Ваксини - Дискусия за вредата от тях (6)

  • 55 787
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Отдавна не бях писала в тази ценна за мен тема. Но ето повода::

В петък при вземането на детето от училище ми дадоха да попълня бележка че съм СЪГЛАСНА да ми ваксинират детето срешу морбили  Shocked Shocked
Естествено отказах и казах на учителката че ако го ваксинират пряко моята воля това е подсъдно!! Много майки бяха направо в транс от моя гняв, защото те скачаха и пляскаха с ръце какво добро мислят на децата ни...При което някой услужливо ми каза че моето дете ще е заплаха, а аз отвърнах с любимото ми "Вие нали ще се ваксинирате? Значи сте защитени. Ние ако се разболеем ще му мислим!!" Това е пордната лудост която някой се е сетил да подеме нан нов глас.

# 721
  • Мнения: 553
Mimito , в училището ще ги ваксинират? Смятах, че вече не се правят подобни неща в детските заведения  Confused

# 722
  • в моя свят
  • Мнения: 849
При нас също ваксинираха децата за морбили,но не в самото у-ще,а им дадоха бележка за някоя болница...Малко не съм наясно каква точно е била процедурата,защото на мен никой не ми е споменал и разбрах случайно от детето си,което ми обеснява,че децата са ходили да им бият някаква инджекция ваксина.Класната ни знае,че не ваксинирам детето си и дори не ме е попитала,защото знае позицията ми и отговора ми.

# 723
  • Мнения: 1 178
Извънредна имунизация срещу морбили ще има във Варна
http://209.85.129.132/search?q=cache:uAgqUbMzLyMJ:society.actual … ct=clnk&gl=bg
http://moreto.net/novini.php?n=74613

# 724
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Учиелата не ми поясни дали ще се ваксинират децата в училище или ще бъдат насочени към някоя болница...това не знам. Но за пореден път започнах да повтарям - няма да озволяваш да те пишат, да те босат и да ти дават хапчета... Може би съм промила повече от необходимото мозъка на детето си. Факт е че не позволи да му направят изследване за глисти, не е пил Арника Монтана предложенаот лекаркатав училище...Да се надявам, че няма да го ваксинират. Казах му чако се налага дакрещи, да вика и а хапе  Embarassed Embarassed
Дали съм изрещяла?????

При дъщеря ми, която е в частна градина за сега няма такова нещо. А и не са ме питали дали е ваксинирана...

Чакам да видя развоя на събитията. От нофицален източник знам, че подобна кампания във Варна е имало и миналата годна и понеже имало мнооооооооооого добри резултати, тази година пак ще предложат благото боц, срещу морбили #Crazy

# 725
  • София
  • Мнения: 12 243
 Добре де, ако почти всички са ваксинирани и дори е имало реваксинация миналата година, защо има толкова заболели и защо смятат че с нова ваксина ще направят нещо повече?
  Значи аз съм те убол, но нищо не стана ела пак, този път ще стане?

# 726
  • Мнения: 8 769
Aila, просто едни пари сменят собственика си. Ефекта се преекспонира като много успешен и упражнението се повтаря всяка година...става традиция. ooooh!
Само да питам за ДГ във Варна чуло ли се е да ваксинират поголовно? защото в нашата нищо не са ми казали и сега настръхнах от поста на Mimito. Ще ги избия ако ми пипат децата!

# 727
  • Мнения: 711
Здравейте!
Мале какви са тези лудници по Варна. Аз точно, защото няма тази ваксина малкия се наложи да го отпиша от ясла и вече сме си вкъщи. Сега се моля да го приемат в градина септември, но нещо се плаша с тези самоволия по учебните заведения. Вече наистина нз какво да правя. Омръзна ми от скапаната ни държава и май ще се наложи да търсим начин да учи в частни градини и училища за да ми е спокойно.
Добре де, просто информативно питам, ако е изкарал примерно морбили или това срещу, което им е скимнало да ваксинират - ще го ваксинират ли? Просто ей сега се замислих.  newsm78

# 728
  • Мнения: 3 869
Може ли някой да ме насочи към педиатър в Бургас?  Мои приятели с новородено, още не могат да му намерят педиатър, склонен да отложи ваксините - дали с уговорка, дали с подписан откоз, не е от значение вече. Те живеят на юг от Бургас, но в тяхното и оклоните градчета, педиатрите категорично отказват да записват без да нахакат ваксини от страх да нямат проблеми с РИОКОЗ.

# 729
  • Мнения: 553
Мег, не съм 100% сигурна но доскоро педиатър нямаше право да ти откаже да поеме детенцето. Пък това, че родителите са отказали ваксина, тях не би трябвало да ги касае - никой не ги глобява тях, само лъжат хората. Подписват се на картона родителите и нямат грижа.
Дано се включи и някой от Бургас и моретооо  Joy

# 730
  • Мнения: 5 602
Всъщност санкции има и РИОКОЗ гонят здраво-по-назад в темата доста се обсъжда Confused
Затова подписваме петицията  Peace

# 731
  • Мнения: 1 178
В обедните новини на БТВ имаше кратък репортаж за задаващата се втора вълна от свински грип и ваксинирането. Нищо ново... лекарите я препоръчват, хората са скептични. Simple Smile

Впечатление ми направи мнението на млада дама, която каза:"Аз съм медицинско лице по принцип, така че не се ваксинирам в млада възраст."  Wink http://www.btv.bg/videos/search_videos.pcgi

# 732
  • в моя свят
  • Мнения: 849
А на мен ми направи впечатление,че дори и лица с прекъснати здравни права могат да се ваксинират безплатно против свински грип. Mr. Green Чували сме за случай,където от спешното са връщали пациенти без здравни права,макар при спешни случай да нямат право,а сега много ларж бе  Whistling

# 733
  • Мнения: 3 098
...а сега много ларж бе  Whistling
Да се разтопиш от умиление. Mr. Green
Гонят ги педиатрите,определено.Като става въпрос за пари и инвестиции им се търси сметка.Те затова станаха толкова напористи напоследък и изпадат в ужас от увели4илите се откази.
Тук,където съм аз,въпреки незадължителният характер на ваксинирането,незнам дали ве4е ви се оплаках,но ми пращат писма.Пишат,4е имаме да слагаме ваксини и трябва да ходим на контролни прегледи.

# 734
  • Мнения: 936
На мен пък ми се обади братовчедка ми - ЛЛ искал да ваксинира дъщеря й против туберкулоза. Обяснявал, че ако се разболеела трябвало поне 4 антибиотика да се прилагат и още куп щуротии наговорил.
Не знаех, че и за туберкулозата са намерили `лек`...

Общи условия

Активация на акаунт