Правителството планира двойно намаление на отпуска за майчинство!

  • 16 524
  • 390
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 367
скоро имаше статия, че България е с над 100 000 милионери. в Англия богатите се облагали с 50% данък. ами да приемат такъв закон, какво е това да намалят пенсии и майчинството, а богатите да си карат скъпите коли и да си свиркат по време на криза на наш гръб. нали разследваха парите в швейцарски банки. да действат по-бързо и да си прибират от там скритите данъци с години. има толкова места със прикрити милиарди не милиони от където могат да я напълнят тази хазна ако за занимават с каквото трябва, а не с най-уязвимите.

ще облагат и 100лв. социална пенсия абсурд. аз съм израснала без баща тогава взимахме по 50лв. пенсия за сирак. представяте ли си тези самотни майки които работят за 300-400лв. и са вдовици сега и данък на пенсиите на децата им да сложат. това е шокиращо и скандално

# 121
  • Мнения: 1 404
Сега го чух това и...  Какво да ви кажа.... Тези са не за  #2gunfire а живи да ги дерат.

Ако го приемат това и ние нищо не направим.......

Просто нямам думи.....

# 122
  • Мнения: 53
Току що по БТВ съобщиха, че по-късно днес ще има изявление по антикризистните мерки, тъй като повечето мерките, които били посочени в изявлението на синдикатите не отговаряли на истината. А утре сутринта Дянков ще гостува в "Тази сутрин".
Тези мерки са пълен абсурд, издънките им са една след друга  #Cussing out

# 123
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Току що по БТВ съобщиха, че по-късно днес ще има изявление по антикризистните мерки, тъй като повечето мерките, които били посочени в изявлението на синдикатите не отговаряли на истината. А утре сутринта Дянков ще гостува в "Тази сутрин".
Тези мерки са пълен абсурд, издънките им са една след друга  #Cussing out

Все си мисля, че това с "изтичането" на предложените мерки беше тест-драйв за проверка на мнението на хората.
И като видят, че повечето хора са твърдо против (анкета в блога ми показа, че 97% са против орязване на майчинството и само 2% са "за"), ще дадат на заден и ще отрекат подобно нещо. Ни лук яли, ни лук мирисали...

Да видим права ли съм.

В случай, че греша и предложението се окаже реалност, искам още да добавя, че Ла Лече Лига България ще излезе с официално прес-съобщение в подкрепа на СНБМ, против тази конкретна мярка, като действаща изключително в ущърб на добрите практики за кърмене, които биха се установили в двойката майка-бебе.

# 124
  • София
  • Мнения: 117
Тия правят безумие след безумие. Защо те не си намалят заплатите или да получават минимални ами бъркат при нашите деца, че са   "много" в държавата.   #2gunfire

# 125
  • Мнения: 4 465
Някой има ли инфо какви са детските по държави. Погледнах таблицата за майчинството, но пък имаше и инфо колко е еднократната сума при раждане на дете. Имаше едни цифри за едни държави от които ми се замая главата.

Явно на различни места по различен начин си организират подкрепата на раждаемостта. Въпросът е дали можем да сглобим общата картинка. Защото при нас детските са мижави, а еднократната сума за дете също е твърде скромна. Все някак би трябвало да се компенсира този факт.

# 126
  • Мнения: 9 990
В интерес на истината, аз самата като некърмила и като дала децата си рано и като изпаднала в серизоно затруднение преди време/никой не е застрахован/ съм се изказвала За съществуването на ясли за бебета, също и за резонни според социалната обстановка майчинство , детски надбавки и др. соц. помощи.Но това няма общо със ситуацията, която е/Не може преди няколко месеца да се прави майчинството едно, след няколко месеца да го връщат в друг вид , особено в дни на криза.Отделно крачката която се направи в посока осигуровки-всяка жена в детеродна възраст и планираща дете би драпала за осигуровки на пълна работна заплата.Аз самата е хванах това време и знам как се гледа дете на милимиличастици от заплатата, която си взимал.Тук не става вече въпрос за право на избор.Ясно е, че няма сила на света, която да накара една майка с възможности/тук обобщавам всякакви-не само финансовите са определящи/ да остави дете на ясла.Отделно-сондиране на мнение не се прави по този безумен начин-с пускане на слухове едва ли не.Съгласна съм с добрите практики.Нека има и за изключенията.Но не силово.Не съм капацитет.Не съм учила икономика също, не съм чела по дебелите учебници.Но-не е ли по-резонно да се дърпа в посока съживяване на бизнеса, а не с увеличаване на налози и рестрикции, късащи от залъка на бедните.Мен в случая не ме касае майчинството, аз минах и заминах.Ама пък точно от старите и новородените да взимаш е доста странно решение.Но както казах-нито съм капацитет, нито разбирам.... Thinking

# 127
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Е ако и на майчинството посегнат вече ще е прекалено. Не президента, а тях ще трябва да ги наритаме Crossing Arms

# 128
  • Мнения: 17
Просто нямам думи. Този Дянков ще се окаже пълен некадърник. Как въобше може да си помисли да намалява парите за майчински - те понеже са много и си гледаме децата спокойно, ами и това с пенсионерите, които мизерстват с техните нищожни пенсии.
Направо да си подава оставката.

# 129
  • Мнения: 53
Просто нямам думи. Този Дянков ще се окаже пълен некадърник. Как въобше може да си помисли да намалява парите за майчински - те понеже са много и си гледаме децата спокойно, ами и това с пенсионерите, които мизерстват с техните нищожни пенсии.
Направо да си подава оставката.
newsm10 Време е да си подаде оставката.

И на мен ще ми е интересно да видим какви са детските по другите държави. Ако някой има такава информация, нека ни я покаже.

# 130
  • Мнения: 3
Здравейте, мами,
предлагам, ако този абсурд стане факт, всички на бунт.
Намерили те откъде да пестят - майки и пенсионери. Това наистина е безобразие!!!
Да не можеш да се насладиш на малкото си бебче...

# 131
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И на мен ще ми е интересно да видим какви са детските по другите държави. Ако някой има такава информация, нека ни я покаже.


http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_Bonus

http://en.wikipedia.org/wiki/Child_benefit

Пише за сравнително малко страни, не знам защо. В повечето страни в Европа и не само има някакъв вид детски надбавки.

# 132
  • Мнения: 4 978
Някой има ли инфо какви са детските по държави. ...

Ели, тези въпроси сме ги дъвкали многократно в течение на последните четири години. Стандартът на живот в страната ни е твърде различен от която и да е държава-членка на ЕС, за да се сравняваме изобщо. Ако в една нормална държава майките имат избор дали да се върнат на работа или да останат в къщи и да се отдадат на отглеждането на децата си, то тук такъв на практика в общия случай няма. В другите държави много по-голямо внимание и тежест се отделя на социалните плащания, които ние тук наричаме "детски" и реално те са достатъчен доход или поне помощ за спокойното отглеждане на децата.
Конткретни данни могат да се намерят в евростат.

Ла Лече Лига България ще излезе с официално прес-съобщение в подкрепа на СНБМ, против тази конкретна мярка, като действаща изключително в ущърб на добрите практики за кърмене, които биха се установили в двойката майка-бебе.

Бу,  Hug
Ако се стигне дотам, ще бъде необходимо да се мобилизираме максимално и не само ние, от организациите, и не само заинтересованите майки, а всички!

# 133
  • Мнения: 103
Няма особено значение какво са майчинствата по другите държави. В България прирастът е отрицателен и затова беше предприета такава мерка от предходите правителства. Евентуалното им намаляване не само, че не би подобрило положението с раждаемостта, а напротив би било пагубно за българската нация. Ама какво очаквам от премиер, който няма семейство и и не е възприел за ценност българското семейство и демонстрира ергенлък на воля или пък от министър, който с години не е виждал родителите си. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Искам ги във казана тези двамата!
Съжалявам, че съм така груба в изказа си!
Майки, време е да си защитим правата!

 

# 134
  • Мнения: 4 615
Днес по вестниците ще е разпространен плана с 28 безумни мерки за справяне с кризата. Има ли дим има и огън. Значи все пак не се оказаха празни приказки. И мерките ще ударят само и единствено джоба на бедните. Както винаги... Що за управление е това, което се опитва всячески да забатачи икономиката и се "опитва" да излезе от кризата с парите на баби, дядовци, инвалиди и майки. Никога до сега не ми беше минавала мисъл дори за напускане на страната. Сега все по-често се замислям няма ли да е добро решение. Съвсем не става дума за финансовата страна на нещата, а за моралната...Не искам да живея в безумна държава.

Общи условия

Активация на акаунт