Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 26!

  • 21 088
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
микки, а как се оправяте с двете деца в едно легло, чисто практически питам?
Ами "разширихме" спалнята, като долепихме единично легло до нея. Каката спи на него, малкия между нас. Имаме и кошара в стаята, на която свалихме решетката и се превърна в минилегло. И понякога Ангел спи там, Мартина също понякога. Въобще сега сме в период всяка вечер по различни легла спят децата.

В подкрепа на казаното от Бу, така и така коментираме спането, да споделя как аз и сестра ми живеехме заедно с родителите ни в една стая до доста голяма възраст. Аз бях на 13г, сестра ми - на 11г, когато имахме нова къща и отделна детска стая. До тогава спяхме всички в една стая. И честно да си призная, това са едни от най-хубавите ми години. Не мисля, че съм нещо повредена психически.
Скоро бяхме на гости на бабата на съпруга ми. Тя се отдаде на спомени и разказваше как в къщата са живеели 5 семейства с по 4-5 деца. Всяко семейство е живеело в една стая. Все още стоят халките за люлките, забити в таваните. И това е било обичайна практика преди години.

За дъвченето. Някъде нещо системата е изкривена. Синът ми е в новооткрита яслена група и ги спукват от проверки от ХЕИ. Една от най-големите забележки била, че не пасират храната. При което аз скочих! Никога не съм пасирала храна, нито на единия, нито на другия. И сега, на 2г и 4м ще трябва да яде пасирана храна. Ей това вече е безумие. Така че, нека не оправдават недъвченето с кърменето, защото познавам достатъчно деца, кърмени по 20 дни, на които им пасират храната до 3 години.

# 736
  • Мнения: 765
Аз и други мнения от тази психоложка бях чела, които ми се сториха, честно казано, просто глупави, несъобразени с реалния опит на деца и родители. И аз си помислих, че няма деца, или че най-малкото не ги е кърмила, защото съветът "да си намери заместител на гърдата, нещо, което да му носи по-силни усещания" е просто абсурден - да взема да го пусна на бънджи, ако ще търся по-силно усещане за детето от гърдата, а? Както и да е, ядосвам се без да искам  Laughing. Аз имам една американска книга "Какво да очакваме през първата година на детето", там също много се настоява на изграждането на детето като индивид, съответно спането в общо легло не се препоръчва.
Аз отделих баткото в негово легло на 5 месеца - дотогава спеше при нас, а и сега бебето спи при нас. Обаче големият на 5 месеца почна да не се отделя нито за секунда, и съответно аз не можех да спя. Сега спи в собствена стая и е спокоен, не го е страх, макар че си себуди още 2-3 пъти нощем.
Любима играчка няма, може би тати  Crazy Laughing

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Така че, нека не оправдават недъвченето с кърменето, защото познавам достатъчно деца, кърмени по 20 дни, на които им пасират храната до 3 години.
Даже едното ми е роднина. На 2 год. и 5 мес. му пасират всичко. И се дави от парче ябълка или коричка хляб. #Crazy

# 738
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 27!

Да продължим дискусията за дъвченето и връзката с кърменето, както и привързаността на детето към майката и изграждането му като самостоятелен индивид в новата тема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт