Рецидивиращ кератоконюктивит

  • 1 682
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!Обръщам се с голяма молба за помощ!
Дъщеря ми е на 5 години и половина и от три години ходим по мъките.Всичко започна от едни ечемици,които се появиха след престой в болница/по друга причина/Докторите искаха операция,но успяха да се спукат с хомеопатия.От тогава до ден днешен детето страда от непрекъснати конюктивити,които прерастнаха в кератит!Изследвахме за какво ли не-стафилококи,туберкулоза,диабет,всички възможени вирусологични изследвания,токсоплазмоза,паравироза,левкоспироза,херпес,дори правихме имунен статус и всичко е наред!Но детето продължава да прави кератоконюктивити и инфилтратите пречат на зрението и!
Моля да ме насочите към съвестни офталмолози и да споделите опит ако някой е минавал през този ад!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 615
А алергия? Не е ли възможно състоянието да е провокирано от алергия? Щом сте ползвали хомеопатия и сте доволни потърсете отново консултация. Има (чувала съм за сулфур) ллекарство, което помага при кераатоконюнктивити.

# 2
  • Мнения: 12
Лекуваме се пети месец с хомеопатия,през 20 дни ни сменят лекарството и нищо.От няколко дни пак сме в същото положение,дори по зле!Приемахме и препарати за алергия ....и там нищо не се получи.

# 3
  • софия
  • Мнения: 257
Все едно описваш нашите патила.На около 3 години ни се появиха мехурчета около ириса и силно зачервяване-кератоконюктивит.Изследвахме се за туберкулоза,набедиха ни , че имаме диоптър , изкапахме всички възможни кортикостероидни капки и седмица след като ги спрем започва всичко отново. 
Не че ни помогна,но поне ни диагностицира д-р Маркова като алергичен кератоконюктивит и сега като усетя ,че започва проблема включвам противоалергичен медикамент през устата и капки противоалергични за очи ,за да не стигаме до кортикостероидни. Не че се овладява напълно ситуацията ,но поне не изглеждаме толкова страшно та да ни връщат от детска преди и сега от училище.
Като сме ходили на лекар ни изписвах винаги най-скъпите и последни противоалергични капки без ефект особен разбира се и сега съм я забелязала от кой се повлиява най-добре и даже не ходим вече по очни лекари,че сме събрали една папка с документи без особен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт