Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 253
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 148
Здравейте!Със съпруга ми отдавна имаме разногласия,не се разбираме.На 14.03.2010г.,той ми взе ключа от апартамента,каза,че вече не иска да е с мен и да си взимам детето,което в момента е на 5г. и да си отивам при родителите.Не успях да си взема всички неща,той ми отказва достъп.На 28.06.,отидох да си ги взема,а той се криеше вътре,не ми отвори и бях принудена да вляза с взлом.Когато влязох,беше там с любовницата си и детето й,на 4г.Каза,че иска да е с нея,дрехите ми бяха в кашони,а тя и детето са се нанесли в стаята на сина ми...Взех,каквото можах,той бе агресивен и ако бях сама,просто не знам какво щеше да ми се случи.Апартаментът е негов,купен преди брака ни.Не знам как да действам оттук-нататък.Моля за помощ и се извинявам,че звуча малко хаотично,но съм много разстроена.Лек ден,всичко добро.

# 286
  • Мнения: 170
Извинете, грешка!  bouquet

# 287
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Бих искала да попитам,
1. при развод мога ли да имам претенции към банковата сметка на мъжа ми. Той внасяше една част по сметка, а с другите и моята заплата покривахме разходите. За уточнение - знам банката, но нямам копие от договора. Сметката е на негово име. Открита е по време на брака ни.
2. БНД ни напусна преди повече от 6 м, през това време не е изплащал издръжка, но  плаща консумативите на жилището в което сме с децата. Това може ли да се счита за издръжда или мога да подам иск.
Благодаря

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 00:37 от foxysilver

# 288
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
1. Има ли такъв закон, който разрешава подялба на влога, направен по време на брака.Става въпрос за парите ,които сме изкарали заедно в Кипър, но аз  не съм взела лев от тях след развода ни.
2. След като влезе в сила решението на съда за развод по взаимно съгласие и мъжът ми отказва да ми дава колата  да я ползвам за нуждите на детето, КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СИ ТЪРСЯ ПРАВАТА ОТ ПОДПИСАНОТО В СПОРАЗУМЕНИЕТО, КОЕТО ТОЙ ОЧЕВИДНО НАРУШАВА КАТО НЕ МИ ДАВА КОЛАТА .Как мога да го накарам да ми дава колата заедно с детето, когато то е при мен. в споразумението писахме. "Колата с номер.... остава на мъжа, без съпругата да търси равнение на дяловете, като съпругът се задължава да я дава за ползване на съпругата за нуждите на детето."
Отговор 1 Ако правилно съм разбрала въпроса, на практика влог на негово име не е имало, както и към момента на фектическата раздяла също. Така че, не няма начин.
Отговор 2 Чрез съдебен изпълнител.
Здравей, Тайс .Благодаря за отговора, но можеби не съм обяснила добре.
1. Мъжът ми  внасяше парите  ,които изкарваме  в Кипър в една банка там на място, понеже аз не работех легално, нямаше как да обясня ,как съм си напарвила влог в чужда страна  , където съм турист.Това става, след като  се оженихмеи след като се роди синът ни.Няколко месеца ,  след като се върнахме тука , парите той си ги изтегли и ги даде на майка си. Към момента на раздялата не няма влог, дори книжката му може да е закрита вече.
2 . Всеки един съдебен изпълнител ли е способен да ми помогне и какво е необходимо да направя , преди да отида  при такъв
За влога нищо не можеш да направиш.
Да, всеки съд. изпълнител. Вземи си изпълнителен лист и с него отиди.

# 289
  • Мнения: 148
Със съпруга ми имаме развод по взаимно съгласие. Не сме делили и взимали нищо един от друг. По-точно всичко си остана за него. Имахме кола, купена по време на брака, която беше бартер. На името на съпруга ми. При развода адвокатът ни обясни, че в случай, че колата се продаде, поделяме сумата от продажбата по равно, или може и предварително да се разплатим. И че е нужно моето съгласие. Сега съпругът ми си е купил нова кола срещу тази общата и доплащане. Какво се прави в случая, предвид, че ако и по принцип да сме в добри отношения, той не смята, че ми дължи нещо?

# 290
  • Мнения: 2
Поздравявам Ви за помоща,която оказвате.Имам едно запитване,на което ако отговорите ще съм Ви много благодарна.Живеех с мъж без брак.Имаме общо дете-на 2 г. и 11м.Но то носи моето име.На 1-ви юли извадих медицински от СМ за нанесен побой над мен и по-големите ми деца(10г).Малката също я би,но нямаше видими следи.За нея нямам удостоверение.Подала съм ги заедно с жалба в полицията.Често ме заплашваше,че ще ми отнеме детето,ако замина зад граница,а имам намерение да направя точно това.Тук не съм в състояние да издържам рожбите си.Тях ги оставям на грижите на майка си.В очакване съм да започне припознаване,а след това и дело за родителски права.
1.Възможно ли е да се води дело от адвокат,без мое присъствие?Съдът ще уважи ли липсата ми,т.е. не мога на всяко дело да пътувам-това са хиляди километри,а и големи пътни разходи.
2.По-големите ми деца ще могат ли да дават показания(чувала съм,че след навършване на 10г съдът ги изслушва(?А искам точно това-нека те кажат на какъв психичен тормоз ни подлага в рамките на 4 години.
3.Препоръчайте ми добър адвокат във Варна по този проблем.Нужно е преди да тръгна да направя връзка с него и информирам за ситуацията ни и при нужда да действа.
Благодаря още веднъж!  bouquet

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 06:11 от 3stars

# 291
  • Мнения: 94
Здравейте
Не съм омъжена и очаквам дете от мъж с когото нямам брак и с когото по време на бременноста се разделихме,Какви са последствията ако детето бъде припознато още от раждането от не биологичния му баща и (нося ли някаква наказателна отговорност за това)

Благодаря

# 292
  • Мнения: 32
Здравейте.Имам брак с българин сключен в Гърция,имаме син на 10м. Въпросът ми е можем ли да се разведем в България и при какви обстоятелства съпруга ми може да ми вземе детето?

# 293
  • Мнения: 1
Здравейте, получавам издръжка от община Бургас, поради неизвестен адрес на бащата. Мога ли да искам увеличаване на издръжката, която в момента е 50 лева. Моят постоянен адрес е в Пловдив, мога ли в Пловдив да подам иск и какви документи трябва да представя. Постоянния адрес на бащата е Бургас. Благодаря предварително

# 294
  • Мнения: 7
Здравейте,
имам нужда от помощ. Разведена съм от 5 години и почти от толкова получавам издръжката за дъщеря си / 60 лв / от общината. При последното ми ходене обаче при съдия изпълнител / преди седмица / за издаване на удостоверение съгласно новата наредба ми беше казано, че издръжката ми се спира , тъй като бащата имал отпреди 10 години 1/3 дял от бащината си къща в едно село "забравено от бога". Дайте ми съвет какво трябва да направя и ако евентуално се прибегне до продажба чрез съдия изпълнител/ тъй като имам изпълнителен лист от 2005 г. / какво ще случи, тъй като не вярвам някой да купи този дял от селска къща.
 Благодаря Ви предварително.

# 295
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте!
Наближава времето да родя и нямам брак с бащата за сметка на това пък имаме огромни проблеми и скандали които датират от една година насам и аз се изнесох за пореден път в дома на родителите ми.Този път нямам намерение да се връщам при него, груб е, агресивен , ту иска семейство ту не се държи добре, искам да знам като родя и той припознае детето и се агресира за това че няма да живея с него и ще гледам детето у дома ако един ден след като му го дам да го изведе примерно и не го прибере при мен какво правя?? Какви права имам аз и какви той?Питам конкретен въпрос ако стане тази ситуациа и се опитва да ме манипулира да се връщам какшо да права къде отивам ??И без това самос е заканва - ти си никоя да ме лишаваш коч си ти? Той има предишни два брака и от единич дете което е на 15г чуват се виждат се тои там няма претенции и не е плащал и издръжка де ама не му и я търси никой...
Не виждам защо ще се съгласяваш на припознаване в описаната от теб ситуация. Ако той в последствие реши да припознава детето вече е друг въпрос.
Какво ще правиш ако те изнудва чрез детето да се върнеш при него?? Не зная, това е твое решение.

# 296
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, Таис!
Есента на 2009 г. подадох молба за развод, като още при подаването платих на адвоката си сумата от 531 лв.
Беше ни насрочена дата за бракоразводно дело през февруари 2010. Малко преди тази дата, след множество разговори и обещания от страна на съпруга ми (не знам само доколко са основателни, но...), решихме да спрем делото с опцията, ако до 6 месеца никоя от страните не го възобнови, то да бъде прекратено. Този шестмесечен срок изтича след по-малко от месец (25.07.). От брака си имам две дъщери (непълнолетни).
Въпросът ми към Вас е: Какво става с внесената от мен сума, ако никой не поднови делото и то се прекрати?
Благодаря Ви предварително!
Ако делото не бъде възобновено, преценката ще е на адвоката ти дали да ти иска нов хонорара при завеждане на следващо дело, част от него или само държавната такса.

# 297
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте!Със съпруга ми отдавна имаме разногласия,не се разбираме.На 14.03.2010г.,той ми взе ключа от апартамента,каза,че вече не иска да е с мен и да си взимам детето,което в момента е на 5г. и да си отивам при родителите.Не успях да си взема всички неща,той ми отказва достъп.На 28.06.,отидох да си ги взема,а той се криеше вътре,не ми отвори и бях принудена да вляза с взлом.Когато влязох,беше там с любовницата си и детето й,на 4г.Каза,че иска да е с нея,дрехите ми бяха в кашони,а тя и детето са се нанесли в стаята на сина ми...Взех,каквото можах,той бе агресивен и ако бях сама,просто не знам какво щеше да ми се случи.Апартаментът е негов,купен преди брака ни.Не знам как да действам оттук-нататък.Моля за помощ и се извинявам,че звуча малко хаотично,но съм много разстроена.Лек ден,всичко добро.
Заведи дело за развод и искай ползването на семейното жилище, като твърдиш, че развода е по негова вина.

# 298
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Бих искала да попитам,
1. при развод мога ли да имам претенции към банковата сметка на мъжа ми. Той внасяше една част по сметка, а с другите и моята заплата покривахме разходите. За уточнение - знам банката, но нямам копие от договора. Сметката е на негово име. Открита е по време на брака ни.
2. БНД ни напусна преди повече от 6 м, през това време не е изплащал издръжка, но  плаща консумативите на жилището в което сме с децата. Това може ли да се счита за издръжда или мога да подам иск.
Благодаря
Отговор 1 Според мен от банковата сметка - не. ако е влог, по би молго да стане.
Отговор 2- Не, това не е издръжка.

# 299
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Със съпруга ми имаме развод по взаимно съгласие. Не сме делили и взимали нищо един от друг. По-точно всичко си остана за него. Имахме кола, купена по време на брака, която беше бартер. На името на съпруга ми. При развода адвокатът ни обясни, че в случай, че колата се продаде, поделяме сумата от продажбата по равно, или може и предварително да се разплатим. И че е нужно моето съгласие. Сега съпругът ми си е купил нова кола срещу тази общата и доплащане. Какво се прави в случая, предвид, че ако и по принцип да сме в добри отношения, той не смята, че ми дължи нещо?
Естесвено, че половината е твоя.
Най- вероятно, за да избегне необходимостта от твое присъствие е дал пълномощно за автомобила. Това обаче не променя нещата.

Общи условия

Активация на акаунт