Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 538
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
misha,Aha, чак сега видях че сте ми писали на последната страничка от предната тема. Благодаря ви за съветите. Чак идният вторник ще ходя на физиотерапевт и ще видя какво ще каже,но ще питам и за нещата които са правили на вас. Крака ми беше изтръпнал преди операцията ,а сега постепенно става все по-добре.Вече чувствам някакво изтръпване само на втория и палеца на на левия крак. А гимнастика правя още от преди месец и то по препоръки от форума.Тези публикуваните в началото на темата,а моят хирург също ми каза  да правя и коремни преси. За срастванията и гела против срастванията: преди операцията бях пред голяма дилема дали да си го слагам,скъпичък е да,но не че нямах възможност да си го сложа. Доктора ми след като два пъти говорихме за това,каза че се слага по преценка на хирурга и той сам не ми го предложи докато аз не попитах за това. И буквално ми каза,ако много държиш ще ти сложим,но според мен не е необходимо. И аз съответно се отказах. Каза ми също,че ако човек е предразположен и му е писано да има сраствания и с гела и без гела пак ще стане. Друго което ми каза е ,че все пак е чуждо тяло в организма. Незная дали е бил прав,но съм на принципа,че ако ще се оставям в ръцете на някого трябва да му вярвам безприкословно,та така де.
Много ми се ходи на йога и силно се надявам да мога да го правя. Misha ти писа,че твоят лекар ти е казал че ще можеш да се занимаваш със всякакъв спорт,питала ли си за йога?
Поздрави на всички,чета ви редовно и не че няма какво да кажа,но трудно намирам време с моите двама хулигани.Simple Smile Как да слагам повече емотиконки? Някой има ли татуйровка върху белега от операцията?

# 31
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте   bouquetНищо не стана с моя съдов хирург,някой да ми препоръча.Ще пиша после останалото.
 HugМного се радвам да видя Тишо пак.

# 32
  • Мнения: X
Ето разчитането на скенера :

 КТ изследването на лумбосакралните прешлени на нива Л3 Л4, Л4-Л5, и Л5 - ЕС1 показва:

Л3 - Л4 и Л4 - Л5 - б.о.
Л5 - Ес 1 - голяма десностранна дискова херния.
Парамедианна.

 Confused


В случая няма какво да се разгадава, написано е съвсем ясно. Парамедианна-значи, че хернията е "изскочила" между встрани и назад. За втора херния нищо не се споменава. Не са описани и костно-ставни изменения, което е добре, ако е вярно.

Разчитанията на скенера са доста оскъдни,за това ,ако има проблеми  се засилете към неврохирург.Едно,че скенера не показва съвсем точно и друго ,че и малко невролози разбират от снимки.


Какво значи да има проблеми....? Боли го и неможе да се изправи напълно защото го придърпва и го заболява крака. Пареза няма. Костно-ставни нарушения както казахте - също. 3-ма невролози ни гледаха. Хасково, Харманли и Димитровград.  Само единия каза че има и по-малка херния която не е проблемна, точно до тази. Назначи десет дневно лечение и сега прилагаме него...

# 33
  • Мнения: 669
Ами пак ще се повторя.Невролозите не разбират много от снимки.Ако искаш някой наистина да ти го разчете,това е неврохирурга.Той е виждал херния на снимка,виждал е и по-време на операция.Ама на неврохирурзите скенери въобще не им се гледат искат ЯМР.
Скенерът ви не е разчетен подробно|и моите са все такива|А и не дава много точна информация.Проведете си лечението ,както ви е назначено.Ако не се повлиява ,отидете на неврохирург.Като гледам къде сте се кунсултирали ,вероятноста там да има опитен неврохирург е малка.Отидете поне в Пловдив или в Ст загора.

# 34
  • Мнения: X
Този при когото ходим сега ми го препоръчаха много хора, които са останали доволни. Възрастен е , каза с поне 35 години стаж. За другите незнам.  Другият е бил завеждащ лекар в Овча Купел и стажа му 30 години е от там - от неговото лечение обаче не се повлияхме. И третата жена ми я препоръчаха просто за още едно мнение.
Какво да направя, ходим там където ни посъветват вече препатили познати....
Сега лекарят каза че ако след лечението не се повлияе ще ни изпрати за консултация при неврохирург.
 Това е за сега......

# 35
  • Мнения: 669
Ами аз без да съм специалист,мисля,че лечението е било адекватно.Лекарствата ,чудеса не правят-само обезболяват.Май няма голямо значение какво е обезболяващото.Или минава или не.Мен лично са ме съветвали|познати доктори|повече от 5 дни лечение да не правя.
Мнението на невролог си е на невролог.Щом ще ви праща на неврохирург,отидете!Без да се плашите!
Колко дни минаха от както е на новите лекарства?

# 36
  • Мнения: X
3 дни. Днес е 4-тия.
Мисля че повече го боли крака. Но казва че се чувства по същия начин. Съпруга на сестрата която идваше да слага 3-те инжекции е бил със същата херния и с пареза на крака, без да може да ходи. При същия лекар са били и същото лечение са правили. И на тях както и на нас каза да очакваме резултат поне след 10-ти или 12-ти ден. При тях е имало подобрение на 12-тия ден и след лечението са ходили на Павел баня. От тогава вече 5-6 години проблеми нямат. А състоянието му е било уж по-сериозно, а и 2 пъти по-възрастен, ако това е от значение. Тя ме успокоява да не бързам. И това че го боляло след инжекциите в много случаи било правилната реакция. Тоест Действало върху нерва...незнам какво се има предвид.
Това е за сега. Болките са търпими. Вечер спи спокойно. Пред деня си се движи даже сега дойде до работата да изпие едно кафе но е на буквата Г приведен. И болката като е постоянна дори и не толкова силна е изнервяща.
Мъчно ми е че немога да му помогна и всички казват - трябва време, чудеса за 4 дни не стават особено като си чакал доста...
Просто ми е кофти.....и съм голям песимист..... Cry

# 37
  • Мнения: 615
Виждам от подписа че хернията ти е същата като на съпруга ми , как се развиват нещата при теб?

Аз я получих миналата година по това време, до Юни бях в болнични, от Октомври миналата година имам дни в който няма болка, преди това си болеше всеки ден. Имам моменти в който боли, при промяна на времето и т.н. Ходих 2 пъти на санаториум. Сега не ме боли дори и не се сещам за нея. Не се притиснявай толкова много, просто трябва време и всичко ще се оправи  Peace


Hug Много се радвам да видя Тишо пак.

Аз също се радвам да се видим  Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 174
Просто ми е кофти.....и съм голям песимист..... Cry

Мисля, че  трябва да се стегнеш и да му даваш кураш, а не да се шашкаш и да го проверяваш през час дали го боли. Ако са само болки вероятността да се оправи е голяма. Ако започне да има изстръпвания или да не може да стъпи на пръсти или на пети задължително трябва да отидете не консултация с неврохирург.
Ако му поразмине (не казвам че ще спре нацяло) след седмица две да си подготвя документи и да отива някъде на санаториум.
Не се отчайвай или поне не показвай пред него че си отчаяна
 newsm10 успех.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 020
Извинявам се, че пиша тук, но няма как по друг начин - Deni 09,
изчисти си кутията. Пълна е и не мога да ти пратя лично съобщение.  Hug

# 40
  • Мнения: 14
Здравей chacha,

За йога не съм се интересувала, но в предвид факта, че ме уверяват, че към средата на март мога да започна с народни танци, сигурно и с йога става.  Правила съм пилатес, и сега ми препоръчват, ако реша отново да опитам много да внимавам точно с някои от разтегателните упражнения. За момента предпочитам да се придържам към комплекса на физиотерапията. До преди физиотерапията правих упражнения към 10-15мин. Сега са около половин час.  Като започна и плуването, ще пиша как е.
За татуировка не съм мислила никога, защото белегът е много малък и сравнително равен, пък и в предвид операцията едва ли ще нося много ниски талии и къси блузи:)) От тук нататък пазенето от настиване на точно тази част на тялото е приоритет.

# 41
  • Мнения: 14
Мъчно ми е че немога да му помогна и всички казват - трябва време, чудеса за 4 дни не стават особено като си чакал доста...
Просто ми е кофти.....и съм голям песимист..... Cry

Наистина за 4 дни няма как да се оправи, но е хубаво че спи спокойно и болките са търпими. Моят съвет е докато правите лечението да проверите възможностите да направите ЯМР през здравна каса. Резултатите са много по-точни от скенера, но процедурата през касата изисква време.

# 42
  • Мнения: X
Просто ми е кофти.....и съм голям песимист..... Cry

Мисля, че  трябва да се стегнеш и да му даваш кураш, а не да се шашкаш и да го проверяваш през час дали го боли. Ако са само болки вероятността да се оправи е голяма. Ако започне да има изстръпвания или да не може да стъпи на пръсти или на пети задължително трябва да отидете не консултация с неврохирург.
Ако му поразмине (не казвам че ще спре нацяло) след седмица две да си подготвя документи и да отива някъде на санаториум.
Не се отчайвай или поне не показвай пред него че си отчаяна
 newsm10 успех.


Да, само болка е за сега. На моменти чувства крака изстръпнал или по-точно че се стяга.....Мърда си пръстите и върви и на пръсти и на пети. Естествено много трудно защото е приведен много, а като не си изправен трудно се пази равновесие на пети - но може- Крака му гледам постоянно. Непрекъснато го питам. Той се дразни.......а аз само да го чуя да се изпъшка и тичам веднага. И рева.......
Ми искам да му помогна. Масаж му правя лек всяка вечер поне по 1 час.....Незнам какво да направя....
Мъчно ми е че немога да му помогна и всички казват - трябва време, чудеса за 4 дни не стават особено като си чакал доста...
Просто ми е кофти.....и съм голям песимист..... Cry

Наистина за 4 дни няма как да се оправи, но е хубаво че спи спокойно и болките са търпими. Моят съвет е докато правите лечението да проверите възможностите да направите ЯМР през здравна каса. Резултатите са много по-точни от скенера, но процедурата през касата изисква време.
Благодаря ти за съвета, ще се обадя на личния ни лекар да го поразпитам как седят нещата и че евентуално ще трябва и такова направление, но не е ли по принцип само едно нправление в месеца? Или за скенер или за ЯМР?

Виждам от подписа че хернията ти е същата като на съпруга ми , как се развиват нещата при теб?

Аз я получих миналата година по това време, до Юни бях в болнични, от Октомври миналата година имам дни в който няма болка, преди това си болеше всеки ден. Имам моменти в който боли, при промяна на времето и т.н. Ходих 2 пъти на санаториум. Сега не ме боли дори и не се сещам за нея. Не се притиснявай толкова много, просто трябва време и всичко ще се оправи  Peace


Hug Много се радвам да видя Тишо пак.

Аз също се радвам да се видим  Hug

А от Юни до Октомври и изобщо от януари до юни как минаваше ежедневието ти ?? С какво си облекчаваше болката? Кажи ми някой съвет, нещо което да му е от помощ и да го облекчи?

# 43
  • Мнения: 615
А от Юни до Октомври и изобщо от януари до юни как минаваше ежедневието ти ?? С какво си облекчаваше болката? Кажи ми някой съвет, нещо което да му е от помощ и да го облекчи?
Януари до Юни пиех всякакви химии и инжекции, просто това са стандартните неща противовъзпалителни и т.н. ходих на Физиотерапия, на Лазер. Носих колан. На 26.05 ходих на санаториум, от него имаше голямо облекчение След като се върнах на работа започнах да ходя с колан постоянно, не пиех нищо само когато много боли по 1-2 хапчета и много трябва да се пази. Лежане на твърдо Упражненията също ги започнах началото на Май.

# 44
  • Мнения: 45
Здравейте !И аз да се разпиша в новата тема.Да се похваля че почвам физиотерапия.Все още немога да пазя добре равновесие с гравата но се надявам скоро да стане.Стискайте палци.
Тишо -ти се появи най -после.

Общи условия

Активация на акаунт