Държавата иска да ни конфискува имотите

  • 10 334
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Незнам дали сте чули за новия проектозакон Кушлев според който на всеки ще може да му се конфискува имота придобит последните 25 години.Това значи че трябва да доказваме доходите си 25 години назад.Аз обаче от познат данъчен разбрах че те пазят данъчните декларации 10 години и после ги унищожават.Как ще си докажам доходите през периода преди 2000 година.Всички които имат частен бизнес или са на свободни професии излиза че няма как да го направят.
Тежестта на доказване е обърната и ние трябва да си доказваме доходите.Но в същото време доказателствата с които може да го направим държавата го е унищожила!Това е нова национализация и народен съд.
На практика почти всички имоти струват над 60 000лв.Общо взето всички купили имот последните години са дали повече.Тъй като тази комисия ще почва проверка и след подадени доноси всички може да попаднем под ударите и заедно с перачи на пари сводници и изнудвачи.Ще подлежим на същата проверка като тях.
Аз си мисля че и всички българи спечелили пари в чужбина последните години и купили имот тук няма да има как да си докажат доходите тъй като много често се работи на черно.Така че няколко милиарда лева на българските емигранти прогенени от безработицата тук ще останат на улицата.
Така че ако не ви излезе сметката с повече от 60 000лв се гответе да останете без имуществото си.Ако родители са ви прехвърлили имот с покупко-продажба, но реално не сте им дали нищо пак сте в крачка.
Всички които плащат кредити от 1000лв примерно ,но официално вземат заплата 300лв ще изгубят имота си.На практика под ударите на този закон попадат 80% от българите.Трябва цял живот да си бил на заплата и то осигурен на реалния си доход да си чист.
Аз лично съм потресена от този закон, това е истинско безобразие.
На много от незаконно забогателите имотите са на офшорки и собствеността никога не може да бъде установена, просто обикновените хора ще го отнесат.
Но това с доносите е най-фрапиращо.Просто ако ви завиди колежката за нещо може да отиде да наклепа брат ви който се е трепал като роб в чужбина или вас самите.
Нямам думи такъв закон няма в друга европейска страна.Там се отнемат имоти само при извършено престъпление.А тези искат на обикновените хора да национализират всичко.

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 20:57 от eli_lilly

# 1
  • София
  • Мнения: 221
Както е  тръгнало  скоро бат Бойко, ще  тръгне да продава поданиците си Simple Smileно първо да  си ни прибере каквото имаме.

# 2
  • Мнения: 5 370
 Laughing Laughing
Ти наистина ли вярваш, че някой ще тръгне да подаде донос за твоята, да речем, панелка в Люлин/Надежда/Обеля/Младост? Laughing

Пак някой чете евангелието както му изнася.

# 3
  • Мнения: 1 959
По-леко с използването на Народен съд и Национализация, моля.
Идея си нямаш за какво говориш.
А и по ония години си имам специален закон,
който си е точно за конфискуване на незаконно придобитото имущество.
Има си и за конфискуване на едрата градска собственост и т.нат.
Изсясни си първо понятийния апарат, после прави аналогии.

Така преразказаният закон не ме притеснява.
Това, че някой работел на черно, заобикалял закона с фиктивни покупко-продажби,
прал пари или каквото там каши бъркал, не ме вълнува.

# 4
  • Мнения: 5 710
доста недомислено, да.
от друга страна е време закона да погне мутри, бизнесмени и селски тарикати,   които най-нагло си живеят  в условията на  липсваща държава, не мислиш ли

# 5
  • Мнения: 2 401
Това звучи сериозно, трябва да се провери. 
Към настоящия момент виждаме как се готви геноцид на най-чувствителните съсловия в страната - бедните, болните и младите  родители. Ония другите, срещу които уж ще се прилагат мерките са необезпокоявани.
Сори, мислех да не пиша вече  по такива теми, ама..

# 6
  • Мнения: 3 826
айде , сега геноцид и национализация ,
не сте добре , честно , не сте ...

# 7
  • Мнения: 5 370
Минзухарева,

Когато нещо звучи 'сериозно', то не му се предоверяваш по нечий определено, хм, емоционален преразказ,а се търси първоизточника.
Има ли някъде качен този т.нар "закон Кушлев"?

# 8
  • Мнения: 2 401
Минзухарева,

Когато нещо звучи 'сериозно', то не му се предоверяваш по нечий определено, хм, емоционален преразказ,а се търси първоизточника.
Има ли някъде качен този т.нар "закон Кушлев"?

Видя, че съм написала, че трябва да се провери, нали?

# 9
  • Мнения: 3 826
Минзухарева се държи като не знам си какво , направо бих я пратила да си почине малко от форума , че зле й се отразява ,
закон Кушлев няма , има комисия Кушлев , за конфискация на имотите на мутрите ...
тая тема ще си я включа в личния топ-тъп теми и юзъри ....

# 10
  • Мнения: 3
Така му казват за по кратко на този закон.Няма какво да си изяснявам понятията.Ана Каренина или нищо не е чела или е държавен чиновник, който не виждал данъчна декларация през живота си и не може да влезе в проблема.
Като искаш комисията Кушлев да гони мутрите, да гони престъпниците, а не обикновените хора.И какви мутри - тези с 60 000лева мутри ли са.Бoже къде да се скрия.
Отговори на въпроса как човек купил имот 2001 ще докаже произхода на доходите с които го е купил, след като данъчните му декларации за периодса 1990-2000 са унищожени.
Много е лесно като си чиновничка само с доходи на от заплата да се радваш че на по-заможните ще им вземат имотите.

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 20:16 от eli_lilly

# 11
  • Мнения: 2 401
Надявам се, че  това ще бъде просто поредното "допитване" до широката общественост..
каренина, не ме занимавай с проблемите си.  Stop

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=302140

# 12
  • Мнения: 335
Ми трябва да се провери, естествено.
Така, както е преразказано, не става ясно.

За да ти конфискува някой нещо, първо трябва да посочи основание, да те обвини...
Как точно е формулирано това основание за конфискация в този проект?

Който обвинява, той доказва.
Другият може да опровергава доказателствата за твърденията срещу себе си със свои доказателства срещу тях.
Авторката сигурно твърди, че точно тези насрещни доказателства отпреди повече от 10 години са унищожени.
Значи и обвиняващият няма да може да докаже нищо.

И като не се разбира добре преразказа на проекто-закона, няма как да го коментираме.
Най-добре първо да го прочетем.

На мен ми харесва закон против мутрите, ама не мога да си представя такъв, дето ще важи за въпросните от 20 години насам.









# 13
  • Мнения: 1 959
Законът ми е неизвестен, не мога да коментирам.
Подразних се, че авторката използва Народен съд и Национализация не на място.

Това пък е от интервюто от линка на минзухар:

"...или дори и просто по невнимание или грешка не си е платил данъците.
Едно е доходът да ти е от престъпление, съвсем друго е доходът да ти е от законна дейност,
но да не си платил данъци върху него..."


Хм, по невнимание..
Господин адвокатът неплатените данъци май за нищо ги няма.
И много други хора май.
Мога да докажа всеки лев, простете, паунд, пратен от мен в България.
Данъци трябва да се плащат, дали в БГ, дали в чужбина.
Другото си е престъпление и трябва да се наказва.

# 14
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бабината им хуркина, всеки ден някаква нова простотия!
На финала наистина ще продам всичко и ще се махна, 'баси Sick.
Да си правят закони и закончета и да си ги изпълняват сами, 'щото тука просто никой няма да остане.
Аре, да обявяват военното положение, барем да може човек официално да поиска политическо убежище някъде.
Пфу, повръща ми се просто Sick Sick Sick.

Общи условия

Активация на акаунт