Клуб Бургаски Ветренски Мами

  • 21 759
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 157
Ей Мели, тоя ако го намерите кой е, я го дай насам, щом е такъв добър катерач да ми направи външната изолация, че ние сме много трудно достъпни  Laughing Пък ако не се справи добре обещавам да го хвърля от петия етаж Mr. Green Както казаха и другите важното е, че вие сте добре!

Мимозка, я сподели моля те как успя да направиш отбиването на Валката от кърма на АМ? Че аз нещо взех да се пробвам, но не ми се получава, пък и на мен кърмата ми доста намяля и съм решила дето ще се дохранваме, направо да преминаваме на АМ. Аз искам обаче да го направя плавно, а не рязко, че май ще е шок и за Криско и за мен  Sad
Какви мерки взе срещу евентуално запушване на каналите и масти? Пи ли някакви хапчета?


Всичко си стана от самосебе си.Просто кърмата намаля, той уж ядеше, оригваше се и след 10-20 мин пак реве че е гладен.В началото след като изцока каквото има от кърмата  му слагах малко АМ и му давах да се донахрани (нямах проблем от преминаване от гърда и кърма на биберон и АМ и обратното за следващото хранене).В последствие макар и за малко първо го слагах на всяко хранене да цока, уж да предизвика произвеждането на още кърма, да не ми спре, но уви това не помогна. Sad Пих и чайчета и течности... нищо ooooh!   И така се мъчихме до края на третия месец, след което вече нямаше смисъл да го слагам на гърда-нямаше нищо в нея.А ми се искаше още да се кърмим  Cry .С баткото пак беше нещо подобно.Общо 3 месеца кърмене, като първите 2 само на кърма третия на кърма + дохранване с АМ, и 4 вече той се отби сам.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Тенкс Мia71! Ти баят пауза правиш Simple Smile Аз мисля да започна през хранене, като за начало, че 12 часа са ми много. Иначе аз до 12ч. на обяд закърпвам положението, от там нанатък давам и от двете гърди, но май пак не стига. Най зле с кърмата съм вечер към 20,30-21,30ч., а той и след къпане ще ме изяде направо  Laughing А уж кърмя в 3,30 и в 6,30 и чайче пия ама .....

Я да ви питам, че одеве забравих, някой ползвал ли  е този аспиратор за носле?
http://www.pumpal.net/product.php?id=707
Ние сме със хъркащо носле от самото раждане и няма оправия. Пробвах от обикновените аспиратори, и с клечки за уши, и с бактробан насал мазах, но неефективно!
Вече взех сериозно да се притеснявам


Не се коркай толкова.На повечето бебета им прихъркват нослетата, на Бобчо също.Аз ползвам спрей Quixx - разтваря секретчетата и изтичат,иначе имам на Чико аспиратор, но досега не е ползван.

# 17
  • Мнения: 131
snow-white16,въпроса ти е към мимози,но да ти кажа ние как сме в момента.Понеже не можах да я увелича тая кърма,от 4 дена замествам някои хранения с АМ.Малко ми е шантава системата в момента.Гърдите вече не ги пипам 12 часа,после изцеждам и двете,та си осигурявам 2 хранения,после АМ,после пак изцеждане...Всъщност замествам с АМ 2  хранения.А гърдите ми тъкмо усляват да се напълнят за това време Grinning.

Миа, не че съм по-опитна от теб,ама мисля,че системата ти не е правилна,ако искаш да продължаваш да кърмиш. Когато заместваш кърмене с АМ съвсем ще ти намалее кърмата и скоро напълно ще ти спре. По-добре давай кърма на всяко хранене и дохранвай с АМ. Ние сега започнахме тази система ,дано да наддаваме повечко и дано организма и да свикне с  новата за нея храна.
Много целувки на полу-адашката Simple Smile

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 420
Снежи, аз ако го набарам, направо ще го направя д аповръща, лекето му мръсно! #Cussing out

И на нас ни прихърква нослето и действаме по системата Куикс - клечки за уши Peace Казаха ни, че най-вероятно е от отоплението ( климатик) у дома. Ще чакам до пролетта да видя дали като спрем с токовите истории дали ще се оправим.

Лелееее, шубе ме да отида до детската да взема на Ники дрешки за преобличане Rolling Eyes

http://mellyg.snimka.bg/baby/niki.437952.16912693 ( Кольо с вуйчо си тук) и следващите 5 са нови снимки и от нас Heart Eyes

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 13:28 от Melly.G

# 19
  • Мнения: 917
Лелееее, шубе ме да отида до детската да взема на Ники дрешки за преобличане Rolling Eyes

Не се давай на страха  Hug

п.п. преди години ни обраха, докато спим. 1 месец след това, спях със сатър под възглавницата. знам как се чувстваш...

# 20
  • у дома
  • Мнения: 965
Айде хаирлия да е новата тема  Sunglasses
Аз докато ударя една дрямка и вие сте изписали цели 2 страници   Mr. Green
И нашето носле хърка, м.мка му, ние сме на парно. Цяла сутрин ми се пъне, горък Гого и не може да се изака. А яде като за световно!
Вчера бяхме на първа консултация - наддал е 1200 гр. и е порастнал с цели 3 см. Да питам аз за захранването, че четох, че сега децата се захранват по-късно, ама не се задълбочих, пък личната ми говори за сокчета  newsm78
Почнах да му гукам вече, че ми е скучно, другия месец го чакам да ми проговори  Laughing
Правихме ремонт на апартамента само аларма сложих и сме единствени без решетки и остъклена тераса в блока, дано да ни подмине туй зло  Praynig

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Айде хаирлия да е новата тема  Sunglasses
Аз докато ударя една дрямка и вие сте изписали цели 2 страници   Mr. Green
И нашето носле хърка, м.мка му, ние сме на парно. Цяла сутрин ми се пъне, горък Гого и не може да се изака. А яде като за световно!
Вчера бяхме на първа консултация - наддал е 1200 гр. и е порастнал с цели 3 см. Да питам аз за захранването, че четох, че сега децата се захранват по-късно, ама не се задълбочих, пък личната ми говори за сокчета  newsm78
Почнах да му гукам вече, че ми е скучно, другия месец го чакам да ми проговори  Laughing
Правихме ремонт на апартамента само аларма сложих и сме единствени без решетки и остъклена тераса в блока, дано да ни подмине туй зло  Praynig

На личната ти кажи, че и го караш да спи у тях, като пощръклее стомаха му от сокове на 1 един месец!Само колики и рев ще му докараш!Аз капка сок не съм дала досега, от 3 дни захрнавам с по няколко лъжички оризова каша, че е най-лесно смилаема.Като посвикне след 20 дни по една-две лъжички зеленчуково пюре почвам.

# 22
  • Мнения: 188
Ух, Мели,ама много сладък тоз Нико бееее. Направо като ги гледам тея бебчета и се превръщам в Елмира все ми иде да ги стискам и мачкам.Моето милото на какво е подложено от батко си най-вече.Все едно е котка  Joy   Душици златни

Вале,колко станахте че сокове бе. Горги е абсолютно права.Едно време след 3-я месец давахме сок от ябълка и морков и то аз ги правих.

# 23
  • Мнения: 95
Цоп и аз в новата темичка  smile3502
Да се оплача днес бяхме на ДК за един месец сме надали 630гр Cry, док каза да се дохранваме с АМ и след 15 дена сме пак на консултация Rolling Eyes
Мели, съжалявам за това което ти се е случило Hug Два пъти съм го преживявала шокът е ужасен - нагли същества fight

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 420
Вчера док ми каза, да съм давала сокчета на Ники, за да не наддавал толкова ( това по повод рахитните симптоми) Shocked отказвам категорично да си тровя детето...още не е навършил и 3 месеца! Сега сокове, а в 6-ти кво - пържоли ли да му давам?!

# 25
  • Мнения: 160
Айде хаирлия да е новата тема  Sunglasses
Аз докато ударя една дрямка и вие сте изписали цели 2 страници   Mr. Green
И нашето носле хърка, м.мка му, ние сме на парно. Цяла сутрин ми се пъне, горък Гого и не може да се изака. А яде като за световно!
Вчера бяхме на първа консултация - наддал е 1200 гр. и е порастнал с цели 3 см. Да питам аз за захранването, че четох, че сега децата се захранват по-късно, ама не се задълбочих, пък личната ми говори за сокчета  newsm78
Почнах да му гукам вече, че ми е скучно, другия месец го чакам да ми проговори  Laughing
Правихме ремонт на апартамента само аларма сложих и сме единствени без решетки и остъклена тераса в блока, дано да ни подмине туй зло  Praynig

На личната ти кажи, че и го караш да спи у тях, като пощръклее стомаха му от сокове на 1 един месец!Само колики и рев ще му докараш!Аз капка сок не съм дала досега, от 3 дни захрнавам с по няколко лъжички оризова каша, че е най-лесно смилаема.Като посвикне след 20 дни по една-две лъжички зеленчуково пюре почвам.
И аз подкрепям по-късното захранване и също смятям, че е по-добре да се започне първо със зеленчукови, а не с плодови. Но на нас като ни дойде времето ще видим как ще подейства. Аз мисля след 5-ти месец да захранвам, когато окончетелно ни минат коликите. Вале, вашата лична голям ентусиаст, бреййй цццццц ooooh!

Миленка, това със сокчетата Караджова ли ти го каза?  Shocked
Аз предлагам тогава в 6-ти месец вече да сте на свинско със зеле и пръжки с лук  Laughing

# 26
  • у дома
  • Мнения: 965
Ми навършихме месец  newsm78 Аз на каката давах сокчета от втория месец  ooooh! Като взе да дриска зелено, теглих една майна на бабите дето викат, колко е полезна ябълката и я захраних чак към 4ия месец. Ама сега четох, че СЗО препърчва децата до 6ия месец да са само на мляко, та си викам така ли е у нас? Bobiboon 630 гр. е напълно нормално наддаване за момиченце на кърма, аз не бих дохранвала  Naughty Ако искаш да ти дам координати на едно момиче консултант по кърмене да звъннеш, да се успокоиш.
Оф, мойто лапе пак е гладно - яде по 120 гр. и пак не му стига - голям кеф да храниш дяте дет яде  Mr. Green

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 420
Снежи, не е Караджова. Водих го на друго място ( за второ мнение) по въпроса за рахита. Донякъде разбирам мотивите - Ники качи доста рязко килца и на ръст,и от там опасността от рахит.  Tired Как да го огранича в яденето...ами като надуе сирената и си захапе юмрука...ооооох ooooh!

# 28
  • Мнения: 863
Тенкс Мia71! Ти баят пауза правиш Simple Smile Аз мисля да започна през хранене, като за начало, че 12 часа са ми много. Иначе аз до 12ч. на обяд закърпвам положението, от там нанатък давам и от двете гърди, но май пак не стига. Най зле с кърмата съм вечер към 20,30-21,30ч., а той и след къпане ще ме изяде направо  Laughing А уж кърмя в 3,30 и в 6,30 и чайче пия ама .....

Я да ви питам, че одеве забравих, някой ползвал ли  е този аспиратор за носле?
http://www.pumpal.net/product.php?id=707
Ние сме със хъркащо носле от самото раждане и няма оправия. Пробвах от обикновените аспиратори, и с клечки за уши, и с бактробан насал мазах, но неефективно!
Вече взех сериозно да се притеснявам

Ми смятай колко кърма имам,щом издържам без проблем толкова време!

# 29
  • Мнения: 863
snow-white16,въпроса ти е към мимози,но да ти кажа ние как сме в момента.Понеже не можах да я увелича тая кърма,от 4 дена замествам някои хранения с АМ.Малко ми е шантава системата в момента.Гърдите вече не ги пипам 12 часа,после изцеждам и двете,та си осигурявам 2 хранения,после АМ,после пак изцеждане...Всъщност замествам с АМ 2  хранения.А гърдите ми тъкмо усляват да се напълнят за това време Grinning.

Миа, не че съм по-опитна от теб,ама мисля,че системата ти не е правилна,ако искаш да продължаваш да кърмиш. Когато заместваш кърмене с АМ съвсем ще ти намалее кърмата и скоро напълно ще ти спре. По-добре давай кърма на всяко хранене и дохранвай с АМ. Ние сега започнахме тази система ,дано да наддаваме повечко и дано организма и да свикне с  новата за нея храна.
Много целувки на полу-адашката Simple Smile
Абсолютно си права,но досега пробвах всички начини да стимулирам производството.Включително и 2-3 цедения в периода между 3 и 8 часа.Получаваше се така,че тогава издърпвах всичко, а после през деня няма никой...А не мога да давам да суче на поискване,защото от едната гърда цедя заради вдлъбнатото зърно, а тя има повече кърма от другата,от която суче без проблем.Абе измъчих се вече.

Общи условия

Активация на акаунт