Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 259
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Поздравявам Ви за помоща,която оказвате.Имам едно запитване,на което ако отговорите ще съм Ви много благодарна.Живеех с мъж без брак.Имаме общо дете-на 2 г. и 11м.Но то носи моето име.На 1-ви юли извадих медицински от СМ за нанесен побой над мен и по-големите ми деца(10г).Малката също я би,но нямаше видими следи.За нея нямам удостоверение.Подала съм ги заедно с жалба в полицията.Често ме заплашваше,че ще ми отнеме детето,ако замина зад граница,а имам намерение да направя точно това.Тук не съм в състояние да издържам рожбите си.Тях ги оставям на грижите на майка си.В очакване съм да започне припознаване,а след това и дело за родителски права.
Въпрос 1.Възможно ли е да се води дело от адвокат,без мое присъствие?Съдът ще уважи ли липсата ми,т.е. не мога на всяко дело да пътувам-това са хиляди километри,а и големи пътни разходи.
Въпрос 2.По-големите ми деца ще могат ли да дават показания(чувала съм,че след навършване на 10г съдът ги изслушва(?А искам точно това-нека те кажат на какъв психичен тормоз ни подлага в рамките на 4 години.
3.Препоръчайте ми добър адвокат във Варна по този проблем.Нужно е преди да тръгна да направя връзка с него и информирам за ситуацията ни и при нужда да действа.
Благодаря още веднъж!  bouquet
Отговор 1 Да.
Отговор 2 Не според мен. Те нали не са от този ти съпруг? Социалният доклад обаче ще опише тяхното мнение и становище.

# 301
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте
Не съм омъжена и очаквам дете от мъж с когото нямам брак и с когото по време на бременноста се разделихме,Какви са последствията ако детето бъде припознато още от раждането от не биологичния му баща и (нося ли някаква наказателна отговорност за това)

Благодаря

Не носиш наказателна отговорност. За баща на детето ще се счита този, който е извършил припознаването.

# 302
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте.Имам брак с българин сключен в Гърция,имаме син на 10м. Въпросът ми е можем ли да се разведем в България и при какви обстоятелства съпруга ми може да ми вземе детето?
Можете да се разведете в България, след като регистрирате брака в съответната община по постоянен адрес.
Това с вземането на детето е трудна работа.
Прочети малко от темата.

# 303
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, получавам издръжка от община Бургас, поради неизвестен адрес на бащата. Мога ли да искам увеличаване на издръжката, която в момента е 50 лева. Моят постоянен адрес е в Пловдив, мога ли в Пловдив да подам иск и какви документи трябва да представя. Постоянния адрес на бащата е Бургас. Благодаря предварително
Можеш да искаш увеличение. Можеш да водиш делото в Пловдив. Общината обаче няма да ти изплаща пълният размер на присъдената издръжка.
За документите- попрочети из темата, доста пъти е писано и ако имаш неясноти питай пак.

# 304
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте,
имам нужда от помощ. Разведена съм от 5 години и почти от толкова получавам издръжката за дъщеря си / 60 лв / от общината. При последното ми ходене обаче при съдия изпълнител / преди седмица / за издаване на удостоверение съгласно новата наредба ми беше казано, че издръжката ми се спира , тъй като бащата имал отпреди 10 години 1/3 дял от бащината си къща в едно село "забравено от бога". Дайте ми съвет какво трябва да направя и ако евентуално се прибегне до продажба чрез съдия изпълнител/ тъй като имам изпълнителен лист от 2005 г. / какво ще случи, тъй като не вярвам някой да купи този дял от селска къща.
 Благодаря Ви предварително.
Продажбата на този наследствен имот, ако това се случи, ще удоволетвори твоето вземане. Но ако има кой да я купи- често това са съсобствениците, така че не се отказвай от този вариант.

# 305
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Опитах да отговаря на всички.
Ако имам пропуск обаче, пишете.   bouquet

# 306
  • Мнения: 148
Със съпруга ми имаме развод по взаимно съгласие. Не сме делили и взимали нищо един от друг. По-точно всичко си остана за него. Имахме кола, купена по време на брака, която беше бартер. На името на съпруга ми. При развода адвокатът ни обясни, че в случай, че колата се продаде, поделяме сумата от продажбата по равно, или може и предварително да се разплатим. И че е нужно моето съгласие. Сега съпругът ми си е купил нова кола срещу тази общата и доплащане. Какво се прави в случая, предвид, че ако и по принцип да сме в добри отношения, той не смята, че ми дължи нещо?
Естесвено, че половината е твоя.
Най- вероятно, за да избегне необходимостта от твое присъствие е дал пълномощно за автомобила. Това обаче не променя нещата.

Не разбирам какво означава това - че имам (теоретично) половината от старата кола, която някой друг има, но с пълномощно? Или че имам 1/n-та от новата, която вероятно и той има с пълномощно? И какво от това - аз какво имам и мога ли да си го взема?

# 307
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Със съпруга ми имаме развод по взаимно съгласие. Не сме делили и взимали нищо един от друг. По-точно всичко си остана за него. Имахме кола, купена по време на брака, която беше бартер. На името на съпруга ми. При развода адвокатът ни обясни, че в случай, че колата се продаде, поделяме сумата от продажбата по равно, или може и предварително да се разплатим. И че е нужно моето съгласие. Сега съпругът ми си е купил нова кола срещу тази общата и доплащане. Какво се прави в случая, предвид, че ако и по принцип да сме в добри отношения, той не смята, че ми дължи нещо?
Естесвено, че половината е твоя.
Най- вероятно, за да избегне необходимостта от твое присъствие е дал пълномощно за автомобила. Това обаче не променя нещата.

Не разбирам какво означава това - че имам (теоретично) половината от старата кола, която някой друг има, но с пълномощно? Или че имам 1/n-та от новата, която вероятно и той има с пълномощно? И какво от това - аз какво имам и мога ли да си го взема?
Според мен, най- вероятно колата не е продадена, а е дадено пълномощно на т.нар нов собственик. Но на практика, собственици в този случай сте все още ти и бившият ти съпруг.
Новата кола ако е купена, нямаш нищо от нея.
Т.е. зависи как е оформена сделката.

# 308
  • Мнения: 2
Здравейте!Поздравявам Ви за полезната тема  bouquet
Имам въпрос,ще бъда много благодарна,ако ми отговорите.С бащата на детето ми (3г.) не сме женени,но живеем на съпружески начала.Напоследък проблемите доста ескалират,бащата започна да повдига въпроса за раздяла.Аз бих искала да запазя "смейството",но ако все пак се стигне до раздяла ме притеснява това,че той може да поиска детето да остане при него.Въпросът ми е:
1.Има ли той право на това-детето го е припознал?
2.Ако той иска да задържи детето,аз няма да се съглася.Към съда ли трябва да се обърна и в чия полза биха отсъдили?
Не искам да лишавам детето от контакти с баща му,но ако ще се разделяме искам то да бъде при мен основно.
Благодаря Ви предварително!

# 309
  • Мнения: 221
Здравей Таис,
Имам следните въпроси:
Искам да заведа дело за бащинство за припознаване на малката и въпроса ми е какви документи трябва да събера за делото и за адвоката?И срока за припознаване до кога е с долу горе колко време продължава самото дело?И
искам да се вместя във времето преди рождения й ден!
Благодаря предварително.

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 00:27 от *мамаРени*

# 310
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте!Поздравявам Ви за полезната тема  bouquet
Имам въпрос,ще бъда много благодарна,ако ми отговорите.С бащата на детето ми (3г.) не сме женени,но живеем на съпружески начала.Напоследък проблемите доста ескалират,бащата започна да повдига въпроса за раздяла.Аз бих искала да запазя "смейството",но ако все пак се стигне до раздяла ме притеснява това,че той може да поиска детето да остане при него.Въпросът ми е:
Въпрос 1.Има ли той право на това-детето го е припознал?
2.Ако той иска да задържи детето,аз няма да се съглася.Към съда ли трябва да се обърна и в чия полза биха отсъдили?
Не искам да лишавам детето от контакти с баща му,но ако ще се разделяме искам то да бъде при мен основно.
Благодаря Ви предварително!
Отговор 1 Да.
Отговор 2 Как така да задържи детето? Взезмаш си го и се изнасяш. В никакъв случай не допускай да остане при него.

# 311
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравей Таис,
Имам следните въпроси:
Искам да заведа дело за бащинство за припознаване на малката и въпроса ми е какви документи трябва да събера за делото и за адвоката?И срока за припознаване до кога е с долу горе колко време продължава самото дело?И
искам да се вместя във времето преди рождения й ден!
Благодаря предварително.
Документи не са ти необходими, по- скоро свидетели. Срока за завеждане на този иск от теб е 3 години от раждането на детето. Продължителността на делото зависи както от ответника, и неговото процесуално поведение, така и от натоварениостта на съда.
Със сигурност няма да се вместиш в този срок.

# 312
  • Мнения: 221
Благодаря ти   bouquet Успех в работата,въпреки че ти си го имаш.

# 313
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
   Здравейте, с бащата на детето ми / 3 г и 6 м/ нямаме брак. Живяхме заедно до 12.2008 г. От тогава до сега контактите им са били само в мое присъствие или на майка му, дори и когато е с преспиване. От известно време отношенията ни са много обтегнати, заради неговата патологична ревност. Подложена съм на непрекъснат тормоз, имам чувството че ме предизвиква. ..Денонощно  ми звъни да ме псува, обижда и заплашва с убийство или подпалване / разговорите са записани/. Даже и когато е трезвен вече ми ги говори тези неща, което ме ужасява.В момента го съдят за шофиране в пияно с-е и без книжка. Отнеха му я преди 4 месеца при сходни обстоятелства. Многократно е участвал в сбивания и разни пиянски истории, има и жалби заведени срещу него. Истината е, че не мога да разчитам по никакъв начин, че детето ще е в безопасност,ако е само с него. Вече се страхувам сериозно…Имал право да взема детето събота и неделя.  Как да я дам като е неадекватен отвсякъде…Кажете ми, какво да направя? Страхувам се, абсурд е детето да е само с него, а не искам да го лишавам от контакти.

# 314
  • Мнения: 2
tais,благодаря ти за отговора!Надявам се да нямам повод да пиша повече в темата Praynig

Общи условия

Активация на акаунт