Предучилищна подготовка Варна

  • 14 461
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,,,с риск да повторя темата, интересувам се от варианти за предучилищна подготовка, училища или частни занимални във Варна.  Моля мамите, които са минали по този път, да ми помогнат с  информация и съвети. 

# 1
  • Мнения: 180
 Здравей Simple Smile Голямата ми дъщеря е вече 2 клас.Учи в ОУ"Йордан Йовков".Там беше и  предучилищната и подготовка.Възхитена съм от госпожа Генова(първата им учителка).Прекрасен "старт" е за децата ни.Живот и здраве Simple Smile и малката буболечка сме решили да мине от там Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8
Благодаря много, това училище е близо до нас...предучилищната в сградата на училището ли е? малко се притеснявам от големите ученици, на две смени ли са или само една? кога става записването? Дъщеричката ми не е ходила на градина и малко съм шашната,,но предполагам, че и другите деца са така.
още веднъж благодаря!

# 3
  • Мнения: 180
  Да-на 4ти етаж е стаята на малките Simple Smile Там са и първокласниците ,по-големите са на другите етажи.Не съм много сигурна,но мисля че  в предучилищна бяха на 2 смени,а в първи клас-само първа .Аз подадох документи май месец,но моят съвет е да отидеш на място и да провериш.Поискай да видиш и стаята на малките Simple Smile а колкото до шашкането-нормално е-но пък в първи клас ще и е много лесно,вече ще познава училището,обстановката...ще го забележиш  още на първия учебен ден,когато твоето момиче крачи уверено напред,а дечицата които идват от градините -пристъпват по-плахо Simple Smile
 Моята щерка ходи на градина само около година и то до обяд само...много тежко понесе градината,нямаше никакво желание да я посещава,но в училището тръгна с голямо желание.А както вече споменах,г-жа Генова е невероятен човек.Сама ще се убедиш.
 Отиди на място и прецени.

# 4
  • Мнения: 8
още веднъж благодаря...ще отида на място в понеделник...

# 5
  • Мнения: 2 898
Vivi_Bizri , в  "Априлов" ще има подготвителни класове в две форми на обучение по желание на родителите - полудневна и целодневна. Подаването на заявления вече е започнало, а госпожите са много готини.

# 6
  • Мнения: 531
Захари Стоянов имат много хубава забавачка, разполага с две големи помещения, просторна, с нови мебели...
Госпожа Манова е прекрасна- и педагог и психолог..
Намира се в отделна от училището сграда и са само първа смяна- от 8,30 до 12 ч.

# 7
  • Мнения: 8
Anette, можеш ли да ми дадеш повече информация за захарито, майка ми и баща ми живеят точно до училището и ще могат да вземат малката ако се наложи, но ти спомена за друга сграда, къде по точно, учителката млада ли е? къде и кога става записването? благодаря !!!!

# 8
  • Мнения: 531
Учителката  е на около 45 години, но има млад дух, много е интелигентна и се отнася към всички деца с особенно внимание. Забавачката е в 67 блок, до агенцията по "закрила на детето", или като друг ориентир ти давам високите блокове на края на  кв."Чайка". Много често ги води на разходки и игри в морската градина, учителката е много спокойна, позитивна и много добре ги подготвя в учебния процес, аз съм много доволна, спокойна съм , че синът ми е в сигурни ръце, той ходеше в детска градина, с риск да си втежня живота го прехвърлих точно заради тази госпожа в предучилищната. За мен психическото здраве е много важно, но на фона на това, че са 23 деца, дори и не боледува, а бройката също има значение.

# 9
  • Мнения: 8
благодаря, ще проверя и това място...67- ми блок е съвсем до морската, хубаво място,,,благодаря,,,очаквам още мнения и съвети... Heart Eyes Laughing наистина е най-важно детето да се чувства комфортно и психически и физически, ...уж не подхождам с големи очаквания към учителите/ не съм от родителите които възлагат изцяло възпитанието на учителите/  ,но все пак са много важни.

# 10
  • Мнения: 27
Моля тези майки, които имат преки впечатления от предучилищните в училищата Захари Стоянов, Раковски, Найден Геров или Васил Друмев, да споделят. За сега само в последното приемат заявления, за другите приемът на заявленията започва от април.

# 11
  • Мнения: 531
Учителката  е на около 45 години, но има млад дух, много е интелигентна и се отнася към всички деца с особенно внимание. Забавачката е в 67 блок, до агенцията по "закрила на детето", или като друг ориентир ти давам високите блокове на края на  кв."Чайка". Много често ги води на разходки и игри в морската градина, учителката е много спокойна, позитивна и много добре ги подготвя в учебния процес, аз съм много доволна, спокойна съм , че синът ми е в сигурни ръце, той ходеше в детска градина, с риск да си втежня живота го прехвърлих точно заради тази госпожа в предучилищната. За мен психическото здраве е много важно, но на фона на това, че са 23 деца, дори и не боледува, а бройката също има значение.
За Захари Стоянов споделих, хубава е забавачката, просторна с две помещения-големи, нови мебели, приятна госпожа. За Раковски знам, че госпожата е също много добра, но са в една стая и е доста по- притеснено, като обстановка, за сметка на това са в сградата на училището, което не знам плюс ли е или минус.

# 12
  • Мнения: 8
Да,,,наистина,,,,, дали е добре да са заедно с големите деца,,,те едва ли имат контакт, но по коридорите и в двора са заедно,,,ако има майки да споделят....

# 13
  • Мнения: 27
Ние подадохме вече заявление в у-ще Априлов, за съжаление нямах възможност да видя стаята, да поогледам базата и да получа подробна информация за всичко, което ме интересува, това което зная е, че тази година подготвителната група е целодневна, / всъщност това е единствената причина да кандидатстваме там/. За сравнение - в Раковски, Захари Стоянов и В.Друмев разговарях лично с директорите и имах възможността да се срещна със самите учители, да видя стаите, дори да си поговоря с тях относно самия процес на обучение и други важни неща. Някой има ли информация за учителите в Априлов, как изглежда стаята, на първия етаж ли е, къде се хранят децата на обяд. Направи ми впечатление, че в павилиона на първия етаж се предлагаха около десетина вида шоколадови вафли, но друг вид храна не видях да има.

# 14
  • Мнения: 8
Mama ot Varna, можеш ли да споделиш впечатленията си от Раковски,,,за сега проучвам училищата в Чайка,,,малко да се оправи времето , ще отида на място...за Априлов чух хубави неща за учителките, от една съседка, но не съм ходила лично, за нас е далече...

Общи условия

Активация на акаунт