Задушени картофи - как?

  • 40 395
  • 14
  •   1
Отговори
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мили майсторки, помагайте!

Опитвала съм се да правя задушени картофи няколко пъти, явно съм доста некадърна, защото досега не са ставали. Моля, дайте някоя рецепта за задушени картофки с копър, че да не се излагам пак.  Embarassed

# 1
  • Мнения: 28
В плик за печене картофки с малко бульонче на маги телешки ребърца

# 2
  • Мнения: 655
ами как искаш мила да ги правиш-в плик,във фурна или в микровълнова Peace



аз например леко ги бланширам,след това ги слагам в тефлонова касерола,в която съм загряла малко масло.разбървам ги,колкото да се облеят в маслото,добавям сол,черен пипер,чесън на прах/повечко/ и накирая копъра.свалям от котлона.стават страхотни  chef



другото което правя е да си нарежакартофите  на кубчета,слагам ги в плик за готвене заедно с малко масло,чесън на прах/обилно/,сол,копър и черен пипер.надупчвам плика,слагам го в тавичка с малко вода и чакам да станат готови.по този начин стават  много меки и уханни Peace

# 3
  • Мнения: X
От това по-лесно няма Wink.
Сварявам картофите,обелени и нарязани на парчета,почти като омекнат ги посолявам,оставям още малко и отцеждам.Веднага както са горещи слагаш в тенджерката бучка кр. масло+ копър и бъркаш,докато се разтопи и поеме маслото.Стават страхотни.Понякога само радрусвам тенджерата ,както е похлупена,без да бъркам,и те се объркват сами Simple Smile.
Може и соте да ги направиш:като ги свариш картофките,средно сварени,пак обелени и на по-едри парчета ,отцеждаш,нарязваш на по-малки парченца и ги запържваш леко в кр. масло+копър+чесън.Или без чесън,ако не обичате. Hug

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Тоест задължително е поне да се бланшират, така ли?  newsm78 Сега разбрах къде ми е грешката. Благодаря ви!

# 5
  • Мнения: 1 085
От това по-лесно няма Wink.
Сварявам картофите,обелени и нарязани на парчета,почти като омекнат ги посолявам,оставям още малко и отцеждам.Веднага както са горещи слагаш в тенджерката бучка кр. масло+ копър и бъркаш,докато се разтопи и поеме маслото.Стават страхотни.Понякога само радрусвам тенджерата ,както е похлупена,без да бъркам,и те се объркват сами Simple Smile.
Може и соте да ги направиш:като ги свариш картофките,средно сварени,пак обелени и на по-едри парчета ,отцеждаш,нарязваш на по-малки парченца и ги запържваш леко в кр. масло+копър+чесън.Или без чесън,ако не обичате. Hug

Това е начинът, аз слагам и чесън, а понякога и лъжица сметана.

# 6
  • Мнения: 59
Моята рецепта за картофки: обелени, нарязани на кубчета ги поставяме в иенска тенджера / може и в тава с фолио/ . Капваме малко зехтин / може и олио/ + вегета. Разбъркваме, за да се омесят и доливаме само течна сметана на Hopla - почти да се покрият картофите. Печем с капак и когато са почти готови отстранявам капака, за да се запечат!

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 23:38 от kiki321

# 7
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря, момичета!

Явно наистина е трябвало предварително да ги сваря, а не да слагам всичко накуп и да се чудя защо са останали сурови  Embarassed

Та значи сварих ги, добавих черно пиперче, червен пипер, чесън на прах, копър, масълце и сметана и ги оставих да се дозадушават на слаб огън. Домашните си изядоха лактите чак! Огромно благодаря!

# 8
  • Мнения: 5 001
Ако са пресни-тогава е лесно...
Ако са стари варианти много,разказани от  момичетата....

# 9
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Най ги харесват в къщи в плик за печене с масло чубричка и леко ослени.
Моята рецепта за картофки: обелени, нарязани на кубчета ги поставяме в иенска тенджера / може и в тава с фолио/ . Капваме малко зехтин / може и олио/ + вегета. Разбъркваме, за да се омесят и доливаме само течна сметана на Hopla - почти да се покрият картофите. Печем с капак и когато са почти готови отстранявам капака, за да се запечат!

Това ще го направя и аз   bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Йенски съд, масло+масло. Да има.
Проблем ли ако го посвариш малко преди това?Десет минути.

# 11
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
зависи от картофите, не е задължително да се варят. Аз ги слагам  сурови в йена с подправки и зехтин, стават бързо Peace

# 12
  • Мнения: 142
моя начин за задушени картофи (аз ги наричам картофи по гръцки ):

в тенджерка с олио слагам нарязаните картофи, 2-3 скил чесън, и копър. Доливам с вода долу горе 1:1 с олиото, на половината на картофите, но не така че да ги покрие. Готвя на слаб огън до готовност като разбърквам от време на време. Стават много вкусни и са много лесни за приготвяне  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 27 524
Никога не ги варя предварително, а пък пресни - съвсем  Stop

Ако са пресни и малки ги слагам само измити и цели. Ако не са пресни или са пресни и големи - нарязани на едри кубчета. Слагам в тенджера с възможно най-широкото дъно; целта е да няма на втори етаж картофи. На дъното повечко олио, малко вода. На слаб огъ задушавам и раздрусвам често картофките. След като леко омекнат добавям вегета и черен пипер, копър и пресован чесън. И друсам ли друсам, доливам вода и олио и пак друсам  Crazy  Laughing и така минават около час и половина и стават перфектно. Чакам да се сбръчкат, да са меки и спаружени, тогава са перфектни  Peace

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 244
За вечеря направих картофките по вашите рецепти. Станаха невероятни.  newsm53

Общи условия

Активация на акаунт