Мнения за яслата в 8 ОДЗ в Борово

  • 17 709
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е хубаво- кофти е...и сега какво ще правим? Никога ли не ви се е случвало да използвате една дума, вместо друга? Особено след като постинга на Вини не целеше обида, а напротив- изказа се колко доволна е. Дребнавост е да се хващаме за определени думички като пренебрегваме смисъла на казаното.

# 61
  • Мнения: 2 978
Уважение????

Само не ме карайте да ставам крайна в изказванията си, защото и без това съм им набрала много...
На тази лежаща на лаврите си детска градина!!!


Когато почнат да си вършат работата както трябва, тогава ще ги уважавам...


Не ме карайте да ви давам и доказателства, защото мога да го направя...но на този етап ще си замълча, за да видя, докъде може да им стигне наглостта там!!!

Приятен ден на всички лелки, сестри и тем подобни уважаващи тази професия, защото НЯКОИ от вас я занемарихте!!!
Казвам някои, защото знам, че има МНОГО съвестни хора!!!

Това е!!!

# 62
  • Мнения: 9 990
Вини-аз лично обобщих.Не съм искала да те засегна.Просто исках да споделя  как бихме могли да излезнем от този коловоз.Не навсякъде персонала в яслите е адекватен, това е ясно.Дано нещата се променят и там наистина да започнат да работят хора с призвание и адекватно заплащане.Но има и такива места, където децата се гледат прекрасно и персонала заслужава повече от уважение.
Колкото до въпросното ОДЗ-върнете се на темата за среднощното записване да ми видите постингите-абсолютно по слухове колко е велико там се юрват всички и наистина се получава прехвалена и лежаща на стара слава .Тогава аз бидох нападната, че плюя по ОДЗ-то защото видите ли детето ми не са го приели.
С разграничаването на лелка от сестра не съм целила да оневинявам персонала на 8 ОДЗ.Говорих обобщено.
Ерика-може и да е дребнавост това разграничаване, но все от някъде се започва този двустранен процес- на градене на взаимно доверие и сработване между родители и учители да ги наречем...на децата ни в тази най-крехка възраст.Разбрах, че Вини не цели обида и не съм я упреквала за абсолютно нищо.Просто така се случи, че тя е употребила думичката и така...нищо лошо няма в думата и не се хващам за нея.

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ерика-може и да е дребнавост това разграничаване, но все от някъде се започва този двустранен процес- на градене на взаимно доверие и сработване между родители и учители да ги наречем...на децата ни в тази най-крехка възраст.Разбрах, че Вини не цели обида и не съм я упреквала за абсолютно нищо.Просто така се случи, че тя е употребила думичката и така...нищо лошо няма в думата и не се хващам за нея.

Чудесно! Аз те разбрах!   bouquet

# 64
ОДЗ 8 е детска градина като всички останали.Не е неоходимо да й отделяме толкова много внимание,за да й правим реклама.Както навсякъде има добри и не толкова добри сестри и учители.Ако се разбираш добре с учителите и сме единни по отношението на детето ми ,това е достатъчно.Сигурна съм,че никоя учителка или сестра или леля няма да ни позволи да изграждаме   нейната работа на основата на нашите изисквания.Трябва да се доверим на професионалистите,които и да са,ако не аз бух си дала детето в частна градина,където децата са два пъти и повече са по малко и може да му се обърне внимание.

# 65
  • Мнения: 2 978
1. ОДЗ 8 е детска градина като всички останали.Не е неоходимо да й отделяме толкова много внимание,за да й правим реклама.

2. Ако се разбираш добре с учителите и сме единни по отношението на детето ми ,това е достатъчно.

3. Сигурна съм,че никоя учителка или сестра или леля няма да ни позволи да изграждаме   нейната работа на основата на нашите изисквания.

4. Трябва да се доверим на професионалистите.......

1. В случая темата е за мнения за тази детска градина..затова и се отделя внимание!

2. А това с разбирането няма нищо общо с отношението и професионализма на един учител към децата.

Аз се разбирам перфектно с всички, но това не значи, че те се грижат добре или зле за детето ми, само защото се разбират или не с мен!

Ако всички мислим така, значи никога няма да се оправим..

Какво ли ще стане ако аз се скарам с дадена учителка?
Като си отида в къщи, тя  ще си го изкара ли на детето ми?
Или ще се опита да ме разбере или да ми покаже, че греша, ако е така?

3. Никоя учителка няма да иска ние да променяме начина и на работа, но може да се опита да ни разбере, има деца и деца...не всички са еднакви!!!

4. Ще се доверя на професионализма...само когато го видя!!! А не с гледане отгоре отгоре, колкото да не е без хич!!!

Искренно се надявам това да са само мои наблюдения Praynig


# 66
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Аз не бях доволна от 8 ОДЗ. Както казах и по-горе базата е супер, имат страхотна зелена градина, но персонала не ми допадна. Спонсорирах яслата, за да ни приемат бързо.
На следващата година преместих сина в частна. Много съм доволна от там. Не бяха перфектни, но разликата се усещаше  Peace
Спорът е безсмислен, колкото хора толкова мнения.
Между другото и аз казвам лелки на възпитателките  Embarassed Едно време така ги наричахме, лелка или другарка, никога не сме ползвали титлата сестра  newsm78
Погледнах поста си от преди година, колко пъти съм написала лелки   Crazy Embarassed

# 67
  • Мнения: 9 990
Момичета, не се хващайте за думата, не е обидно, не е и срамно за нас, че сме я използвали.Такива са ни времената-на промени-та и ние се лашкаме от другарка в госпожа и т.н.Това, което аз бях споделила е една думичка-уважение.Вини за себе си е права и с разбиране само нещата не стават.Децата са различни наистина и учителката за това е учила-как да вникне в душицата на всяко-различно по своему.Как да му даде най-доброто за него-индивидуално.Естествено, че понякога нещата малко се размиват-на фона на големите групи и малкото персонал.
Вини- в никакъв случай не си променяй приоритета -а за теб до колкото виждам той е детето ти да е добре!Просто се опитвай да говориш с учителката/сестра/ или каквато ви е там в групата.На много такива места-прехвалени градини-си позволяват малко повечко свобода на действията именно защото живеят с мисълта,че за тях се редят по опашки през ноща.Дано всичко се нареди.Успех.  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 978
.................Дано всичко се нареди.Успех.  bouquet

Благодаря ти Пенелопа....сори, че не отговорих още на първият ти пост...но просто исках да поспра малко, защото вчер ми беше много обидно, относно някои случки там.....но както и да е...

Да, ще говоря с лелките..то е ясно...

Благодаря  bouquet

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 173
Момичета, колкото и да се изписа за тази велика детска градина фактът, че ще ни бъде най-близката си остава факт! Хич не ми е приятно да ви кажа, че точно пък тази се оказа една от най-великите в София и затова да се чудя как да вкарам детето там  #2gunfire В списъка от 3 януари сме номер 67, не знам дали ще стане. Ама ако не стане, другите ОДЗ-та ми се падат доста далеч и какво правим? Ще има да го разнасяме това дете зимата по студа  #Cussing out
А и доколкото разбрах, истерията тепърва започва, след това ще има да се борим живот и здраве и с опашки за градина, за първи клас и т.н. Това е нелепо.  Crossing Arms

# 70
В района има още много детски градини с чудесни учители и условия.Не пропускайте шанса да го използвате.За да се чувства детето добре,трябва да  сме  изпълнени с положителни чувства и да търсим и създаваме условия за това като майки, иначе тази отрицателна енергия зарежда най напред нашите деца.Сега може би не го усещаме,но то се проявява по късно и с много голяма сила за неуспех на нашето дете,но тогава е късно.Да създаваме непрекъснато добра ведра изпълнена с положителна енергия обстановка около нашето дете.Това,което изписвате  негативно тук се лепи първо на него,защото майката и детето са свързани   най напред енергиино и това се отразява.
Моя приятелка има деца в тази детска градина и тук преди няколко дни е имало  уроци заедно с родителите.не мога да опиша с какво удоволствие ми разказа за всичко това,а децата се чувстваха още по щастливи.Учителките са Алексиева и Луканова ,Димитрова,Янкова и Филева.

# 71
  • Мнения: 9 990
Мимето-фокусът тук е да вкараш детето в ОДЗ-Обединено Детско Заведение-ясла и детска градина.От яслата детето автоматично го прехвърлят в градината и си спестяваш ново истерясване по опашки и класации.ОДЗ има и на КР. село.Все пак ви е в района, не е толкова далече.Ако ти кажа аз на колко километра отстояние от дома ми си водя детето-ще ти се стори направо вашето все едно ви е у дома.Тъй че не мисли толкова , че ще походите 5 минути сутрин, а детето да е вредено в яслата.То пък в днешно време не може всичко да ни е на 6.... Hug

# 72
  • Мнения: 121
mimeto79, класирахте ли се за яслата? Моят син беше в списъка и вече го записах за Септември.
Има ли и други дечица-ясленчета от есента?

# 73
  • Мнения: 5 468
Синът ми е вече първи клас и беше в 8-мо ОДЗ от яслата до предучилищната. Много сме доволни и го водехме там, въпреки че ни беше далече от къщи.
Базата им е добра, персоналът е на ниво, а директорката е невероятно дейна и загрижена жена.
По отношение на това колко време ще ти е необходимо да даваш детето до обяд - това зависи от самото дете, колко бързо то ще се адаптира към яслата. На моят син му бяха необходими няколко дни, но той все пак беше на 2 години.
Успех!
Хайде като има тема за хвалебствия, да не се разписват нерегистрирани с хвала Богу, а? Щото се забелязва, че когато стане въпрос за 8 ОДЗ и вкупом се появяват редичка нерегистрирани никчета, които хвалят ли, хвалят. И кьоравия разбра, че са приближени, служители или един дявол знае какви на тази ОДЗ. И на кьоравия му се набиха на очи тези хвалебственици.
Има достатъчно положителни отзиви от майките във форума, за да четем и напълно безсмислените "розови" мнения.

# 74
  • Мнения: 9 990
Ню-това е старо-те вече списъците вадят с приетите, та затова някой е повдигнал темата Crazy

Общи условия

Активация на акаунт