Любители на котки - тема 36

  • 43 472
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 608
 Благодаря, Зила  Hug
Това е въпросът- да искам ли още или да не искам  newsm78
Но сигурно ще забравя всички страшни предупреждения, щом видя пухкавата топчица  Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 5 742
Последната снимка на kotkovo, ми напомни за това:

http://www.youtube.com/watch?v=hPzNl6NKAG0

 Joy

Голям смяях!  newsm62

Сетих се като правихме ремонта това лято в хола, малкия направо си умря от кеф от вестниците застлани на земята, найлоните метнати на мебелите  Laughing
Такава игра падна, че не знам как не цопна в кофата с латекса  Laughing Беше много разорачован, като подредихме и оправихме стаята.
Обещаха ми неродено коте половин екстремал и аз идиотката ме досрамя да попитам за подробности. Я ми разяснете без да ми се смеете.  Wink
Какви подробности-приятните или не толкова приятните?  Grinning
През няколко дена ще ти повръща косми+стомашно съдържимо, ще киха редовно, защото слъзните им каналчета са стеснени и секретът влиза в нослето, и да-ще има ред сополи, и ред плюнки.
Имат много чувствителни стомаси, податливи са на ред заболявания (най-вече микроспория).
Ще има косми из цялата къща и често дупето му ще е изцапано със...сещаш се какво.  Mr. Green
Иначе са радост за окото, но искат много грижи, свързани с козината, редовно почистване на очите (сълзят им), сресване всеки ден.
И така, ако още го искаш и имаш въпроси, ще отговарям с радост.   Joy

КАто е на половина,може да има наполовина от тези проблеми  Crazy

# 47
  • Мнения: 1 287
Според мен е искала да каже полуекстремал, което е съвсем друго.  Flutter

# 48
  • Мнения: 3 050
да се запиша в хубавата тема  Hug

# 49
  • Мнения: 628
и тази мацана е само за мачканееее ...много пухава! Същата окраска като наш Лео, но дългокосместа, пу пу да не и е уруки Wink

# 50
  • Мнения: 1 788
Аз имам котка полуекстремал, бе хора!  Mr. Green
Чак такива проблеми - няма, обаче.
Ред сополи и сълзи - няма. Очичките й почиствам много рядко с физиологичен разтвор или просто с вода.
Повръща косми, но не чак толкова често, а и я научих да го прави само в банята или коридора на плочките.
Сега като се "закашля" да повръща, сама тича към банята  Mr. Green
Чувствителният й стомах се изразява в това, че яде само няколко вида храни, а другите не ги признава въобще.
За болестите - има наръч от ваксини, които започнаха още като беше на няколко месеца.
Не я реша всеки ден, а когато се сетя. Като малка й ставаше козината на "топки", но вече по-рядко.
Отзад я "подстригвам" редовно и не се цапа при ходене до тоалетна. Освен, когато има разстройство, но тогава - няма как и късокосместа да е, пак ще се цапа.

# 51
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Здравейте и от нас в новата тема!
Тед - кат благодарим ти за усилието да поддържаш темата!    bouquet

Аз да споделя , че съм много притеснена. Утре детето чудо, новото откритие на зоологията , така наречения в последно време "малък сив тормозник" от женски род ....та утре нейно величество Маша в 14ч има записан час за операция. От сутринта не съм я хранила и не съм я пускала да скитосва навън , а за всеобщо почуда тя си стои кротко в банята и дори не протестира...Боже , усеща горкото кво съм му приготвила....уфффф...
Стискайте палци и квото си трябва , че имаме съмнение , че през последния голям сняг може и да е направила белята....Не съм споделяла , че бях заета , но ме направи  луда , маймуната му недна....пореше снега да отиде при комшията Стуенчу....и сега са голяма либоф...снощи си седят пред камината и тя го окъпа целия....Пък той грозин , грозин...ни мога да го гледам ич...  Mr. Green ама съм тъща и половина  Laughing Сега съм малко уморена , че и селската работа започна - развъртяхме мотиките , няма как....но по-късничко ще кача снимки на диЧата.
Останете си със здраве!  Heart Eyes Hug Peace

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Токачкe,
стискам палци на ръце и крака утре всичко да мине по вода thumbsup
Пък ти нИдей така към младите, щом се обичат, да са зимат Laughing Ама без бели повече Party
Алфи и Лео наистина си приличат Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 116
Ох, Мигчеее, как ме развесели  Joy
Та покрай твоите излияния се сетих как ми приказваха за моя мъж, че бил грозен, ама аз сляпа, ФлЮбена- най- красивия беше за мене. А снощи ни вклин, ни връкав дребното изръси , че съм била хубавичка, пък баща му -  горкия бил грозничък  hahaha Задавих сеот смях  просто, а баща му мяташе мълнии  Mr. Green
Та така, нашето все си е хубаво, чуждото грозно.
Кой знае какви снахи ще ми докарат синовете, леле, от сега се плаша  Tired

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Синът ти ще ме умори hahaha

# 55
  • Мнения: 1 287
Аз имам котка полуекстремал, бе хора!  Mr. Green
Чак такива проблеми - няма, обаче.
Ред сополи и сълзи - няма. Очичките й почиствам много рядко с физиологичен разтвор или просто с вода.
Повръща косми, но не чак толкова често, а и я научих да го прави само в банята или коридора на плочките.
Сега като се "закашля" да повръща, сама тича към банята  Mr. Green
Чувствителният й стомах се изразява в това, че яде само няколко вида храни, а другите не ги признава въобще.
За болестите - има наръч от ваксини, които започнаха още като беше на няколко месеца.
Не я реша всеки ден, а когато се сетя. Като малка й ставаше козината на "топки", но вече по-рядко.
Отзад я "подстригвам" редовно и не се цапа при ходене до тоалетна. Освен, когато има разстройство, но тогава - няма как и късокосместа да е, пак ще се цапа.
Съдбата е била благосклонна към теб.
Описвам моето коте и не преувеличавам.  Mr. Green
Имах предвид, че като киха (случвало се е да киха по 20-30 пъти един след друг) хвърчат плюнки и сополи.
Аз, ако съм давала една храна известно време и премина на друга рязко, веднага се започва с разстройство, но мина време, докато разбера кое да давам и кое не. Ако го храня само с РК, нямаме проблеми.
Моят котарак повръща само на балатума в кухнята, никога на легло или килим.  Naughty
И ние имаме ваксини, редовни сме на прегледите.
Ако не го среша 3-2 дена, козината веднага се слепва на места.
Очите са на етапи, понякога сълзят много и секретът се втърдява, образувайки нещо като гурлички около окото.
Бъди доволна, че не са я докопали гъбите.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 11:36 от zila1

# 56
# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Сладурана Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 4 116
Ми аз не знам Бени полуекстремал ли се води с баща персиец, и майка ангорка. Ама няма нито пролем с очиите,нито с носа, нито с апетита. Верно, капризен е, и един такъв... мисли се за голямото добрутру  Joy и преди имаше проблеми с ушите, въпаления разни. Но като цяло си е нормална котка и по- специални грижи не изисква.
Космите... те са големия проблем, но скоро ще е с прическа ( 1 номер ) и няма да имам грижи иза космите  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 287
Ми аз не знам Бени полуекстремал ли се води с баща персиец, и майка ангорка. Ама няма нито пролем с очиите,нито с носа, нито с апетита. Верно, капризен е, и един такъв... мисли се за голямото добрутру  Joy и преди имаше проблеми с ушите, въпаления разни. Но като цяло си е нормална котка и по- специални грижи не изисква.
Космите... те са големия проблем, но скоро ще е с прическа ( 1 номер ) и няма да имам грижи иза космите  Mr. Green
Не, Бени не е полуекстремал.
Но е сладур.

Общи условия

Активация на акаунт