Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 857
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
А , ако си говорим за емигранти от 6.5 милиона жители в Емирствата местните са само 800 000  Simple Smile

# 76
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

Да ги откажеме овреме, викате. Ше се разчуе, сигурна съм. После ще викаме, че ББС са лоши, като за Могилино.

Не представлява интерес за ББС. Съвсем скоро имаше филм за подобни лагери в Либия и пътят на кандидат имигрантите до Либия. Там не за стотина човека ставаше дума, а за милиони. Хората тръгват със съзнанието, че по пътя могат да умрат от обезводняване, пресича се пеша пустинята и най-вероятно ще бъдат заловени от европейския граничен патрул, Frontex и ще се озоват в лагер в Либия  Rolling Eyes Условията там се досещате не бяха по-добри, а и либийците бяха доста дръпнати, съвсем за малко пуснах журналистите, не им харесаха коментарите и изгониха репортерите на ББС. Рекламата за филма беше от сорта на:
Цитат
Paul Kenyon travels three thousand miles along the most dangerous illegal immigration route out of Africa. Many die crossing the Sahara, or at sea on the way to a better life in Europe, but can the survivors convince those who follow that Europe in recession is no longer worth the risk?
Лагерът им е последна грижа. Притеснението им е, как да обяснят на имигрантите, да не се пробват да влизат в Европа, защото рискували живота си  newsm78

Много сложен казус е това.

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 11:11 от Merry

# 77
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
То за англичаните по-добре бежански лагери в Либия, вместо всички тези от лагерите да се изсипят тук. То тогава жив англичанин няма да остане.
Аз пък гледах наскоро репортаж по ББС не за лагер, а за бежанци, които живеят в кашони в околностите на Кале във Франция и чакат изгоден момент да влезнат в Англия. И репортера хич и със съжаление не говореше за тези хора, а за това как трябва да ги пазим да не прескочат Ламанша. Англия е една от страните с огромни проблеми с бежанци, емигранти и тем подобни и има интерес такива лагери да са колкото се може по-надалеч. Дано не се стигне да дава пари да строим още такива домове, лагери или общежития, че България напълни ли се с такива направо загива.

# 78
  • Мнения: X
именно
западноевропейските държави са със силно развити икономики и въпреки това бежанците са им голям проблем, именно защото никога не работят и не се интегрират
напротив
идват и по4ват само да лапат и да искат да им се уважават криворазбраните религиозни свободи и се опитват да променят обществото както на тях им е угодно
но от тяхна страна няма грам желание те нещо да направят

всяка една държава си има пенсионери, деца, безработни за които да се грижи
не може Европа да поеме вси4ки африканци, та те са поне милиард тези с проблемите
роят по 15 деца и после реват

да не говорим за недохранването на децата
случ4айно да знаете заЩо са недохранени децата
защото се сервира първо на тати
той излапва месото
после за мама и децата остава ориз или картофи
което за един детски организъм е животозастрашаващо
но вси4ки припадат по кадрите с деца скелети
но не обръщат внимание бащите им какви гуши имат и са XXXL
и не, не си измислям
тук имаше разни статии и снимки по въпроса от "Лекари без граници"

а по темата
моля авторката да промени заглавието
става въпрос именно за бежанци, а не за имигранти


апропо
Дания от 8 години се управлява от дясната партия, която спря поро4ната политика на социалистите да внася тонове бежанци
съЩото се слу4ва в момента и в Швеция
на хората им омръзна
всяка година идват страшно много
от тях се приемат да останат около 2500 годишно
населението е 8 милиона
но работещата 4аст е едно 50%
с какъв ресурс да се дудндуркат по 50 години тези, имате ли идея

# 79
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mma Ramotswe , разбирам , че си ядосана на всички мюсюлмани идващи от бедни африкански държави  Peace Ясна ми е картинката. Имам приятели в Холандия, знам какво става и в Дания. Имаш право да си ядосана на подобни "мюсюлмани" . Ще прозвучи като клише сигурно , ако ти кажа, че подобен начин на живот няма нищо общо с Исляма. Особено за отношението към децата. Но един съвет от мен - обобщения от подобен род не ти правят услуга.
 Много хора трябва да разберат, че "арабин" и "мюсюлманин" не са човешка черта.

Да си продължа спама. Само си представи България на мястото на Хаити. Държава, която се тресе от политически интриги още от колониално време. От урагани и земетресения като допълнение. Само в последните години са загинали 300 000 души. Мислиш ли , че състоянието на българина и България щеше да е по-различно? Едва ли сме по-богати от тях. И ако българите тръгнат "на кервани" към "твоята" държава , търсейки подслон, пак ли така ще реагираш?

А иначе , ако наистина българина иска да спре подобна вълна на Имигранти, наистина трябва да промени закони и отношение. Едва ли, ако се държим като с животни към тези, които са тук , ще изплаши останалите да идват насам.

# 80
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ако се променя името на темата би трябвало да не е за бежанци, а за Емиграция-  "доброволното или насилствено напускане за дълъг период от време на страната на обитаване и заселване в друга страна. Обикновено това е причинено от някаква отрицателна промяна в живота, била тя природна, икономическа или военна."

# 81
  • Мнения: X
Mma Ramotswe , разбирам , че си ядосана на всички мюсюлмани идващи от бедни африкански държави  Peace Ясна ми е картинката. Имам приятели в Холандия, знам какво става и в Дания. Имаш право да си ядосана на подобни "мюсюлмани" . Ще прозвучи като клише сигурно , ако ти кажа, че подобен начин на живот няма нищо общо с Исляма. Особено за отношението към децата. ...

напълно съм наясно с това
срещала съм "нормални" хора от съответните държави и разликата е огромна
каквато е напр тази между нас и мургавите ни сънародници

и не, нямам предвид само мюсулмани, нито араби, не се хващай за това
казах "релизгиозни", без да уто4нявам, именно защото не са само такива

както казах и преди:
сравняваш несравними неща
посо4еният от теб пример с Хаити няма нищо общо с тези, които идват насам

и аз държава нямам
и преди в Дания, и сега в Швеция съм само временно
аз съм европейка и живея в Европа
и не искам да врата ни да тежат милиони търтеи

а отношението към тях ...
като знаем какво е положението в детските, стар4еските и психодиспансерни домове, не е изненада

# 82
  • Мнения: 7 325
То за англичаните по-добре бежански лагери в Либия, вместо всички тези от лагерите да се изсипят тук. То тогава жив англичанин няма да остане.
Аз пък гледах наскоро репортаж по ББС не за лагер, а за бежанци, които живеят в кашони в околностите на Кале във Франция и чакат изгоден момент да влезнат в Англия. И репортера хич и със съжаление не говореше за тези хора, а за това как трябва да ги пазим да не прескочат Ламанша. Англия е една от страните с огромни проблеми с бежанци, емигранти и тем подобни и има интерес такива лагери да са колкото се може по-надалеч. Дано не се стигне да дава пари да строим още такива домове, лагери или общежития, че България напълни ли се с такива направо загива.


Не са само около Кале, около всяко пристанище са. Случайно станах свидетел на един разговор между шофьори, единия обясняваше как проверката във Франция не е успяла да засече " товара" и слизайки от ферибота в Англия от камиона му са свалили четирима. Глобата за него е огромна и няма начин да не я плати. Англичаните изобщо не ги интересува как са се качили, факт е че той ги е прекарал. Какво се случва с тях ? връщат ги обратно, а при следващия си опит са още по изобретателни. Нищо не губят, а това че обричат един човек да работи години за да плаща техните опити за емигрантство не им е проблем.
Всеки търси по добър живот, включително и моето семейство. Разликата между мен и тях е че аз търся държава, в която работейки да си осигуря нормален живот, а те търсят соц. помощи. Всичко това е въпрос на мислене, не на религия. Не мога да съм толерантна.

# 83
  • Мнения: 270
Mma Ramotswe има три категории хора, помощта към които и емпатията и приемането / обратното на омразата и отхвърлянето / са основата на моралните стойности. Това са самотните майки /напуснати, вдовици/, сираците, инвалидите и чужденците. Като чужденец означава точно това Чужд, непознат, не като нас.

Момичета заглавието на темата няма да променям. Тя е по статията на блога , който съм посочила в първия пост. И се отнася за това какво знаем или не за тях, в частност в нашата страна. Дори заглавието да носи едно по-широко значение пак не бих го променила защото както сами виждате помага да се изнесат много факти и мнения на белия свят. За някои от тези неща не сме се и замисляли, нали? И най вече темата е за несправедливостта към човешки същества потърсили изход към по-добър живот и минавайки пътьом през България. Да, можем да си го представим и като преходна стая към друга. България няма какво да им предложи и те много добре го знаят. Но пътя им минава от тук. Честно да ви кажа на гости са ми идвали много странни птици, чужди на мен самата, но не съм им постилала на земята,затворени не съм ги държала и не съм ги наритвала с злоба къде сте тръгнали бе ... Защо те да нямат право да тръгнат и да опитат, а ти Mma Ramotswe, например да имаш право на това?

Както и да е. В момента говорим за една не малка група хора в Бусманския ЗАТВОР. Те стоят там с години. В затвора живеят и деца!

# 84
  • Мнения: X
... Защо те да нямат право да тръгнат и да опитат, а ти Mma Ramotswe, например да имаш право на това?
...

защо ли, много интересно защо
тъпа ли си или се правиш само на такава  newsm78

ние сме тръгнали с осигурена работа и виза за престой, с валидни паспорти и пари, с осигурено жилище и език в главата
а те с какво, с идеята да цоцат до живот
как ти се вижда идеята Европа да се залее от един милиард такива

емпатия към 4ужденците никой не трябва да има, а към хората
с какъв акъл слагаш знак на равенство между някакви имагинерни 4ужденци и самотните майки /напуснати, вдовици/, сираците, инвалидите

а относно нашия затвор, какво предлагаш да се направи  newsm78
не съм против държавата да им оправи условията
против съм да останат после и да им плащаме с десетилетия мързела
още пове4е, 4е сме граница на ЕС и такива са ни задълженията, да спираме набезите

# 85
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
а отношението към тях ...
като знаем какво е положението в детските, стар4еските и психодиспансерни домове, не е изненада
Искрено ме разсмя Laughing Те ли са ни виновни за това положение? Не от тях , а от държавата ни зависи дали ще го позволим.
Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал е причина България да е на тоя ред.
Хаити ти дадох за пример за да предизвикам разбиране или съчувствие, но не се получава.
Говорим си за различни неща  Peace
Никой не говори да ги оставят и да им плащат издръжката. Говорим да им се оправи статута.
За разликата между "нас и мургавите ни сънародници" пак можем да си говорим. Защото гадове има и сред "нас".

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 13:56 от mariabutti

# 86
  • Мнения: X
 ooooh!

казвам само, 4е това положение не е изненада, като знаем, какво е положението на други, ощетени от съдбата
"късметът" им е, 4е са дошли у нас


а Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал са големият проблем на БГ, да
ама то4но там надежда не виждам от години
затова и може да ви се струвам цини4на

п.п. прави впе4атление как ти и авторката сякаш пишете наслуки, без много много да вдявате какво имам пред вид
ама карай
не е за първи път

# 87
  • Мнения: 4 892
а те с какво, с идеята да цоцат до живот

Toва обобщение е цинично, що се отнася до бежанци.

 

# 88
  • Мнения: 270
Мариабути съгласна съм напълно с това Никой не говори да ги оставят и да им плащат издръжката. Говорим да им се оправи статута.
За разликата между "нас и мургавите ни сънародници" пак можем да си говорим. Защото гадове има и сред "нас".

ooooh!

казвам само, 4е това положение не е изненада, като знаем, какво е положението на други, ощетени от съдбата
"късметът" им е, 4е са дошли у нас


а Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал са големият проблем на БГ, да
ама то4но там надежда не виждам от години
затова и може да ви се струвам цини4на

п.п. прави впе4атление как ти и авторката сякаш пишете наслуки, без много много да вдявате какво имам пред вид
ама карай
не е за първи път

Наслуки и риба не се лови. Много добре разбирам чувствата ти и изграденото ти мислене и се радвам, че не живееш в България постоянно. Така намалява с една частица омразата в този народ.

И не не съм тъпа. БЕДНОСТА е явление от което и ти с езика и парите си не си застрахована!
То е начин на мислене и на култура, понякога на местоживеене. Тези хора искат точно това - да избягат от културата си и да постигнат нещо повече. Във филма май имаше Нигериец, тук в Германия познавам много. Всичките са  с перфектен английски, немски що годе и две висши. Работят и не цуцат от немците. Обратното - немците цуцат от техните данъци лежейки на една кълка пред тв -то и получавайки помощи за безрбаботни.

# 89
  • Мнения: X
аз казах какво мисля
не смятам да се повтарям

поздравления за вашите нигерийци
явно добре са били подбрани
ние с такива тук не можем да се похвалим

никъде не съм писала, 4е съм застрахована от неЩо (то не 4е  някой някъде е), но моля да не ми слагаш думи в устата, дето не съм и нямам намерение да казвам

а омраза не знам къде видя  newsm78
има само икономи4ески интереси тук, както и полити4ески като следствие

Общи условия

Активация на акаунт