Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 072
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 209
Опекох ги Simple Smile

Ако не се допират и се пълнят на 1/3 е ок. Резултатът е кофти ако се допрат, 4е се подуват и обезформят . Моите форми4ки хартени не са за мъфини , а за топ4ета защото са 4/2/1.5 см
 НО ще се изядат и криви Simple Smile нямам шоли и форма с дупки , затова рискувах. 

# 706
  • Мнения: 18
    Здравейте мили дами! Днес направих"портокаловите мъфини със шоколад" на Гуш. Станаха много приятни на вид и страхотни на вкус но шоколадовите парченца останаха на дъното на формичките. Някой може ли да ми каже защо? Ако съм сбъркала нещо да се поправя. Благодаря!

# 707
  • Мнения: 1 777
    Здравейте мили дами! Днес направих"портокаловите мъфини със шоколад" на Гуш. Станаха много приятни на вид и страхотни на вкус но шоколадовите парченца останаха на дъното на формичките. Някой може ли да ми каже защо? Ако съм сбъркала нещо да се поправя. Благодаря!

 Simple Smile

Момичета, от къде си купувате шоколадов чипс? Пробвах предния път да сложа в мъфинките парченце шоколад, но падна на дъното. Мисля, че с чипс ще е по-добре.

Анелиз няма значение дали ще сложиш шоколадов чипс или парченца шоколад,сместа ти е била по-рядка и затова ти са паднали на дъното.

# 708
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Момичета, в събота направих първите си мъфини. Спазих точно рецептата и съветите от първия пост. На външен вид станаха идеални, но вътре не ми допаднаха, някак жилави и доста хлебни ми се струват. Това ли е типичният вкус на мъфините? Представяла съм си, че са мекички и пухкави, а и като чета в темата и вие така ги описвате  newsm78 Да не би да не съм улучила рецептата  newsm78 , ето и нея  http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/muffins/recipe_61.php

# 709
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
МалинкаКалинка , не съм правила мъфини по тази рецепта newsm78.Ако някой е правил - да каже дали трябва да са такива.По принцип са си много хубави на вкус - мекички и пухкави.След малко ще кача снимката на мъфините, които правих миналият ден - снимах ги, изядоха се, но нямах време да ги покажа Wink.

Редактирам, за да ви ги покажа - френски кексчета с праскови :

                                               

Прасковките ми пропаднаха леко, но кексчетата си бяха много вкусни Wink.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 11:29 от Аелис

# 710
  • Мнения: 151
 
     Отново красоти – голямо изкушение е тук.   bouquet  Ето и от мен днешните мъфини с суш.плодове  –много хрупкави

                 

     

# 711
  • София
  • Мнения: 771
Dina.K, страхотни са на вид, предполагам и на вкус. Определено трябва да си купя такава форма. Аз днес отново си поиграх малко с украсата, шоколадови на вкус.




 

# 712
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ооо, Кали, тъкмо до сега им се възхищавах в тортената - като произведение на изкуството са, невероятни  bouquet!

# 713
  • Мнения: 151
kali – като  картичка са  smile3525 много са красиви

# 714
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
kali , като от кулинарно списание са   bouquet!

Dina.K , и твоите мъфини са разкошни, по коя рецепта ги направи?

# 715
  • Мнения: 610
kali- много красиво и нежно !   Flutter   bouquet

# 716
  • Мнения: 151
kali , като от кулинарно списание са   bouquet!

Dina.K , и твоите мъфини са разкошни, по коя рецепта ги направи?
  Аелис Имам  една книга– Здравословни печива / Дайджест/ от там взех рецептата, много сполучливи рецепти
  
          

    Глазирани мъфини   –  18бр.  

   130гр. брашно пресято /30гр. може да е пълнозърнесто/                                                  
   125г. масло /стайна температура/
   125г.кристална захар
   2бр. яйца
   1ч.л. бакпулвер
   80гр.сушени плодове -  нарязани  /стафиди, фурми, кайсии и т.н./
   1бр. ванилия
    Продуктите се разбиват с миксер– около 2 мин.  прибавят се сушените плодове  към сместа,
 пекат се на предварително загрята фурна 180гр. - 20мин/
  
 Портокалова глазура с рикота
   250гр. сирене рикота
   55гр. пудра захар
   настърганата на ситно кора на 1/2 портокал или лимон, съставките се разбиват с дървена лъжица докато се смесят добре.
   Готовите мъфини се мажат с глазурата и се украсяват с тънко нарязани кайсии.

  П.П. тук не мога  да намеря рикота и моите минаха  без глазура.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 18:07 от Dina.K

# 717
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Dina.K , много вкусно звучи , но няма ли брашно в рецептата newsm78?

# 718
  • Мнения: 151
Dina.K , много вкусно звучи , но няма ли брашно в рецептата newsm78?

  Някой трябва да се сети и  напиши.  Embarassed коригирам се

# 719
  • София
  • Мнения: 1 365

и аз да се запиша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт