Какви са симптомите на гестационния диабет

  • 15 607
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Живея в Канада и тук това е стандартно изследване, което протича точно както го е описала katilias. Прави се м/у 24 и 28 г.с. Ако резултатите не са наред, се прави разширения тест. Определено този тест е добре да се прави на всички бременни, защото това е състояние, което не е за подценяване.

# 16
  • Мнения: 59
Сега като видях, какво е написала Ambitious искам да се поправя, че това изследване го правят към 28тата седмица. Просто съвсем изключих и забравих...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен ми даваха банани , но да кажем два банана на седмица , а не дневно.
Аз също мисля, че трябва да е задължително за всички бременни в Бг.

# 18
  • Мнения: 236
Аз развих гестационен диабет. Симптоми има-сухота в устата,4често уриниране,голям плод,много околоплодни води. както са ти казали първо си направи профил, и ако се налага-натоварване с глюкоза. Аз бях и на инсулин по време на втората бременност.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 508
Най-ясно се вижда като се направи 3-часов тест на инсулин и кръвна захар.

# 20
  • Мнения: 943
Не ми направиха изледване с глюкоза , а само за ми взеха кръв да проверят кръвната захар , жената , която ми взе кръвта , каза , че по - добре да не ми се било давало глюкоза в 5 месец , било рано , нивата на захар бяха 4,2 , но тая сухота в устата не ми дава мира , дано да е някой станичен ефек на бременността.имали при гестационния диабет проблеми с гъбични инфекции.

# 21
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Evitota, в интернет има доста информация на тази тема. Това, което аз намерих за симптомите на ГД, в допълнение, към останалите, които другите момичета са дали е следното:
 
- жажда;
- умора;
- повдигане;
- повръщане;
- често уриниране;
- причерняване;
- загуба на тегло, въпреки увеличен апетит; и
- чести инфекции вкл бъбречни, вагинални и кожни.

Но пише още, че много жени нямат никакви симптоми, затова се препоръчва това изследване да се прави на всяка бременна. Според мен най-добре ще е да се изследваш за ГД, не за друго, а за да си спокойна. Колкото до гъбичните инфекции, те са един от ''бонусите'', който идва с бременността, така че не мисля, че те самите са предпоставка за ГД.

Успех!

# 22
  • Мнения: 18
Здравейте,

имах гестационен диабет по време на първата бременност. Тя протече в Австрия, където изследването е задължително - прави се обременяване с глюкоза. Нямах никакви симтоми и бях много учудена, защото не попадам в нито една то рисковите групи. Но според докторите, с които съм горорила, все още не се знае какво точно предизвиква или отключва гестационния диабет. Спазвах диета, но въпреки това, през последните 2 месеца, трябваше да прилагам и инслулин. Родих нормално, предизвикаха раждането седмица по-рано. Бебето беше с напълно нормално тегло, благодарение на взетите мерки.
Сега съм бременна отново, но този път в София. В момента съм в 20 г.с. и все още не съм развила диабет, но резултатите от обременяването с глюкоза показват повишено ниво на инсулин, от което и качвам страшно много - вече имам 10 кг. отгоре Sad((. Консултирам се с д-р Катя Тодорова - тя е ендокринолог в Майчин дом. Диетата е задължителна, макар че понякога прегрешавам с някои храни. Засега бебето се движи в норма, но има доста време до края. Включиха ме в някакъв проект на д-р Тодорова, заедно с д-р Генова от клиничната лабораторя на Александровска болница, цалта на който е изследването за гестационен диабет да стане задължително и в България (заставам твърдо зад него). Това е общо взето моят опит. Надявам се този път да се размина без диабета.

# 23
  • Мнения: 9 052
Защо е zадължителен теста с глюкоzа?
Аz го откаzах тоzи тест в Германия , въпреки гестационен диабет в предната бременност и диета.
Просто нямам никакви покаzания (урина, кръв ...) инфекции нямам и  аz се чувствам добре, бебето се раzвива добре ... освен да ме стреснат друго няма да постигнат.
Защо да стане zадслжителен теста? Според мен ще побъркат сума жени с хипотетични проблеми ...

# 24
  • Мнения: 3 675
Гестационният диабет е форма на захарен диабет - нарушение във въглехидратния метаболизъм, - което се проявява за първи път по време на бременността. В повечето случаи жената не предполага, че е засегната. До 9% от бременните жени в световен мащаб развиват гестационен диабет. В България на базата на малко проучване е установена честота от 14%. Системно проучване до момента не е провеждано.
Панкреасът произвежда хормон, наречен инсулин. Инсулинът помага на тялото ви точно да използва и складира захарта от храната която ядете. Той поддържа нивото на кръвна захар в нормите. При бременност плацентата произвежда хормони, които затрудняват работата на инсулина.
Обикновено след раждането диабетът изчезва. Но има голяма вероятност жената да бъде засегната отново при следваща бременност.
Рисковите фактори за развитие на диабет по време на бременността са:
-Наднормено телесно тегло и затлъстяване
-Захарен диабет при първостепенен родственик
-Наличие на поликистозен овариален синдром
-Наличие на репродуктивни неудачи
-Възраст над 25 години
-Гестационен диабет, развил се при предходна бременност
-Раждане на плод с тегло над 4 килограма
Съществуват и други рискови фактори и, въпреки това, при много жени може да настъпи гестационен захарен диабет дори и без наличието на нито един от тези фактори, затова провеждането на целенасочено изследване е важно при всички бременни жени с профилактична цел.
Бременните с гестационен диабет следва да бъдат сериозно проследявани, тъй като състоянието им крие риск от развитие на прееклампсия и еклампсия, високо кръвно налягане, покачване на телесното тегло. Когато тези бременни са проследявани, лекарите са в състояние да намалят рисковете за жената и плода, да не допуснат негативните последици на гестационния диабет.
Първата стъпка при откриване на гестационен диабет е промяна на хранителния режим. В повечето случаи диетичният режим е достатъчна мярка, за да се намали нивото на повишената кръвна захар. Ако въпреки това нивата на кръвната захар не се нормализира е възможно да се добави малка доза инсулин до края на бременността. Най-често след раждането, инсулиновата терапия се преустановява.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 00:10 от B & C

# 25
  • Мнения: 18
Май нямам какво да добавя след този изчерпателен отговор. Но отказът от тест и изследвания според мен е доста рисков, както за здравето на майката, така и за бебето. Всеки сам си преценява.

# 26
  • Мнения: 9 052
ясно. аz не съм откаzала други иzследвания , освен глюкоzния тест. ако ми се прояви zахар в урината (както предния път)  или ако има някакви нередности при мен или бебето ще го направя. Но сега при толкова обстойни всякакви тестове и никакви индикации и съвсем нормално бебе няма да нон стоп по поликлиниките и да раzвия някой стрес , което не е по малко вредно zа цялото семейство. Ходя на всички контроли ежемесечно и най старателно. За сега смятам, че допълнителни иzследвания не са ми по силите.

# 27
  • Мнения: 3 675
jabata dil защо след като си убедена, че всичко е наред си отказала този тест? Как биха те стреснали при положение, че не открият проблем. Ако не желаем да ни стряскат, по тази логика по-добре изобщо да не ходим на лекар, защото то и от изследванията на кръв и урина може да излезе нещо стряскащо. Когато си затваряме очите и отказваме да приемем действителността, няма да си решим проблемите. Когато се открие гестационен диабет и се вземат необходимите мерки е много по-добре от колкото да се правим, че всичко е наред и да застрашаваме собственото си здраве и това на детето ни. Гестационният диабет трябва да бъде една червена лампичка за нас, а не да ни побърква. 

# 28
  • Мнения: 18
jabata dil,  кога ти е терминът...т.е. в коя седмица си сега?
Не се страхувай от тестовете...даже може би така ще ти е по-спокойно, като видиш, че всичко е в норма. Освен това диетата е хубава не само за болни жени от диабет. Бих я препоръчала на всички бременни, защото е много здравословна, освен това се качват по-малко килограми  Wink

# 29
  • Мнения: 9 052
седмицата е 27
аz си правя диетата и беz това , zащото ние си се храним така в къщи. Пълноzсрнести продукти , салати, био и пр ... мъжа ми е фен на темата.
Не искам да се иzследвам по мног опричини. Предния път след теста сестрата и акушерката ме отпратиха с идеята , че теста е успеше, но лекарката ме всрна, че било все пак над нормата ... ама толкова малко ... как дае. което псоледва бяха апаратчета не бяха проби ежесутрешни и ежевечерни и какво ли не ... еббето се роди 2 800 и другата лекарка в кабинета (която ме иzписа в ссщност каzа) че на баzа на всичко, което вижда не съм имала никаксв гестационен диабет.
Но веднъж направила теста и с диагноzа не можех да не продължа с цялата история.
Затова. Защото реzултатите са релативни и zащото може да иzлеzе всеки да си ги тълкува както иска.
Друго, което ми прави впечатление при таzи лекарка е, че си е навила теста на пръста и не обрсща внимание на абсолютно никакви други оплаквания и вспроси от моя страна ... каквото и да споделя е нормално, само тоzи тест и е в главата ... е ако ще повторим предния сценарий благодаря.
Затова и ако няма нужда няма да ида  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт