Сайтове за органични, еко, здравословни храни и продукти от UK/ и Европа

  • 13 296
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 977
l`ange
за 10% отстъпка : ако поръчката ти е от 60$ до 80$ - тогава хващаш и БД /безплатна доставка/
Когато поръчваш за първи път и ползваш код /моя е YUL919 / : хващах още 5$ /долара/ отстъпка.
Теглото на поръчката трябва да е до 3 паунда (1360 гр) - иначе плащаш допълнително.
Ако поръчката ти е по-тежка , просто я разделяш на няколко по-малки.

# 31
  • Мнения: 902
denis_d, мерси за информацията  Peace

# 32
  • Мнения: 2 652
Аз само се включвам сега, после ще пиша за сайтове.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 326
Моля, някой да каже , ако е купувал някаква храна за закуска на дете и е доволен да пише от  кой сайт пазарува ...

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Моля, някой да каже , ако е купувал някаква храна за закуска на дете и е доволен да пише от  кой сайт пазарува ...

Аз съм изключително доволна от следните закуски:
Уитабикс блокчета за разтваряне в мляко

Органик корн-флейк

Ето тези десертчета с малина и ябълка

Също синът ми обожава тези кутийки със стафиди (органик), които са много удобни, в един пакет има 18 мънички кутийки точно за една детска порция всяка


Всичко е от Сейнсбъри.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 09:13 от NBM

# 35
  • София
  • Мнения: 1 326
Моля, някой да каже , ако е купувал някаква храна за закуска на дете и е доволен да пише от  кой сайт пазарува ...

Аз съм изключително доволна от следните закуски:
Уитабикс блокчета за разтваряне в мляко

Органик корн-флейк

Ето тези десертчета с малина и ябълка

Също синът ми обожава тези кутийки със стафиди (органик), които са много удобни, в един пакет има 18 мънички кутийки точно за една детска порция всяка


Всичко е от Сейнсбъри.

Благодаря  Hug А ще може ли линки и инфо за доставката на Сейнсбъри  Simple Smile

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Опитах с линкове, но от Сейнсбъри не става. Иди на сайта на Сейнсбъри и в търсачката ги напиши по име:
http://www.sainsburys.co.uk/groceries/index.jsp

Ето имената:
Weetabix Cereal
Kallo Wholearth Organic Classic Cornflake 375g
(в момента има и Sainsbury's Cornflakes, Organic 375g който е на цена по-ниска от другия, този е 0.79 лири, ще пробвам и него).
Goodies Organic Raisin Bag 18 x 14g
Goodies Organic Raspberry & Apple Cereal Bars x6

Ползвам една от фирмите за доставка от Англия. Поръчвам от СЕйнсбъри на цена 3.50 лири доставка до английския адрес на транспортната фирма. Оттам те ми го носят до София на цена 1лира/кг.
Само да уточня, че доставката от Сейнсбъри е на цена 3.50 ако стоките са над 40 лири, иначе е 6 лири.
Освен за детето има хубави органик спагети, зеленчуци, сосове, бульони, сладко без захар, органик доматено пюре, сок и прочее, изобщо си имам един хубав асортимент, който редовно си поръчвам.
Ако се поръча над 100 лири доставката до английския адрес е безплатна.
Имат постоянно промоции и намалени цени.

# 37
  • Мнения: 1 354
Аз купувам от Кауфланд био мюсли за закуска. Вече и в Карфур има известен избор на органични и био продукти.
Аз лично не вярвам на "био продукти",ако не видя съдържанието на етикета.Много са размити нещата в серификацията  ooooh!

NBM, много полезни линкове си дала   bouquet

Била съм в Щатите и в Англия и ми се иска да вярвам,че тази "органика" наистина действа. Чудя се защо след като им е толкова евтина и безвредна био храната,са на катастрофално здравословно дередже  Thinking

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 00:13 от *R*A*D*I*

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Била съм в Щатите и в Англия и ми се иска да вярвам,че тази "органика" наистина действа. Чудя се защо след като им е толкова евтина и безвредна био храната,са на катастрофално здравословно дередже  Thinking

В Америка няма да се оправят скоро. Там според мен има наслагани толкова проблеми с храненето с години и цели поколения.
А Англия наистина от 2-3 години има добър избор на органик храни на все по-добри цени. Но културата на хранене се подобрява с години, а здравословните ефекти ще дойдат още по-бавно.
Не знам дали си гледала поредицата на Джейми Оливър (много известен млад готвач), който направи революция в училищното хранене и се опита да наложи нови стандарти. В кухните на училищата преди него всичко е полуфабрикати, сандвичи, кола, пържено. Нямаха елементарни уреди за готвене, а някои деца за първи път опитаха някои елементарни зеленчуци.
Да не говорим за съпротивата на родителите, които през оградите мушкаха сандвичи и кока-кола на децата ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 326
Хареса ми един сайт :
http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/script/home.html
но не доставят до БГ  Cry

# 40
  • Мнения: 902
Цитат
Аз лично не вярвам на "био продукти",ако не видя съдържанието на етикета.Много са размити нещата в серификацията
И аз имам съмнения. Оптималният вариант е сам да си отглеждаш продукция, но това е трудно достижимо.
Ето нещо на тази тематика:
Цитат
Обявяване на резултати от паралелни анализи в българска лаборатория на Министерство на Здравеопазването и холандска, акредитирана лаборатория. 10 проби от различни плодове и зеленчуци бяха разделени на две части и в един и същи ден бяха изпратени за анализ в една от лабораториите на Министрество на здравеопазването  и холандската лаборатория. Девет от анализираните в холандската лаборатория храни се оказаха замърсени с пестициди, межу които имаше забранени и надхвърлящи разрешените норми. В българската лаборатория в нито една от пробите не се доказа наличие на пестициди.
Ето ги и анализите: http://right-2-know.org/index.php?option=com_content&view=ar … 33&Itemid=109
Всеки може сам да си направи заключението какво ни се предлага на българския пазар.  #2gunfire Попадала съм и на негативни отзиви за английското био и как биопроизводителите пръскат ябълките и после ги продават за органично чиста продукция. Но за това не съм сигурна. Не знам там какъв е контролът. Да не стане "вместо да изпишем вежди, да избодем очи". Много е сложен този въпрос. Със сигурност има много добросъвестни биопроизводители.

# 41
  • Мнения: 234
Така аз от много време ги гледам тия сайтове и все се чудя дали да поръчвам. Има ли желаещи да си направиме коминирана поръчка - за София. С фирма посредник която ползвам. Спряла съм се на http://www.sainsburys.co.uk/sol/food_and_drink/food_and_drink_ho … landing_page.page и http://www.ethicalsuperstore.com/ и на двете места намерих нещо което тук е доста по-скъпо, а иманно брашно от спелта. Както и други много интересни неща. Ако някой проявява интерес да ми пише на лични  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 5 192
anninca , аз ще се включа в обща поръчка, но САМО за неща, които тук са много по-скъпи.

Аз търся киноа и не ГМО-басмати ориз. И от двете бих купувала регулярно, но цените са космически в БГ, видях ги как растяха с по няколко лева за седмици и оттогава не съм купувала...(искам и брашно от спелта Simple Smile )

извинете ме за несъществения текст, но в противен случай трябваше да напиша "запис"  Laughing

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 20:27 от търся си ник

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
В Сейнсбъри има органик басмати ориз, ето го:

Sainsbury's Basmati Rice, Organic 500g  цена £1.57

Не знам доколко е евтино, на мен ми се струва скъпичък. newsm78
Като органик нали не би следвало да е ГМО Rolling Eyes

PP. Това ли е брашното от спелта:


Dove's Farm Spelt Flour, Organic 1kg цена £1.69

За какво го използвате това брашно? newsm78

# 44
  • Мнения: 234
В Сейнсбъри има органик басмати ориз, ето го:

Sainsbury's Basmati Rice, Organic 500g  цена £1.57

Не знам доколко е евтино, на мен ми се струва скъпичък. newsm78
Като органик нали не би следвало да е ГМО Rolling Eyes

PP. Това ли е брашното от спелта:


Dove's Farm Spelt Flour, Organic 1kg цена £1.69

За какво го използвате това брашно? newsm78
За ориза незнам, но брашното е това, по-хубаво е от обикновенното, ето малко инфо спелта. Тук е доста по скъпо, в един магазин видях 500гр. за 6 лева.

Общи условия

Активация на акаунт