Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 693
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 167
Загрижен   newsm10 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 46
  • Мнения: 556
Искам и аз да попитам нещо за детските.
През юни детето навърши 1г. и трябваше да подаваме декларция за детските отново.Върнахме 12м назад доходите,смятахме и изелезе така,че няма да получаваме заради по-високи доходи.Ако подам нова декларация сега декември,от кога да върна 12-те месеца?От декември назад или от юли когато получих за последо?
Благодаря   bouquet

# 47
  • Мнения: 685
little angel , ако подадеш до края на този месец вземаш доходите от 12.2008 до 11.2009, 12 месеца назад от месеца на подаване, така ако не влизате пак, следващия месец отново смяташ, докато се натъкмят нещата и попаднете в прага от 350 лв Wink

# 48
  • Мнения: 161
Бихте ли подкрепили Референдум,
за спиране помощите на вечно-беработните ?



http://lambo.blog.bg/politika/2009/12/16/ot-referenduma-shte-spe … samo-dogan.455881

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Бихте ли ми помогнали, питам за една приятелка - има ли дата на която изплащат детските помощи? Знам, че ги бавят, но все пак дали зависят дали работодателя е внесъл осигуровките или не?

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 15:45 от 3des

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
НЕ зависят от работодателя детските. Няма точна дата, към последните дни на месеца започнаха да ги превеждат от 3-4м насам.

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
И още 1 въпрос: сега превеждат за изминалия 11 месец нали?

# 52
# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Благодаря момичета и още нещо ме беше питала, извинявам се, че така разкъсано стана: къде може да провери какво и превеждат? Както в НОИ проверяваме майчинските?

# 54
  • Мнения: 685
 Rolling Eyes Не знам..освен да си види постъпленията в картата, ако има банкиране от вкъщи, ако не в банката могат да и извадят разпечатка, ама...не съм сигурна дали не вземат пари за таз услуга, кажи и най-добре да си пусне интернет банкиране и да си гледа какво кога идва по сметка, поне е безплатно...иначе ето и тема за обсъждане кога на кого плащат детските: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450655.645;topicseen

# 55
  • Мнения: 220
Момичета ,а за следващата година дали остава прага от 350лв. и ако сега ми откажат и вдигнат прага ще мога ли да кандидатствам пак?

# 56
  • Мнения: 8 242
Момичета ,а за следващата година дали остава прага от 350лв. и ако сега ми откажат и вдигнат прага ще мога ли да кандидатствам пак?
Прага остава.
Ако ти откажат - имаш право да кандидатстваш след 12м...

# 57
  • Мнения: 220
Момичета ,а за следващата година дали остава прага от 350лв. и ако сега ми откажат и вдигнат прага ще мога ли да кандидатствам пак?
Прага остава.
Ако ти откажат - имаш право да кандидатстваш след 12м...

Благодаря ,май минавам границата -дали се включват парите от болнични през бременността и майчинството newsm78?

# 58
  • Мнения: 8 242
Момичета ,а за следващата година дали остава прага от 350лв. и ако сега ми откажат и вдигнат прага ще мога ли да кандидатствам пак?
Прага остава.
Ако ти откажат - имаш право да кандидатстваш след 12м...

Благодаря ,май минавам границата -дали се включват парите от болнични през бременността и майчинството newsm78?
Да, включват се..
Всичко, освен детските се включва..

# 59
  • Мнения: 220
Сега сметнах ,получава се :
350,00375 лв. ,ако заради някакви си 003 ст- не ми дадат ще се  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт