Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 270 228
  • 1 547
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 909
vesi_nn много красива е станала тортичката ти браво...  bouquet

# 991
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 
Цитат
Само че версията на тия от брашното има и яйца, така че се губи момента да смесиш надве - натри три продукта и да стане цял десерт
bouquet еи за това най-много ми харесва на мен ,че съм на диета и само го опитвам да видя как е станал а правя през ден моя син каза ,че всеки ден само на това може да кара ,а вчера го направих с млечната майонеза
голямо БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 992
  • на Земята
  • Мнения: 291
Сладкишът го направих като торта, с крема на Labrex. Тук, някои писаха, че не е много сполучливо като комбинация, но на нас много ни хареса, много  Heart Eyes. Направих един блат, разрязох го с конец. Опасявах се, че ще го начупя, защото от много отдавна не съм рязала с конец, но стана идеално. Между блатовете сложих крем и върху него парченца банани и ягоди. Някой беше питал в темата дали ще е добре с тези плодове - чудесно става. След това намазах целия сладкиш с останалия крем и пак украсих с ягоди и банани, и поръсих с шоколадови пръчици. Много хубава тортичка се получи. С този крем и плодовете, на мен ми се връзва много като вкус.
Ето и снимка,  ще ме извините, че няма много вид, но когато я правих бях нещо много ядосана и общо-взето плесках отгоре, изливах си яда, вместо да я украсявам  Laughing. Но на вкус беше разкошна.
http://prikachi.com/files/1582915L.jpg
Това с една доза крем ли е,стига ли за по м/у блатовете и за намазване отгоре?Благодаря.

# 993
  • Мнения: 1 176
kikitooo, две дози направих, но ми остана. И си го изядохме така...
И забравих да пиша, че и аз го правих с домашна майонеза- яйчна.

# 994
  • Мнения: 1 352
Слушайте момичета какво съм измислила и дайте мнение.
Следващата седмица ми идват много високопоставени гости  Heart Eyes и съм намислила да направя майонезения сладкиш като торта с крем от разбито крема сирене и боровинково сладко. Дали ще стане добре, а дали да не напоя малко блатовете? Аз си мажа на филия крема сирене и отгоре такова сладко, става Божествено, та затова си помислих, че ще стане хубав крем за торта  Thinking...

# 995
  • Мнения: 6 243
Не наповай, блатът си е сочен и без това. Рискуваш да стане тикляв.

Добра идея, пусни снимки!

# 996
  • Мнения: 622
Аз се чудя дали този блат ще е подходящ да се "облече" с моделираща маса?  newsm78 Thinking

# 997
  • Мнения: 186
Перфектен ще е за обличане с моделираща маса! Peace

# 998
  • Мнения: 622
Ивейн, благодаря! Предполагам, че ще трябва да ги намажа с маслен крем, преди да покрия тортата с ММ?

# 999
  • Мнения: 186
Задължително! Но може и с течен шоколад, ако ти е тъмна моделиращата маса(иначе ще прозира кофти). Но предполагам, че и с бял ще стане при светло покриетие. Но аз си залагам на сигурното, за да няма издънки.

# 1 000
  • Мнения: 622
ММ ми е бяла, ще я оцветя в червено.

# 1 001
  • Мнения: 1 352
Значи току що направих сладкиша като торта с крем от боровинково сладко и крема сирене. Направих един блат в кръгла отлепяща се форма, разрязах с конец без проблем на две, но при местенето на едната половина ми се натроши на малки парченца  Confused и бях принудена след като намажа с крем просто да начупя другия блат отгоре. Защо така ми се натроши  Rolling Eyes?

# 1 002
  • Мнения: 909
Предполагам ,че много си го пекла... Thinking

# 1 003
  • Мнения: 22 867
.........Защо така ми се натроши  Rolling Eyes?

Не ми се е случвало досега (не, че няма да ми се случи, де), а от какво да е - тънко отрязан блат, повече препечен, май не се сещам за други причини........ newsm78 Ама щом си имала крем, винаги можеш да замажеш положението, обръщаш дефекта в ефект!  bouquet

# 1 004
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Marieta,
да не би да си го разрязала още топъл?

Общи условия

Активация на акаунт