Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de - 3

  • 88 705
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 2 055
Благодаря Chockolina, успокоих се, дано дойдат по-бързо, че дъската ми е за подарък за РД на 15 май  Rolling Eyes

# 421
  • Мнения: 634
Значи , ако правилно съм разбрала ситуацията с поръчване на детски обувки е следната:
ползвам посредник и пиша неговия адрес  за доставка в УК, а плащам с бг кредитна карта. Нали няма да се налага да изпращам доказателства като платени сметки на мое име за ук адрес?

# 422
  • Sofia
  • Мнения: 262
Значи , ако правилно съм разбрала ситуацията с поръчване на детски обувки е следната:
ползвам посредник и пиша неговия адрес  за доставка в УК, а плащам с бг кредитна карта. Нали няма да се налага да изпращам доказателства като платени сметки на мое име за ук адрес?

Предполагам, че няма да ти искат никакви доказателства - аз имах случай, при който купих едни маратонки (за мен), но продавачът не доставяше до БГ. Регистрирах името и адреса на мой познат, който живее в Англия, в моя акаунт, като опционален адрес за доставка. Нямаше абсолютно никакъв проблем с тази поръчка. Предполагам, че и поръчката чрез посредник ще е на същия принцип!  Peace

# 423
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Значи , ако правилно съм разбрала ситуацията с поръчване на детски обувки е следната:
ползвам посредник и пиша неговия адрес  за доставка в УК, а плащам с бг кредитна карта. Нали няма да се налага да изпращам доказателства като платени сметки на мое име за ук адрес?

Пращала съм поне на 6-7 различни адреса (някои в България, някои в Англия, някои в Щатите) и никога досега не са ми искали доказателства за платени сметки. Единствено ще те накара да си въведеш наново данните на картата (ако си ги запаметила в сайта) при първото използване на новия адрес. Peace

# 424
  • Мнения: 0
pepssi  не се притеснявай, изчакай до понеделник-вторник и проверив пощата. БГ пощи забавят понякога.
Аз до сега винаги в срок съм си получавала нещата. Само за коледа един шал беше се забавил месец и като им писах на амазонци до 3 дни бяха пратили нова пратка. След това пристигна и първата, кото се забави но аз просто не я взех от пощата, те са я върнали предполагам, след като не съм я потърсила.

Да ви се похваля момичета - днес си взех фотоапарата от амазон. Много съм доволна, защото улучих страхотно намаление от 45% и си спесих към 200лв. Много доволна останах и от ГАбко. Много евтина доставка, бърза и лесна комуникация с тях. Аз много се притеснявах, защото все пак поръчката ми не беше за малко парички.

Ето моята придобивка, но аз го взех за 195 паунда  Wink

http://www.amazon.co.uk/Canon-PowerShot-SX200-Digital-Camera/dp/ … 035793&sr=8-2

Имала си късмет. Аз на 3 април си поръчах Fujifilm F200EXR пак от Amazon UK. На 15-и трябваше да е тук. Но ни вест, ни кост. И в края на миналата година поръчах Windows 7, като първият се загуби, та трябваше да пращат втори. Тогава беше с DHL Deutsche Post. Сега е с Royal mail. Направо ми е зле - искам си фотоапарата, а накрая хем няма нищо да получа, хем ще ми сложат една забрана за ползване на сайта  Sad

# 425
  • Мнения: 481
kamenlitchev това наиастина е много неприятно. Може би такива неща би трябвало да ги поръчваш чрез посредник, защото наште пощи... абе не знам аз съм малко предубедена към тях.
А защо ще ти забранят да ползваш сайта?  newsm78 Ти какво си виновен че пратката се е загубила по пътя?

# 426
  • Мнения: X
2 мои пратки от Англия ги няма, дано да е някакво забавяне, а да не са откраднати.  Crossing Arms

# 427
  • София
  • Мнения: 2 055
Като чета за тези забавяния, всякаква надежда за по-ранно пристигане на моята пратка замира, вчера са ги пратили с Дойче пост, даже са я раздели на 2 части и срока си остана 3 юни  Rolling Eyes /повече от месец, направо се чудя/. Да ви попитам този посредник Габко къде му е офиса в София, че нещо гледах в сайта и не видях такъв. Може би вече ще трябва чрез посредник да ги поръчвам, предполагам, че ще идват по бързо а и ако дигнат ДДС то, съвсем ще се оскъпи директно от амазон.

# 428
  • Мнения: 829
пратките чрез Габко се получават в кв. Хладилника  Peace
за по-бързо, сигурно ще бъде по-бързо (в сегашната ситуация), защото те имат курс всяка седмица, значи според мен от датата на пращане от Амазон - десетина дена до две седмици ще отнеме да дойде до БГ... но отдавна не съм поръчвала на адреса на Габко и не знам дали точно го смятам  Grinning

# 429
  • София
  • Мнения: 229
Само да кажа, че Габко вече имат по два курса на седмица и нещата ми идват много бързо. Peace

# 430
  • Мнения: 874
Получих си епилатора,поръчан на 23,04 и шипнат на 24,04.Ура!

# 431
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Само да кажа, че Габко вече имат по два курса на седмица и нещата ми идват много бързо. Peace
После с Еконт ли изпращат и дават ли инфо какво е пристигнало на англ. им адрес? Peace

# 432
  • Мнения: 481
От София с Еконт изпращат в страната. На мен само ми казаха колко пакета са пристигнали. Аз чаках общо 6 получих ги на два курса.

# 433
  • Sofia
  • Мнения: 262
Момичета, случи ми се нещо много странно - вчера поръчах сокоизстисквачка от amazon.co.uk, днес я шипнаха, но Delivery Estimate е 1-ви юни!!!  Shocked Пращат я с Deutsche Post DHL. Всичко, което съм купувала и от английския, и от немския амазон, е идвало за максимум 2 седмици, такъв е и срокът за доставка, който обикновено ми дават. Просто не знам какво да мисля! Някоя от вас получавала ли е толкова дълъг срок за доставка?  Sad

Искам да ви се похваля, че сокоизстисквачката вече се появи в сайта на БГ пощи! Това означава, че в понеделник ще си я взема!  Grinning Явно слагат тези безумни едномесечни периоди за доставка заради забавянето покрай вулкана. Аз вече получих една пратка, шипната преди вулкана, но и все още чакам друга такава! Важното е, че има светлина в тунела!  Laughing

# 434
  • Мнения: 0
kamenlitchev това наиастина е много неприятно. Може би такива неща би трябвало да ги поръчваш чрез посредник, защото наште пощи... абе не знам аз съм малко предубедена към тях.
А защо ще ти забранят да ползваш сайта?  newsm78 Ти какво си виновен че пратката се е загубила по пътя?

Наистина е неприятно - иначе като нищо ще решат, че ги лъжа нещо. Иначе на 20 април си поръчах и карта памет - не знам как я доставят, тъй като не е от самия Amazon, а от друга фирма, продаваща през Амазон.

Иначе ноември с Deutsche Post DHL пратката ми пристигна за около седмица.

Общи условия

Активация на акаунт