СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 928
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 1 545
  • Мнения: 4 393
tonkabonka щом те вълнува приема от септември, ще е на късмет...нали бяхте със стандартните 8 точки? Като се нулират входящите номера, за децата в гранична група ще се тегли номер, и всичко е до късмет там. Така че не се притеснявай, пък и в нашия квартал основният наплив е за 4 ОДЗ, в другите е по-лесно /за Дружба-1 говоря де/, мв Дружба-2  си е направо страшно.

# 1 546
  • Мнения: 348
А по-напред в темата прочетох за неплатената отпуска. Аз доколкото съм запозната, майката има право на 6 месеца, бащата също. Но чрез декларация бащата може да ги прехвърли на майката. Това важи ли още?
Не, за съжаление е отпаднало и от 01.01.2007 не може отпуска да се прехвърля с декларация м/у родителите. Елегантен и успешен начин да намалят майчинството.  Mr. Green
Май ако майката и таткото нямат брак, майката може да ползва и 6-те месеца на таткото или поне така ми бяха казали дамите в Майчинството - счетоводно  newsm78

# 1 547
  • София
  • Мнения: 244
tonkabonka, извинявай за заблуждението, аз покрай страстите съм я пропуснала тази информация.

# 1 548
  • София
  • Мнения: 6 011
Ето това получих днес като отговор: " В момента се извършват текущи класирания за настоящата учебна 2009/2010 год., когато за 1-ва градинска група кандидатства набор 2006. Не се притеснявайте, не сте изпуснали класирането за следващата учебна година. Моля, изчакайте.  ". Успех на всички.
Ха, добър ден, ИСОДГ!  Laughing Вероятно са прочели тук, че са ти дали грешен отговор първият път.  Laughing

# 1 549
  • София
  • Мнения: 6 011
Мрън, не съм запозната в детайли с всички съществуващи случаи - ние имаме брак и не съм се интересувала как е при други обстоятелства.  Peace Въпреки, че мисля, че пак не може - бащата си е баща, нищо, че нямат брак си има определени права.

Ария82, значи звездите са ми го говорели правилно - ще има нулиране, както очаквах.

# 1 550
  • Мнения: 4 393
Ето това получих днес като отговор: " В момента се извършват текущи класирания за настоящата учебна 2009/2010 год., когато за 1-ва градинска група кандидатства набор 2006. Не се притеснявайте, не сте изпуснали класирането за следващата учебна година. Моля, изчакайте.  ". Успех на всички.
Ха, добър ден, ИСОДГ!  Laughing Вероятно са прочели тук, че са ти дали грешен отговор първият път.  Laughing

Защо да е грешен отговорът първия път? Предварителните кандидатствания нямат нищо общо с реалните, вече писах...а това, че някой си интерпретира, както му харесва, е друг въпрос. И какъв е тоя наплив да се кандидатства от сега, особено ми е интересно пък за децата 2009 набор, особено пък тия, дето са родени в края на годината? Зор да се кандидатства от сега, да ги има кандидатурите и т.н. Ама изчакайте бе, хора, като почне приема за следващата година, ще разберете, няма начин да го изпуснете, то такава какафония настава, че...

# 1 551
  • София
  • Мнения: 6 011
Защо да е грешен отговорът първия път? Предварителните кандидатствания нямат нищо общо с реалните, вече писах...а това, че някой си интерпретира, както му харесва, е друг въпрос. И какъв е тоя наплив да се кандидатства от сега, особено ми е интересно пък за децата 2009 набор, особено пък тия, дето са родени в края на годината? Зор да се кандидатства от сега, да ги има кандидатурите и т.н. Ама изчакайте бе, хора, като почне приема за следващата година, ще разберете, няма начин да го изпуснете, то такава какафония настава, че...
Никой нищо не си интерпретира, усмири малко тона, ако обичаш! Трета година съм в темата и съм съвсем наясно какво и как се случва.
Явно не си запозната конкретно със случая на Катюнгелче - от ИСОДГ са и отговорили, че дете 2007 може да кандидатства за първа група когато навърши 3г. /нейното е януарче и съответно ги е навършило вече/ или след 20.01.2010, което просто не е вярно, при това са и го отговорили два пъти! Факт е, че децата си вървят с набора за първа група и от ИСОДГ са се объркали.


По въпроса кой кога ще реши да кандидатства за детето си 2009 набор си е лично негова работа.

# 1 552
  • Мнения: 4 393
Точно това казвам, и моето дете имаше предварителни кандидатствания, но това не значи, че е участвало в класиранията. Предварително кандидатсване и кандидатстване не е едно и също.

# 1 553
  • София
  • Мнения: 6 011
Точно това казвам, и моето дете имаше предварителни кандидатствания, но това не значи, че е участвало в класиранията. Предварително кандидатсване и кандидатстване не е едно и също.

Ама кой твърди обратното??? Точно това съм написала снощи, айде да се самоцитирам



Въпросното предварително кандидатстване го имахме и ние преди миналогодишния прием и от него нямаше никаква полза за нас, защото нито се виждаше опашка, нито чакащи, нито нищо. Предполагам, че сега ще искат да го въведат просто за да получат адекватна информация колко деца действително чакат за ясла/ДГ, защото в инфото им от миналата година имаше огромни разминавания /един викаше 7000, друг 12000, май така и никой не разбра/.

# 1 554
  • София
  • Мнения: 211
Има градини в покрайнините на София,в които можеш и с 3 т. да влезеш.
 Но за всяка градина (ако щеш 100 на брой) ще получиш ранна дата-някаква майска ще е - и после можеш да решиш да пренаредиш желанията си. И градината с 5 точки да я сложиш като първо желание. Преместиш ли я като първо-веднага за нея получаваш плюс 3т.  НО си запазваш ранната дата, на която си кандидатствала ЗА ТАЗИ КОНКРЕТНА градина.
На мен постът ти ми беше много от полза, благодаря много!   bouquet
Би ли споделила за кои покрайнини на София става въпрос? Кои квартали?
И последно - хора, какъв е точно смисълът от предварителните кандидатствания? Все мисля по тази тема и не мога и не мога да си отговоря.... newsm78

# 1 555
  • София
  • Мнения: 6 011
И последно - хора, какъв е точно смисълът от предварителните кандидатствания? Все мисля по тази тема и не мога и не мога да си отговоря.... newsm78
Ами за нас, родителите, нямаше абсолютно никакъв смисъл. Просто искат да си направят статистика колко е истинския брой на чакащите, защото никой в този град не е наясно - това според мен е целта.

# 1 556
  • Мнения: 4 393
Аз се чудя, дали ще има някакви промени или регламентът си остава същият? Поне за тази година си мисля, че време не остана, така че най-вероятно приемът ще е по-рано от миналата година.

# 1 557
  • София
  • Мнения: 49
И последно - хора, какъв е точно смисълът от предварителните кандидатствания? Все мисля по тази тема и не мога и не мога да си отговоря.... newsm78
Ами за нас, родителите, нямаше абсолютно никакъв смисъл. Просто искат да си направят статистика колко е истинския брой на чакащите, защото никой в този град не е наясно - това според мен е целта.

И веднага изниква още един въпрос - И какво правят като разберат бройката?  #Cussing out

Не трябваше ли темите да бъдат по  50стр?  newsm78

# 1 558
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 А някой знае ли как стои въпросът с набор 2008 за ЦДГ? Синът ми е роден в началото на януари. Септември ще е на 2, 9г. Дали ще мога да кандидатствам за ДГ? В ясла не е приет. За чиста ясла също не става, защото скоро(??? след година) щял да навърши 3  Crazy. Вече не знам какво да правя. Crossing Arms

# 1 559
  • София
  • Мнения: 6 011
Крисче, нищо не правят, разбира се, ти да не очакваш нещо?  Joy В краен случай принуждават директорките да тъпчат групите до припадък и от 20 деца да стават по 35, пък после - ние открихме еди-колко-си-места... Joy
За тази тема се грижи Ели - модераторката, тя си преценява по колко страници ще бъде.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт