Задържан съсирек в шийката на матката след секцио

  • 3 670
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Предварително ще помоля модераторите да преместят въпроса ми в подходяща тема, ако има такава, но нямах време да прегледам съществуващите теми за секциото.
На 19 февруари родих секцио близнаците си. Нямах никакви усложнения. На първия преглед след секциото / 20 дни след операцията /, лекарят ми каза, че матката ми не се е прибрала и ми изписа Метергин за десет дни. Изпих го и днес на контролния преглед пък установи, че имам задържан съсирек в маточната шийка. Пак ми изписа Метергин+Бусколизин до понеделник и каза, че ако до тогава не изпадне ще го аспирира. Въпросът ми е случвало ли му се е на някой подобно нещо и необходима ли е тази манипулация? Притеснява ме, че отново ще е с упойка, а и не съм сигурна дали е толкова наложителна. Не мога да намеря информация по въпроса и какво би могло да се случи, ако не отида да го аспирира. Каза, че бил колкото бадем на големина, което ми се струва малко. Все още кървя леко, днес ми е 34-ти ден от секциото. Предварително благодаря на всички, които се включат.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 109
Първо честити бебенца  bouquet
Не съм чувала за подобен проблем, аз имах съсирек след кюретаж преди две години, но с Метергина го изчистих.
Защо не се консултираш и с друг специалист гинеколог? Аз така бих направила. Който да те види на УЗ и да даде своя преценка.
Ако ти се разхожда до София за преглед, мога да ти помогна с имена и координати на наистина добри лекари Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Марлен, благодаря за отговора. Днес имам час при друг лекар. И аз не бях чувала за съсирек в шийката и в нета намерих информация само за задържана кръв в матката. Довечера ще разбера повече по въпроса и ще пиша. Още веднъж благодаря   bouquet

Допълвам се. Утре ме приемат за кюретаж. Наистина имам задържана кръв, но не е в шийката, а е в матката.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 20:56 от Цецинка

Общи условия

Активация на акаунт