно да се съберат на 1ва страница пусканите линкове към тези сайтове, към сайтовете на Моника Балаян и др, както в останалите теми?

# 69
  • Мнения: 1 422
Да, би било много полезно, защото когато е систематизирана информацията, може да се чете последователно и директно да се практикува.

Аз съм давала тук един по един линковете, когато е имало нов материал на сайта на Планетата на Триумфа, но ето ги събирам на едно място:

1. Принципи по доктор Бейтс
Причини за … 72;на
Принципи н … 77;то
Препоръки  … 81;тс

2. Поведение за здраве на очите и зрението
Възстанов& … 80;ка
Поддържай& … 74;ик
Мигайте че … 74;ик
Не позволя … 74;ик
Тренирайт& … 74;ик

3. Техники по доктор Бейтс
Палминг с в … 94;ия
Летни упра … 77;то

4. Упражнения по доктор Бейтс (аудиозапис с водени упражнения на български език)
Палминг
Палминг с в … 94;ия
Почивка с п … 80;нг

5. Статията за Норман Каз … 98;нс за оздравителната роля на смеха, защото съм уверена, че той оказва неоценимо влияние върху всеки възстановителен процес по здравето. Аз лично съм прекрасен пример за това.

6. Още упражнения за отпускане , които директно влияят върху успеха при възстановяване на зрението - медитативни като - Светеща ръка, Развързване на възелчета, Златисто дишане, и от лекторната част - Принцип на … 77;ха .

Поемам ангажимент да слагам новите на линк тук, когато бъдат публикувани - техники, водени упражнения, статии. Някой може ли да систематизира от други места това, което му е попадало по темата за възстановяване на зрението по доктор Бейтс?

# 70
  • Мнения: 1 422
В самия форум също има давани препоръки, конкретни отговори на въпроси и още упражнения по Бейтс за различни състояния на очите - Астигматизъм, Късогледство, Далекогледство. Нужна е регистрация като процесът е доста лесен (като във всеки форум става).

# 71
  • Мнения: 3 376
Браво, Рози, чудесно си ги систематизирала   bouquet Аз ще се постарая да преведа някои статии от английски.

Тъй като ти си минала вече по този път, ще ни е полезно и вдъхновяващо да разкажеш собствената си история - какви очни проблеми имаше, за колко време и как ги премахна и пр.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 422
Гризката , аз съм със здрави очи. На мен курсът Смехотерапия - оздравителна програма ми помогна най-напред за ендокринологични отклонения, а после започнах да ползвам техниките за други сфери на живота. Особено развръзването на възелчета го прилагам често за взаимоотношения.

Иначе имах многогодишно хормонално състояние извън нормата, което се повлияваше много неприятно от класическото лечение и още 7 години преди смехотерапията преустанових ползването на лекарства. Междувременно съм ползвала хомеопатичен препарат от класически хомеопат една година и половина и главно медитативни техники. В момента хормонът ми вече (още след първия курс смехотерапия) е в норма и резултатното състояние от неговото отклонение също е на здрав човек.

На нашия курс обаче имаше момиче със 7 диоптъра късогледство (нея я има в предаването при Гала). Много е вдъхновяващо да види човек как тя отначало буквално четеше с листа лепнат на носа, а после започна да чете на една педя от лицето. Познавам лично няколко човека, които минаха от 6 диоптъра на 4, от 4 на 1, от 6.5 на 5 - тези се сещам в момента. И това, докато сме говорили. После продължават с упражненията и не съм ги питала наскоро докъде са стигнали.

Много е важно човек да вярва в себе си в решителността си да успее. Точно както в статията за Казънс (нищо че е за друго заболяване) помага да има лекар, който да вярва във възможността на организма да се възстановява, при който да се правят консултации за очите (проверки на напредъка със зрението). Постоянството е ключово. Диоптрите слизат и се задържат в норма, когато човек продължава да се държи към очите си с любов, което значи здравословно. Отпускането, разтоварването по време на деня е решаващо. И аз съм пред компютър по цял ден и моите очи макар и здрави понякога мържелеят, но си правя всеки ден упражнение за отпускане (има ги описани във форума) по няколко минутки няколко пъти и просто после виждам ясно. Всичко е въпрос на отношение към тялото.

# 73
  • Мнения: 1 422
Днес в упражненията има дадено описание на соларизацията.

# 74
  • Мнения: 123
Здравейте.
Дали има някакви упражнения за мързеливо око+ изкривяване и астигматизъм  Sad?
Аз очила не нося, защото в клиниката ми казаха, че няма нужда, виждам само 30 % с едното око и няма оправия според тях. Дори и операция не помагало Sad.
Вече се чудя, дали да не пробвам и някакъв такъв метод, вие какво ще ме посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт