Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 11-та тема

  • 129 221
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 1 559
Здравейте! Направих питка - слънце по рецепта на maria_m за прощъпулника на дъщеря ми. Стана страхотна, никой не яде козунак, за сметка на това тази огромна питка свърши за десетина минути! Много благодаря.
Това ми е първия опит да правя изобщо пита, затова малко я попрегорих и няма много вид, обаче наистина стана невероятно вкусна.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs431.snc3/24819_122 … 231_6517857_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs411.snc3/24819_122 … 6313_842293_n.jpg

# 32
  • София
  • Мнения: 1 176
__EtnA__ първо да ти е жива и здрава щерката,второ много да ти тича та чак да не я стигнеш  Hug .А и чудесно си се справила с питката,изглежда много апетитно   bouquet

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 11:49 от didolinaa

# 33
  • Мнения: 1 559
Благодаря!  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 453
  Eто и моята питка:

# 35
  • Мнения: 58
На фона на красивите питки на Кашарел и Etna моят среднощен тутманик на Kasier бледнее. Embarassed
Прекрасни са!  bouquet
Ето го и него:

# 36
  • Мнения: 782
Страхотни питки показвате  Grinning

Кашарел, как оформи твоята  Praynig

Ето и моята от днес ...

# 37
  • Мнения: 1 186
здравейте   bouquet
присъединявам се към вас и имам актуално питане. от къде мога да намеря суха мая, но не д-р Йоткер, тъй като прочетох че не е от най-добрите, а погачата която съм избрала е със суха мая.
благодаря ви предварително.  Hug

# 38
  • Мнения: 9 776
здравейте   bouquet
присъединявам се към вас и имам актуално питане. от къде мога да намеря суха мая, но не д-р Йоткер, тъй като прочетох че не е от най-добрите, а погачата която съм избрала е със суха мая.
благодаря ви предварително.  Hug

За мен Йоткер е добра Crazy. Иначе където продават мая, там ще търсиш.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 890
здравейте   bouquet
присъединявам се към вас и имам актуално питане. от къде мога да намеря суха мая, но не д-р Йоткер, тъй като прочетох че не е от най-добрите, а погачата която съм избрала е със суха мая.
благодаря ви предварително.  Hug

Погачата спокойно може да стане и с жива мая. Просто количеството на сухата мая умножете по три и ще получите количетвото на живата мая.

# 40
  • Мнения: 1 186
благодаря. остава сега само да уцеля дозата и да стане  Wink

# 41
  • Мнения: 321
Момичета,пиша ви във връзка с тема ,която принципно не е актуална след Великден,но  след зашеметяващия ми успех с козунаците съм се амбицирала да направя панетонето на Мама Цоцолана,рецептата ,за което прочетох в тема козунаци ,началната страница с рецепти. Писах лично на Цоцолана ,но отговор така и не получих.В рецептата има неясноти/поне за мен/, ако някой е правил панетонето и  може да ми помогне ,ще съм му благодарна. Колко е общото брашно. 350-400гр. или +това количество се добавя и 140 гр. от сместта с маята ,която втасва. Не искам да правя експерименти и да гадая ,защото не ми се ще да развалям впечатлението от козунаците. LaughingТази седмица явно няма да го правя ,но ако някой пожелае да ми съдейства ,може да ми пише и на личната ми поща.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 176
Venetta да не те изпусна мила,едно пиленце те издаде,че днес празнуваш ти,така че с най топли чуства.
Бъди добра, бъди щастлива,
върви с една звезда в нощта
и нека никога да не заспива
смеха на твоята устa.
Честит празник!

# 43
  • Мнения: 622
Не знам какъв празник има Венетка, но- честит празник!  Hug  bouquet
В момента моята питка втасва във фурната- ще я нося довечера за РД на сестра ми. Утре ще ви я покажа изпечена и начупена, но сега искам да видите какъв помощник си имам.  Mr. Green Heart Eyes

                 

# 44
  • София
  • Мнения: 7 890
...но сега искам да видите какъв помощник си имам.  Mr. Green Heart Eyes
Ами то затова ти е станала толкова хубава питката. Пипне ли я майстор смятай че проблеми няма.

Общи условия

Активация на акаунт