Тwilight/Здрач- тема 53 - СЛЕД НОВОЛУНИЕ !

  • 30 042
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 852
Добро утро! danir, благодаря за чайчето. Точно ще си правя, имам нужда Wink

Днес ще е ден за релаксация на всички, които имаха различни поводи за празнуване. Искрено се надявам да няма някои, които да са герои на някои от снимките показани вчера Laughing

# 31
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
Добро утро има ли махмурлии днес  Whistling

Тъй като днес е Св.Анна,която закриля брака и семейството- момичета,пожелавам Ви дълъг семен живот изпълнен с любов и разбирателство   bouquet

Честит имен ден на Ани и Яна  smile3525

# 32
  • Мнения: 3
Добро утро.  Чудно, и днес празник  Hug

Яна, Ани,    bouquet  bouquet  bouquet    Пожелания за любов, хармония в семейството и радващ личен живот   Grinning

Данир, благодаря за кафенцето.   Благодаря и за бюлетина, но ще почака, защото сега ставам и вече съм закъсняла за всичко.

# 33
  • Мнения: 384
Здравейте!
Честито на всички именници!   bouquet
Люси,мерси но аз не празнувам днес,а на Еньов ден!  Hug
Ани,къде се губиш?
Благодаря за бюлетините!   bouquet
Фотосесията на зеленият фон е страхотна!

# 34
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 852
Честит празник  bouquet

Ани сигурно се възстановява от снощния купон Wink

# 35
  • Мнения: 1 343
Ани , Яна Момичета честит празник с гордост и радост да си новите името много любов, щастие и здраве за вас и близките ви.
 Hug   bouquet
И тъй като лично аз незнаех мислех, че св. Мина е защитника на семейството ето и за другите незапознати като мен :

Като майка на Богородица Св. Анна закриля брака, семейството, девствеността, бременните жени и вдовиците.

Този празник е известен още като Зимна Св. Ана или Анино зачатие.

Праведните Йоаким и Анна дълго време нямали деца. Желанието и молитвите им към Бога били толкова искрени и всеотдайни, че най-накрая той се смилил над тях и изпълнил молбата им. Един ден, докато Анна работела в градината, при нея се явил ангел и казал: "Анно, ще родиш дъщеря и ще я наречеш Мария!".

След девет месеца – на 8 септември – семейството било ощастливено с момиченце, бъдещата майка на Иисус.

Според народните обичаи, празникът Анино зачатие е празник, познат само в отделни райони на Южна и Западна България. Нощта, предхождаща този празник, е време на заклинания, прокоби и магии. През нея магьосници, вещици и врачки най-лесно установяват връзка с дявола, мъртвите и демоните. Те се появяват около огъня като мушици. Затова стопаните палят пред всяка врата огън с тор, ръсят пепел и просо около стопанските постройки.

В нощта срещу празника магьосниците могат да примамят чуждото плодородие; тогава се извършват най-различни заклинания и прокоби (за раздяла, болест и смърт). Поверията твърдят, че в тази нощ черните магии "хващат". Затова строго се спазват различните забрани: жените не работят нищо, не бива да пипат вълна, за да не се разболеят децата и добитъкът; мъжете не бива да излизат от селото, защото по поляните играят самодивите и видят ли мъж, отвличат го.

Пред вратите мъжете запалват купчинки говежда тор, която прогонва злите сили. Жените мажат виметата на животните с въглен, чесън и мазнина, за да не им се отнеме млечността. Птиците държат затворени, за да не ги примамят с магии. Девойките слагат под печките сол и жито, похлупват ги с паница и на сутринта с тях захранват животните, за да ги предпазят.

Анна е латинска форма на староеврейското Hannah “благоразположение, милост”, името се обяснява и с цяло изречение – “Бог благослови ме със син!”.

Днес празнуват: Ана, Анна, Анка, Ани, Янко, Янка.

# 36
  • Мнения: 1 162
Добро утро!!! Благодаря за кафето.  Hug
Честит празник на всички празнуващи - да сте живи, здрави и щастливи. Другото само се нарежда.
Бони, благодаря за инфото  Hug

# 37
  • Мнения: 354
Здравейте, добро утро/ ден ( зависи кой кога става).
Честит имен ден на Ани   bouquet

Разглеждах набързо бюлетина и си мисля - сега тези вечерни шоута в Америка си намериха какво да дават сигурно за година напред - докато поканят всеки от каста, после може и режисьор, сценарист, пък като свършат и те, може и дубльорите да почнат да канят- например дубльора на Ашли  Mr. Green

Хайде, целувки

# 38
  • Мнения: 245
Затова строго се спазват различните забрани: жените не работят нищо, не бива да пипат вълна, за да не се разболеят децата и добитъкът.......
Днес празнуват: Ана, Анна, Анка, Ани, Янко, Янка.

Ха, newsm78  тези забрани дали включват и изпълнение на служебните задължения? Twisted Evil hahaha
Щото ако е така, веднага вдигам крака на бюрото и се посвещавам на мързела, Роб, Робстен, Робуард, Едуард, всички мантри и т.н.

Честито и от мен на именичките!  bouquet Да сте здрави, щастливи, късметни!

Яна, Еньов ден, Анин ден, ееее, друго си е с два имени дена  Heart Eyes

от вчера ми е на десктопа умножена по две Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 3
Яна, нищо, че не празнуваш  сега, пак си поздравена, да си знаеш.  Grinning  От много глава не боли (в някои случаи  Mr. Green)

Данир, сигурно много ти спори работата пред компа  Wink

Танцен, на мен ще са ми интересни дублъорите  Simple Smile  Докато дойде и техния ред, може да съм задобряла с английския  Joy

# 40
  • Мнения: 1 343
danir Ооо аз от вчера съм с краката на бюрото Simple Smile Онзи ден последна организация за служебния банкет и хайдее Simple Smile
Днес имам само една оферта да изпратя и започвам със нашите си мантри
Роб е прекрасен, Джейк е слънце , Бела ама изобщо не е патка , Крис зен мастър Simple Smile и т.н.
Деничка поздравявам със спешъли мантрите на лейдитата всичките  Hugи докато ви изредя и то станало време да си ходя Simple Smile
Между другото не беше ли за Българите , че нямаме ден които да не е празник демек да няма някакъв повод за празнуване Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 162
Мантри и празници дал Господ. Шегата на страна, но ако отворите църковното календарче ще се хванете за главата. Може никой да не е кръстен на този светец, но всички празнуват  Grinning

Като стана дума за мантри, аз все повече подкрепям тази за Крис и дзен-мастърството му и тази за Джейк. След поредното гледане снощи (на кино  newsm44) на едната сцена (тази полуцелувката преди да се обади Едуард), казах на момичето до мен, че ако бях на мястото на Бела, колкото и да обичам Едуард, до сега да бях награбила Джейк  Blush. НО това НЕ означава, че сменям отбора. Все пак Роб е прекрасен!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 3 524
привет и от мен
честит имен ден на всички с това хубаво име, бъдете здрави!   bouquet моята майка днес е именячка и затова за мен също е специален празник!
промяна относно статуса на гледане на новолуние- няма.  Confused
роб е прекрасен, вярно, но бела в момента малко ме дразни, понеже дочитам пак новолунието Twisted Evil

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 852



Близо е нали Wink

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Честито, Яна, Ани и всички други именници! Мнооггооо Здрачно настроение днес  Heart Eyes

Аз имам за задача да си избера пъзел и потънах в дебрите на Виктория Франсис и Луис Райо, досега не съм успяла нищо да харесам. Обичам големите пъзели поне 1500, а избора много минимален. Тъкмо харесах една девойка и мъжа ми забеляза бягащите плъхове до роклята, е няма начин, тез гадинки ги ненавизждам Sick
Отдавам се на пълзотворен мързел. Уоми, месри за оправданието  Mr. Green
Някой да е срещал пъзели с Новолуние?

Общи условия

Активация на акаунт