Почистване на инокс

  • 20 947
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 252
Здравейте добри домакини!

Кажете и дайте идеи с какво почиствате иноксовите уреди?
Фурната , котлона , МВ и най - голям проблем - хладилника са ми от инокс!
Винаги остават пръсти!
Намерих един препарат на "Медикс" след като ги изчистя с него , остават следи от кърпата...
 ПП Ако вече има такава  тема моля за линк и извинение  Hug

# 1
  • Мнения: 1 489
Ползвам на МЕДИКС обзмаслителя.Пръскам,бърша с мокра кърпа,а после със суха.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Може би препарат за прозорци също би свършил работа, и той обезмаслява Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 308
Синьото пронто,което е за всякакви повърхности и микрофибърна кърпа.Пръскаш и бършеш.САмо гледай кърпата да не е от онези мъхестите,с тях остава следи.Попаднах най-после на микрофибърна кърпа и няма вече следи.

# 4
  • Мнения: 6
Има специални препарати за инокс, но от моя опит най-лесно съм се справяла с обезмаслителя на АСТОНИШ.

# 5
  • Мнения: 672
Аз ползвам това http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=15&c=51&pid=741 и излъсквам с микрофибърна кърпа. Не остават никакви следи. Доволна съм.

# 6
  • Мнения: 636
Аз използвам спрея за инокс на Сано, никакви следи не остават дори с най-обикновена памучна кърпа.

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз ги чистя нашите с обезмаслителя на Medix. Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 440
Една приятелка работи дълго време в Испания  като домашна помощница и ми каза ,че  там почиствала иноксовите уреди с малко разреден амоняк.Направо светвали.Каня се и аз да пробвам ,но все още не съм намерила амоняк.Между другото откъде мога да си купя?

# 9
  • Мнения: 1 252
Хм , това е идея!
Ще питам в аптеката , там предполагам да има
Или някоя позната фризьорка

Nat, a тоя спрей има ли го в магазинната мрежа?

# 10
  • Мнения: 672
Аз си го купих от магазина на Лексгруп в Русе. Предполагам, че го има и в магазините им по другите градове. В друг търговски обект, обаче не съм го виждала.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Синьото пронто,което е за всякакви повърхности и микрофибърна кърпа.
 
И аз това ползвам, върши чудесна работа.
 

# 12
  • Мнения: 511
Една приятелка работи дълго време в Испания  като домашна помощница и ми каза ,че  там почиствала иноксовите уреди с малко разреден амоняк.Направо светвали.Каня се и аз да пробвам ,но все още не съм намерила амоняк.Между другото откъде мога да си купя?

Аз съм купувала от аптека. Peace

# 13
  • Мнения: 46 552
Това + микрофибърна кърпа.

# 14
  • Мнения: 544
Една приятелка работи дълго време в Испания  като домашна помощница и ми каза ,че  там почиствала иноксовите уреди с малко разреден амоняк.Направо светвали.Каня се и аз да пробвам ,но все още не съм намерила амоняк.Между другото откъде мога да си купя?

Аз съм купувала от аптека. Peace

Няма ли да мирише? Колко се разрежда?

# 15
  • Мнения: 721
течен амоняк се продава и в магазините за препарати.разрежда се в зависимост от това колко концентриран желаете да бъде, аз съм ползвала 50:50 с вода.мирише в момента и много бързо изветрява/изчезва миризмата.не съм го ползвала за почистване на инокс, но за стъкла и огледала е супер

# 16
  • Мнения: 64
И от мен един глас за амоняк, разтворът е по желание. С него се чистят перфектно и прозорци. Разтваряте в малка кофа половин шишенце от аптеката, разреждате с 2-3 литра вода, с мека гъба търкате прозореца и после обирате с  четка за стъкла (перо им казват) Така прозорците остават чисти доста по-дълго, отколкото с препарати и е по-лесно почистването. Знам го от една чужденка, която за всяко нещо си имаше начин да го свърши.
От препаратите Пронто -мултисърфейс, но много гадно ми мирише, и Пронто-антистатик. С хартия от домакинско руло е по-лесно , от кърпите остават власинки.

П.С. zllate, твоята къща ми е много любима, отвреме-навреме си я разглеждам. Надявам се да нямаш нищо против. И моята кухня много си я харесвам , но твоето жилище е чудесно.

# 17
  • Мнения: 260
Здравейте добри домакини!

Кажете и дайте идеи с какво почиствате иноксовите уреди?
Фурната , котлона , МВ и най - голям проблем - хладилника са ми от инокс!
Винаги остават пръсти!
Намерих един препарат на "Медикс" след като ги изчистя с него , остават следи от кърпата...
 ПП Ако вече има такава  тема моля за линк и извинение  Hug
странно, и аз почиствам с медикс всичко от инокс, но никога не са ми оставали следи. да не би проблемът да е в кърпата?!?

# 18
  • Мнения: 721
само да уточня, този амоняк за който аз споменах не е чист и се води "ароматизиран амоняк" в туба от 0,500л. и струва към 2лв.в шише с помпичка смесвам равни части от него+вода и с тази смес почиствам идеално всякакви стъклени повърхности.ще пробвам и инокса
П.С. muronka, благодаря

# 19
  • Мнения: 3 360
Използвам някакъв обезмаслител/ ако е нужно/ ,ако не- Фрош с микрофибърна кърпа и светва Peace

# 20
  • Мнения: 1 305
Обезмаслител и мокра кърпа използвам и аз.
 Аз се чудя една драскотина (от магнит за хладилник )как да закрия, малката е около 1 см но много ме дразни.

# 21
  • Мнения: 44
В кухнята имам много инокс, но най-голям е хладилника. Чистя го основно с обезмаслител " Meglio", a почистената и подсушена повърхност запечатвам с един професионален препарат на "Henkel Ecolab" Chromöl / в Метро е  9-10 лв. и е достатъчен за 3-4 години!/, но, под секрет да ви кажа, и бебешкото олио върши същата работа.

# 22
  • у нас
  • Мнения: 5 728
с вода или с препарат за прозорци  Peace

# 23
  • Мнения: 260
В кухнята имам много инокс, но най-голям е хладилника. Чистя го основно с обезмаслител "Meglio"
много дъм доволна от този препарат, особено за мазни петна по дрехите - всичко излиза!

# 24
  • Мнения: 85
Аз позлвам Медикс и съм доволен от него. Не ми остават следи Все пак исползвай кърпа, която не оставя власинки.

Здравейте добри домакини!

Кажете и дайте идеи с какво почиствате иноксовите уреди?
Фурната , котлона , МВ и най - голям проблем - хладилника са ми от инокс!
Винаги остават пръсти!
Намерих един препарат на "Медикс" след като ги изчистя с него , остават следи от кърпата...
 ПП Ако вече има такава  тема моля за линк и извинение  Hug

# 25
  • Мнения: 44
Само дето аз се отнасям с голямо недоверие към фирми, които си сменят името! Като производителите на Медикс, например. Да сте чули Хенкел да е имал друго име преди 130 години?!

# 26
  • Мнения: 46 552
Само дето аз се отнасям с голямо недоверие към фирми, които си сменят името! Като производителите на Медикс, например. Да сте чули Хенкел да е имал друго име преди 130 години?!

Кое е другото име на Медикс?

# 27
  • Мнения: 803
Марката Медикс не е сменена.
Производителят преди се казваше Медея-Хим, сега е Мексон.
По-принцип в тези среди прави наистина лошо впечатление такава промяна.
Намирисва на замитане и бягане, но може би са имали и сериозни причини да си сменят фирмата.
Нямам представа.
Преди години много фирми практикуваха това - фирма за един данъчен период и после нова.
В същата сфера /на евтини препарати/, типична такава фирма е разпространителят на едни много некачествени: "доктор фреш".
Избягвам ги.

# 28
  • Мнения: 260
Марката Медикс не е сменена.
Производителят преди се казваше Медея-Хим, сега е Мексон.
По-принцип в тези среди прави наистина лошо впечатление такава промяна.
Намирисва на замитане и бягане, но може би са имали и сериозни причини да си сменят фирмата.
Нямам представа.
Преди години много фирми практикуваха това - фирма за един данъчен период и после нова.
В същата сфера /на евтини препарати/, типична такава фирма е разпространителят на едни много некачествени: "доктор фреш".
Избягвам ги.
А ако просто се е сменил собственикът на фирмата? Той си е в правото да смени и името.
Не виждам нищо в лошо в това. Ако това е единствената причина да не ползваш медикс, ми се струва необосновано.
Аз ползвам почти само техни препарати - за почистване на инокс, за котлен камък, за загоряла мазнина и т.н. Много съм доволна от тях като ефект, а са доста по-евтини от други (като например на Хенкел). Съответно изобщо не ме интересува как се казва фирмата производител, защото аз плащам не за името на фирмата, а за резултата, който получавам!

# 29
  • Мнения: 1 252
И сега последно? как се казва Медикс , защото имам чувството , че не това , което беше?

# 30
  • Мнения: 260
медикс си е медикс. това е търговската марка.
как се казва производителят, не те интересува - петкан, драган и т.н. продуктът си е все медикс!

# 31
  • Мнения: 386
Продукта, който Нат е показала е част от серията чистители за инокс на Вюрт,  със сертификат за използване в близост до хранителни продукти.

http://www.wuerth.bg/store

# 32
  • Мнения: 260
Продукта, който Нат е показала е част от серията чистители за инокс на Вюрт,  със сертификат за използване в близост до хранителни продукти.

http://www.wuerth.bg/store
колко струва?

# 33
  • Мнения: 672
Мисля, че беше 12 лв. скъпичко, но е много икономично. Купих го като се нанесохме август, а още не съм го преполовила, въпреки че търкам редовно следи от малки пръстчета.

Общи условия

Активация на акаунт