Изгоден потребителски кредит ?

  • 3 659
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 794
Здравейте!
Макар заглавитето да звучи наистина абсурдно в България, бих искала да попитам дали някой е проучвал наскоро условията за потребителски кредит в повечето банки  Blush
Извинявам се, ако темата не е за тук или пък е повторение (ще съм благодарна на линк към друга такава).
Искам да изтегля потребителски кредит в размер на 12 000 евро/24 000 лева (предпочитам в лева). Осигуряват ме на цялата заплата и спадам в графата с одобрените дори без поръчител. Обаче не знам къде е най-изгодно...
Вчера бях в ПИБ - 12,89 % за евро и 13,641% за лева, което е направо обир!!! При все, че там си получавам заплатата, така че ползвам 2% намаление...
Райфайзен предлагат към 10,4% - фирмата, в която работя има някакви преференциални условия уж, но не мисля ,че е свързан с % и трябва да прочета всяка запетайка в договора . Тук във форума четох много лоши отзиви за Райфайзен.

Моля, който има някаква информация, да я сподели...ще съм много благодарна, защото трябва в близките 2-3 седмици да избера банка   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 568
Няма такъв кредит...
Само ще ти кажа да не се занимаваш с РАЙФАЙЗЕНБАНК Naughty

# 2
  • Мнения: 304
Няма такъв кредит...
Само ще ти кажа да не се занимаваш с РАЙФАЙЗЕНБАНК Naughty

И аз така мисля.
Миналата седмица обикалях аз банките, но нищо не ми хареса като условия. За 2000-3000лв искат поръчител, заплатата ти да минава през тази банка и пр.. Почти всяка банка си има калкулатор на сайта, но условията са им почти еднакви.
Успех с намирането на парички.  Peace

# 3
  • Мнения: 22 452
По пресни данни от ДСК.
Лихва 10.4%, над 15хил лв. искат поръчител.
Мисля, че лихвата е една от най-добрите в момента.
А иначе....изгоден заем наистина няма...) винаги си е набутване. )

# 4
  • Мнения: 3 794
Благодаря ви  Hug

Както писах в първия пост, фирмата, в която работя, има договор с Райфайзен за преференциални условия. Днес ходих да се консултирам относно погасителния план и ето какво имам от там - за евро 10,0082% и за лева 11,6707. Като няма да имам и такса за разглеждане на документи...както и за кредит до 30 000лв/15 000 евро не се нуждая от поръчител

Общи условия

Активация на акаунт