Мораториумът за ГМО - ПЪРЗАЛКА ЗА НАРОДА! НОВ ПРОТЕСТ - 11.02.10

  • 43 682
  • 1 510
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 74
Кажете за утре къде е протеста, какво точно е ЗЕС и сигурно ли е, че можем да се присъединим! Няма време!

# 1 471
  • Мнения: 0
ЗЕС -  това е Законът за Електронните Съобщения. Другата тесла, която са ни приготвили. Всички съобщения, които минават през модерните средства за комуникация - мобилни оператори, Скайп, VOIP, Интернет - трафик, ел.поща и т.н ще бъдат надлежно записвани и подслушвани почти безконтролно. Виж в нета - има много инфо по въпроса.

# 1 472
  • Мнения: 74
Имаме ли официална покана да се присъединим към тях?

# 1 473
  • Мнения: 836
Тео ме помоли да публикувам тук текст на брошура. Трябва да се разпространи по всички медии. Моля ви, заемете се! Разпространявайте и на познати.


Ето го и текстa:
30 КМ БУФЕР ОКОЛО НАТУРА 2000 = ЧИСТА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ



 

УТРЕ В 14.30, В КОМИСИЯТА КЪМ МОСВ, ЩЕ ЗАЛИЧАТ ОТ ЗАКОНА ТЕЗИ КИЛОМЕТРИ!

 

ЩЕ ОБРЕКАТ ЗЕМЯТА НИ,

БЪЛГАРСКАТА РОЗА, ЛОЗЯ, ПШЕНИЦА

НА НЕИЗЛИЧИМА ЗАРАЗА

 

ЧИИ ИНТЕРЕСИ ЗАЩИТАВАТ НАРОДНИТЕ НИ ИЗБРАНИЦИ В

БЪЛГАРСКИЯ ПАРЛАМЕНТ?

 

НЕ СЕ КРИЙТЕ И НЕ МЪЛЧЕТЕ,

ОЧАКВАМЕ ОТ ВАС ДА ОБЯВИТЕ ПРЕД ЦЯЛА ЕВРОПА, ВИСОКО И СИЛНО,

 БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ ЗА

ЧИСТА И СВОБОДНА ОТ ГМО!

 

 

УТРЕ В МОСВ ЩЕ ГЛАСУВАТ ПРОТИВ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА БЪЛГАРИЯ, ПРОТИВ ИНТЕРЕСИТЕ НА БЪЛГАРСКИЯ ЗЕМЕДЕЛЕЦ И ФЕРМЕР, ПРОТИВ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДЕЦАТА НИ!

 

ЕВРОПА ИСКА САНКЦИИ И ЗАКОН,

ЗАЩИТАВАЩ ОКОЛНАТА НИ СРЕДА,

А ТЕ ГЛАСУВАТ ЗАКОН, ОБРИЧАЩ

ЗЕМЯТА И ПРИРОДАТА НИ.

 

 

НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С ЧУЖДИ ЗАРАЗИ ВЪРХУ ЗЕМЯТА НИ, ЗАЩОТО НИЕ ЩЕ ГО РАЗКАЖЕМ НА ДЕЦАТА СИ, ЩЕ ИМ ЗАРЪЧАМЕ ТЕ ДА ГО РАЗКАЗВАТ НА ТЕХНИТЕ, И С ТОВА ЩЕ ОСТАНЕТЕ В ИСТОРИЯТА НИ!



Инициативен комитет на родители и граждани, регистрирани в портал BG-MAMMA и FORUM.SEGABG.COM





Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 17:53 от горица

# 1 474
  • Мнения: 2 401
Ще оспамя целия квартал с призива на горица.
Мацки, информирайте се и за ЗЕС, защото това също ни касае, и то много.  С налагането на милиционерщината отново, ние тук можем да бъдем едни от първите, влезли в черния тефтер на развилнелите се простаци в парламента. Да чукна на дърво.

# 1 475
  • Мнения: 836
Mинзухар, този текст го написа Тео.
Моля ви, погледнете го отново, защото направих някои дребни поправки.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 15:36 от горица

# 1 476
  • София
  • Мнения: 5 200
ЧИСТА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ = 30 КМ БУФЕР

това трябва да се обърне- т.е. ако имаме 30 км буфер, това е равно на чиста земя
а не обратното

# 1 477
  • Мнения: 836
Ок. Поправям го.

# 1 478
  • Мнения: 10
не мога да изтегля материала за общината,не може ли да го качите по друг начин
изобщо не съм съгласна,че 30 км ще ни спасят,както и Мексико не са се спасили на стотици м от САЩ. Освен зоната трябва и други забрани и допълнителни защитни мерки,като крупна глоба + затвор са едни от добрите санкции за вносителите. Не може никойх да ни казва,че нямало как обща забрана,това са овъртаниците на луциферовците,как така няма да може,ако не искаш нещо  то винаги намираш начин да го спреш,те просто не искат,това е
явно обаче на тях им трябва по-голямо място да си садят био-горивата,така да стане "действащ закон " и добре ще действа мнаистина в полза на чуждия интерс....тия съвсем ни взеха за говеда

# 1 479
  • Мнения: 10
Цитат
НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С ЧУЖДИ ЗАРАЗИ ВЪРХУ ЗЕМЯТА НИ, ЗАЩОТО НИЕ ЩЕ ГО РАЗКАЖЕМ НА ДЕЦАТА СИ, ЩЕ ИМ ЗАРЪЧАМЕ ТЕ ДА ГО РАЗКАЗВАТ НА ТЕХНИТЕ, И С ТОВА ЩЕ ОСТАНЕТЕ В ИСТОРИЯТА НИ!
ще разкажем,ама друг път,в някой друг свят,няма да доживеем да разказваме....променете го на :
НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С ЧУЖДИ ЗАРАЗИ ВЪРХУ ЗЕМЯТА НИ, ЗАЩОТО ЦЕЛИЯ БЪЛГАРСКИ НАРОД ЩЕ ВИ ПРОКЛИНА И ЩЕ ОСТАНЕТЕ В ИСТОРИЯТА КАТО НАЙ-ЗЛИТЕ,ПРОДАЖНИ И БЕЗОТГОВОРНИ УПРАВНИЦИ В ИСТОРИЯТА НА СТРАНАТА НИ

 а това  не е ли по-добре?
ЧИСТА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ+30 КМ БУФЕРНА ЗОНА=СИГУРНОСТ ЗА ДЕЦАТА НИ

# 1 480
  • Мнения: 8 769
Извинявам се,че не съм чела проекто закона, както и всички предложения за промяна.

Дали има предвидени санкции за търговците не само на изродени семена, а и на продукти, които съдържат изродени организми? Нещо ми се върти в главата, че май не може да има такова нещо (някаква странна защита на конкуренцията и риск от дискирминация на производители), но идеята ми е: ако има контрол и върху търговеца, че продава храни, които не са етикетирани - да има солени глоби и за него. Т.е. търговците на дребно/едро да имат интерес също да изискват от съответния производител/доставчик задължително етикетиране и обозначение (ГМО free или не - и в двата случая да има информация). Има ли смисъл въобще това...питам така, защото има хора далеч по-запознати с материята.

# 1 481
  • Мнения: 1
В четвъртък от 10.00ч - Среща на Бойко Борисов и министри с Националното сдружение на общините - т.е. кметове и председатели на общински съвети от цялата страна.

Това е много опасно!
Защото в много държави именно общините се обявяват за свободни от ГМО и така спасяват положението. Аз разчитах много на това. А сега ББ ще им нареди да не се обявят.

Сигурна съм, че ББ е един от основните внедрители на ГМО.

Предложение.

тук има един примерен файл които аз бих занесъл на всеки кмет на община за да се запознае и с другата страна на нещата.

http://www.4shared.com/file/223115021/d0dcd45/thinkaboutit_Kmet.html

или тук

http://tranz.it/load.php?id=6FnJkNmDwhAi4v0k488757

Това е нашата гледна точка.

Занесете по едно копие на ВАШИЯ КМЕТ !

Направете каквото можете !

# 1 482
  • Мнения: 8 769
На срещата с националното сдружение ТРЯБВА задължително да има наши представители.
Знаете, но аз да си кажа - ГЕРБерските кметове козируват на ББ и правят каквото той им каже. Поне засега. Към тях атаката трябва да е още по-голяма!

# 1 483
  • Мнения: 10
ИМА И ЛОГИКА И СМИСЪЛ В ТОВА,НО СЕГА НЕ РАЗГЛЕЖДАТ ЗАКОНА ЗА ХРАНИТЕ,А ЗА СЕМЕНАТА,КУЛТУРИТЕ......трябват им широки площи за сеене ,НА СЛЕДВАЩ ЕТАМ ще се повдига и проблема който ти поставяш
Бойко Борисов излъга народа съвсем съзнателно,в това няма никакво съмнение вече,излъга го предизборно и сега продължава да лъже. Мисля,че трябва да бъде атакуван със срещи от всички социални,религиозни  и професионални общност....

# 1 484
  • Мнения: 335
... Не може никойх да ни казва,че нямало как обща забрана,това са овъртаниците на луциферовците,как така няма да може...

Естествено, че няма такова нещо!

По принцип, като са ни набутали в ЕС (това сега да не го коментирам) и членството ни е факт, най-голямата забрана, която е възможна, е забраната да забраняваме нещо разрешено в ЕС.

Единственото разрешено в ЕС (с отношение към този наш закон) досега е оназ царевица на янките. Поне така казваха сто пъти от МОСВ (ако греша "кукуруса" и е някакъв друг зоб, казвайте, да го поправя).

Така че, на нищо друго законът ни не противоречи. Но и за тази царевица не сме в нарушение, защото имаме право на предпазна клауза - не по нашия национален закон, а по международния, по силата на който въобще се водим в ЕС!

Тъй че и на челна стойка да застанат, пак няма как да намерят довод, че нещо нарушаваме. Нямат никакво оправдание, че са тръгнали да ни пипат закона (освен за оная граматика и евент. за възможността ЕК да има право на контрол, ако някоя страна тръгне да одобрява още нещо, както и след като някоя страна одобри, пък друга се противопостави).

Значи е обратното - те погазват националния ни интерес като не ползват възможностите на Европейската законова рамка за всякакви допълнителни предпазни юридически действия. Точно напротив - хем лъжат, хем не искат или са много неграмотни. Последното би било единственото им оправдание.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 16:23 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт