ЮЛСКИ Бебета - Тема 18

  • 20 575
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 451
A4, честито ви лазене! Много напред с материала твоето момиче.
Джил, извинявай, напоследък съм малко разсеяна, все се каня да те питам ти сериозно ли мислиш да правим преход до Борисовата?  #Crazy Малиии то си е доста път с количките
Драга, забравих вчера да ти честитя рожденника. Айде на патерици да е жив и здрав, много да ви слушка и гледка (нали рода ще ставаме все пак).
Нели, на нас ортопедът последния път ни каза, че се прави още един преглед към 6-7 месец. Нас да ти кажа точно специалист в ГБ ни претупа, така че не разчитай много на подробен и внимателен преглед..
Еййй Стеф, честито ви захранване!
Ем, стискам палци на Изабел да и хареса новото папане. Чакаме подробности  Hug
Кейт, със заспиването е малък кошмар при нас. Няма да казвам докато беше с колики как беше. После имаше период, в който на моменти сам си заспиваше като сложиш в леглото. Сега след боледуването и най-вече откакто се върти като шило няма заспиване. В момента, в който го сложа в леглото, започва да се върти като луд и да се катери по решетките, в един момент се налага да започнем да се люлеем, гушкаме, пеем и така и по 1 час можем да откараме докато заспи и в момента, в който го сложиш в леглото се събужда.
Олее Марулке, представям си какво ти е. Дано Невичка понамали акробатиките. А снимките на Стефи са страхотни.
Лотус, плс да ми кажеш как става това изследване, че ние нали сме със съмнения АКБМ, би ми било интересно.
Миласара, голяма прегръдка от нас. Вече е голям мармота.
Мики, направо не мога да си представя какво си изживяла. Май наистина е по-добре да се консултираш с лекар. А ти пък нямаш никаква вина, как можеш да си мислиш такива неща.
Мамбина, жалко че няма да се видим на фотосесията.
Линет, ние бяхме на Проспан 10на дни като кашляше...а казаха ли ти какво общо има със захранването?

Днес бяхме на ДК – вече е 8.800/ 68 см, въпреки че ние с таткото го премерихме 70. Биха ни и 3ти Пентаксим.
Въпреки че май вече обсъждахме темата, аз пак да попитам: някои мисли ли да слага Превенарили Синфлорикс? На нас педи ни препоръча да си помислим за Превенара, заради коките, които ни откриха в носа  Sad

# 31
  • Мнения: 256
Запис и отивам да чета ,че доста съм изпуснала!

# 32
  • Мнения: 621
Мама Диди,ми тя направо ще я глътне цялата кайсия Joy
Мики,а педито спомена ли случайно от какво мисли че е,след като не мисли,че е от ваксината? newsm78 #2gunfire Close
Стеф,ихааа,айде идвай бързо,че тука бомба е паднала,няма жив човек навън,уплашиха се от застудяването ooooh!Тия хора кво ще правят цяла зима...не знам Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 232
Да бе одеве бяхме единствените в парка. Сещам се софиянки как викат - ами ако отсега навличаме бебетата какво ще правим зимата. Ами явно някои хора не си подават носа зимата с децата.
Та Медула, по тоя повод, на мене са ми правили забележка при 10 градуса какво правим вън бабките от блока  ooooh! А върха беше лятото имаше един ден с вятър но не студен и една бабка на другия ден - гледам те вика аз тебе в най-големия вятър.......
Felicity - ами кисела физиономия направи но си я изяде де. Имам клип, но не е кой знае какво. Щом на тиквата прави кисела физиономия не знам на моркова какво ще правим.
Някой виждал ли е пюре от тиквички? А от спанак? Редактирам се намерих темата с пюретата....
Микивл, консултирай се с друг лекар дали да правите нещо.


Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 16:49 от Emily_

# 34
  • Мнения: 1 208
Ето я моята месечинка

# 35
  • Мнения: 256
Честита месечинка на Катето на мама Диди!
Мамо Диди,на 100% те подкрепям за маската!Наистина е страхотна!Лично съм я тествала!Първо че косата спира да пада,а и става разкошна!
Мики,съчувствам ти за това което ти се е случило.и в никакъв случай не си лоша майка!Така си сметнала че е редно,така си направила! Hug
Стеф,честито ви  захранване!
Миласара,пораснал е малкият Мармотчо!И на мен ми стана мъчно като четях как си имал вече собствен живот и си спомних за баткото като го пуснах за първи път на ясла!Не че много ходи там де!
Ради добре понася захранването към този момент и дори си показва предпочитанията!Успява да се изправя сам до седнало положение и за известно време се задържа така!Опитва се да пълзи,абе изобщо му се чудя за къде се е разбързал толкова!
Вечер си заспива сам в леглото,но през деня е чудо!или в шезлонга или в количката!
За изследванията не се притеснявам,той си пишка без проблем на гърнето!Сега като си спомня на баткото за първите изследвания ми става смешно!Бях му сложила презерватив и го бях завързала с дебел конец!Татко му се шегуваше че от малък го уча да използва презерватив!

 Отивам да си прибирам баткото!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета... ние днес с Калина си спахме до 12 часа, че 8 ми се видя много рано за ставане и като откъртихме и двете, няма събуждане. Обаче Инето беше много смешна, аз отварям очи и тя отваря, аз затварям и тя така. Естествено деня ми се видя супер къс, особено след като се прибрахме от разходката преди малко. Докато се разходждахме успях да "сготвя" вечерята - печена риба. Само една картофена салата съм замислила да метна след малко и ще кандидатствам за приза Отлична домакиня.

Марулич, Нева да не отглежда крилца и сега да ги пробва от дивана. Joy Може и парашутистка да иска да става някой ден. Ох, дано не ви се случват повече падания.
Линет, бързо оздравяване на Бени. Важното е, че не е нещо сериозно.
Микивл, ужасно нещо си преживяла. Задължително трябва да отидете при специалист.
Миласара, ей, порастнало ти е детенцето..
Фелисити, аз планирам да сложим Синфлорикс, но има още време до тогава (7-ми месец) и още не съм взела твърдо решение. Нашата педка е "За". Искам само да проверя 100%, откога се слага тази ваксина в Европа, защото някой тук (Медула, мисля) ми даде различно инфо от педката. Иначе, да... за "поход" до Борисовата говорех. Аз ходих вече няколко пъти, отнема ми около час и половина. Но сега времето започна да се разваля и ще ни е по-трудно с прибирането, защото няма кой да ни върне обратно. Хехе, предлагам да го отложим за пролетта.

# 37
  • Мнения: 9 110
Дзимби, разсмя ме с презерватива,никога не би ми хрумнало Joy
Вики, Ем - ще отсрамваме пловдивските мами, няма как, не мога да разбера какво се крият от студа хората, сигурна съм, че не е толкова студено, освен това нали бебетата са облечени, в количка - да рече човек, че голи ги пуска някой...
Емчо - ще ти донеса от моята тиква, да види как ще изчезне за минути в устичката на Бела Grinning Аз и ленено семе щях да то давам, ама не се видяхме повече, та да го взема, иначе си седи смелено и те чака Blush
Диди - лентичката ти показва лъжливо инфо Crossing Arms Зачудих се за каква месечинка говориш. А на снимката къде е Катето Laughing За маската - да, маста е сто пъти по-ефективна от бадемовото масло, но те двете могат да си присъстват в маската без проблем. Аз слагах, по памет: тривитаминол, жълтък, ампула витамин А или счукан аспирин, зехтин, мас и оцет (ох Sick ), етерично масло - бадемово имах винаги.

Днес пиша като невидяла, но то е защото Ивайло реши да спи следобед Shocked

# 38
  • Мнения: 1 208
Лентичките отдавна са така незнам защо-
Вгледай се по-добре и ще видиш и Катето  Joy

# 39
  • Мнения: 11 828
Днес май е единствения ден след прибирането ни от болницата, в който Влади не е спал нито минутка на вън. Температурата е ок, дъжда даже не ме притеснява, но много отвратителна мъгла, все пак 10-тина пъти сме излизали на обиколка около къщата, даже без да го обличам, както си е в слинга.
За урината, която трябва да даваме, спомням си с Юлиана голям зор видях. Знам, че може и от памуче да се изстиска, което предварително е сложено! Peace Сега не го мисля въобще, с ЕБХ ще е лесно на ден го изпишквам поне 10 пъти.
3des, честито зъбче! Влади вади няколко наведнъж, отдолу ги е наредил...
Емили, честита ти захранена девойка и успех занапред. Не, нямам намерение скоро да се пробваме за трето, евентуално преди 40-те. Simple Smile Права си, някои майки въобще не излизат, но според мен защото на тях им е студено или ги мързи.
Мама Мише, и според мен не е от масажите, а от липсата на гимнастика, упражнението с краченцата е добре да се прави не само вечер, но и през деня, когато се сетиш, аз правех така от 40-тия ден. Но не се самообвинявай и не позволявай и другите да го правят! Ортопед – особено момиченцата е добре на 5, 6 м. отново. Аз също ще заведа Влади.
Лотусче, дано все пак не е АБКМ, да пишеш след изследването, успех с махането на АМ! Hug
Драга, на патерици да ти е здрав мъжа, пък хайде на Христова възраст да започне да те изненадва все повече в положителен аспект!
Линет, радвам се, че не е нещо сериозно, можеш да дадеш и осцилококцинум.
Карелия, дано мине кашлицата от само себе си, може да е от сух въздух.
Миличка Мила, съпреживях отново с теб!  Hug Дано ходи с желание и да е здрав! Юлиана в понеделник се връща в градината и пак ми е свито, но този път и заради болестите повече.
Кейт, опитвай се да си открадваш повече минутки за себе си! Ние заспиваме на цицка, но понякога и просто го гушкам, през деня и в слинга, или в шезлонга люшкам, на вън в количката, сам не заспива.
А4, честито лазене! Влади нали не обича да се обръща от корем по гръб, но постоянно прави обратното и все си стои по корем и също опитва да лази, засега се върти в кръг. Много ми стана мъчно за боцкането, стискам палци за резултатите! Praynig
mikivl, дано никога не се повтаря, дано всичко е наред занапред! Praynig
Диди, успешно похапване и на вас! Много сладка Катя!
TANI80, на вас честито посядане. Simple Smile Влади се опитва да се набира, но не успява, честно казано аз го слагам по малко, но не да го подпирам с възглавници, а в себе си напр.
Стеф, честито начало на захранването! Ще му стане приятел това чудо лъжичката и скоро като я види ще започне да се радва. В тази връзка, хубаво е на този етап да се хранят всеки път с еднаква лъжичка и купичка. Определено от тиквата е произвел два пъти човека. Simple Smile А за заспиването опитай да ми пускаш или пееш една и съща песен всеки път, в началото може да няма ефект, но с постоянство може като я чуе и да се кротва и заспива.
Джил, идваме си в петък и като ми е по-спокойно ще се обадя за квартална срещичка. На 9-ти ще водя Влади при Попова, че само от телефонни разговори го познава.
Фелисити, аз няма да слагам допълнителни ваксини.
ckarabei, браво на хапващото момиче! Да, тези столчета, които се закрепват за маса, са много удобни и се ползват дълго, аз също ще взема едно такова сигурно за вилата и въобще за път.
Сандра, Зайченцето бяло ми е любима песен за приспиване, защото е дълга и не мисля..
Мамбинка, губеше ми се!  Hug Влади пък е много ентусиазиран от балоните от р.д. на Юлиана.
Дзимби, браво на Ради! Много хитро това с презерватива. Simple Smile
Джиджи, Цветен прашец, след дълги колебания за цвета, поръчах от Смехурко столче с графитена седалка, Влади ще го прави цветно и красиво. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 6 184
Благодаря,момичета.В момента тръпна в очакване да се приберат с тати.Мъжа ми отишъл да го вземе и те му казали да се върне след 30мин.,че дечко спи Laughing

Мики Hug HugМоже би не е лошо да обсъдите с педито дали да слагате следващи ваксини и ако да,както ти е казала и Лотус,да направите подготовка.
Лотус Joy hahaha
Стеф,внимателно чета за захранването на Ивчо,че наистина ви следваме по петите Peace

Хоп,ето ги,по-късно пак ще се включа.

# 41
  • Мнения: 576
Stef, айде, айде... щом асоциацията я направих от спомени по скорощтни снимки, значи безумно преувеличаваш  Wink Hug
Ру обожава тиква с картоф, морков прояде в комбинация пак с картоф, яде карфьол, пъщарнак. Всичко се върти в комбинации. Иска ми се да му правя и домашни, но сме почти през цялото време на ръце. Ако скоро му мине киселящината ще го огрее нещо пресничко  Wink
Категорично отказа тиквичка, дори беше комбинация и пак тз  bowuu

Сиси Hug идвай си вече. До къде стигнахте с апартамента ?

Аз случайно се сетих, че си купих и кенгуру преди да родя  Joy Та последните ни разходки са в него, че нали количката му стана смъртен враг  Stop Излизаме точно като се нахрани и заспива с разплути бузи , а бабите ме гледат възмутено, че детето спи, а аз съм го опънала върху корема си  Crazy

# 42
  • Русе
  • Мнения: 57
Запис   bouquet

А4 много мило ми стана като прочетох,че сте пропълзяли. Hug
Малкият е много кисел.И през ноща не сме спали.Всичко прочетох,но не ми се пише,а и няма какво да кажа.Освен че вече протяга ръце когато иска да го взема или се обръща на другата стана ако не иска.
Мики миличка,настръхнах като те прочетох.И на нас ни предстои 3-ят Пентаксим... Praynig

Честити месечинки  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 15
Мамо Диди честита ви месечинк! Много заблуждаваща лентичка.
Сиси честито ви столче с апетит да си хапва Влади на него!

# 44
  • Мнения: 9 110
Мамбинка - чаках някой да напише, че бебето му може да заспива в кенгуру и на тази възраст - в количката и неи вече рядко стоим, но имам чисто ново кенгуро, което искам да ползвам, но мослех че Ивайло няма да се унесе и да заспи в него Thinking Обезателно като се приберем в Пловдив ще пробвам да излезна навън така, да видим...дано има ефект! За пюретата и предпочитанията също чаках някой да сподели дали ако детето не харесва даден зеленчук, дали ще се подлъже ако е замаскирано в комбинация, уви - явно се усеща Laughing Нормално е като сте по цял ден на ръце, да не можеш да му приготвяш, аз изкарах чист късмет, че майка ми се нае а прави бурканчета, иначе сега щях да давам купешки, просто не се виждам със свободно време (днес е изключение). Мисля си, като се прибера в Плодвид сега, дали ще имам време да чистя и да готвя Rolling Eyes
Сиси - пускам на Ивайло компилацията на Кевин Кендъл, която Сафо пусна (за което сърдечно й благодаря), иам ефект, но понякога не сработва номера... Hug
Миласара - значи да пиша подробно как вървим с пюретата, щом проявяваш интерес и ни следвате неотлъчно Heart Eyes Е, винаги можеш да ми пишеш на лични, ако има нещо конкретно, което те интересува. Макар че се чувствам ужасно неудобно да давам съвети точно на теб, супермама Grinning Hug

Исках да ви питам- от известно време насам, когато правя упражнението за краченцата, онова с разкрачването, Ивайло почва да се смее с глас, ама много да се смее - защо newsm78 Други такива има ли, дето се забавляват на разкрачването?

Общи условия

Активация на акаунт