Бял(зрял)боб

  • 4 594
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили момичета,
искам да ви попитам,защото знам че имате богат опит.
Препоръчайте ми марка,хубав бял боб.
Взимам на фирмата Крина,защото съм доволна от нея.Но въпреки дългото варене в тенджера под налягане и многото часове киснене на боба предварително,люспата остава твърда Confused
То за нас не е проблем,но детето ми отказва да го дъвче,въпреки че е толкова голям Confused
Дъвче и после изплюва.
Съществува ли добър такъв боб на пазара? Че като го сваря,да бъде мекичък?

Благодаря ви Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 182
Пробвай с насипен боб и по възаможност да е по дребен.Установих ,че насипният е по-хибав, а и може да си вземеш колкото за проба и след това да си купиш цял килограм.

# 2
  • Мнения: 73
 Peace съгласана съм с davidova

# 3
  • Мнения: 1 596
Благодаря ,това е добра идея.
Но къде има насипен? Само по пазарите ли?

# 4
  • Мнения: 182
При нас в провинцията има по пазрите и в малките магазини за плодове и зеленчуци целогодишно насипен боб.

# 5
  • Мнения: 1 596
Благодаря,ще потърся по пазарите Heart Eyes

# 6
  • Поморие
  • Мнения: 85
Аз също ти препоръчвам насипен зрял боб. Купувам само такъв от години и до сега не е имало проблем. Взимам го от плод зеленчука.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341




В последно време купувам боб на  Фантастико - FF вкус, дребен. Много бързо се вари и нямам проблем със сурови или преварени зърна! Пробвай с него.

# 8
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
И аз съм виждала насипен боб по зеленчуковите магазини  Peace

# 9
  • Мнения: 4 275
Охх ... след последните два опита да сготвя боб, си бях казала НЕ на готвенето му вкъщи. Ще си го ям по обяд по столове и кръчми ... Не стига, че след дъъъълго варене продъжава да "трака", но и вкусът е ужасен. Но все пак ще взема да пробвам този на Фантастико ... Дано там времето за приготвяне е по-кратко и вкусът по-добър ... Crossing Arms Майка ми беше взимала Фамилекс, от Наркооп, но тука май не съм виждала такъв ...

# 10
  • Мнения: 3 641
И аз си купувам от пазара. Не ми харесва големия , пкакетиран боб

# 11
  • Мнения: 1 065
По темата за боба -тези дни специално се загледах в кварталния ни магазин в пакетирания боб. Красиви опаковки с примамливи надписи -манастирски боб, добруджански боб, салатен боб, селски, и др, а някаде встрани, на най-сбутаното местенце и с най-ситните буквички пише -произход КИТАЙ, КИРГИЗИЯ, АРЖЕНТИНА, ЕТИОПИЯ !? За какво говорим - има ли гаранция,че и насипния боб е  БГ?

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 11:44 от djily

# 12
  • Мнения: 5 001
Купен боб - Добруджански на Оберон.
 От пазара насипен - само от проверени хора след пробване.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Взимам от познати( хора, които гледат и си го продават) съседи, от магазина - не съм попадала на хубав.

Общи условия

Активация на акаунт