СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 918
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 1 560
  • София
  • Мнения: 6 011
А някой знае ли как стои въпросът с набор 2008 за ЦДГ? Синът ми е роден в началото на януари. Септември ще е на 2, 9г. Дали ще мога да кандидатствам за ДГ? В ясла не е приет. За чиста ясла също не става, защото скоро(??? след година) щял да навърши 3  Crazy. Вече не знам какво да правя. Crossing Arms
Миналата година дадоха право на родените през януари 2007 да изберат с кой набор да кандидатстват - 2006 или 2007, така можеха да кандидатстват и те в ЦДГ. За тази година засега не знаем дали ще ви дадат подобен избор.
Ако не ви дадат такъв избор ще си кандидатствате с набора за втора яслена група в ОДЗ.

# 1 561
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
А някой знае ли как стои въпросът с набор 2008 за ЦДГ? Синът ми е роден в началото на януари. Септември ще е на 2, 9г. Дали ще мога да кандидатствам за ДГ? В ясла не е приет. За чиста ясла също не става, защото скоро(??? след година) щял да навърши 3  Crazy. Вече не знам какво да правя. Crossing Arms
Миналата година дадоха право на родените през януари 2007 да изберат с кой набор да кандидатстват - 2006 или 2007, така можеха да кандидатстват и те в ЦДГ. За тази година засега не знаем дали ще ви дадат подобен избор.
Ако не ви дадат такъв избор ще си кандидатствате с набора за втора яслена група в ОДЗ.
Да де, ама то за първа група не можем да се доредим, а за втора съвсем. Кой ще го гледа още 1 година( поне)?! Ще го заведа на ББ. Crossing Arms и Данчето Фандъкова.

# 1 562
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 512
На 27.01 ще има работна група.

# 1 563
  • София
  • Мнения: 6 011
[ Да де, ама то за първа група не можем да се доредим, а за втора съвсем. Кой ще го гледа още 1 година( поне)?! Ще го заведа на ББ. Crossing Arms и Данчето Фандъкова.
Напротив, точно за първа градинска група имате най-голям шанс! Яслите никога не са били приоритет, за първа градинска група винаги отпускат най-много места.  Peace
Ако не ви разрешат да кандидатствате с предния набор, тогава ще трябва да кандидатствате за втора яслена група, където местата са по-малко от първа градинска, но пак има някакъв шанс.

# 1 564
  • София
  • Мнения: 17 592
А по-напред в темата прочетох за неплатената отпуска. Аз доколкото съм запозната, майката има право на 6 месеца, бащата също. Но чрез декларация бащата може да ги прехвърли на майката. Това важи ли още?
Не, за съжаление е отпаднало и от 01.01.2007 не може отпуска да се прехвърля с декларация м/у родителите. Елегантен и успешен начин да намалят майчинството.  Mr. Green
Май ако майката и таткото нямат брак, майката може да ползва и 6-те месеца на таткото или поне така ми бяха казали дамите в Майчинството - счетоводно  newsm78


Ако няма брак и не живее в едно домакинство с него (демек - другия родител).



Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

(2) В случаите по чл. 167, ал. 2 настойникът има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца. С негово съгласие отпуск в размер до 12 месеца или остатъкът от неизползвания отпуск до този размер може да се ползва от един от родителите на майката или на бащата на детето.

(3) Когато след навършване на 2-годишна възраст на детето починат и двамата родители и те не са ползвали отпуск по ал. 1, настойникът има право на такъв отпуск в размер 12 месеца, а когато родителите са ползвали част от отпуска - на остатъка от неизползвания отпуск до този размер. Със съгласието на настойника този отпуск може да се ползва от един от родителите на майката или на бащата на детето.

(4) Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:

1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;

2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;

3. другият родител е починал.

(5) В случаите по ал. 4, т. 1 и 2 другият родител няма право на отпуск по ал. 1.

(6) Отпускът по ал. 1 може да се ползва наведнъж или на части. Когато се ползва на части, продължителността му не може да бъде по-малка от 5 работни дни.

(7) Лицето, което иска да ползва отпуск по ал. 1, трябва да уведоми за това работодателя си най-малко 10 работни дни предварително.

(Sunglasses Времето, през което се ползва отпускът по ал. 1, се признава за трудов стаж.

(9) Редът и начинът за ползване на отпуска по ал. 1 - 8 се уреждат с наредба на Министерския съвет.


________________________
* Чл. 167. (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Когато майката (осиновителката) на дете до 2-годишна възраст почине или заболее тежко, поради което не може да се грижи за детето, съответната част от отпуските за раждане, при осиновяване и за отглеждане на малко дете се ползуват от бащата (осиновителя). С негово съгласие тези отпуски могат да се ползуват от един от неговите родители или от един от родителите на починалата или заболялата тежко майка (осиновителка) на детето, когато работи по трудово правоотношение.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Когато починат и двамата родители на дете до 2-годишна възраст, ако детето не е настанено в детско заведение, съответната част от отпуските по предходната алинея се ползува от настойника, а с негово съгласие - от един от родителите на майката или на бащата на детето.




С други думи казано, липсата на брак на родителите, ако детето е припознато, НЕ води до никакви формални предимства за детето.

# 1 565
  • Мнения: 348
Ясно, благодаря, katiABV, това съм го пропуснала. И, разбира се, е по-логично.

# 1 566
  • София
  • Мнения: 17 592
Има градини в покрайнините на София,в които можеш и с 3 т. да влезеш.
 Но за всяка градина (ако щеш 100 на брой) ще получиш ранна дата-някаква майска ще е - и после можеш да решиш да пренаредиш желанията си. И градината с 5 точки да я сложиш като първо желание. Преместиш ли я като първо-веднага за нея получаваш плюс 3т.  НО си запазваш ранната дата, на която си кандидатствала ЗА ТАЗИ КОНКРЕТНА градина.
На мен постът ти ми беше много от полза, благодаря много!   bouquet
Би ли споделила за кои покрайнини на София става въпрос? Кои квартали?
И последно - хора, какъв е точно смисълът от предварителните кандидатствания? Все мисля по тази тема и не мога и не мога да си отговоря.... newsm78


Става дума конкретно за Бухово и Нови Искър.
В Бухово синът ми беше приет с 5. Не само това - оказа се и записан  Crazy и "посещаващ градината" - без никой от нас да е ходил някога в живота си в Бухово... така че внимавайте много - там яко ги гони липсата на пари във връзка с липсата на деца и делегираните бюджети! Всяко дете може да се окаже "посещаващо" тамошна градина...  #Crazy

# 1 567
  • гр.София
  • Мнения: 4 160

Би ли споделила за кои покрайнини на София става въпрос? Кои квартали?


 Все пак,не са елитните градини в натоварените квартали.
 Кати да каже в Бухово с колко точки са я приели.
 Във Филиповци се влизаше и с 5-6 т. Но градината е пълна,ромчетата не са много, и хич не е лоша.
 Има и една в Сердика-31-ва . Там въобще не могат да наберат група.

 Само да не решиш,че ти се подигравам.

 Факт е също,че в суперцентралната ОДЗ на Врабча приеха в 1-ва група деца и със 7т.
 Но,както и Ника писа, за 1-ва група нещата са оптимистични. За яслените-не.

# 1 568

Общи условия

Активация на акаунт