Примерна схема за захранване 22

  • 24 648
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 814
Имам нужда от съвет  Praynig
Захраних с морков, тиква и картоф.Сега сме на ориз, с оризова каша-трети ден.Днес и вчера не е акала малката.Може ли утре да прибавя половин бурканче тиква към оризовата каша.На кърма плюс АМ е.

Разбира се.


# 46
  • София
  • Мнения: 30 205
Имам нужда от съвет  Praynig
Захраних с морков, тиква и картоф.Сега сме на ориз, с оризова каша-трети ден.Днес и вчера не е акала малката.Може ли утре да прибавя половин бурканче тиква към оризовата каша.На кърма плюс АМ е.

Разбира се.




даже  е хубаво да добавиш нещо нормализиращи или разхлабващо. Ориз, морков и картоф много запичат.

# 47
  • София
  • Мнения: 797
 Освен това за запека ще помогне и ако ти консумираш разхлабващи храни. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 30 205
Освен това за запека ще помогне и ако ти консумираш разхлабващи храни. Peace

а, да не съм допрочела, че е на кърма.

# 49
  • Мнения: 1 483
Един въпрос от мен - давам Цитросепт по лекарско предписание. Това е извлек от семки на грейпфрут и витамин С. Вчера дадох два пъти, днес /за сега/ един път. Синът ми е на 6 месеца и половина. Ако има алергия към цитрусите - до кога да очаквам проявление и от какъв характер?

# 50
  • Мнения: 1 483
Имам нужда от съвет  Praynig
Захраних с морков, тиква и картоф.Сега сме на ориз, с оризова каша-трети ден.Днес и вчера не е акала малката.Може ли утре да прибавя половин бурканче тиква към оризовата каша.На кърма плюс АМ е.
Понеже синът ми често има проблеми със запека - почти съм изключила морковите от менюто. И ако давам нещо запичащо - в същия ден давам и задължително нещо разхлабващо. На него тиквата не му действа разхлабващо, както и доста от нещата, които по принцип се водят разхлабващи. Много внимавам от комбинациите плодове и зеленчуци през деня. Предполагам като стигнем до ориза задачата ми ще се усложни много - времето ще покаже ...

# 51
  • Мнения: 544
Благодаря за отговорите  Hug
В началото на захранването сме и не мога да не да не дам морков, а схемата ми беше морков и след него тиква, която нормализира и после картоф, който беше в комбинация пак с тиква-също нормализиращо, но оризовата каша реших чиста да я дам, за които може би съжалявам, но утре ще поправя грешката като прибавя къв нея тиква пак.

# 52
  • Мнения: 4 070
МАнго, въведох с пюре има доста такива, има и без захар на 2-3 марки...но после започнах да давам прясно, а авокадо-направо от плод, пасирано, после нарязано, то втечнява между другото.
Зеленото, Виктор който никога почти не  е отказвал храна, дори и гадна на вкус, яде май доста по-малки количества, например
сутрин към 6,30-8,30 ч. - 140 мл.АМ
към 11,30ч.- около 100 мл закуска(ядки,плодове и кисело мляко....или нещо заместващо млякото)...много често това ядене е мъка
към 15-16 ч. около 200 мл. зерленчук/месо+ АМ
от няколко дни около 18 ч. банан или мнооого малко питка от вчера(или просто се дояжда обедното пюре)
към 19- 20 ч. около 150 мл. грис(или друго) със сирене , МАСЛО И ам
абе по-скоро яде може би колкоТО КАЛин, но по-друг начин му е разпрЕДеЛена ДаЖбата  Wink -оххх, как натиска клавиатурата...така че или и моят човек не е в нормите или всичко е ок Joy

# 53
  • Мнения: 695
Момичета, попадало ли ви е сравнение между пъдпъдъчи и кокоши яйца и техния принос в детското хранене? Установих, че Нели предпочита пъдпъдъчите, но една приятелка ми каза, че едно от тях се равнява на едно кокоше, т.е. не бива да й давам примерно 2-3 наведнъж. Знаете ли нещо в тази връзка?

# 54
  • Мнения: 9 814
yoanna , точно така е. Пъдпъдъчите яйца са доста тежки и не бива да се прекалява с консумацията им.

Хранителната и лечебнопрофилактичната ценност на пъдпъдъчите яйца е много висока. Те са с големината на орех от 12-15 грама, но всеки еквивалент от 4 пъдпъдъчи яйца равни на 1 кокоше е с няколко пъти по-висока хранителна сттойност с огромно благотворно въздействие върху човешкия организъм при сурова употреба. Пъдпъдъчите яйца усилват имунната система, нормализират дейността на стомашно чревната и сърдечносъдова систама, съдействат за изхвърлянето от организма на радионуклеиди и тежки метали.
 

# 55
  • Мнения: 738
аз даже знам че едно пъдпъдъче е равно на 3 или повече кокоши  Peace
Имам едно въпросче - след като бебо е ял царевично нишесте (от една каша ) води ли се царевицата въведена?
Имам впредвид мога ли да давам пюре царевица с тиквичка все едно е въведен или лъжичка по лъжичка?

# 56
  • Мнения: 365
А аз имам следният въпрос: колко дни след като започне въвеждането на глутена може да се даде нова храна?

# 57
  • Мнения: 1 706
аз даже знам че едно пъдпъдъче е равно на 3 или повече кокоши  Peace
Имам едно въпросче - след като бебо е ял царевично нишесте (от една каша ) води ли се царевицата въведена?
Имам впредвид мога ли да давам пюре царевица с тиквичка все едно е въведен или лъжичка по лъжичка?

Да, въведена е царевицата  Peace

# 58
  • Мнения: 544
А аз имам следният въпрос: колко дни след като започне въвеждането на глутена може да се даде нова храна?
[/quote

След като въведеш глутена-примерно за 7 дена, на осмия можеш да дадеш друга храна, но продължаваш да даваш глутенови храни около месец без прекъсване

# 59
  • Мнения: 1 125
 Stop Това за месец без прекъсване за глутена се чудя къде сте го прочели и как сте повярвали ..................................................

Общи условия

Активация на акаунт