Коледа идва! - 3

  • 66 676
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 243


Това вместо "запис", само дето моите медени човечета вече свършиха и пак ще правя  Grinning

# 31
  • Мнения: 335
http://azals.snimka.bg/cooking/vkusotii.412590.14907688
това са моите бастунчета по рецептата на стаси
само че вместо с червена боя аз ги оставих бели и с какао
и ги поръсих с захар, станаха мн хрупкави и интересни

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Да питам варненки, къде има в момента марципан? Трябва ли да ходя до Метро или има и другаде? В Пикадили Център не намерих.

Ние опаткахме първата доза джинджифилови сладки вече  Laughing, ще пека пак.

# 33
  • Мнения: 2 142
Момичета имам въпрос, към всички, които са правили бисквите Трюфел. Искам тестото ми да стане много тъмно, а кое какао да постигна този резултат.
Набавих си прадуктите за звездите с капучино, за Трюфел-бисквитите и шоколадови топки с фъстъчено масло

ето това са всички сладки на които съм се спряла:
рисувани меденки (коледните звезди на баба)
ванилени кравайчета
забравени сладки
трюфел бисквити
шоколадови топки с фъстъчено масло
шоколадови звезди с капучино и марципан

(От тях готови са само меденките(още не са нарисувани) и ванилените кравайчета)

Шоколадовите звезди с капучино, трайни сладки ли са?
 

# 34
  • Мнения: 128
Момичета имам въпрос, към всички, които са правили бисквите Трюфел. Искам тестото ми да стане много тъмно, а кое какао да постигна този резултат.


Не съм правила точно тези сладки, но съм правила сладкиши и каксове с тъмна захар Мусковадо, предава тъмен-шоколадов цвят на сладкишите ми. Сложих и в меденките и станаха с много приятен леко карамелов вкус.

# 35
  • Мнения: 2 018
Във Варна съм купувала насипно холандско какао. Има страхотен аромат и е много тъмно на цвят. 3 супени лъжици ми правят кекса с тъмно, тъмно кафяв цвят. Абе истинско какао.  Laughing
Тук го купувам от едно магазинче за мелене на кафе. Сигурно и в София си имате, само трябва да попиташ в такива магазини.   Hug

# 36
  • Мнения: 175
А тези кутии какви цени имат (като ориентир)?

Оххх, да ти кажа не помня... Върти ми се в главата около 6-7 лв, но не съм сигурна. А и те бяха различни цени - зависи от модела, големината...

...
Само да питам нещо на бързо, та в рецептата пише да се намаже едната звездичка с малко глазура, за да се слепи с марципана. Това значи ли, че трябва да правя глазурата с белтък и пудра захар или има някоя по-лесна хитрина? newsm78  bouquet

Пудра захар с няколко капки вода. Скоро лепих и едни крилца на пчеличка от захарен фондан с мед+вода - стана  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета имам въпрос, към всички, които са правили бисквите Трюфел. Искам тестото ми да стане много тъмно, а кое какао да постигна този резултат.

аз купувам от магазинчето до нас едно немско какао Шмит. Тъмнокафява опаковка с бели надписи на немски. Какаото е по-тъмно и горчиво от това на Др.Йоткер или БИО какаото.

# 38
  • Мнения: 427
Здравейте.   bouquet за темата. Следя ви и вече направих меденки (дано останат до Коледа). Сега съм хвърлила мерак на бонбоните Рафаело, но купих неподсладено кондензирано мляко. Въпроса ми е дали може да се подслади и каква захар ще ми препоръчате да сложа (пудра или кристална)? Дано има някой който го е правил и каже точно как и колко захар да сложа. Благодаря. Приятно печена на сладки и не поглеждайте кантара, че с тези вкусотии ........ badscale
Аз също бях купила неподсладено,но момичетата правили бонбоните Рафаело казаха ,че не става с него.Неподсладеното кондензирано мляко било много по-течно,а подсладеното е гъсто като мед.За да го сгъстиш трябвало да слагаш много захар и масло...по-добре потърси подсладено Simple Smile

# 39
  • в очите на моето ангелче София
  • Мнения: 7
Ох и аз да се намърдм тук да ви следя Embarassed,че скоро пак ще запретвам ръкави Rolling Eyes


                                                                             Close-mas:           Close-mas:           Close-mas:
 


                                                                   santa2          Nature Snowman

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 167
Красиво оформление и прегледно систематизирана информация за рецептите! Благодаря!  Hug

Момичета, да разбирам ли, че линцеровите сладки да трайни курабии и ще издържат до Коледа без специално съхранение - примерно в хладилник?  Thinking Моля, помогнете с линк към изпитана рецепта и примерен срок на дълготрайност за тях.  Praynig

Аз, когато правих меденките изпекох и малките формички от дупчиците, но в отделна тава, защото иначе щяха да прегорят, докато се изпекат другите, а и ако ги бях оставила вътре щеше да се залепи при бухването на тестото.

И понеже много ще се подсладим търся рецепта и за трайни соленки?!   chef

SZA  bouquet

Аз снощи приготвих тестото за линцеровите сладки. Оставих го да отлежава в хладилника до тази вечер- дано не му дойде много.
И аз така- отлежава 24 часа и да ти кажа ми беше много твърдо. Може би му трябваше час, час и нещо да се отпусне,[size=8 pt] но да не те подведа[/size]...
Идеяда, която е дала Narina е много добра- да си опечеш и вътрешната част на изрязаните половинки.
Аз си правех формичката, слагах я в тавата и там правех дупчица, и я махах. А можеше да си я оставя на мястото и така да станат и дребни сладчици.
Между другото и аз сложих ванилия- видя ми се много обрано откъм аромат, в сравнение с другите сладки, които правих.

Да попитам за резенчетата ябълка прочетох, че се слагат в кутиите със сладки- само на станалите твърди сладки или по принцип? Ако може някой да ми обясни...

# 41
  • Мнения: 128
danip Благодаря. Аз мислех че разликата е само в сладостта, но щом има разлика и в консистенцията, ще си купя подсладено. Сега остава въпроса какво да правя с неподсладеното.

# 42
  • Мнения: 2 142
Благодаря ви, момичета за отговорите. Ще пробвам в магазините за насипно кафе, може и да има  Thinking
От няколко месеца пробвам няколко вида какао и никой не ми дава желания резултат.

За меденките и аз използвам тъмна кафява захар и получавам страхотен вкус и цвят.

danip Благодаря. Ще си купя подсладено. Сега остава въпроса какво да правя с неподсладеното.
пий си го с кафето

# 43
  • Мнения: 844
Какаото на Йон също е добро  Peace

А за линцеровите сладки какъв маргарин ползвате?

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 16:18 от tin_tin_

# 44
  • Мнения: 335
аз ползвам само на шидеров, мн тъмно и чисто какао е, а и е евтино и българско

Общи условия

Активация на акаунт