Идеи за бизнес-6

  • 69 980
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 184
Да поясня за гражданското дружество, както каза арт мама не са по-добра форма от ООД или ЕООД-тата, съгласно ЗСч.чл.1 ал.2/ Зсч=Закона за счетоводството/ неперсонифицираните граждански дружества са си предприятия - води им се отделно счетоводство по общите правила за счетоводното отчитане - Закон за счетоводството, счетоводните стандарти...
Задължени са по ЗКПО / закон за корпоративното подоходно облагане/ и в края на отчетната година подават декларация по ЗКПО.
Съгласно чл.2 ал2 на ЗКПО за целите на този закон гражданските дружества се приравняват на юридически лица, които подлежат на данъчно облагане и се облагат както местните юридически лица.
Друго което ми идва на ум като възможност е сключването на граждански договор за извършване на определена поръчка/услуга.
При гражданският договор има възложител и изпълнител.
Възложителят възлата, а изпълнителят приема да извърши примерно изработването на еди колко си броя еди какви си сувенири или пък, ако асортимента е много голям може да се приложи списък към него...за еди какъв си времеви срок.
Възложителя се задължава да заплати на изпълнителя еди каква си сума в еди какъв си срок от приемане на извършената работа/ поръчка/услуга.
Изпълнителя се задължава да извърши договорената работа качествено и в определения срок...
Върху граждански договор се удържат всички осигуровки и се дължи   данък .
На лицето се дава сметка за изплатени суми по гр. договор , на която се вижда какви удръжки са му направени , забравих да спомена, че в края на годината лицето е задължено да подаде данъчна декларация по ЗДДФЛ /закон за данъците върху доходите на физическите лица/
Спирам, че стана дълго и скучно. Успешен ден дами!

# 46
  • Мнения: 372
Здравейте,

някой регистрирал ли е магазин за търговия със сладки неща и цигари към РИОКОЗ? Като търговия с храни по чл. 12 ли се регистрира? Знаете ли какви са санитарните изисквания?
И 10 квадратни метра да е пак трябва да се регистрирам в РИОКОЗ нали?

# 47
  • Мнения: 150
А ако става дума за продажба през магазин ( бил той и електронен) касовия бон ( респ касов апарат е задължителен).

Това не е точно така. Ако плащането се извършва по електронен или банков път касов апарат не е задължителен. Виж ако имаш куриер и наложен платеж, тогава да.

# 48
  • Мнения: 3 216
Пожелавам на всички успехи , много работа и щастливи усмивки.

Момичета споделете опит и мнение за съдружието  Hug

# 49
  • Мнения: 372
ауууу днес няма бизнесуомънки и безнесмени онлайн.  ooooh!

Къде сте всички? Помогнете на новобранците.  Whistling

# 50
  • Мнения: 1 568
Давам първа помощ Thinking
Кажете Whistling

# 51
  • Мнения: 372
Сладурка  Hug

Питам, като искам да отворя магазинче за фафли  Simple Smile, чипс, солети, кока - кола, сладолед, цигари и други подобни пак трябва да го регистрирам в РИОКОЗ нали? Като търговия с храни ли?

# 52
  • Мнения: 686
Сладурка  Hug

Питам, като искам да отворя магазинче за фафли  Simple Smile, чипс, солети, кока - кола, сладолед, цигари и други подобни пак трябва да го регистрирам в РИОКОЗ нали? Като търговия с храни ли?


Да, щом има хранителни продукти ще трябва.

# 53
  • Мнения: 27
Здравейте,
И аз да се запиша, че Ви следя последните няколко теми.
И аз съм от "лудите" дето са решили да стартират бизнес в тая криза. Засега съм доволна.
Интересува ме има ли тук мами с магазини за дрехи?
Ако желаете, пишете ми на лични - имам интересно осмомартенско предложение.
Успех на всички!

# 54
  • Мнения: 1 568
Сладурка  Hug

Питам, като искам да отворя магазинче за фафли  Simple Smile, чипс, солети, кока - кола, сладолед, цигари и други подобни пак трябва да го регистрирам в РИОКОЗ нали? Като търговия с храни ли?



Да,трябва да се регистрираш.
Отиваш и си подаваш молба,има я и в нета,за да не се бавиш,изваждаш си я ,попълваш,там директно на касата,струва около 30 и наколко лева и за ден-два е готово Peace

# 55
  • Мнения: 1 568
Здравейте,
И аз да се запиша, че Ви следя последните няколко теми.
И аз съм от "лудите" дето са решили да стартират бизнес в тая криза. Засега съм доволна.
Интересува ме има ли тук мами с магазини за дрехи?
Ако желаете, пишете ми на лични - имам интересно осмомартенско предложение.
Успех на всички!


Има бе Joy

# 56
  • Мнения: 157
Производство и търговия с храни в страната се извършва само в обекти регистрирани по реда на Закона за храните чл. 12 ал.1, които:

1. отговарят на хигиенните изисквания, определени с нормативен акт;

2. имат разработена технологична документация за групите храни, които ще се произвеждат в обекта;

3. имат въведени:

а) добри практики за производство и търговия с храни и система за анализ на опасностите и критични контролни точки или процедури в съответствие с нейните принципи, когато цялостното внедряване на системата е неприложимо;

б) система за управление на безопасността на храните.

В самата бланка-заявление са определени групите храни - захарни, чипсове, ядки и т.н.

Нека който скоро е отворил да сподели как се е справил със системата за управление на храните или добрите практики. Имам позната, като я видя ще я питам как се е справила. Наскоро отвори сладкарница.

Лия, с цигарите има вече изискване и за регистрация по ДДС и още разрешения.

Маргало, то тая работа не е като оная /нашата/ работа  Joy
Не бъркай народа!

# 57
  • Мнения: 1 568
Мисля,че първо се регистрираш в РИОКОЗ,след като ти издадат документа ще те изненадат с проверка.
Преди това естествено трябва търговеца да се е запознал с изискваният и да ги е спазил,за да не станат бели.

# 58
  • Мнения: 1 568
Когато отидеш да си вземеш от общината бланка за регистрация на обекта,там ще ти кажат през какви инстанции трябва да минеш предварително и какви документи,заверени ще трябва да представиш преди те да ти издадат разрешение.

# 59
  • Мнения: X
Запис, с извинение... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт