Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 061
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 777
Според мен големите са по- добре  за понички и за мъфини.

# 346
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740

Аз бих избрала тези. Защото ще получиш повече бройки, така няма да има загуби, т.е. ако на някой не му харесва, или пък иска просто да хапне съвсем малко, изяжда един и готово. Иначе, от големите, ще имаш остатъци, ще трябва да дояждаш, а ние жените често правим така след останалите членове на семейството  Embarassed

Моите са стандартни - от тефлоновата тавичка (тая хубавата тавичка, дето я снимах по-напред в темата) - и да ти кажа пак ме е яд, че не са по-дребни формите. По-добре човек да хапне 2 малки, отколкото само една голяма. И като ги наредиш в поднос изглеждат доста грабващо и така... изчезвам да чистя  Embarassed

# 347
  • София
  • Мнения: 771
Ето ги моите мъфини по рецепта на petu6ka. Станаха много вкусни и ги ометохме за нула време   chef


# 348
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Абе имам следния въпрос  Embarassed

Защо мъфините се изяждат толкова бързо ???  Joy

Малко е риторично  Wink

Според мен, защото са мноооого вкусни - те май винаги стават  newsm78

# 349
  • Мнения: 767
kali smile3501
Тези дни правих няколко пъти от тези мъфини, като единия път вместо сирене сложих кашкавал, отново опитахме и от ябълковите, експериментирах и опекох хляб във формичките и съм приятно изненадана. Така обединих страстите си -мъфини и хляб Blush

# 350
  • Мнения: 1 777
Абе имам следния въпрос  Embarassed

Защо мъфините се изяждат толкова бързо ???  JoyМалко е риторично  Wink
A не винаги се изяждат. WinkВеднъж забравих да сложа захар и никой не ги яде. Laughing

# 351
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
А, Пети, аз също забравих захарта в едни пудингови мъфини на Лабрекс - бяха с ванилов пудинг, много уханни иначе и моят мъж каза, че това били най-хубавите мъфини, защото били "леки и не сладнели много". И аз -  Shocked, пък се сетих, че съм забравила захарта  Embarassed Ама детето си ги намаза с конфитюр, а мъжо ги яде така и ги хареса. Та, пак не останаха.

Да не е спам - да са поФаля - днес си купих още силиконови формички - намерих с по 12 гнезда и купих и двете останали в магазина. Досега имах само една със 6 гнезда и печах на 2-3 пъти. Тези са по-малки, та от една доза ще излезнат точно за две форми. Ще се отчета тези дни, няма начин.

# 352
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Абе имам следния въпрос  Embarassed

Защо мъфините се изяждат толкова бързо ???  JoyМалко е риторично  Wink
A не винаги се изяждат. WinkВеднъж забравих да сложа захар и никой не ги яде. Laughing

а-хахахаха

# 353
  • Popovo
  • Мнения: 219
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!
  Може ли да ви попитам нещо? Има едни мини кексчета на "Браво".Много ми харесват и искам да си намеря рецептата за тези мъфинки. Не държа да е точната рецепта, но поне подобна.
   И още един въпрос. Тези силиконови формички като ги поставите във фурната не се ли разтопяват от топлината или...какво? Извинете ме за "лековатият" въпрос, но аз има тефлонови формички и ми е много интересно.
  Желая ви приятно изкарване на празника.  bouquet

# 354
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Не се разтопяват силиконовите.  Устойчивост на температура: от +230°C до -60°C.

# 355
  • Мнения: X
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!
 
   И още един въпрос. Тези силиконови формички като ги поставите във фурната не се ли разтопяват от топлината или...какво? Извинете ме за "лековатият" въпрос, но аз има тефлонови формички и ми е много интересно.
  
И на мен ми се струваха тънки и не ми вдъхваха доверие,но вършат идеална работа,така че си вземи спокойно.Няма да се разтопят,нито замирисва,нито залепва нещо по тях.Че и място не заемат,защото можеш да ги сгънеш,навиеш и т.н.

И от мен ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ,БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ! santa2

# 356
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не съм писала тук от сума ти време, но понеже си избрах подарък за Коледа /глей само кви сме шантави жените ooooh!.../ силиконова форма за мъфини, не се стърпях и днес я пробвах.

Ето резултатът: Лимонови мъфини:

# 357
  • Мнения: 22 867
Не съм писала тук от сума ти време, но понеже си избрах подарък за Коледа /глей само кви сме шантави жените ooooh!.../ силиконова форма за мъфини, не се стърпях и днес я пробвах.

Ето резултатът: Лимонови мъфини:

mari_eta , Joy, аз пък с ел.везна......абе май си права!   bouquet  Ама пък предполагам мъфинките са били одобрени и бързо излапани. Grinning

# 358
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Охааа, и още как Mr. Green.
От сметаната станаха едни пухкави, ммм Crazy...

# 359
  • Мнения: 767
А моят подарък беше хлебопекарната, но т.к я получих преди няколко месеца и си забравиха Blush, писах на Дядото и той ми донесе и компютър ( щото като не ви почета един ден и лудвам) Mr. Green
mari_eta , много интересно са накъдрени мъфинките ти и изглеждат много апетитно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт