Какви български помагала използвате за да учите децата?

  • 807
  • 10
  •   1
Отговори
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Какви български помагала използвате за да учите децата? На кой фирми са?

Донесоха ми от България няколко книжки на издателство "Слово"  Моливко и един Буквар на "Просвета". Питам се обаче дали не трябва да си набавя някакви други неща. Имате ли на идея какво е ефективно?

Интересувам се не само за малки деца, но и за големите. Какви полезни помагала взимате от България?


# 1
  • Мнения: 7 605
Има закована тема за това в този подфорум, виж там  Peace

# 2
  • Мнения: 2 567
В българското училище, където ходи голямата учат с Моливко.

# 3
  • Мнения: 1 677
С дъщеря ми учим с Моливко играй и мисли.
Със сина ми по учебните тетрадки за трети клас.

# 4
  • Мнения: 3 394
имам ретро буквар, който е страхотен Grinning
освен това книжки за писане за първолаци, главно, за да почне да прави разлика между двете азбуки.
общо взето за сега е това

# 5
  • Мнения: 1 093
Обикновено в събота се заниваме с Моливко и Ръка за ръка /имаме целите поредици/, имаме и Буквар. Също и списание Бърборино. Има доста интересни и занимателни неща в него. Баща ми го купува в Бг и като си ходим ние или идва той, си набавяме новите броеве.

# 6
  • Мнения: 221
Имаме  тетрадки за първи и втори клас и няколко учебника"Ръка за ръка",но най-много са ни енциклопедиите. Именно от тях синът ми се научи да чете. Когато не можеше да чете ме караше аз да му чета,но и да му показвам с пръст къде точно съм. И така изведнъж започна той сам да чете,бях много учудена. Тетрадките определено не са му интересни,защото започват от чертики,ченгелчета и други подобни и са му доста скучни. Писането си го упражнява като си пише едно детенце от България,хем пише,хем се радва като получи писмо.

# 7
  • Мнения: 3 804
С Буквар ,Цифренка,Буквенка и Писменка ,а сега и с детски лаптоп на бг-за 4 годишно дете е идеално.

# 8
  • Мнения: 3 932
Nie polzwame учебните тетрадки за първи клас по математика, имаме няколко модела. Също и няколко учебника от началните класове по природознание и родино (така ли се казваше newsm78)
Цифренка и буквенка също. Буквите (българските) още не сме ги почвали, разчитам на бабинското тяло през  ваканциите - и двете баби са ни даскалици, едната начална.

# 9
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря ви момичета!     bouquet
Определено получих необходимата ми информация. Значи и аз трябва да се запася с цифренка, буквенка и писменка. Не знаех, че има и лаптопи на български /но е логично да има, де/

МaНЕВрата, доволна ли си от учебниците по природо и родинознание? Интересни ли са му?

# 10
  • Мнения: 3 932
Благодаря ви момичета!     bouquet
Определено получих необходимата ми информация. Значи и аз трябва да се запася с цифренка, буквенка и писменка. Не знаех, че има и лаптопи на български /но е логично да има, де/

МaНЕВрата, доволна ли си от учебниците по природо и родинознание? Интересни ли са му?

Природото всъщност се казва <опознавам природата> и беше на мода миналото лято - сезони, широколистни дървета, видове растения...беше му интересна, много.
Родиното също предизвикваше инререс, но не и разбиране...
Сга сме на тема енциклопедии (не бг, а тукашни - от библиотеката), за планетите, земята и
първите хора, които "били глупави и по дупета".
Сега видях и, че имаме едни помагала <Домашен бит и техника>, нещо като нашето <труд и творчество> едно време - те все още са на дневен ред.

Общи условия

Активация на акаунт