мухъл - помагайте !!!!

  • 11 362
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
тази зима ни изби страхотен мухъл и то в стаята при бебо
дайте съвети с какво да го махна ?

# 1
  • Мнения: 1 858
Първият съвет е да ползваш търсачката Wink

# 2
  • Мнения: 27
да сигурно
но реших да попитам за вашия опит  Wink

# 3
  • Мнения: 332
Препарат Саво - наистина е много ефикасен. Пръскаш и след 20 минути няма нищо и на същото място не се появява отново мухъл. Има два недостатъка  - съдържа хлор и след пръскане мирише гадно, стаята не трябва да се ползва няколко часа. Вторият е пак заради хлора - ако се пръска върху тапет или цветна стена има вероятност да избелеят.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
след саво никакво бебе поне 1 ден и отворени прозорци.
иначе, проветрявайте колкото може по често.

# 5
  • Мнения: 2 448
Саво-то е ефикасно , но направо ти вмирисва дроба за дни наред, за бебе не искам и да си помислям, че може да седи дори и няколко дни след това в стаята.
Обаче пък друг по слаб препарат едва ли ще помогне.
Другото е това за белите петна и освен това след време ако условията за поява са същите и са на лице избива отново. Не веднага, но след няколко месеца.
С други думи и аз търся ефикасно и трайно решение на проблема с мухъла.  Confused

# 6
  • Мнения: 18
У дома спасението бе Саво против мухъл и плесен (цената му бе около 7,50лв/опаковка). Впръсква се лесно, не изисква търкане. Повърхностите, които третирах бяха латекс и гипс. Латекса директно побеля, а върху изсъхналия гипс и Савото сложихме тапети. Пръсках с маска. Това според мен е задължително. На следващия ден купих за детската и спалнята по един контейнер "церезит стоп влага" или както и там да се казва. Не е особено угледно, особено когато дома ти е подреден и за всяко нещо си има място и малко ми бърка в погледа, но определено събира влагата. Нямам повече мухъл. Миризмата на Савото е преодолима. Уцелих слънчев ден да пръскам и прозорците стояха цял ден отворени. Вечерта имаше лека миризма на белина, но на другия ден като проветрих пак нищо вече не се усещаше. И ние у дома сме яко алергични и много се притеснявах, но на фона на алергиите от мухъла и хлебарките това е нищо. Трепя всякаква гад у нас. На големия син правихме тестове и се оказа, че е алергичен към някакъв ензим, който оставят хлебарките след пропълзяването си. Оттогава не допускам и една да мине. Единствено ме притесняват тия фараонови мравки, от които оттърване няма Sad(( За това някой ако може да даде съвет ще съм благодарна!

# 7
  • Мнения: 27
У дома спасението бе Саво против мухъл и плесен (цената му бе около 7,50лв/опаковка). Впръсква се лесно, не изисква търкане. Повърхностите, които третирах бяха латекс и гипс. Латекса директно побеля, а върху изсъхналия гипс и Савото сложихме тапети. Пръсках с маска. Това според мен е задължително. На следващия ден купих за детската и спалнята по един контейнер "церезит стоп влага" или както и там да се казва. Не е особено угледно, особено когато дома ти е подреден и за всяко нещо си има място и малко ми бърка в погледа, но определено събира влагата. Нямам повече мухъл. Миризмата на Савото е преодолима. Уцелих слънчев ден да пръскам и прозорците стояха цял ден отворени. Вечерта имаше лека миризма на белина, но на другия ден като проветрих пак нищо вече не се усещаше. И ние у дома сме яко алергични и много се притеснявах, но на фона на алергиите от мухъла и хлебарките това е нищо. Трепя всякаква гад у нас. На големия син правихме тестове и се оказа, че е алергичен към някакъв ензим, който оставят хлебарките след пропълзяването си. Оттогава не допускам и една да мине. Единствено ме притесняват тия фараонови мравки, от които оттърване няма Sad(( За това някой ако може да даде съвет ще съм благодарна!


ще опитам  савото - дано стане и дано не се появи пак , направо съм полудяла от тоя мухъл
а за мравките защо не опиташ с тези фирми, които унищожават всякакви гадини
ние в стария апартамент така направихме против хлебарките и имаше ефект  Peace

# 8
  • Мнения: 150
Може ли едно въпросче? Ние също имаме проблем с мухъла-на стената е малко,но по дограмата е доста. Може ли да напръскаме със Саво върху алуминиева дограма и минерална мазилка?   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 844
Може да напръскате със Саво,но пише,че променя цвета.При нас обаче не обезцвети.. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 26
Проблема с мухъла не се решава с препарати  , а с отстраняване причината за появата му. Мухъл се появява там където има влага. Отстранете причината за влагата. Причините са много. най често срещаните при апартаменти са:  теч на покрив, течове от остарял ВиК, и най вече неправилна експлоятация на жилището. При неправилно отопление, проветряване, или неправилна топлоизолация се получава конденз - от там и мухъл. предотвратете появата на конденз (ама не с измамните машинки които продават).

# 11
  • Мнения: 26
Може ли едно въпросче? Ние също имаме проблем с мухъла-на стената е малко,но по дограмата е доста. Може ли да напръскаме със Саво върху алуминиева дограма и минерална мазилка?   bouquet

за да имате мухъл по дограмата и по стената под нея(предполагам) решението е просто - проветрявайте. Особеност:Ако живеете в новопостроено жилище -ще имате проблем с влагата поне първата година - ( конструктивната влага в бетони, замазки, мазилки ще изчезне чак след 2 години )

# 12
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
При нас се появява мухъл откакто сменихме дограмата, само в кухнята, на външна стена, в ъгъла между тавана и стената. Пръскаме със Саво, маха се, но после пак се появява. Предполагам, че причината е ,че самата стена е много студена, и зимата когато работи парното, съм забелязала по стената конденз. Сега сме решили да изолираме отвън стените, надяваме се това да реши проблема.

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Проблема с мухъла не се решава с препарати  , а с отстраняване причината за появата му. Мухъл се появява там където има влага. Отстранете причината за влагата. Причините са много. най често срещаните при апартаменти са:  теч на покрив, течове от остарял ВиК, и най вече неправилна експлоятация на жилището. При неправилно отопление, проветряване, или неправилна топлоизолация се получава конденз - от там и мухъл. предотвратете появата на конденз (ама не с измамните машинки които продават).

Ето го най-адекватното мнение до сега. Савото е краткотрайно решение и то премахва видимия мухъл, но не и причината за него. След време избива пак.  Tired

# 14
  • Мнения: 26
При нас се появява мухъл откакто сменихме дограмата, само в кухнята, на външна стена, в ъгъла между тавана и стената. Пръскаме със Саво, маха се, но после пак се появява. Предполагам, че причината е ,че самата стена е много студена, и зимата когато работи парното, съм забелязала по стената конденз. Сега сме решили да изолираме отвън стените, надяваме се това да реши проблема.

Абсолютно правилносте решили - когато въздушната влага( а тя с топлината се качва нагоре )в помещението достигне елемент с ниска температура - влагаааа - по принцип (а и при вас )този елемент е стоманобетона - плоча, шаиба и т.н. - когато изолирате отвън- изолирайте поне 30-40 см над вас.

Общи условия

Активация на акаунт