Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 476
  • 791
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Хомеопатията не е безвредна! На всичкото отгоре по пътя към излекуването с хомеопатия се минава през множество влошавания, в повечето случаи. Разбира се, ако доктора е добър, нищо не мога да кажа!

# 46
  • Мнения: 5
За очите да споделя нещо.Тъй като моите са доста изпъкнали,на първия преглед при ендокринолога,нямаше как да не започнем от там.Попита ме дали виждам нещо като сенки около предметите.От едната или другата страна.Примерно ваза като гледате,да има някаква сянка.Предполагам се получава повишено вътреочно налягане и за това я има тази изпъкналост на очните ябълки.И от там тези сенки евентуалните.
А за Селен-а знам,е се съдържа в зърнените храни и риби като херинга,калмари и омари.Но при прием на храни съдържащи въглеводороди,селенът не се усвоява.

# 47
  • Мнения: 74
Здравейте и от нас Grinning,

попрочитам ви по диагонал, че няма много време с дребното, и какво да видя, че Птица ни е плеснала на първа страничка Hug Hug Hug, , а второто редче, много ми харесва със сините и розови гащи Laughingлеко бременеене на чакащите и дано да се изпълни с още много много бременеещи мами Grinning

Мами хашимотки, вие докога кърмихте? Моето бебче много е пристрастено, а ендокриноложката ми каза нещо, което много ме озадачи, че след годинката нямало вече смисъл, защото имунната му система вече е напълно изградена newsm78, и без това ме чакала да спра с кърменето да ми изписва и разни други неща освен Еутирокса..

# 48
  • Мнения: 776
Аз защо си мисля, че очите изпъкват само при хиперфункция, греша ли?

При мен има зачервяване, парене , изсъхване или сълзене, но най-неприятно е , че имам едни такива кръгови светкавици - периодично. Бях на очен лекар, преди година и тя смята, че от хормоналния дисбаланс се е получило стесняване на кръвоносен съд в окото. Предписа ми лекарство за разреждане на кръвта, май Анапурин беше. Временно се оправих, но сега пак светкавици и гръмотевици  Crazy
Не ми се изследват пак всичките хормони, направо аман  Tired и се чудех, дали има връзка с Хашимотото.

# 49
  • Мнения: 348
И аз имам такива светкавици,но не предполагах,че са свързани с хашимотото.
Преди година,когато още не знаех,че го имам,ми се появи силно главоболие със светкавици.Ходих на очен лекар,направиха ми обстоен преглед и заключението беше,че ми няма нищо.А продължаваше да ми пресвятка и даже на моменти губих зрение.

# 50
  • Мнения: 775
То и моите очи на сухота ги избива, ма мисля да е от лещите+РСто. Сега се отдадох на размисъл Thinking

# 51
  • Мнения: 5
Светкавиците имат връзка,защото ме пита когато гледам телевизия или някакъв светещ предмет,дали виждам нещо като избухване и изкри.Стори ми се леко пресилено,но пък сега като казвате,явно не е.Също и си движеше пръста и ме караше да го следя с поглед и дали при движение се появява тая сянка,за която казвах по-горе.Моите очи са изпъкнали доста от отдавна,предполагам,че ако е имало хиперфункция е преминала в хипо.Нали има и подобни случаи.
Иначе нося лящи и аз,и за това не можах да и кажа виждам или не виждам сянка.Защото махна ли ги да търся сянката,няма да видя предмета. Laughing bowuuНо от климатици в големите магазини като Метро,техно тва и онова са ми падали лещите от сухота.

# 52
  • Мнения: 776
ново начало, ама как така нищо ти няма?! Shocked
Аз имам светкавици само в дясното око и след като ми предписа докторката Анапурина се бях оправила и повече от година нямах оплаквания. Обяснението на очната беше /понеже това беше точно преди да разбера за Хашимотото/, че най-вероятно от засилен хормонален дисбаланс след второто раждане се е получило стеснение на кръвоносно съдче в самото око. Чудя се, дали е възможно да е от хипофункцията и ако лекарката знаеше, какво щеше да ми каже.
Ендото ме посъветва да си наблюдавам очите за парене и зачервяване, но нищо повече, следващия път да не забравя да го разпитам по-подробно!

Периодично жлезата трябвало да се гледа на ехограф, да няма възелчета и/или други образувания. Аз естествено се шашнах, като чух за "други образувания" и питах има ли опасност от нещо злокачествено /рак/, не дай си Боже, но докторът ме успокои, че нямало такава опасност.

# 53
  • Мнения: 348
Писана,правеха ми основен преглед и някакво изследване за периферното зрение и нищо не откриха.Аз ходех по повод главоболието,което също не стана ясно от какво е.
Сега вече доста по-рядко се появяват светкавиците,но тогава бяха много начесто.Случва ми се и друго-когато съм в Пикадили и търся някоя стока по рафтовете движейки поглед,започва  всичко да ми се размазва  и да ми прималява.Незнам дали го обясних точно.
Сега се сещам,че първият път,когато за кратко загубих зрение,беше след като видях една катастрофа.Много се уплаших и явно от стреса се е получило.
Незнам вече кое е от хашимотото и кое не.

# 54
  • Мнения: 2 111
Леле,Писанка,колко точно го описа  ooooh!
Точно светкавици имам от 1 месец горе-долу и се чудя какво ми е.
Преди никога не съм ги имала,особено в тъмното като се движа и всичко ми се размазва и ми святка през няколко секунди.
Аз съм с лещи и зачервените очи,сухотата и други неприятни усещания ги свързвам с тях.Работата на компютър също "помага".

# 55
  • Мнения: 13 770
Знаете ли, и при мен имаше такива "светкавици" по едно време, доста се бях поуплашила, на офталмолог ходих, но и на мен ми каза, че няма проблем.
После си мина от самосебе си. Всъщност, май слагах някаква капки за известно време, но от тях полза не видях.

Момичета, дали видяхте в Диетите темата за билковия чай от 17 билки? Бил за отслабване, но най-вече за подобряване на дейността на жлезите с вътрешна секреция и ускоряване на метаболизма. На лечителя Кръстев.
Състав:
1.Пчелник-стръкове
2.Комунига-стръкове
3.Мента-стръкове
4.Агримония-стръкове
5.Жълт кантарион
6.Мащерка-стрък
7.Синя жлъчка-стрък
8.Върбинка-стръкове
9.Маточина-стръкове
10.Слез
11.Коприва-листа
12.Коприва-корени
13.Хмел-шишарки
14.Глог-цвят
15.Резене-плод
16.Анасон-плод
17.Ленено семе
Гледам, гледам, не виждам нищо противопоказно за нас. Хайде и вие да погледнете, все пак повече глави по-умно мислят Laughing Много ме блазни newsm78

# 56
  • Мнения: 288
Момичета , излезнаха ми хормоналните изследвания . За съжаление резултатът от миналия път явно не е бил грешен . Тогава беше приблизително 1 към 6 . Интересното е обаче , че за 1 месец с хомеопатия , и то такава свързана с щитовидната жлеза (при първото ми посещение при хомеопат не му показах тези изследвания ), ЛСХ и ФХ вече са 1 към 2,5 . От една страна съм разочарована , все се надявах , че има грешка , от друга обаче виждам , че за момента всички показатели ми се нормализират . Изследванията обаче са правени в различни лаборатории и ме шашна факта , че референтните граници , които са дадени са напълно различни в двете лаборатории . Това на нищо не прилича , трябва някакви единни норми да има .Този месец съм на още 2 медикамента изписани от Тодорова , отново хомеопатични , именно за половите хормони , така че наистина се надявам да се повлияя от тях и напролет да съм с коремче  Heart Eyes
Що се отнася до проблемите със зрението , аз от юни месец мисля , съм с очила , които не нося постоянно , но ако си пренатоваря очите веднага почервеняват , направо са ужасни . ОТ 10-ина дни са все зачервени , мислих , че е някакво възпаление и капя ли , капя ли капки , но почти без ефект . Дори спрях да се гримирам за да не ги дразня допълнително , а те ще не се оправят . Не го бях свързала със систоянието , но сега се сещам , че при първото ми посещение при Тодорова , тя ми преглеждаше и очите .Все пак утре ще си къпя нови капки и ако и тогава не се оправя , вече ще ида на очен . Но ми писна да се влача по болници и за това отлагам.

# 57
  • Мнения: 2 111
Tonivil,сега като каза за д-р Тодорова и се сетих,че тя наистина всеки път като ходя ме кара да следя пръста й с очи наляво-надясно,но не съм се сещала да питам за какво точно е това  Thinking

Птица,и аз я видях тази диета  Mr. Green По принцип билките не са някои странни,често употребявани са,но пък броя им е голям-17.Това ме притеснява,да не стане някакво разбъркване в организма,всяка да си действа в някаква посока.
Но то така и така всичко ми е объркано,накъде повече  Crazy
Как ме подсети сега и ме вкара в размисъл.Ще ги почваме ли?  Laughing

# 58
  • Мнения: 776
Очната при която ходих е невероятно добра специалистка, защото при нея идваха не само от цяла България, но и българи от Гърция идват при нея.Затова си мисля, че ми постави вярна диагноза, пък и след като пих лекарството три месеца, после година и нещо нямах оплаквания. Като отида пак на преглед при нея ще й кажа за Хаши и ще питам има ли връзка. Но щом толкова от вас имат същите светкавици, значи може да има връзка.
Ерота, а при теб кръгови и нащърбени ли са светкавиците?
Ново начало възможно е да е стрес, а с вестибуларния апарат или някое от ушите имала ли си проблези?

Птица, не виждам нищо противопоказно или вредно, напротив жълтия кантарион, глогът и ментата мисля, че успокояват нервите, а копривата вдига хемоглобина и то доста, та не бива да се прекалява с нея, но в умерени количества - може! Маточината успокоява коремни болки и болки в яйчниците, ментата и анасона успокояват стомаха и червата, мащерката е добра за имунната защита, за другите не знам  newsm78

# 59
  • Мнения: 2 111
Ерота, а при теб кръгови и нащърбени ли са светкавиците?
Не мога да определя,прекалено бързи са,на всяка секунда горе-долу ми присвятка и после като отмине чувствам болка и напрежение в очните ябълки.

Общи условия

Активация на акаунт