А какво готвите с консервирана риба тон?

  • 12 177
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 721
Спагети Rotini с доматен сос и риба тон
(за 4ма човека)

500г спагети спирали (rotini)
4 средно големи узрели домата, обелени и нарязани на много ситно
1/3 кафеена чашка зехтин
2 скилидки чесън, нарязан наситно
1 консерва риба тон, изцедена
1 малка лъжичка суха чубрица (или риган)
2 супени лъжици нарязан пресен магданоз
сол, пипер

Варим спиралките 2 минути по-малко, отколкото пише на пакета, изцеждаме ги и ги слагаме отново в тенджерата (не на огъня) да чакат.
Докато се варят спагетите, в малка тенджерка запържваме за около 30 секунди чесъна в нагорещения зехтин. Добавяме доматите, малко сол, прясно смлян черен пипер и готвим на среден (към силен) котлон около 8-9 минути (докато сосът започне да се сгъстява). Прибавяме рибата тон и джоджена (или ригана), готвим още 1 минута и сваляме от котлона. Изсипваме соса при сварените спагети, връщаме тенджерата на огъня и готвим още 2 минути. Добавяме черния пипер, 2 лъжици допълнително зехтин и магданоза, разбъркваме внимателно и сервираме веднага.



Така като я написах рецептата изглежда дълга, но иначе докато се сварят спагетките, сосът ми е готов и цялата работа трае 20тина минути. Задължително спагетите трябва да са винтчета (спиралка), защото поемат доматата и рибата вътре, ставам малко като напълнени. Много вървят с гръцка рецина, за който обича.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 09:53 от pontes

# 31
  • Мнения: 197
pontes ,мерси за рецептата, ще се пробва...Извинявам се за невежеството, но какво е гръцка рецина? Embarassed

# 32
  • София
  • Мнения: 721
А, ами това е вид леко бяло вино, със стипчив вкус, много популярно в Гърция. Има го в големите супермаркети. Всяко бяло винце ще свърши работа Grinning

# 33
  • Мнения: 27 524

Мерси, не изглежда трудно. А откъде се купуват ориза за суши и нори-то, каквото и да е това?  Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 122
Аз правя салата.

Салата с  риба тон

1 консерва риба тон
ок. 1 шепа сварена царевица
2 кис. краставички
2 сварени картофа
1 майонеза

Картофите се нарязват на кубчета, кис. краставички също. Прибавя се рибата, царевицата, майонезата и лимона. Разбърква се добре.

# 35
  • Мнения: 197
А, ами това е вид леко бяло вино, със стипчив вкус, много популярно в Гърция. Има го в големите супермаркети. Всяко бяло винце ще свърши работа Grinning
Ооо, задължително ще се пробва тази рецина  Grinning 1dating

# 36
  • Мнения: 655
аз правя салата с риба тон,лимонов сок,копър и сладка царевица Peaceстрашно вкусно става Peace

# 37
  • Мнения: 623
аз съм правила кюфтенца от риба тон,намачкани варени картофи,магданоз и подправки каквито искаш.после овалваш в яйце,галета и пържиш

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
пастета на Наталина е супер вкусен, аз добавих и песто
това е крайния резултат

Светле, радвам се, че ви е харесал - знам, че не е нещо особено, но поне е  по-различно от майонезените салати (аз не съм много по майонезата и гледам да и намирам заместители.)  Hug А пък от твоята снимка така ми се прияде, че вчера вечерта дадох на децата и мъжа ми ягодови кнедли, а аз си направих пастетчето, отгоре с много лук и си го хапнах с наслада с черен хляб... Crazy

# 39
  • Мнения: 492
пастета на Наталина е супер вкусен, аз добавих и песто
това е крайния резултат

Светле, радвам се, че ви е харесал - знам, че не е нещо особено, но поне е  по-различно от майонезените салати (аз не съм много по майонезата и гледам да и намирам заместители.)  Hug А пък от твоята снимка така ми се прияде, че вчера вечерта дадох на децата и мъжа ми ягодови кнедли, а аз си направих пастетчето, отгоре с много лук и си го хапнах с наслада с черен хляб... Crazy

Наталинке, определено този пастет ми стана фаворит за канапета, а и не само  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 100
ориз с риба тон
риба тон със зелена салата

на сандвич, отгоре с кашкавал и запечен на грил

# 41
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Супер сте   bouquet Как не съм я видяла тая темичка!
Сдобих се със стек и нещо консерви с риба тон и се чудех как да я оползотворявам. А тук имало толкова рецепти...

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 360
Освен в салата консервирана риба тон използвам за пълнеж на тарталети- риба тон и заквасена сметана се размесват и отгоре сушени чери домати и рикота и се запичат.

# 43
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
В къщи най- често приготвям спагети с чери домати и риба тон, или пък намачквам с вилица сварените жълтъци от яйца, смесвам с риба тон , каперси и майонеза и пълня издълбаните белтъци, много вкусно става.
Рецептата на Блонди много ми допадна    bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 3 090
Салатата на svear от 1-я пост, правих я днес и стана разкошна  Peace
Освен това за пръв път направих домашна майонеза  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт