Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 8-ма тема

  • 154 923
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
За пръв път влизам в тази тема и то, защото Макс мама спомена в друга тема, че Гала е направила страхотен козунак. Тъй като аз вчера имах отново несполучлив опит, с голям интерес прочетох поста ти Гала, много хубаво и подробно си описала всичко. А резултатът е невероятен!  Hug Искам да те попитам- в какъв диаметър тавичка пече? Лятото аз директно съм слагала тавата с питка до прозореца- на слънце, завита с кърпа и втасва супер за нула време.  Laughing
.

Тавата си я купих вчера от МОБО - закопчаваща е, 26 см е диаметърът.  Simple Smile
Успех! Трябва да стане! Няма начин! Така ми казаха вчера мамите за хляба и днес за козунака и ето - стана!  Grinning

Сега отивам да майсторя едни кокоски  Peace

# 76
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Маме невероятни хляб и питки! Голям майстор си!
galaUSA,  чудесен козунак.
Max mama, питките са много привлекателни. A kоледната содена питка направих както я прави майка ми винаги, само че намалих продуктите.

Коледна содена питка

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 21:46 от Venetta

# 77
  • Мнения: 622
Макс мама, мерси, аз само последната страница изчетох и не съм видяла по- напред какво сте коментирали.  Embarassed След малко като приспя дечко, ще се върна да прочета всичко.
Мерси Гала, и моята откопчаваща форма май е 26см.  Thinking Само дето като я намажа с олио пропуска и предният път за малко да направя пожар вкъщи.  Laughing

П. С. Що ми трябваше да се набутвам в тази тема, в късни доби взех да слюноотделям и сега сигурно цяла нощ питки и питчици ще сънувам.  Joy

# 78
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Любопитко,можеш да сложиш хартия за печене в откопчаващата форма и върху нея да настаниш тестото.

# 79
  • Мнения: 622
Следващият път така ще направя със сигурност.  Mr. Green
В момента дояждам козунака- паве и вече в главата ми се върти как ще направя нов, с описанията на Гала. В последно време ме е обхванал някакъв готварски ентусиазъм, сигурно защото след празниците ще съм на диета...  hahaha

# 80
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Венета,благодаря за рецептата  bouquet,сега ще я погледна.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 939
Гала ти що не каза за какво са обясненията - дай сега по едно парченце насам - мноооого готино изглежда козунака  Crazy Само дето аз мажа само с маргарин, но щом ти се е получило с олио - супер  Peace
Но и аз като max-mama, на тортена форма слагам хартия за печене, защото иначе ми се опушва цялата къща, че много изтича мазнината  ooooh!
Лю ха добре дошла при нас, няма да имаш провал от тук нататък - сИгУра е, да знаеш - майсторките са страхотни тука и както виждаш провали нямат дори начинаещите  Peace Пък догодина можем пак заедно да си правим 90-дневната  hahaha
Всички произведения са страхотни момичета - много вкусотии пак, както винаги   bouquet

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 23:00 от didnik

# 82
  • Мнения: 622
Дидник, радвам се да те "видя" тук!  Hug Благодаря ти за куража, амбицирала съм се да нямам повече козуначени провали.  Mr. Green А за диетата- почвам я от 7 януари, навита ли си?  Wink

# 83
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
От известно време само поглеждам с едно око и почесвам ръце . Но скъсах синджира вече  Mr. Green

Днес питка-грозд по повод празника на една винарна



Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 23:27 от kasier

# 84
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Kasier,  много красива питка   bouquet, не се е скъсал синджира напразно  Naughty.

# 85
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Kasier,  много красива питка   bouquet, не се е скъсал синджира напразно  Naughty.

Благодаря ти подстрекателко такава  Hug  .Снощи по късни доби съм си записвала рецептата за бриоша (щото аз така си записвам всичко)....та сега той ми е на дневен ред , и откога се каня да те питам как правиш детските хлебчета,по-точно катеричките?

# 86
  • Мнения: 1 232
Veneta, благодаря за содената питка. Започвам тренировки за Коледа.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз пак да се бутна между невероятните майстори, ама пусти мерак  Embarassed
На содените питки съм царица, ама тези с мая ми бяха някаква химера. Но ето, че започнах. То с вас човек може ли да устои  Hug

Втората пита в живота ми. Много съм горда, че синето ме похвали на някой си по телефона с много, ама много мили думи  Blush

# 88
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря ти подстрекателко такава  Hug  .Снощи по късни доби съм си записвала рецептата за бриоша (щото аз така си записвам всичко)....та сега той ми е на дневен ред , и откога се каня да те питам как правиш детските хлебчета, по-точно катеричките?

Kasier, катеричката я копирах от Интернет - снимка на катеричка, уголемих я и после я изрязах. Докато бях в болницата моето съкровище решило да поразчисти и сега не я намирам, но ще видя тези дни да копирам друга или от моите снимки да уголемя, изрежа и сканирам. Тези дни ще я имаш.

Ябълка, ще успееш сигурна съм. Содената питка е много лесна и не мисля, че може да затрудни някой.

Abet, заслужила си си милите думи и още как. Питката ти е разкошна.

# 89
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
и на мене много ми харесва питката на абет  Peace БРАВО!

Общи условия

Активация на акаунт