Как готвите ориз?

  • 23 895
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 132
Ориз готвя само с пиле в тава.1ч.ч. ориз към 3 и половина ч.ч. вода, свареното пиле, подправки и няколко бучки масло.Завивам с фолио и пека час.После махам фолиото и запичам до покафеняване.

# 46
  • Мнения: 145
Момичета , я кажете как правите картофи с ориз?
Правя го , а моя се казва , е не като на баба!
А баба му лека й пръст няма как да я питам
На мен и децата ни харесва
Но вие може да знаета как е на баба Grinning

Първо запържвам или задушавам морковите и лука. След това, ако реша да сложа чушка (сега като има сушени червени чушки, с тях би станало идеално на вкус!), задушавам и нея. След това прибавям ориза - честно казано не мога да дам точно количество, на око прибавям, но толкова, че да не е преобладаващия продукт, а това да са картофите! Малко се запържва/задушава и след това слагам и картофите + наливам необходимото количесво вода - горе - долу 1:3 за ориза + поне още 2 чаши (аз използвам кафени) заради останалите продукти. И като заври това нещо, слагам сол, червен пипер, малко черен, може и чубрица (каквото ти харесва като подправки, това е на вкус) По някое време прибавям домат- ако е през лятото и има хубави пресни домати, или 1 лъжица доматено пюре, доматен сок, под каквато форма имаш домати Simple Smile Аз в момента готвя с доматено пюре и манджите ми стават много по- вкусни с него. И накрая чакаш да се сварят продуктите, можеш да прибавиш сушен или пресен магданоз, сушена целина, каквото ти харесва като подправки. Е, трябва да се връзват с картофите и ориза, разбира се Simple Smile

Това е обща взето. Аз я правя тази манджа като яхния, но ако ти предпочиташ във фурна, мисля, че пак е хубаво на котлона да се позадушат продуктите малко и после да се сложи да се пече във фурната. За количеството - то зависи от броя на хората и това кои продукти и подправки харесвате повече. Дано да съм била полезна Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 365
Използвам бланширан ориз.
Измивам добре, в цедка и оставям да се отцеди хубаво водата, колкото е по-сух мисля, че става по-добре.-1 ч.ч
Запържвам за няколко секунди 3-4 скилидки счукан чесън.
Добавям ориза и запържвам.
Добавям 1 бульон и 2,5 чаши вода.
Разбърквам, слагам капака, намалявам котлона и не бъркам повече. Установила съм, че не трябва да ври силно, но не и много слабо.
Този ориз използвам за гарнитури, като добавя задушени зеленчуци или правя салата с царевица, риба тон и изобщо всякакви комбинации.
Ако е за салата, като го махна от котлона разбърквам с вилица за да не се слепне докото изтива.
Да ви е вкусно Joy

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 10:19 от mami21

Общи условия

Активация на акаунт