Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 270 133
  • 1 547
  •   1
Отговори
# 960
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Но тъй като слушам само хубави отзиви за крема - с какво да го комбинирам?????

pina е много права и аз я подкрепям.
Аз наскоро правих блатове за "Медовик" с точно този крем и си облизаха всички вкъщи пръстите от тортата, която се получи.

# 961
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Похвалвам се и аз- малката шоколадоманячка у нас каза: " Уникални са!" . Направих ги под формата на мъфини, но с ганаш отгоре.
     bouquet  за хубавата, бърза и лесна рецепта!

# 962
  • Мнения: 594
Уффф...момичета..помагайте.  Embarassed
От няколко дни се каня да направя този сладкиш и най-накрая днес го забърках....Надигна се хубавичко...има вид, обачееее ...като го опитах ми се сторои странен. След кратък размисъл какво му е странното установих, че не е сладък - забравила съм захарта  ooooh!  Mr. Green Има ли начин да го "спася" или да го мятам в коша? Много ме е яд на себе си ...Толкова разсеяна не съм била никога #Cussing out

# 963
  • Мнения: 22 867
Уффф...момичета..помагайте.  Embarassed
От няколко дни се каня да направя този сладкиш и най-накрая днес го забърках....Надигна се хубавичко...има вид, обачееее ...като го опитах ми се сторои странен. След кратък размисъл какво му е странното установих, че не е сладък - забравила съм захарта  ooooh!  Mr. Green Има ли начин да го "спася" или да го мятам в коша? Много ме е яд на себе си ...Толкова разсеяна не съм била никога #Cussing out

Освен да го нарежеш на два или три блата, колкото ти е възможно по-тънички и да ги слепиш с крем, на който в никакъв случай не забравяй да сложиш захар. Peace Друг начин, който ми идва на ум, е да го натрошиш на хапки, я да не обяснявам, ами погледни, както се прави Рошла-та, като може да сложиш и някакви по-сладки плодове между парченцата, банан, ананас консерва или каквото се сетиш. Не е задължително да подреждаш като купол, може в тортена форма, като нормална торта.  bouquet

# 964
  • Мнения: 909
Мисля ,че не си първата която забравя захарта... Wink...,после май го сиропираха и казаха ,че пак е станал разкошен .Може и така да пробваш. Peace

# 965
  • Мнения: 594
Днес не ми е ден, явно  Tired 
labrex , благодаря за идеите.   bouquet За съжаление не стигнах до тях. Докато чаках отговор, мъдрата ми глава се сети, че е чела някъде по-напред в темата, че някои момичета са сиропирали сладкиша. Е, реших и аз да пробвам - ще го сиропирам със сироп от мляко, захар и какао...Млякото ми (годно до 15 уж) се пресече...  Mr. Green
Наложи се да си отворя млечната сметана, която пазех за торта ... Сиропирах сладкиша, но личното ми мнение е, че това не е най-подходящият начин на замазване на положението. Сладкиша е от "мокрите" и с този сироп стана прекалено тестян...
Та първият ми  опит е меееко казано неуспешен. Ще има поправителен и тогава захарта ще е първото, което ще сложа.  hahaha

# 966
  • Мнения: 6 031
Аз го правих следкиша във вид на торта преди два дни.
първият крем, който приготвих беше Оле на Доктора.Не го сложих, защото ми се видя много течен за тежичките блатове.
След това приготвих крем брюле/от готова смес/ и стана добре.
Блатовете ги пекох отделно - 3 на брой.
Покрих я цялата обилно с шоколад.
На децата им хареса на мен също.

# 967
  • Мнения: 11 607
Такаааааа...Направих сладкиша с крема на Лабрекс с кремата, Оле-то и пр. Стана много хубава торта, за която обрах овациите....Благодаря и на двете!  bouquet Тъй като бях купила 2 различни Оле-та и направих сладкиша с тях, определено мога да кажа,че най-се хареса с белия крем - т.е. Оле ванилия.

Цък и Цък

# 968
  • Мнения: 22 867
Маме, много креместо това сладкишче, и у нас харесваме повече белия крем, но като го правя с четири блата, и аз слагам и кафяв, за по-голяма шарения. hahaha Тоя сладкиш във вид на торта май е най-правения вкъщи напоследък, просто става много бързо и си мисля, че няма какво да не му се получи.    bouquet за sladka hapka !

# 969
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 Crazy  аууу невероятен  Hug
току щто направих половин доза и за утре поръчката е за двоина ако утре успея даже ще го снимам
голямо БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 970
  • ES
  • Мнения: 2 172
Лабрекс, хвърли едно линк4е с рецептата на този прословут крем  Praynig

# 971
  • Мнения: 11 818
gery_to, позволявам си да ти пусна аз съставките на крема, отдавна съм го копирала и точно днес ще правя торта с два блата от сладкиша, тъкмо опекох единия, а по-късно ще отида за продукти за крема и другия блат.

Крем на Labrex - 1 пакетче крема сирене, 1 голяма кофичка заквасена сметана (използвам Мегле), 1 крем без варене Оле на Йоткер и 1 ч.ч. пудра захар (аз слагам 3/4 ч.ч.) - всичкото това се разбива с миксер до гладък крем.

Labrex, а не се ли разводнява сметаната като се бърка с миксер? Thinking Че аз си спазвам правилото заквасена сметана - на ръка?! А и нямам миксер в момента, на ръка или с пасатор да го направя?

П.П. Може би няма да е лошо sladka_hapka да го прибави в първия пост за тези, които искат да си направят торта с блатовете.

# 972
  • Мнения: 594
Labrex, и аз имам въпрос за крема без варена на Йоткер. Той в сух вид ли се слага или приготвен с мляко?  Embarassed

# 973
  • Мнения: 22 867
Момичета, слагате всичките съставки в купата на миксера, нищо не се обработва предварително по никакъв начин, просто изсипвате всичко, включвате миксера и чакате докато се получи гладък крем. В началото става един малко твърд и на буци, като побиете малко повече (все пак минути, не е кой знае кълко дълго), става гладко кремче, вие просто ще го видите и усетите, тя разликата е очевадна. Поизчакайте го да се поразбие, защото на буците трудно се маже върху блата. Не знам дали има 10-ина мин, може и по-малко да са, ще го разберете по консистенцията. За белия крем използвам Оле ванилия без варене, за кафявия - Оле шоколад без варене, но на мен белия крем ми харесва повече на вкус.

# 974
  • Мнения: 11 818
Направих само белия крем, а отгоре настъргах 2 шоколадчета от детска милка. Утре ще мога да опитам тортата, че съм на един режим, нямам търпение, едва устоях да не облизвам от крема по съдовете, пасатора! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт