Козметика Cattier- някой ползвал ли е?

  • 14 855
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Аз пак да попитам за тази маска дали някой я е ползвал  Blush

http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=1&kind=8& … kind=&prid=31

Много се колебая между нея и тази -    http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=&kind=&am … ind=&prid=117 
Моята кожа е мазна и със склонност към проблемна /черни точки на места, разширени пори/ и като чета описанията и на двете маски ми се струва, че първата може би ще е по-подходяща за мен. Но пък втората съдържа и зелена глина, докато в първата няма, а на мен много ми се иска от една страна да пробвам зелена глина да видя как ще ми се отрази. Може ли някой да ме насочи  Praynig

има отделно само зелена глина, ако имаш и черни точки може би и по-добре първата, и тя има глина, но бяла...иначе имат и честа зелена глина, която по принцип е по-богата като състав от бялата...виж по-нагоре някой беше пуснал точно описание на глините...коя за какво е.. Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 250
Днес минах през шоу рума им - все още са до бул. България. Търсех си шампоан и момичето там бе много любезно да ми даде няколко тестера за двата вида шампоан за мазна коса, който имат. Та като ги сравня ще реша кой е моя  Simple Smile взех си и един каталог на марката, понеже в шоу рума имаше доста продукти, които нямах време да разгледам и при следващото ми посещение ще съм по-добре подготвена  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 1 416
Пробвах вече няколко пъти почистващата маска с мента и чаено дърво за мазна и проблемна кожа, за която питах по-горе. Много ми харесва за сега, почиства добре, не е агресивна и не пресушава кожата, както други маски за мазна кожа, които съм ползвала. Кожата става много мека, гладка и с избистрен тен след употреба на маската. Порите се посвиват.
Дадоха мостри и на други техни продукти, включително на маската със зелена глина и мента:

http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=&kind=&am … ind=&prid=117

И от нея съм много доволна, тя също е идеална за мазна кожа според мен, даже не знам коя повече ми харесва от двете маски, но и двете са хубави определено. 

# 63
  • Мнения: 15
Запис в темата!
Аз също имам маслото от ший/карите, но ми прилича на мас по консистенция и аромат. Споделете дали и вие имате подобни наблюдения. Мъжът ми скоро ще пътува към Южна Африка и съм го инструктирала, ако има време да ми донесе от там, че да направя сравнение. Не че има нещо лошо в маста, но тя е на доста по-ниска цена!!!

# 64
  • Мнения: X
Това, че прилича на мас по консистенция, не значи, че е мас.  Laughing
Освен това маста има друга миризма и попива по съвсем друг начин в кожата.

# 65
  • Мнения: 15
Това, че прилича на мас по консистенция, не значи, че е мас.  Laughing
Освен това маста има друга миризма и попива по съвсем друг начин в кожата.

Правилно, само че моят наистина мирише на мас и мазнее доста при нанасяне, не попива добре, така както съм чела обясненията за маслото от ший! За това се съмнявам и се интересувам дали и вашите са такива  Confused

# 66
  • Мнения: 733
Правилно, само че моят наистина мирише на мас и мазнее доста при нанасяне, не попива добре, така както съм чела обясненията за маслото от ший! За това се съмнявам и се интересувам дали и вашите са такива  Confused

Моето масло от ший е точно на Cattier, но освен че е бяло като маста не намирам никаква друга прилика. Като консистенция не е така еднородно като маста , а леко "шуплесто" (макар, че това също не е точната дума). Миризмата е лека, не така остра като на маста. На различни места по кожата попива различно - на лицето определено ми мазнее и трудно попива, но по тялото като го ползвам против стрии попива иделно.

Като го купувах ми дадоха мостра на околоочния крем. Стори ми се фантастичен, но засега ползвам друг и може би есента/зимата ще го взема - макар да попива добре ми се стори с по-"тежка" текстура.

Другото което съм си набелязала е Концентратът от масла като регенерация пак за есента. Луднала съм на тема арган  Crazy Някой да го е ползвал да сподели мнение?

# 67
  • Мнения: 5
pil4ata, може да се е развалило евентуално .... био продуктите са чувствителни към топлина и светлина, защото нямат консерванти и всякакви други стабилизатори.

иначе конкретно това масло си мазнее доста и попива бавно и си стои мазно и след това, но си е уникално.

# 68
  • Мнения: 15
pil4ata, може да се е развалило евентуално .... био продуктите са чувствителни към топлина и светлина, защото нямат консерванти и всякакви други стабилизатори.

иначе конкретно това масло си мазнее доста и попива бавно и си стои мазно и след това, но си е уникално.


Това е много добро предположение, може и да е развалено  Sad  даже не ми беше дошло на ум.
Ще пробвам с някое друго, че да видя разликата  Wink

# 69
  • France
  • Мнения: 165
Ползвала съм една маска за лице с глина за чувствителна кожа, горе долу сносна беше, и един лосион за тяло, не помня кой точно: попиваше добре, но миризмата не ми хареса. Като цяло не ми се сториха кой знае какво продуктите им, тук се водят среден клас козметика (по евтини са от vichy например).

# 70
  • Мнения: 733
Ползвала съм една маска за лице с глина за чувствителна кожа, горе долу сносна беше, и един лосион за тяло, не помня кой точно: попиваше добре, но миризмата не ми хареса. Като цяло не ми се сториха кой знае какво продуктите им, тук се водят среден клас козметика (по евтини са от vichy например).

Не мисля, че има база за сравнение между Cattier и Vichy. Първите са сертифицирана био козметика, вторите са термална вода+химия+маркетинг и много реклама.

И да, нормално е Cattier да има миризма, която да не допада. В био козметиката се използват натурални съставки и не се влага парфюм, който реално придава приятната миризма в не-био кометиката. А както може да се види от Save cosmetics database парфюмът като елемент може да предизвика невротоксичност, алерична реакция, други  Peace

И още нещо - цената не винаги е показател за качеството на даден продукт. Скъпата козметика не гарантира използването на много и действащи активни съставки, а по-скоро се свързва с вложените за анонсирането на продуктите маркетингови разходи  Wink

# 71
  • France
  • Мнения: 165
Ползвала съм една маска за лице с глина за чувствителна кожа, горе долу сносна беше, и един лосион за тяло, не помня кой точно: попиваше добре, но миризмата не ми хареса. Като цяло не ми се сториха кой знае какво продуктите им, тук се водят среден клас козметика (по евтини са от vichy например).

Не мисля, че има база за сравнение между Cattier и Vichy. Първите са сертифицирана био козметика, вторите са термална вода+химия+маркетинг и много реклама.

И да, нормално е Cattier да има миризма, която да не допада. В био козметиката се използват натурални съставки и не се влага парфюм, който реално придава приятната миризма в не-био кометиката. А както може да се види от Save cosmetics database парфюмът като елемент може да предизвика невротоксичност, алерична реакция, други  Peace

И още нещо - цената не винаги е показател за качеството на даден продукт. Скъпата козметика не гарантира използването на много и действащи активни съставки, а по-скоро се свързва с вложените за анонсирането на продуктите маркетингови разходи  Wink
Stefoni, напълно съм съгласна с написаното от теб. Vichy го дадох само като пример, в никакъв случай не сравнявам двете марки и съм наясно с разликата между термална и биокозметика. Конкретно за Cattier, определено не бях впечатлена от продуктите им, било то като миризма или като качество. Просто на мен не ми паснаха.







# 72
  • Мнения: 49
...и на мен ми беше странна миризмата на био-то докато свикна, но сега, като помириша някаква синтетика и ми прилошава от миризмата  Sick, толкова е силна и изкуствена...чудя се как съм ги харесвала преди...всичко е въпрос на навик...

# 73
  • Мнения: 3 642

сдобих се с това от изложението в ндк, току що
дадоха ми и мостри на дневен крем и маска и адреса на шоурума
надявам се да остана доволна от маслото и ако е така със сигурност бих пробвала и други продукти  Peace

# 74
  • Мнения: 414
Има ги и във -spam112- , магазина е на Козяк, в сайта има адреса, но може и онлайн да се поръчва
http://www.-spam112-/prod_list.php?skeyword=cattier&sgroup=0 … %F1%E8&page=4

Много хубави неща има, впечатлена съм  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт