ВТОРИ ТОРТЕН СЕМИНАР НА ДАМИТЕ ОТ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 26 639
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 329
Ако успея ще направя една бърза торта, но с готови блатове, че ми останаха Grinning.

Сега да уточним в петък програмата от колко часа започва, за да знам кога да тръгвам?

# 721
  • у дома
  • Мнения: 1 581
някой случайно да е видял прогнозата за времето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 722
  • Мнения: 122
Здравейте момичета, най-накрая и аз да стигна до компютъра. Много се вълнувам за другата седмица, чакам я с нетърпение. Blueyee, за съжаление май няма да се радваме на хубаво време, но надявам се да не се отрази на настроението и програмата ни.
Според програмата ще консумираме тортите в неделя, но аз ще нося палачинкова с яйчено-сметанов крем и без хладилник /ние ще сме във вилата/ няма да издържи. И се присъединявам към въпроса на Дарилка към колко часа горе долу ще започнем в петък? За пренасяне на багаж ни имайте впредвид, че сме с комби, има ли нужда свиркайте на лични.

# 723
  • Мнения: 102
Здравейте... Аз да съобщя че няма да тръгнем рано от София(мъжът ми има неотложна работа Sad ) Предполагам че към 3-4ч чак ще тръгнем. Погледнах тортите в списъка и наистина са малко направо ме е срам - пишете ме и мен с една торта - каква френска селска ли ?  Ами това е - ще сме при вас може би към 5-6часа
Забравих да попитам - да я измазвам ли?(тортата Laughing)

# 724
  • Мнения: X
някой случайно да е видял прогнозата за времето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Случайно я видях...май пак дъжд ни чака!    Cry Cry


Краси, стискаме си ръцете значи за съхнещата маса. Ти ли ще я вземеш, тоест имаш ли откъде?
Аз останах с впечатление ,че имаш и ти е много...
По принцип има откъде да я взема,Торнадо,проблема ми е ,че имам доста тичане тия дни по други задачки и не знам дали ще остане време.А и Наско,който обикновено ходи ,и той 2 дни плътно е ангажиран...
Ще се опитам да взема,но не обещавам...

# 725
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен  Hug
Присъединявам се ужасно късно, Ванчето знае защо  Blush
Бързо оздравяване на всички болни дечица   bouquet
Видях че тортите няма да стигнат и исках да питам дали с готови блатове ще ви устрои варианта. Нямам готварска печка /предаде ме/ и правя блатове само в МВ печка или купувам готови. Всъщност мога и да изпека във МВ ако сте съгласни. И аз да питам да измазвам ли, като за покриване ли?  newsm78
Това с времето - гадна работа  ooooh! какво ли ще правят децата  Rolling Eyes
Към колко часа най-късно трябва да сме в Цигов чарк? Ще бъдем в друга вила и не знам колко време ще ни отнеме настаняването и предвижването до "Уют"

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 09:40 от Ra4e_2009

# 726
  • Мнения: 1 965
Явно пак аз ще раздавам командите!!!  Confused
Незнам в колко ще почнем. Всичко зависи от това колко човека ще се съберем до 2-3 часа. Може би тогава.  newsm78
някой случайно да е видял прогнозата за времето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Случайно я видях...май пак дъжд ни чака!    Cry Cry
Много обичам израза: "НАЛИ ВИ КАЗАХ"  Laughing Никаква гаранция няма там горе в планината. Не се настройвайте отрицателно. Каквото - такова! Срещу времето не можем да скачаме, така че.... ще видим.

Раче - нямаш проблем с готовите платки. И аз с такива действам. Измажи си тортата с масло. Хем ще е по-стабилна по пътя, хем ще е готова за обработка.

Относно пътуването... Ние с Блюто тръгваме в 7 сутринта от Младост. Ако някой желае да го ескортираме, да пише за да му определяме среща някъде на изхода на София.
Във връзка с един въпрос който получих на ЛС искам да ви кажа нещо за пренасянето на тортите. Не рискувайте с надути климатици. Тортите няма да се запазят кой знае колко от тях. Само рискувате да настинете в колите. Ако имате възможност, сега е момента да направите по едно вложене за дома. В Кауфланд има страхотни хладилни чанти
ето такава само че са едноцветни. червени, жълти и сини. Охладителите са още 2-3 лв. ЕТО ТАКИВА НАЙ-МАЛКИТЕ. Ако няма охладители в Кауфланд има в повечето магазини за 1 лв или домашни потреби. Чантите струват по 15тина лева и са страхотни. Имам 2 такива и ги ползвам от години. Пренасяла съм торти из цяла България, а по пикниците храната ми стои ледена 24 часа. Търсете размер около 30 ЛИТРА. В него идеално влиза торта с кутия 30х30. После си сгъвате чантата и я пъхате в някоя дупка. Това  е само идея. Наистина си заслужава да помисли човек по въпроса.
Това е девойки за сега. В четвъртък съм си пуснала отпуска, така че ще пазарувам на спокойствие и се надявам всичко да е наред.
В главата ми е пълна каша. Кутията ми прелива от въпроси, рокади, смени, пари и какво ли още не. Ако нещо забравя или объркам, моля ви се не ме бийте много... наистина адски се обърках вече. Някой иска ли ми телефона? Да ми пише.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 658
а колко часа е пътя до там? И ще дадете ли подробни указания? Аз мисля, че ние преди 11 няма да се оправим да тръгнем.

# 728
  • Мнения: 1 965
Петюша, в докИмента съм сложила карта, на която грубо съм очертала пътя от София до там.
Това което си спомням като добър ориентир е, че по магистралата за Пловдив, има отбивка за КАЛУГЕРОВО. Но, следиш табелата, която е НАД магистралата,  а не малките стрелки-табели отстрани на пътя. Над самото шосе има гигантска табела на която пише КАЛУГЕРОВО и стрелка надясно. Много хора миналата година я подминаха, и се объркаха после. А по този път май е най-лесно. Разбира се, оттогава не съм ходила и е възможно да има промени по селските пътища. Довечера обещавам, да седна и да напиша отново как се стига до вилите от центъра. Въпреки че съм решила да разпечатам листове с написи и да ги закача по пътя. Незнам обаче, ако напиша ВИЛНО СЕЛИЩЕ УЮТ, дали околните няма да го приемат за реклама и да ги скъсат. Най-вероятно, ще разпечатам тортата с мишките от докИмента, ще ги сложа в папки джоб и ще ги накача по дърветата, като стрелките ще рисувам на момента.

# 729
  • Мнения: 24
Леле Ванче страшна си  Party тъкмо мислех да ти предложа някакъв нишан да наслагаш по дърветата за мен неориентираната Crazy
А това с чантите шЪ сЪ провери откога се чудим на една такава чантичка. А те сгъват ли се?  newsm78 Аз с мислех че са пластмасови.
За тортата съм в дилема дали да замажа предварително или да я извозя до там в ринг и там на място да я оплескам с масло
Петя на мен Бг Мапс ми дава: Плевен през София за Цигов Чарк - 259.57 km - Време: 03:17:06 h

# 730
  • Мнения: 1 965
А това с чантите шЪ сЪ провери откога се чудим на една такава чантичка. А те сгъват ли се?  newsm78 Аз с мислех че са пластмасови.
Сгъват се. Това им е най-хубавото. Че,  не заемат място когато не се използват. отвътре са мушама, отвън брезентов шушляк. Изобщо не им врявах на тия платнени чанти. Имах пластмасова преди време. Само се чудех къде да я прибирам и как да я опазя. А и откъм обем беше по-непрактична, нищо че е същия литраж. Имах и пластмасова със зарядно към запалката на колата. Същата гадост. Постоянно прави конденз вътре и трябва да се излива, защото ти мокри всичко. Тая много ми харесва. Събира 4 двулитрови бутилки - прави или 5 бутилки от 1 1/2 литра. Даже може и една отгоре напречно да се сложи. Като се сложи хоризонтално, идеална за кутия торта.
Айде стига реклама.

# 731
  • Мнения: 3 861
някой случайно да е видял прогнозата за времето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мъжът ми ще откачи!!!
И трета година поред няма да ми се върже на акъла да е дететгледачка в проливен дъжд. Отсега да си знаете, догодина съм сама Crazy Crazy Crazy

Здравейте... Аз да съобщя че няма да тръгнем рано от София(мъжът ми има неотложна работа Sad ) Предполагам че към 3-4ч чак ще тръгнем. Погледнах тортите в списъка и наистина са малко направо ме е срам - пишете ме и мен с една торта - каква френска селска ли ?  Ами това е - ще сме при вас може би към 5-6часа
Забравих да попитам - да я измазвам ли?(тортата Laughing)

Френска селска разбира се Simple Smile Laughing Laughing Laughing Hug

Вълнение вече ме тресе голямо...


Краси,
ако на теб ти е проблем ще взема аз Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 2 113
Аз ще правя торта, не видях това да фигурира в списъка, но не е проблем, ще изядем всичко:)
И аз нямам търпение, предполагам, че ще тръгнем петък сутринта към 8.30-9.00часа.

# 733
  • Мнения: 1 491
сОбщение  Mr. Green

В Кауфланд има въглища чувалчета по 5 кг за 9.99 лв



Днес дечко е значително по-добре, изгрява слънцето на моята улица  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 734
  • гр. София
  • Мнения: 44
Ох, как можах да прочета за тази Френска селска торта ??? Ужасно вкусна ми се видя.

А  ангината дето върлува, я преборихме с антибиотик, та така 2-е седмици.

Хладилна чанта мога да взема , но е пласмасова на ток. Миксер, купи, нишесте, точилчица, разклонител, Агнеса, какво друго подсещайте момичета.

Ванче, колкото до ескорта и телефона нямам нищо против, но ние не можем да тръгнем по рано от 8.30 часа от Бели Брези.

Каня се да ВИ питам Момичата, от две седмици но все не се решавам. Та така да питам:
Имам клиентка работеща в Телевизията, похвалих Ви какви сте Майсторици, че ще се събираме, и тя каза, че ако искате може да ни прати екип за репортаж. Не Ви питах до сега, защото когато снимаха при нас в работата, аз се покрих, но реших, че съм длъжна да попитам, може пък Вие да искате, знам ли. Моля да ми отговорите, за да има време да звънна на жената.
Това е за сега.

Общи условия

Активация на акаунт