Отговори
# 660
  • Мнения: 21
Предлагам да изградим символична бариера за ГМО около протестиращите в сряда:  ГРАЖДАНИТЕ НА БЪЛГАРИЯ ИСКАТ ЗАЩИТА от ГМО НА СВОЯТА ТЕРИТОРИЯ, ТОВА Е ВСИЧКО!



ОП, аз съм съгласен. Има идея и за направата на ръце с по шест пръста всяка, направени от ярки фосфорециращи ръце.

А аз ще разпечатам онези листове ".... не иска ГМО" Всеки ще си добавя с маркер името. По даден сигнал се вдигат над главите!
Peaceи за двете предложения!

# 661
  • Мнения: 0
От заседанието на 4 март:
“Председател на Народното събрание Цецка Цачева: Искам да направя едно уточнение, че в резултат на проведените срещи с представители на неправителствените организации, за да разговаряме на един език, а той е езикът на правните норми, те са оторизирали, възложили са на колега адвокат, специалист в тази област, който, съгласно предварителните им уточнения, в петък миналата седмица в 14.00 ч. представи в писмен вариант предложенията за редакционни промени, повтарям, редакционни, тъй като аз коректно обясних на представителите на неправителствените организации и на колегата, че между първо и второ гласуване и след като вие бяхте готови с този доклад - проект на доклада, с оглед опасенията им, че е възможно стенограмата да не е уточнена, възпроизведена максимално точно в доклада, тези редакционни поправки да бъдат взети предвид.
Предоставила съм ги на вниманието на председателката на комисията г-жа Михайлова. Уточнили сме се, че тя при подлагане на прегласуване на уточняващите текстове ще има предвид тази редакция, така че изказвам обратно становище на предложението на господин Курумбашев – каквото е имало да се казва от неправителствените организации, е казано с този текст. Говорим вече на езика на правните норми. Второто гласуване е минало. Беше достатъчно, ако трябваше твърдо да се придържаме към правилника, само с този доклад да влезем в пленарна зала. Но в дух на диалогичност, каквито имаме като отношения с неправителствените организации, поех ангажимента към тях, че техните предложения за редакционни промени ще бъдат обсъдени. Така че не считам за нужно не в рамките на 3, но и в рамките на 1 минута да се дава повече думата за обществени организации, тъй като, повтарям, те са направили това, депозирайки писмено предложенията си за редакционни промени, в това число и в чл. 80.
...
Така че, без да противореча на това, което Вие казвате, като поддържам становището, че всички заседания на комисията досега по Проектозакона за изменение и допълнение на Закона за генетично модифицираните организми, бяха открити заседания, че ние направихме работна група, която въвлече всички представители на гражданското общество да изкажат своите становища, продължавам да настоявам заседанието да бъде открито, като, обаче, достатъчно ефективно, за да можем наистина да приключим с прегласуване на текстове с цел конкретизиране, изясняване и прецизиране, но да не се връщаме към дебати, по които вече на няколко пъти сме изслушали становищата на всички заинтересувани страни. “

Няколко въпроса:
Кой е адвоката?
Какъв текст е представил?
Коя е работната група? Кой и къде е обявил, че я създава? Кой я председателства и представлява?

Какво ще отговорите ако ви попитат на пресконференцията?


Ако обичаш, не задавай подобни провокативни въпроси. Ако беше чел цялата дискусия, щеше да знаеш отговорите на всички въпроси.

Също щеше да знаеш, че текстовете не бяха прочетени и не бяха приети.

Не ме разбра, На пресконференцията не само слушат, но и питат! И ще ви питат на тази пресконференция- от големите ежевневници и точно провокативно. Въпросите сигурно вече са готови. Няма да четат дискусията и едва ли ще е полезен отговора който даде на мен.
Какво ще отговориш на въпрос от рода на "В стенограмата от 4 март е записано, че вие НПО-тата и гражданството представихте в писмен вид вашите предложения. Каквото сте искали - това е обсъждано. Какво тогава искате?"
Бъдете готови за това.

# 662
  • Мнения: 2
[
Не ме разбра, На пресконференцията не само слушат, но и питат! И ще ви питат на тази пресконференция- от големите ежевневници и точно провокативно. Въпросите сигурно вече са готови. Няма да четат дискусията и едва ли ще е полезен отговора който даде на мен.
Какво ще отговориш на въпрос от рода на "В стенограмата от 4 март е записано, че вие НПО-тата и гражданството представихте в писмен вид вашите предложения. Каквото сте искали - това е обсъждано. Какво тогава искате?"
Бъдете готови за това.

Извинявай, не съм те разбрал. Извинявам се!
Не съм участвал в групи, но като журналист бях на заседанието. И зная какво би трябвало да се отговори:

Нашите искания не бяха прочетени в комисията и не бяха подложени на гласуване. В този смисъл - управляващите не се съобразиха с исканията на неправителствения сектор, изготвени от адвокатите ни.

Това е - кратко и ясно!

# 663
  • Мнения: 2
http://www.bnews.bg/article-7081
Цитат
Санкциите, които се налагат на фирми, които пускат продукти с наличие на ГМО, са над 15 000 лева. Най-често това са малотрйни колбаси, вафли и шоколади, където се използва соев лецитин и соев гранулат. Нестандартните суровини са внос от Бразилия, Аржентина, САЩ, Гърция и Италия, стана ясно на пресконференция на РИОКОЗ.

# 664
  • Мнения: 21
Отновоаз ли ще трябва да пускам нова тема?!Не съм добра в това бе хора...Защо никой още не е пуснал?!?

# 665
  • Мнения: 65
последно от 8 или от 8.30 е протеста?
Има ли проблем, ако се дойде по-рано?

# 666
  • София
  • Мнения: 5 192
моля, уточнен е  новият час на портеста  е 8.30 ч. , сряда, до парламента
 че за повечето хора е по-удобно да отидат преди работа, пък било и за половин час, но най-важното- всички депутати отивайки на работа ще  видят , че народът ги държи под око!

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 15:37 от търся си ник

# 667
  • Мнения: 2
Моля да направите нова тема във форума за протеста.

# 668
  • Мнения: 65
Бойо, дай ми пресрелийс за утре в БТА, да го сложа в Свежото   chef

Моля гласувайте и пращайте линка на ваши познати да гласуват!

http://svejo.net/story/legislation/646491-bez-gmo

# 669
  • Мнения: 74
Цитат
Реалист, с многото теми, които предлагаш да се разглеждат на пресконференцията, има опасност да се получи голямо разводняване на проблема. А той е прост - какво точно ще се случи, ако този закон бъде приет в сряда. А именно - с него се РАЗРЕШАВА засяването с ГМО в цялата територия на страната
Не е само това проблема, той е много по-голям.
Трябва цялата завера да се изнесе на светло, сега, когато темата е под прожекторите!
Някои си мислят, че ние се борим срещу прогреса, други казват - абе нека да си сеят, нека печелят, зелените пак преувеличават негативите...
А не е така.
Трябва ВСИЧКИ да разберат, че сме нарочена жертва на много мащабна акция за съсипване на българската природа (както вече съсипаха икономиката ни!)
и за поробване на българското селско стопанство!
Последните ни ценни неща...
И да се покаже, че това са сили, които могат да разиграват посланици, председатели на европарламент, Бгпарламент, пречупване на 2ма министри на околната среда - сегашен и  бивш...
Много хора изобщо не знаят за тази зловеща страна на проблема.
Но когато само се каже - "искат да ни поробят", това звучи налудничаво.
Затова трявба да се обясни, имаме достатъчно инфо, хора подготвени и възможност.
Трябва силно и ясно да се каже, че става въпрос за националнаТА НИ сигурност, а не само за птички и пчелички!
И сега е момента да се каже.
Утре ще е след дъжд качулка.
Напълно подкрепям реалиста, аз също мисля, че трябва да се излезе извън рамките на "вредно е за здравето". Реалисте, а самият ти не може ли да бъдеш наш представител (на Сега)?  Доктора така и не е потвърдил. Аз мисля, че говоря по-добре на научна конференция, отколкото на публични събирания (но много съм трогната от доверието!)

# 670
  • Мнения: 65
Един от акцентите може да бъде - "Qui Bono"  ( en.wikipedia.org/wiki/Cui_bono ) - кой има интерес от това (икономически и политически) и какъв интерес има България и българския народ - за биопродукти, търсена и вкусна продукция, туризъм и уникална пророда!
И че искаме понасяне на отговорност!

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 16:34 от Vox populi

# 671
  • Мнения: 1
Напълно съм съгласен, че проблема с ГМО не е само локален, а възниква под натиска на Европа и Америка.
Но нека първо се види какво правят управляващите с него в момента в България, как манипулират общественото мнение, а след това може да се каzе откъде точно е дошъл натиска и накрая как г-н Борисов не може да му откаже.  Нека стане ясно, че  именно той трябва да носи ЛИЧНА отговорност за промишленото навлизане на ГМО  в България. А не да се крие!!!!!!!!.....

# 672
  • Мнения: 6
някой може ли да даде линк към плаката? като се опитах да изтегля един, който видях по-горе, ми казва, че файлът го няма.

# 673
  • Мнения: 65
някой може ли да даде линк към плаката? като се опитах да изтегля един, който видях по-горе, ми казва, че файлът го няма.

http://bezgmo.files.wordpress.com/2010/03/plakat_srjd0b0da_new.jpg

# 674

Общи условия

Активация на акаунт