подсъзнанието може всичко 19

  • 79 881
  • 712
  •   1
Отговори
# 675
  • у дома
  • Мнения: 708
lenny_pld, благодаря за филма и от мен. И аз обожавам старите филми, мюзикълите ..   bouquet
Изтеглих го, дано успея тази вечер да го гледам  Hug

Кафе с Канела , един от колегите ми е точно такъв - общува най-вече с хора, които печелят повече от него и са с по-високо обществено положение. Когато и той достигне до това ниво, се вкопчва в други хора които са още по нависоко, а първите забравя т.е. вече не са му нужни.  
Дълго време вътрешно не одобрявах подобен подход на подбор на приятели, но после реших че всъщност е здравословен. Нали е добре да се стремим да сме обкръжени от успели и щастливи хора - успехът и щастието са заразни. newsm78

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 10:15 от fastuche

# 676
  • Мнения: 73
Лени,ти си слънчице! Heart EyesБлагодаря ти за настроението! Hug
Мили феи,попаднах на прекрасна книга в спиралата-''Духовно развитие'' на Санаия Роман.Мисля,че си струва да я включим в ''нашия списък''.ще ви споделя откъси от книгата -
Когато израствате,вие ставате вашето ''Висше Аз'',едно същество от светлина.Когато вие израстнете-вие донасяте висшата финна енергия на вашето ''Висше Аз'' в материята и променяте възможността на съзнанието в това измерение.

Вашето Висше Аз е вашето развито,обичащо,мъдро и състрадателно същество.

Вашето развитие ще ви позволи да вярвате повече,да държите сържето си отвотрено и да достигнете до нови нива на споделяне и близост.
ще свържете вашето гърло с вашето Висше Аз и ще изразявате истина и любов във всичко,което казвате.Вашият  Ум ще бъде озарен и емоциите ви ще бъдат хармонични,когато те се слеят със светлината на вашето Висше Аз.

Винаги,когато усещате енергията си трептяща и жива,вие следвате Висшата Воля.

Светлината е една могъща сила на трансформиране.

Пожелавам ви хубав предколеден ден Heart Eyes

# 677
  • Мнения: 2 111

Кафе с Канела , един от колегите ми е точно такъв - общува най-вече с хора, които печелят повече от него и са с по-високо обществено положение. Когато и той достигне до това ниво, се вкопчва в други хора които са още по нависоко, а първите забравя т.е. вече не са му нужни.  
Дълго време вътрешно не одобрявах подобен подход на подбор на приятели, но после реших че всъщност е здравословен. Нали е добре да се стремим да сме обкръжени от успели и щастливи хора - успехът и щастието са заразни. newsm78


Съгласна съм, че е хубаво да сме заобиколени от щастливи и успели хора, но щастие не е непременно равно на пари според мен. В смисъл такъв, аз познавам хора, които печелят малко (по моите критерии), но въпреки това са щастливи. А успехът се намира навсякъде, не само в кариерата.  newsm78

# 678
  • Мнения: 591
Здравейте, момичета  Hug
Аз се включвам да пожелая на всички сбъдване на мечтите и един прекрасен живот   bouquet
Аз този път не писах желания, но замених някои неща с други Wink
http://simoron.jino-net.ru/exchange.html
Желая ви изпълнен с прекрасни мигове ден  newsm76

# 679
  • Мнения: 73
Мили момичета,прочетох интересен материал и ще го споделя с вас.Дано на някой тази техника допадне и ако го почувства,да стане негова Peace
Медитация по любяща доброжелателност
Любящата доброжелателност е плодоносната почва, от която може да израсне единен духовен живот. При наличието на обичащо сърце всичко, което се опитваме да направим, всичко, което срещаме, ще се отвори и ще потече по-лесно. Макар и при много обстоятелства любящата доброжелателност да може да възникне в нас естествено, тя може също да се култивира.
Следващата медитация е практика отпреди 2500 години, която използва повторение на фрази, образи и чувства, за да предизвика любяща доброжелателност и дружелюбие към себе си и към другите. Можете да експериментирате с тази практика, за да видите дали е полезна за вас. Най-добре е да започнете, като я повтаряте отново и отново в продължение на петнайсет или двайсет минути веднъж или два пъти дневно на спокойно място в течение на няколко месеца. Първоначално тази медитация може да ви се стори механична или скована или дори да води до своята противоположност, чувство на раздразнение и гняв. Ако стане така, особено важно е да бъдете търпеливи и внимателни към себе си и да позволите всичко, което се появи, да бъде прието в дух на благоразположение, внимание и доброта. Когато му дойде времето, дори пред лицето на вътрешни затруднения, любящата доброжелателност ще избуи.
Седнете удобно. Нека тялото ви да се отпусне и да бъде спокойно. Колкото е възможно, успокойте ума си, като се отърсите от планове и грижи. Тогава започнете да повтаряте в себе си следните фрази, като ги отправяте към вас самите, защото, без да обичате себе си, е почти невъзможно да обичате другите.
Да се изпълни сърцето ми
с любяща доброжелателност.
Нека да се чувствам добре.
Да се изпълни душата ми с покой и безметежност.
Нека да се чувствам щастлив.
Докато изговаряте фразите, бихте могли и да използвате образите от указанията на Буда: представете си, че сте малко и обичано дете или се почувствайте такива, какзито сте сега, обгърнати от любяща доброжелателност. Нека чувствата да идват с думите. Нагодете думите и образите, така че да намерите точно фразите, които най-добре отварят сърцето ви за добротата. Повтаряйте фразите отново и отново, като оставяте чувствата да изпълнят тялото и душата ви.
Повтаряйте тази медитация седмици наред, докато не се развие чувството ви на любяща доброжелателност към вас самите.
Когато се почувствате готови, в същата медитация можете постепенно да разпрострете фокуса на любящата си доброжелателност върху други. След себе си изберете някой благодетел, някой в живота ви, който истински ви е обичал. Представете си го и с пълно внимание повтаряйте същите фрази: Да се изпълни сърцето му/й с любяща доброжелателност и т. н. Когато се развие любящата доброта към вашия благодетел, започнете да включвате в медитацията други хора, които обичате, като си ги представяте и повтаряте същите фрази, за да предизвикате чувство на любяща доброжелателност към тях.
След това постепенно можете да започнете да включвате други: приятели, членове на комуната, съседи, хората навсякъде, животните, цялата земя и всички същества. После може да се опитате да включвате най-трудните хора в живота ви, като пожелавате и те също да се изпълнят с любяща доброжелателност и покой. След известна практика може да се развие устойчиво чувство на любяща доброжелателност и в течение на петнайсет или двайсет минути ще сте в състояние да включите много същества в медитацията си, като тръгнете от себе си, преминете през благодетеля и хората, които обичате, и стигнете до всички същества повсеместно.
Тогава може да се научите да я практикувате навсякъде. Можете да използвате медитацията по време на транспортни задръствания, в автобуси и самолети, в чакалнята на лекаря и при хиляди други обстоятелства. Практикувайки мълчаливо тази медитация по любяща доброжелателност сред хора, незабавно ще почувствате чудодейна връзка с ТЯУ - силата на любящата доброжелателност. Тя ще даде покой на живота ви и ще ви държи свързани със сърцето ви.

Път със Сърце. Пътеводител през опасностите и големите надежди на духовнят живот.,
изд. “Изток-Запад”, 2003

Извинявайте,че е малко дълго,но не е добре  да се съкрати,според мен  bouquet

# 680
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Здравейте на всички Hug
Кафе с Канела ,точно така го чувствам и аз .
Не че не мога сама да чета, правя го ,но когато някой друг е съпричастен, когато усещам  подкрепата, нещата се случват. И не е задължително менторът да е най- опитния .
Хубав ден на всички  Hug.


Именно, когато пиша нещо в темата то е ясно, че не е кой знае какво за останалите, които преди доооооста време са минали по този път и моите въпроси и проблеми отдавна не ги вълнуват, но въпреки това, когато пиша и видя коментар по моя въпрос се изпълвам със воля, енергия да реша проблема. за което искам да благодаря на всички ви в тази тема за това, че (почти) никога не пропускате леко досадните ми въпроси  bouquet

Аз днес ще пиша желания, то на 15-ти ми започна и силния период, обаче се чудя какво да пиша, за момента нищо материално не ме интересува, все емоционални/ психологически/ духовни работи са ми в главата newsm78

А това за приятелите с пари- никога не бих го направила, не бих пренебрегнала истинските си и стойностни приятели, доказали се такива с годините, за да се мъкна в компанията на хора, които "ценя" единствено заради парите Wink
И да ви питам- в книжарницата всеки път ми се набива една книга на очи относно рейките, една червена, не съм се заглеждала за автор и точно заглавие, защото всеки път си викам "Няма смисъл, надали една книга ще ме научи на нещо толкова сложно" обаче следващия път пак като отида до рафта с "нашите" книги и пак първо нея виждам, та искам да ви питам може ли само от книга да схвана началните стъпки или задължително ми трябват и разни курсове?

# 681
  • у дома
  • Мнения: 708
Яничке, купувай щом те е привлякла!  Hug Няма какво да чакаш и да се притесняваш.

А аз за пръв път чувам че Рейки било сложно newsm78

Не ти трябват курсове - само настройка и може би разяснения, за това са курсовете.

# 682
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375

lenny_pld , благодаря за сканираните страници от книгата!  Heart Eyes Много ми помогнаха да си напиша по-прецизни и ясни желания за новолунието (дано да не съм закъсняла, че вчера нямах време за това).

Момичета, искам да споделя едно странно наблюдение, свързано с новолунието и да попитам дали е възможно или се заблуждавам. Откакто чета темата старателно, са минали поне 4 новолуния и ми прави впечатление, че всеки път в нощта на новолуние и двете следващи, дъщеря ми става много напрегната нощем и плаче силно във времето около 3.00 - 5.00 - налага се да  пренеса в нашето легло, за да се успокои и да заспи. След което всичко се успокоява и до следващото новолуние няма никакви проблеми със съня - никакви кошмари, никакъв рев, никакво будене. Всъщност се сетих, че вчера е било новолуние точно по нейния ужасен рев в 3 часа тази нощ.

Евентуално може да има връзка с моето нереализирано желание да й направя руна. Едва ли си спомняте, но преди няколко месеца исках да й направя руна за защита и подпомагане в училище (за справяне с учебния материал и контактите с децата). Тогава се разколебах и не го направих, но все пак й подарих едно плоско кръгло камъче, което бях нарочила за нея и което тя сама "разпозна" сред цяла купчина събрани с тази цел. Казах й, че е вълшебно и ще я пази и ще й помага в училище, че е трябвало да му нарисувам магически знак, но в момента не ми се занимава и й го подарявам да си стои при нея - то и така си е вълшебно. Тези дни пак си играеше с камъчето и ме питаше кога ще му нарисувам магическия знак (мислех, че го е загубила, ама не е). Дали пък това не провокира тези нощни кошмари?! Извинявайте, ако въпроса ми е глупав, ама като новобранец с много неща не съм наясно и понякога си мисля дали експериментите ми не причиняват и неприятности като тази... Възможно е и преди да е ревяла около новолуние, но преди не се интересувах от това и нямам наблюдения, но със сигурност последните 4 новолуния са съпроводени с нейните нощни кошмари и то точно новолунието и две нощи след него (общо 3 нощи  Shocked).

# 683
  • Мнения: 591
x-x-x, и при моята дъщеря е така на всяко новолуние, но аз си обяснявам от това, че е подвластна на Луната (зодия рак)  Peace

# 684
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Другото, което ме впечатли и ми напомни за една скорошна дискусия на тема "нови с/у стари" или "стари с/у нови" беше уводът на филма, в който се казва, че всеки, който се е запътил към самоусъвършенстване и себепознание има нужда от ментор и, че знанията, с които разполагаме трябва да бъдат споделяни (всъщност самият филм така се казва - Pass it On). С това не искам да "набеждавам" никого тук за "ментор" или "лаик", просто ми се стори още една интересна гледна точка във връзка с този разговор.  Simple Smile

Кафе с Канела , Hug благодаря за филма, но аз ще чакам субтитрите.      bouquet
По повод менторите - аз се регистрирах в  един американски сайт - Законът за привличането /представяте ли си - ползвах преводач  hahaha/ и в началото получих няколко полезни /и до болка познати/ статии и после ми определиха "ментор" - един сладур от филма "Тайната".
И като се почна - за да проработи това специално за Вас изработихме..../то не бяха филмчета, талисмани, утвърждения.../, естествено на специална за Вас цена. Всеки ден ме бомбардират с няколко съобщения и, ако не отговоря, почват да стават още по настоятелни - ама наистина ли не искате да промените живота си... и разни в тоя сорт
Което преведено и без Гугъл преводач означава, че аз съм поредното им зарядно за портмонето Money  hahaha

След това се регистрирах в подобен руски сайт "Мир позитива" - от там получих сходни мейли  ooooh!

И друг път съм казвала, че тези хора трябва да живеят и нищо лошо няма да искаш пари за знанията си - напротив, даже така трябва да бъде Peace, но не ми харесва начинът , по който се прави - абсолютно лишено от всякаква духовност, с елементарни плоски рекламни трикове и послания. И това от хора, апелиращи за нов начин на живот и мислене  Shocked

И още нещо - не желая да се разделям със старите приятели, защото средствата им не са на нивото на моите критерии за богатство Naughty  Бих го направила единствено, ако не резонираме на еднаква честота и няма какво да си кажем...
Ами, ако утре се окаже, че аз не съм подходящата за някой приятел newsm78 Животът е зебра - черно/бяло/черно/бяло.., ние сме отражение на заобикалящите ни хора, и "каквото повикало, такова се обадило"
Heart Eyes...И ПОНЕСИ, ПРИЯТЕЛЮ, СЪДБАТА МИ НА ГРЪБ...   bouquet

„Има една стара поговорка, според която човек трябва да използва думите си за три цели: да лекува, благославя и помага. Това, което човек казва за другите, ще бъде казано и за него, това, което пожелава на другия, пожелава и на себе си." Фл. Шин

x-x-x, Heart Eyes аз ставам неспокойна по пълнолуДие  Simple Smile
Дай й да си направи сама руната - децата са по-непринудени в желанията си  Peace


Благо-Даря Ви за милите думи, момичета   bouquet

                 И аз, като Qnitza  Hug , се интересувам дали мога да се самоподготвя по рейки само с книга /моля, ако някой от пишещите тук, е мастер и може да ме осветли, да го направи с ЛС, за което предварително Благо-Даря   bowuu/

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 18:26 от lenny_pld

# 685
  • Португалия
  • Мнения: 4 064
x-x-x , аз мисля ,че не се заблуждаваш  Hug

Моите наблюдения са от доста време,и са даже *по-странни *от твоите...
Когато бяха в най-тежката фаза на АД, и двете се влошаваха критично по пълнолуние и не спяха, а по новолуние се оправяха!
След като овладях този проблем-по пълнолуние все така не спят, но и при новолуние са неспокойни.Само че е по-скоро като бълнуване, сънуване,...отколкото като неспане.
За снощи специално- и моите  се въртяха- доста,ясно изразено в повече от обикновено, особено до около 1 часа, а в 1.27 имахме земетресение от 6.0 по Рихтер Thinking

# 686
  • София
  • Мнения: 38 595
Мога ли да посадя парички сега?
А дали е подходящо да изнеса на балкона и някакви други предмети от дома - един кристал примерно?

# 687
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Мога ли да посадя парички сега?
А дали е подходящо да изнеса на балкона и някакви други предмети от дома - един кристал примерно?

За парите по Ал. Фед - "В деня и часа на новолунието..."  Пробвай метода със зарядното Peace

За кристала   - http://aryansunforums.21.forumer.com/a/_post6.html  

След като сте се сдобили с необходимия ви кристал, преди да започнете да го носите е нужно да се изчисти от натрупаната до момента информацията, която е абсорбирал и след това да бъде зареден. Тук трябва да уточня, че така зареден кристала ще ви носи само позитивна енергия, тъй като не е кодиран и индивидуализиран.
Да кодираш нещо означава да вкараш желаната информация на субатомнно ниво, в резултат на което камъка ще привлилча това което е необходимо на притежателя му. Причината поради която не давам техника за това е че тя ще е безполезна понеже е необходимо да се мине цялата програма за обучение по Обща екстрасензорика и основи на магията. Другият вариант е това да се направи от професионалист.
За да се получат добри резултати са необходими няколко неща. Първо да се подбере специален камък, защото камък, който носи енергия за пари, няма как да се кодира за любов. Второ- необходимо е този камък вече кодиран да бъде свързан с притежателя си и да резонира с него, за да може помощта да е насочена конкретно.

И така за да изчистим кристала
НЕОБХОДИМИ СА:
една бяла свещ, съд с вода, морска сол.

ХОД НА РИТУАЛА:
Запалете свеща и между вас и свеща поставете съдът с вода и след това кажете заклинанието:
“Чрез силата на водата и огъня пречиствам този кристал от всяка информация”
След това извадете камъка от водата и го сложете в купичка със сол заровен да престои през ноща.
На сутринта е готов за зареждане и употреба.
**********************
РИТУАЛ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ НА КРИСТАЛ

След като кристала е изчистен е необходимо да го заредите с енергия

НЕОБХОДИМИ СА:
целта са нужни 3 бели свещи и кристала с който ще се работи .

ХОД НА РИТУАЛА:
Подредете ги в равностранен триъгълник с върхът към вас. Вземете камъка и го сложете по средата на триъгълника. Представете си как около него се образува сфера от енергия идваща от свещите и кажете заклинание, че чрез своята сила и енергията на огъня зареждате камъка с енергия за общо благо, сега. Представете си как топката се смалява докато кристала я погълне напълно.
Ако правилно сте го заредили след това когато го вземете в ръце ще имате усещането че пулсира.

Да допълня - прозрачният кварц е мултифункционален . Той повишава всяка сила/въздействие

# 688
  • Мнения: 90
Интересно наблюдение за новолунието. При мен пълнолунието е момента, в който се чувствам напрегната. Особено 2-3 вечери покрай пълнолуние. Доколкото знам когато луната е в пълнолуние, тогава енергийното ниво е най-високо. С това си обяснявам за себе си, защо пълнолунието ми въздейства по този начин. Но интересно защо и при новолунието се получава подобен ефект при други хора.

За Рейки, не виждам нищо лошо човек да се самообучава. Има хора, които могат и да се самоинициират.  Heart Eyes

# 689
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Момичета, много ми е тежко.
Цял ден ми е ревливо, явно и детето нещо усети, защото и тя беше много нервна днес, аз плачех за най- малкото и идея си нямах защо, мислех, че е заради ПМС-то.....докато не седнахме да вечеряме и разсипах една чаша с бира, за секунди се опомних- на тази дата преди 4г почина една моя баба, много я обичах (и продължавам да я обичам, де). Как не можах да се сетя по- рано, поне свещичка щях да запаля в черквата

Общи условия

Активация на акаунт