Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 261
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16
Преди време ти отговорих и на лично, сега пак- няма как да ти вземе детето.
Подай змолба по ЗЗДН.
И се консултирай с адвокат от твоят град или някъде наблизо.
Попрочети темата, на повечето ти въпроси вече е отговаряно.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 15:58 от sissqo

# 391
  • Мнения: 76
Педофилите са на най-ниското ниво в затворническата йерархия. Съкилийниците им често ги малтретират. Това е една от причините да отказват разговори с журналисти. Повечето осъзнават чудесно какво са извършили въпреки опитите на адвокатите им да бъдат представяни за невменяеми.

Процесът срещу педофил обикновено трае 2-3 години. През това време всичко може да се случи. Събирането на доказателствата е трудно, тъй като сигналът в най-добрия случай се подава няколко дни след случилото се и поставя МВР в невъзможност за събиране на веществени доказателства. Педофилът може само да бъде помолен да даде ДНК. Ако откаже, разследването удря на камък.

Често в хода на разследването свидетелите променят показанията си, тъй като са били заплашвани. Случва се дела срещу педофили да бъдат връщани многократно за доразследване заради правописни грешки, допуснати от дознателите. През това време педофилите са на улицата и никой не може да гарантира, че няма да посегнат на друго дете.

УЖАСССС! КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА ОТКАЗВАТ ДА ДАДАТ ДНК АМИ ТАКА ВСЕКИ МОЖЕ ДА СЕ КРИЕ ОТ ЗАКОНА ДОКОГАТО СИ ИСКА, АМИ НЕ МОГАТ ЛИ ДА МУ ВЗЕМАТ БЕЗ НЕГОВО ЗНАНИЕ, КАТО ПИЕ КАФЕ С НЯКОЙ И МУ ВЗЕМАТ ЧАШАТА.
много е притеснително всичко, аз се притесних защото бащата на детето ми е обвинен за такова нещо в друга държава но му повярвах че е невинен.сега излиза че нищо не се знае изобщо с тези днк и с тези многото доказателства дето трябват и ги няма .... ами тогава как изобщо ще се осъди един педофил, трябва да стане най лошото ли и да се заснеме с камера или да го видят ??? какъв е този смотан закон .... ами акос е пускат постоянно сигнали за даден човек какво става не става ли вече съмнителен ,,???

# 392
  • Мнения: 2 927
Nemesea, не е вярно твърдението, че родителските права винаги са на майката.
Колкото и редки да са случаите, има и бащи, които получават родителските права. Иначе нямаше да има нужда от съд.
Съдът гледа всички обстоятелства, които са в интерес на детето.
На останалите Ви въпроси, ще отговори tais, защото темата е нейна.

tais, моля за извинение, че се намесих в темата.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 23:00 от Хърмаяни

# 393
  • Мнения: 7 779
[Съда не гледа доходите или недвижимо имущество при определяне на родителските права, родителските права са на майката...
пълни глупости  #2gunfire
къде пише,че родителските права са на майката ???
може да са и на двамата родители (поотделно) , но превес има към майката.

# 394
  • Мнения: 76
[Съда не гледа доходите или недвижимо имущество при определяне на родителските права, родителските права са на майката...
пълни глупости  #2gunfire
къде пише,че родителските права са на майката ???
може да са и на двамата родители (поотделно) , но превес има към майката.


офффф ти ще откачаш ли какво ???
а бе майката си е майка бе какво като имал жилище и пари

# 395
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
tais, моля за извинение, че се намесих в темата.
Всъщност нямам нищо против когато колеги помагат. Последните 10 поста определено не са такива.
Nemesea, вече много пъти ти отговарях, както в темата, така и на лични. Дано най- после си намерила адвокат, на когото да се довериш.

# 396
  • Мнения: 16
Nemesea, не е вярно твърдението, че родителските права винаги са на майката.
Колкото е редки да са случаите, има и бащи, които получават родителските права. Иначе нямаше да има нужда от съд.
Съдът гледа всички обстоятелства, които са в интерес на детето.
На останалите Ви въпроси, ще отговори tais, защото темата е нейна.

tais, моля за извинение, че се намесих в темата.
Зад думите си сложих отговорите на tais. Прочете ли ги?

Явно няма възможност да влиза всеки ден, за това се намесих в темата - дори е отговорено точно на същата мама, на същия въпрос ....


Nemesea е притеснена, объркана и притискана от бащата, нормално е да задава един и същ въпрос под различни форми, понякога човек в това състояние, чете между редовете ...
Разводнихме темата, моля постовете ни ако може да бъдат изтрити ...



Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 21:40 от sissqo

# 397
  • Мнения: 7 779
офффф ти ще откачаш ли какво ???
а бе майката си е майка бе какво като имал жилище и пари
спокойно, няма да откачам  Laughing
но както аз, така и ти няма да прочетеш някъде в някой закон да пише, че родителските права
са на майката. съдът е този, който определя на кой от двамата родители да предостави родителските права. в повечето случай това е на майката.
..............
майката си е майка , бащата си е баща !!!! и двамата са родители   bouquet

# 398
  • Мнения: 2 927
Зад думите си сложих отговорите на tais. Прочете ли ги?
Nemesea е притеснена, объркана и притискана от бащата, нормално е да задава един и същ въпрос под различни форми, понякога човек в това състояние, чете между редовете ...
Разводнихме темата, моля постовете ни ако може да бъдат изтрити ...
Разбира се, че ги прочетох. Още когато бяха публикувани. Съжалявам, но ще ви трябват около пет години обучение и доста стаж, да разберете, защо tais е права, а вие -не.
Nemesea е получила отговорите, дали я удовлетворяват, е отделен въпрос. 

Предлагам да прекратим спора, намесих се, защото темата е консултации с адвокат. Някой недобре запознат потребител би могъл да се подведе от твърдението ви, че родителските права винаги са на майката. А в закона е казано че при спор между родителите, съдът е този който решава въпроса кой ще ги упражнява. Мир?

# 399
  • Мнения: 7 779
Някой недобре запознат потребител би могъл да се подведе от твърдението ви, че родителските права винаги са на майката. А в закона е казано че при спор между родителите, съдът е този който решава въпроса кой ще ги упражнява. Мир?
аз  добре ли съм го написал ?
или съм се изложил ? newsm78
понякога и странични субекти е хубаво да се изказват. и tais ще го потвърди.   bouquet

# 400
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
[
понякога и странични субекти е хубаво да се изказват. и tais ще го потвърди.   bouquet[/color]
Чакам все още да видя в разразилата се дискусия нещо конструктивно  Heart Eyes

# 401
  • Мнения: 7 779
Чакам все още да видя в разразилата се дискусия нещо конструктивно  Heart Eyes
с чакане работа не се върши  Grinning
така,че действай. пари нема.  а и чакащите са много   bouquet

# 402
  • Мнения: 23
Здравейте,

Благодаря предварително за споделените мнения, особено ако са от личен опит.

Дъщеря ми е на 2,7 г., родена през февруари 2008 в София. Бащата е италианец. В края на същата година се разделихме нецивилизовано и оттогава не поддържаме връзка. Преди това успях да извадя паспорт на детето и декларация за пътуване, която важи до навършване на пълнолетие.

Проблемът е, че когато тя стане на 5 г., т.е. след 2 години и малко ще трябва да се вади нов паспорт. За това са необходими двамата родители, което ще бъде невъзможно.

Предполагам, че делата за присъждане на пълно попечителство се влачат дълго време и затова ми се иска да знам приблизително колко време предварително трябва да започна.



Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 11:23 от i love chocolate

# 403
  • Мнения: 22
Здравейте, Таис!
Нуждая се от Вашата помощ! Не става дума за мен, но момичето, което пита, има своите съображения да не пише тук.

Накратко ситуацията е следната:
Моя близка приятелка от няколко години има връзка с мъж, от когото има дете. Нямат сключен брак. Хлапето е припознато от бащата. Той, обаче, не полага никакви грижи за детенцето. Живеят под наем, тя плаща наема, тя е поела и детегледачката. Всичко това е доказуемо. Също така мъжът пие. Това също е много лесно доказуемо – свидетели са всички хора наоколо.
Няма да се впускам в емоции как цялата тази идилия се отразява и на майката, и на детето...

Въпросът ми е – трудно ли е отнемането на родителски права в този случай?
Каква е процедурата и ориентировъчно колко време отнема?

Благодаря Ви предварително!   Simple Smile


Таис, моля Ви да ми отговорите, опасявам се, че поста ми се е позагубил сред другите.
Благодаря предварително!

# 404
  • Мнения: 76
здравейте!можете ли да ми кажета ако заведа дело за родителски права трябва ли да го направя задължително в районния съд в моя град, мога да ли да го направя в районен съд в друг град?????
и друго - ако получа родителските права и бащата на детето примерно не го върне както е указал съда в кой ден и час или го изведе без мое съгласие извън страната  какво става тогава???

Общи условия

Активация на акаунт