Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 065
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 121
Благодаря  bouquet Представям си колко е вкусно!

# 46
  • София
  • Мнения: 3 682
Новата темичка е със страхотно оформление   bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм си харесала за довечера/като се прибера от работа/ да направя кекса на Селма с банан и шоколад : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11701601#msg11701601 във вид на мъфини.
Някой да го е пробвал- много ли се надува и дали ще ми прелеят мими-мъфините?!?!
 
От всички пробвани досега рецепти за мъфини съм най-доволна от рецептата за шоколадово-банановия кекс, само че не слагам банан, а малко повече прясно мляко и отгоре ги поръсвам със смлени орехи.  Пълня формичките около 2/3, надуват се, но не чак да прелеят. И винаги се получават прекрасни мъфини на вид и на вкус


Благодаря ти
Аз преди време го правих на кекс,но увеличих банана и стана глетав
Този път съм решила да спазя пропорцията и да го сътворя на мъфини с глазура ,ако останат.....

# 47
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Благодаря  bouquet Представям си колко е вкусно!
Направо е разкошно, следващия път ще го пробвам във формичката за мъфини.

# 48
  • Мнения: 78
За да не е само запис - ето празничните кексчета за именния ден на дъщеря ми Mr. Green

charlie, не знам как е правилно, но аз добавям сухите към мокрите и ми се получава добре.
страхотни са    chef

# 49
  • Мнения: 610
Да се запиша и аз тук...
Рина- Благодаря за темата !
ellyganova- много са красиви празничните кексчета   bouquet и Катето е много сладка .  Heart Eyes
Аз си харесах пудинговите мъфини на labrex , много са пухкави и апетитни   bouquet утре ще ги направя.   chef

# 50
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени*** , МАГНИТ , ellyganova , страхотни  вкусотийки   bouquet

Вени***, по рецептата на Добруджанките ли прави твоите? Ужасно вкусни изглеждат  Heart Eyes

Леле, момичета, комплимент от вас е все едно съм в Рим и съм видяла Папата  Hug   bouquet!
Вивиан, правих ги по рецептата на snezhko, има я на първата страница. Почти като добруджанките е, да, но с тази разлика, че има 1 яйце. Като подправки единствено добавих риган и сусам. Уникално вкусни бяха, вече ще правя двойни дози  Sunglasses. Формичката ми е с шест гнезда (явно по-големички) и рецептата пасна точно за една фурна.

snezhko, още веднъж, мерси за рецептата   bouquet.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 682
Направих си мъфинките с банан и шоколад по рецептата за кекс на Селма newsm44
Станаха приказно ароматни и страшно мекички
От тази сме сми излязоха 24 малки и 12 големи, като използвах 170гр.ч.чаша за мярка и ги пълних до половината.
Надигнаха се и станаха като калпачета Laughing
Ето ги: http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.16143473

# 52
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
vnd , страхотни са ти се получили! Браво  smile3501

# 53
  • Мнения: 3 499
vnd, много вкусни изглеждат.

# 54
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Ето ме и мен с днешното ми производство: шоколадови мъфини с ябълки по следната рецепта


Ходих до офиса на петъчно кафе и ги спретнах за целта, съответно бяха одобрени и изядени с удоволствие. Колегите се убедиха, че дългият ми болничен не е напразно и съм развила нови умения. Crazy
Мъфините са наистина вкусни, канелата и какаото в комбинация с ябълката им придават много аромат.

# 55
  • Мнения: 78
Вени***  -радвам се че и аз съм полезна с нещо Hug Hug Hug Hug Hug
благодаря ви момичета че ме зареждате с такива вкусни идеи    bouquet   bouquet

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 00:10 от snezko

# 56
  • Мнения: 3 219
за пръв път ще правя и искам да ви попитам сухити към мокрите ли се добавят или обратно

Към сухите се добавят мокрите Grinning

# 57
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ето ги и моите ябълкови мъфини с хрупкав топинг на Танита




# 58
  • Мнения: 1 122
Suzza с какво мажеш формите отдолу?

# 59
  • Мнения: 78
ето и вторият ми опит-този път много успешен за сладки мъфини-по рецепта за лесен кекс.станаха много вкусни,с лека хрупкава коричка отгоре,а вътре мекички и пухкави. Peace

Общи условия

Активация на акаунт